Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Ce lungime au craspadurile voastre (si care isi fac si treaba bine) ?

La mine stangul are 6cm si dreptul 4cm (cadrul e mai iesit in afara pe partea dreapta). Habar n-am cum isi fac treaba, nu le-am incercat pana acum si evit sa o fac pe cat posibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am un capac monopost (acopera partea de pasager a seii) si un set de etrieri fata cu placute in stare foarte buna, daca e cineva interesat. Mai multe detalii prin PM

Capacul s-a dat la schimb cu un parbriz, multumesc pentru interesul de pe PM! Mai sunt disponibili etrierii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,băieți. De 2 săptămâni am o Fazer FZS de 600.Voiam să vă întreb de ce la viteză și turație mici ambreiajul parcă"ține",îl simt în pedală. E normal? La turație, "ținutul" dispare și merge perfect. De unde l-am luat, mi s-a zis că trebuie ținut puțin mai turat la viteză mică dar voiam să știu ce ziceți și voi. Mulțam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, as avea 2 intrebari:

1 ce se intampla sau cum influențează daca pe spate o sa pun o anvelopa de 190 in loc de 180?

2 as avea nevoie de siguranta pinion fata (de atac) si de piulita .

 

Daca aveti careva din dezmembrari si vreti sa le dati sau stiti de unde as putea face rost de ele va rog sa scrieti.

Asfalt uscat si toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti creste consumul,te lasi mai putin pe curbe,risti sa ramai fara talon,mai mult nu cunosc,sa iti spuna si colegii mai experimentati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam cu un amic cu un cbr de 600 care isi luase manele scurte tot din zona ebay - aliexpress si zicea ca cea pentru frana era din constructie gandita aiurea pentru ca oricum o regla, cand avea mana pe gaz si in acelasi timp deget pe frana si tragea frana isi strivea degetele.

 

Eu as vrea sa le schimb pentru faptul ca ar fi ambele reglabile si le pot aduce un pic mai aproape. Frana e relativ ok, desi mi-ar placea o pozitie mai aproape, dar ambreiajul parca-i cam departe.

 

Florynn, de ce zici nu scurte ?


» Post actualizat in 07 Apr 2017 07:54

Este vreun utilizator de manete din astea reglabile in genul celor de mai sus sau a variante lungi care ar fi binevoi sa ne intalnim @Bucuresti ca sa vad imi fac si eu o idee daca ma coafeaza sau nu respectivele manete ?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, are cineva acest tip de ghidon montat pe un fz6s (model 2006) sau asemanator ca si specificatii?

 

https://www.motomike.eu/mike/en/category/10212010302/article/91663/

 

Ghidonul original de fz are ca specificatii pentru prinderea centrala dimensiunea de 5 inch (12.7cm). Eu am masurat ghidonul si are aproape 20cm din curbura si 12.7 cm din prindere in prindere. Banuiesc ca se potriveste.

Pullback-ul de la ghidonul original este cam incomod pentru mine (forteaza incheietura) si am cautat ceva cu pullback mai mic dar cu o intaltime mai mare pentru a regla distanta prin rotire catre mine a ghidonului. Am inteles ca daca pullback-ul este mai mic distanta dintre rider si comenzi se mareste.

Inaltimea mea este de 1.78m

 

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pe Fazerul meu scurte si nu ma deranjeaza cu nimic. Sunt destul de usor de utilizat. Nu a fost nici un moment in care mi-am dorit sa fi fost lungi.

 

SI lasa naibii intermediarii, poti comanda tu de pe ebay fara nici o problema. Eu am comandat din Hong Kong cu transpotul free si au venit mult mai repede decat ma asteptam.

Aveti careva manete scurte ca cele de mai jos montate pe Fazer ? Vinde un user pe forum asa ceva de pe ebay si as vrea sa stiu cum se simt la mana..

 

Screenshot_2015_05_21_21_36_53.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Doresc sa achizitionez o yamaha fz6n(2005-2006),la ce sa ma uit in mod special(suspensii,probleme la bord)?

Ce probleme comune au?Este comod pentru o persoana la 1.90?

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu 2 cazuri in care ambii fiind persoane inalte (1.85-1.90) au renuntat dupa un an de la achizitie. Desi erau foarte incantati de FZ6. Solutia s-a numit TDM900.

Unul din ei este coleg de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci! Am mai avut N inainte, dar asta merge mult mai bine.
Parbrizul este e enormitate, dar bun al naibii!

Are si manere incalzite (after market), nu stiu daca o sa le folosesc vreodata, dar nu strica. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...