Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Suna sau mergi personal la reprezentanta la Yamaha, la Motodynamics si vorbeste cu oamenii de acolo. Cei din Pipera, Dual Motors (cei din Pipera) sunt dealeri nu reprezentanta si n-as putea sa ma pronunt daca vrei rezolva sau nu acolo. Chiar acu vreo 2-3 saptamani discutam cu mecanicul de la Yamaha despre problema asta cu tps-ul, la modelele mai vechi de FZ6 si zicea ca si acum se schimba tps-uri fara probleme DACA seria motocicletei este printre cele cu probleme. Incearca, poate rezolvi fara sa cumperi piesa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce parere aveti de modificare seii (sa/sezatoare/scaun) in sensul in care vreau sa o mai subtiez, sa o cobor si sa o ingustez putin, pentru a ajunge mai bine cu picioarele pe pamant (cam stau pe varfuri, m-am obisnuit si asa) dar am gasit la un pret decent modificarea respectiva. Afecteaza cativa cm in minus la sa in mers, centru de greutate, etc? La ideea de a cobora motocicleta cu un kit specific nici nu ma gandesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@john17, daca ai timp si esti dragut te rog indruma-ma la pagina unde ai descris toata povestea. Te rog acest lucru pentru ca sunt extrem de nervos si suparat pe toata treaba asta, incat stiu sigur ca daca ma apuc sa caut eu voi rata de cel putin 3 ori paginile.

Timp n-am si nici dragut nu prea sunt, si eu a trebuit sa sap orientandu-ma dupa data postarilor, ai fi putut si singur ca doar tie iti arde buza, nu mie! X-(

Dar na ca sunt baiat bun (fraier adica) si iti ofer mura-n gura. Totul incepe cu postul asta in care descriam simptomele: /index.php?/topic/53456-fz6-sn/page-238&do=findComment&comment=4125267

Sper ca nu voiai sa ti le selectez pe toate, de acolo ia-o marunt inainte si vezi ce am mai postat eu. Mobra mea de atunci nu a mai facut nici o figura si o folosesc aproape zilnic.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@john17, iti multumesc tare mult. Te-am rugat pentru ca de la munca nu pot sta foarte mult pe net, ajung seara destul de tarziu, iar pana in weekend e cale lunga. Asa macar am start-ul si citesc pe bucatele, cum prind si eu timp liber. Sper sa nu ma injuri prea tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Am de vanzare cateva accesorii pt FZ6 S - Fazer. Toate au fost cumparate de noi de catre mine, sunt folosite dar in stare buna: Kit carene laterale negre din plastic; grila aluminiu cu logo"fazer"; kit geanta si husa rezervor din piele Bagster; top case 50 l si suport top case originale Yamaha, kit complet genti laterale Hepco Beker Junior cu tot cu gentile interioare de transport din cordura, parbriz inalt touring original Yamaha; o sea originala retapitata de userul Darian. Pt preturi, negocieri sau alte detalii, astept mesaj.


» Post actualizat in 20 Sep 2016 12:28

Va salut! Am de vanzare cateva accesorii pt FZ6 S - Fazer. Toate au fost cumparate de noi de catre mine, sunt folosite dar in stare buna: Kit carene laterale negre din plastic; grila aluminiu cu logo"fazer"; kit geanta si husa rezervor din piele Bagster; top case 50 l si suport top case originale Yamaha, kit complet genti laterale Hepco Beker Junior cu tot cu gentile interioare de transport din cordura, parbriz inalt touring original Yamaha; o sea originala retapitata de userul Darian. Pt preturi, negocieri sau alte detalii, astept mesaj.

 

Va salut! Am de vanzare cateva accesorii pt FZ6 S - Fazer. Toate au fost cumparate de noi de catre mine, sunt folosite dar in stare buna: Kit carene laterale negre din plastic; grila aluminiu cu logo"fazer"; kit geanta si husa rezervor din piele Bagster; top case 50 l si suport top case originale Yamaha, kit complet genti laterale Hepco Beker Junior cu tot cu gentile interioare de transport din cordura, parbriz inalt touring original Yamaha; o sea originala retapitata de userul Darian. Pt preturi, negocieri sau alte detalii, astept mesaj.

Link cu anuntul din sectiunea vanzari/altele/motociclism.ro, pt vizualizare preturi: /index.php?/topic/741700-accesorii-touring-yamaha-fz6s-fazer/

post-6592-0-98443700-1474371620_thumb.jpg

post-6592-0-83331900-1474371630_thumb.jpg

post-6592-0-56857600-1474371638_thumb.jpg

post-6592-0-08557900-1474371653_thumb.jpg

post-6592-0-09283500-1474371659_thumb.jpg

post-6592-0-15846400-1474371669_thumb.jpg

post-6592-0-71569000-1474371680_thumb.jpg

Editat de RoC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Am de vanzare cateva accesorii pt FZ6 S - Fazer. Toate au fost cumparate de noi de catre mine, sunt folosite dar in stare buna: Kit carene laterale negre din plastic; grila aluminiu cu logo"fazer"; kit geanta si husa rezervor din piele Bagster; top case 50 l si suport top case originale Yamaha, kit complet genti laterale Hepco Beker Junior cu tot cu gentile interioare de transport din cordura, parbriz inalt touring original Yamaha; o sea originala retapitata de userul Darian. Pt preturi, negocieri sau alte detalii, astept mesaj.

» Post actualizat in 20 Sep 2016 12:28[/b

Link cu anuntul din sectiunea vanzari/altele/motociclism.ro, pt vizualizare preturi: /index.php?/topic/741700-accesorii-touring-yamaha-fz6s-fazer/

vreo diferenta cu carene colegu?

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e cel mai bun loc sa arunce aerul, ca gatul e mai ingust. Daca ti-l arunca in casca o sa te doara gatul de la efortul de a tine capul drept, dar daca vrei sa il arunce peste casca ori pui un parbriz atat de mare incat mergi cu 30 km/h ori esti atat de scund ca prietenii o sa isi puna halba de bere pe capul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

Pai e cel mai bun loc sa arunce aerul, ca gatul e mai ingust.

Bun rationament! Ieri m-am dat nitel cu mobra, la un moment dat transpirat de la ceva mers pe jos cu geaca pe mine. Azi sunt mai rau ca lupul, asa ma doare gatul de la curentul ala nenorocit pe care l-am si simtit prin cagula... Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreau sa zic e ca vantul mi se "incolaceste" fix in jurul gatului si intra si in casca pe dedesubt, chin guardul reducand doar f putin disconfortul. Clar parbrizul nu are inaltimea convenabila pt mine (1m78 eu)! Nici pe naked fara pic de carena nu am simtit din astea.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai auzit fiindca, de la atatia cm, ai capul prea sus si prin aerul rarefiat se transmit sunetele mai greu! Ai grija, nu cumva sa nu ti se oxigeneze bine creierul de la a(l)titudine :D

On topic: pe forumuri de afara unii au taiat din parbrizul stock si au fost mai multumiti de curenti.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru lamurire,ma intreba tata care e prin strainatate si il batea gandul sa isi cumpere una pentru aici si acolo tot cu B se conduce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...