Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa o stapanesti sanatos si sa te duca numai unde vrei tu . Buna alegere neagra ... mare greseala am facut .. :lol:

 

Mai baga neste poze sa ma intarat si mai mult.

 

 

Mai nene astia cu ele negre nu mai puneti poze ca sufar rau .... si cand te gandesti ca toti mi-au zis NEAGA !!! :banana: :smoke: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa acum inteleg deci daca luam neagra luam si eu fara abs ? :banana: :smoke: :laugh:

 

E printre noi vreunul care deja a schimbat tobele ? Nu de alta dar mai punem si noi cate o intrebare .

 

 

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa acum inteleg deci daca luam neagra luam si eu fara abs ? :banana: :smoke: :laugh:

 

E printre noi vreunul care deja a schimbat tobele ? Nu de alta dar mai punem si noi cate o intrebare .

Bafta !

 

Daca mai ai rabdare cateva zile o sa le asculti pe ale mele, LeoVince, carbon. Pot sa te trimit la cineva care are deja Ixil. Pentru a schimba toba, trebuie sa scoti 4 surubele mici care tin aripioarele de plastic din lateralele seii si 4 suruburi mai mari care sustin toata codita cu manere.Mai trebuie sa scoti o mufa electrica si ai acces total la tobe, care sunt prinse in simple coliere. In 30 min. ai schimbat singur tobele.

 

Pe toate forumurile toti ridica in slavi acest produs si il pun inaintea oricarei alte achizitii (tobe, parbriz, etc). Cred ca este cu adevarat reusita saua, insa din pacate are un pret cam piperat. Una peste alta avand putini kilometri nu imi dau seama cat de OK este saua caci pe distante scurte pare OK. Oricum, as inclina catre o astfel de achizitie, inaintea tobelor (mie mi se par si astea stock destul de zgomotoase, dar cred ca e chestie de incepator).

 

@ro - esti multumit de topcase? Il gasesti practic cu adevarat?

 

Bafta.

 

A

 

Saua este foarte tare si te oboseste dupa 30-40 min., la drum lung, cred ca e singurul ei punct slab. Cu top-case-ul e uratica, stiu, dar e foarte practic. Poti depozita 2 casti in el , si intra foarte mult bagaj. Initial l-am pus pentru drumuri lungi, dar acum nu mai pot renunta la el nici in oras.

 

post-6592-1153371297.jpgpost-6592-1153371345.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai poate facem si noi intr-un fel si ne intalnim si noi toti cu mobrele sa mai schimbam cate o vorba si eventual sa dam o tura prin orash asa la relanti; banuiesc ca da misto cateva mobre acelasi model :smoke: :laugh:

 

 

 

 

 

Ride Safe

 

ps : sa vada si urechea mea cum se vad tobele ixil :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza in ce varianta ati cumparat Fz-urile, in leasing, in rate,cu banii jos? In leasing prin ce societati ati facut contractul?Cat ati platit avans?Cat este rata lunara si CASCO?Pe ce perioada?Aveti valoare reziduala?Astept cu interes raspunsurile voastre.Imi place mult modelul.Sper ca urmatoarea mea motoreta sa fie ca a voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cred ca putem da ceva informatii:

- avans: 2097 + TVA

- 20% valoare reziduala in rate (nu mai platesti nimic la final)

- rata de 180 eur pe 3 ani

- 162 eur pe trimestru casco

- stai departe de Motodynamics si mergi la Dual Tours (poti obtine una la 6400 CIP - cu abs cu tot si au servicii infinit mai bune)

- trebuie sa faci leasing ca sa platesti taxe vamale doar la valoarea reziduala (altfel imbogatesti statul ca sa ne ude si mai tare soselele).

 

 

Daca mai ai intrebari nu ezita, nu de alta, dar au facut altii experimente. Hai, ca nu e nasoala jucaria :banana:

 

Bafta.

 

A

 

PS ce te determina sa cobori in cilindree?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns. Cobor la 600 in urma unui accident de motocicleta de acum 4 luni. Inca nu sunt refacut , merg greu si vreau ceva mai putin violent. FZ6 a fost prima dragoste, neimpartasita din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Domni,

 

Cam ce consum obtineti voi in oras/afara? Eu am bagat ieri 10,5L la 150 de km, ceea ce nu pare mult, insa daca iei in considerare un mers supergaina, cu tinut mobra intre 3500 si 4500 ture e un pic ciudat.

 

Ce ziceti?

 

Bafta.

