Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iti pot recomanda pe cnva f bun,cunoaste fazerul ca in palma si lucreaza si cu echipa yamaha

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima data cand am fost la service la Yamaha mi-au ridicat rezervoul si mi-au lasat cabluri atarnate pe afara, de se sprijinea papucul de cauciuc pe ele. Nu prea as recomanda pe nenii de acolo. Cesar mi-a lucrat la el in ultimii trei ani si a fost bine de fiecare data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pipera. Verificat seria la TPS pentru eventual inlocuire (e un Recall din fabrica pentru toate FZ6-urile din anumite serii venite cu TPS-uri stricacioase). Se inlocuieste gratis in reprezentanta daca fac parte din seriile respective si n-au fost inlocuite deja. A trebuit sa sun eu dupa vreo saptamana ca sa aflu ca TPS-ul meu fusese inlocuit deja, ca ei uitasera sa-mi spuna rezultatul lucrarii. Neseriosi.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motiv in plus sa iti zgarii discurile cand uiti sa o dai jos. Daca ti-o iau, o urca pe un skateboard si poti avea mama blocatoarelor de disk. Legata, husa si eventual alarma daca-ti permiti. Ceva serios, nu o chinezarie ieftina pe care o pot umple de spuma in goarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi pun si alarma cu pager de la colegu nostru care are alarme,doar ca mi-a placut cum arata block disk-ul.

Am sa va pun o intrebare un pic cam ciudata.La voi vi se ridica pantaloni peste oul piciorului cand stati pe mobre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da se ridica pantaloni.:))Trebuie sa luam niste pantaloni cu craci mai lungi :))

si nu glumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la pantalonii cu manseta indoita in exterior (coca style, sa se vada materialul). Am patit-o sa agat crac de blugi noi (nescurtati) in bucatica aia de scarita care te anunta ca o sa le polizezi de asfalt dupa ce te apleci prea mult. Era sa cad din cauza prostiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce părere aveți de lacătul de disc?

eu folosesc disc lock si sunt multumit de el,cand plec pe undeva nu te poti cara cu lantul si husa dupa tine,folosesc de asemenea si lant si husa si alarma pe langa disc lookul cu alarma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este treaba cu cheia rosie ?

Eu nu am decit cheia neagra si....as vrea sa imi fac si una rosie .

Sau macar una de rezerva.

Editat de expresul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este treaba cu cheia rosie ?

Eu nu am decit cheia neagra si....as vrea sa imi fac si una rosie .

Sau macar una de rezerva.

 

Cheia rosie ( master key ) de regula nu se foloseste. Se pastreaza acasa. Numai dupa aceasta cheie rosie se poate face duplicat.

Dupa cheia neagra nu se poate face copie.

Eu de ex am 3 chei la mobra. 2 negre si una rosie. Folosesc una din cele 2 chei negre, celelalte 2 fiind puse la loc sigur.

 

Ca sa-ti raspund , nu ai cum sa-ti faci cheie de rezerva neavand cheia master ( rosie ).

Poate doar daca te duci la yamaha la reprezentanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la reprezentanta. Cheia rosie are cheia master pentru ECU la astea pe injectie cu blocare electronica, pe baza acelei chei se pot face alte chei utilizator, dar din alea utilizator nu se pot face altele. Tot ce poate face Yamaha e sa schimbe chei si ECU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

senzori motocicletei ii citesc si cu cheia neagra .astia care fac chei mi-au spus ca imi pot face o alta cheie neagra.

simplu o copie pe asta.

verificata altfel nu platesti,nu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...