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

golum pt tine recomand scuter . Consum 1,5 max 2 % . Oricum nu pot sa inteleg cum nu ai mila de mobra aia si o exploatezi atat de abuziv mergand la turatiile alea ametitoare :-L

In ritmul asta o pui pe butuci tinete inainte de primul service ... nu o mai tura in halul asta barbar ....ai mila si schimba la max 2000 ca e posibil sa se caleze in ritmul asta ametitor .... :smoke: :laugh: :lol:

 

 

 

:banana:

 

 

 

Mergeti cu atentie ... Da ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

golum pt tine recomand scuter . Consum 1,5 max 2 % . Oricum nu pot sa inteleg cum nu ai mila de mobra aia si o exploatezi atat de abuziv mergand la turatiile alea ametitoare smile.gif

In ritmul asta o pui pe butuci tinete inainte de primul service ... nu o mai tura in halul asta barbar ....ai mila si schimba la max 2000 ca e posibil sa se caleze in ritmul asta ametitor

 

1. stii bine ca-s la inceput.

2. e in rodaj.

3. la 7 dimineata pe unirii e bara la bara tot. cu ce treapta de viteza ai merge si cat de repede. Eu unul nu pot mai rpd. de 30/ora.

 

Bafta.

 

A

 

PS Si nu, nu vreau scuter. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- stai departe de Motodynamics si mergi la Dual Tours

:banana: :-L

 

Ps : faza cu 6400 ramane de vazut ... :smoke: :laugh: :lol:

 

 

Eu am luat-o cu 6.200 CIP de la Motodynamics , fara ABS ! nu uitati ca motodynamics sunt importatori iar Dual tours dealerii lor care o cumpara de la motodynamics si pe urma o vand ! un deal bun il faci cu importatorul ca astia au marja intreaga , dealerul traieste dintr-un discount !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o cu 6.200 CIP de la Motodynamics , fara ABS ! nu uitati ca motodynamics sunt importatori iar Dual tours dealerii lor care o cumpara de la motodynamics si pe urma o vand ! un deal bun il faci cu importatorul ca astia au marja intreaga , dealerul traieste dintr-un discount !

Buna afacere ai facut .... 6200 e un pret super ...dar daca eu am dat 6340 CU ABS oare cine a facut afacerea mai buna ? :-L

 

Vreti Yamaha ? Dual Tours e singura solutie .... Cine a luat de la reprezentanta poate comfirma .

 

 

PS : catzel cand eu am luat mobra motodynamics mi-a dat 5% ... "suplimentul de 3,5% este acordat de Dual Tours care avea interesul sa ma ia de client .... Referitor la servicii nu cred ca mai are rost sa mai discutam ca pierdem timpul .

Motodynamics :banana:

 

 

Ride Safe

 

140 euro ABS ? ieftin .... vreau 3 :smoke: :laugh: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au dat ambii oferta de 6900 euro pret CIP pt FZ6S 2006 cu ABS. bine ca nu mi-am luat.

cum ati scos voi pret de 6340? bravo voua, dar spuneti-mi si mie.

 

Hotararea de a lua mobra am facut-o prin martie dar am asteptat targul si bine am facut ,acolo s-a dat discount 5% de la reprezentanta . Apoi am mers la Dual Tours si am intrebat : Ce stiti sa faceti pt mine sa ma aveti de client ? Raspuns : Evaziv .... Propunerea mea acceptata intr-un final : inca 3% DEAL :banana:

Dar asta numai dupa targ ... acum nu cred ca mai poti obtine un astfel de pretz decent .

 

 

Toate Bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna afacere ai facut .... 6200 e un pret super ...dar daca eu am dat 6340 CU ABS oare cine a facut afacerea mai buna ? :crack:

 

Vreti Yamaha ? Dual Tours e singura solutie .... Cine a luat de la reprezentanta poate comfirma .

PS : catzel cand eu am luat mobra motodynamics mi-a dat 5% ... "suplimentul de 3,5% este acordat de Dual Tours care avea interesul sa ma ia de client .... Referitor la servicii nu cred ca mai are rost sa mai discutam ca pierdem timpul .

Motodynamics :cheers:

Ride Safe

 

140 euro ABS ? ieftin .... vreau 3 :D :burnout: :burnout:

 

 

BRAVO ! f bun deal ai facut ! :crack: dar nu asta era subiectul topicului ! Erau niste informatii de pret si atat ! Pt linistea ta sa stii ca daca vinde importatorul sau Dual Tours , banii tot la importator se duc , fie ca-ti place tie sau nu . Sa fim intelesi , nu iau partea nimanui , dar toti importatorii " oficiali " au servicii proaste ! Am avut BMW si Aprilia inainte si stiu bine !

 

Cat despre ABS , ia tu 3 sa-ti ajunga ! Am avut si e de kko ! poate pt incepatori da' nici atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...