Sari la conținut

Accident spre Voluntari - 03.06.2010


Gova
 Share

Postări Recomandate

nu e foltbalist ca mutu, nici motor ca scuteru. Ai dreptate, m-ai citit. Tiristule pe doua roti care esti tu. Sa fii sanatos.

 

 

Crezi ca orice cartof ajunge cips ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

motociclista venind dinspre Obor spre Voluntari, pe langa bordura...

sursa: pietonul pasnic - martor ocular

 

Iar Zurlia a scris: ".... ai dreptat eram intre bordura si inca o oarecar masina si 40 ...."

 

Mesaj completat

Tu chiar nu poti nici macar sa citesti ce a scris fata, esti orb si ii dai inainte ca un troll cu parerile tale. NU mergea intre bordura si masinile de pe prima banda ci era singura pe banda 1. Pauza 1 zi.

Atunci, cum pot fi dat afara pentru asa ceva?

 

Aaaa, faptul ca cineva de pe Forum a sfatuit-o sa-si schimbe declaratia, iar un moderator a avut grija sa stearga post-ul in care ea singura recunostea ca a mers pe langa bordura este altceva...

 

Si din nou, nu spun ca soferul ala nu este de vina, ci ca in traficul din Bucuresti se mai merge si la mica intelegere, iar Zurlia, din bun simt, nu trebuie sa incerce sa-l infunde obligatoriu pe conservar.

Mesaj completat

cea mai mare greseala sa scrii pe forum ca ai facut accident sau sa dai amanunte :what:

Tu nici macar n-ai permis si motocicleta, conform profilului. M-as abtine, in locul tau.

Ca sa nu mai spun ca, la fel ca si acum, nu spui nimic referitor la accident, ci numai la anumiti useri care nu-ti convin tie.

Mesaj completat

pasul 1. chinuie-te sa obtii vinovatia soferului la politie pentru neacordare de prioritate, tu nu ai atins cu motorul masina lui dar macar ai atins cu corpul.

pasul 2. asigura-te ca pietonul nu va depune plangere la politie, nu are pretentii materiale de la tine ca motocicleta ta l-a lovit. Te poti trezi cu citatie pt dat decalratii la Udriste din partea pietonului sfatuit de altii.

pasul 3. ceri ca politia sa te trimeata la IML pentru certificat medico-legal in vederea obtinerii despagubiri materiale si morale de la asiguratorul soferului, sau sa te intelegi cu soferul.

 

Ideal e sa fie el vinovat, sa i se ia carnetul 3 luni pentru accident cu vatamare corporala, sa-ti repari motorul pe asigurarea lui, sa scoti 1000-2000 Euro bani.

 

Cu mine ai vb miercuri la Arc in legatura cu gainaria lui prietena-tu doar ca e bine sa nu te obisnuiesti de la el, dupa cum vezi nu-ti port tie pica. Insanatosire rapida!

 

Cand vei face un accident din vina ta, nu-ti doresc, dar ai merita sa se tina de capul tau tot la fel conservarul si sa incerce sa te scoata vinovat cu orice pret.

Mesaj completat

Urat, sunt niste idioti astia care se baga cu tupeu...

Eu unul le dau picioare in portiera.

 

Urat este ce faci tu... Pentru instigarea asta la violenta in trafic te-as fi dat putin afara de pe Forum.

Tupeul ala se numeste de fapt mica intelegere, pentru ca altfel, daca ai sta o ora in intersectie, pana sa te lase unul sa treci si la ce profil psihologic ai, sunt sigur ca te-ai apuca sa le dai cu piciorul in portiere.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar Zurlia a scris: ".... ai dreptat eram intre bordura si inca o oarecar masina si 40 ...."

 

esti varza, am scris ca am permis de ieri... si aia ai crezut ? ce n'ai inteles cand am spus ca eram singura pe banda si nu depaseam pe dreapta?

am vorbit ieri cu tipul care a vazut totul si mi'a zis ca tipu s'a bagat ca nesimtitul vorbind la telefon, lucru pe care nu l'a scris in declaratie, dar a avut grija sa zica ca eu trceam pe rosu. ptr minciunile astea m'am razgandit si nu am sa'l las sa scape asa usor.

as fi scris mai mult dar ma enerveaza faptul ca trebuie sa scriu cu o mana si nici tasstele nu le pot apasa cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar e cumva forum de calugari sau de pacifisti hipioti? Scrie undeva ca nu e voie sa instigi la violenta? Violenta are rostul ei in disciplina. :what:

Ca fapt divers nu sunt neaparat un adept al violentei, dar, din pacate, unii indivizi (nu sunt sigur ca pot fi incadrati in specia umana - tigani, negri, si tot felul de albi sub-mediocri) nu raspund asa de bine la altfel de stimuli.

Tupeul ala (care spui tu ca se numeste mica intelegere) sa il aiba cu persoane mai intelegatoare.

Daca vreau sa las pe cineva sa treaca ii fac eu semn sa treaca, nu pe sistemul japca; si reciproc.

 

Si ca o concluzie, regulile si legile societatii sunt facute ca sa fie respectate de toata lumea la fel; pana acum nu am auzit de "legea micii intelegeri", dar, cu siguranta, mentalitatea asta a ta e destul de bine impamantenita in capetele seci ale cetatenilor tarii noastre si este motivul principal pentru care lucrurile merg asa cum merg.

...o mica intelegere pe strada, o mica intelegere la politie cand te omoara unul cu masina, la o licitatie publica, ca sa nu mai zic ca politica romaneasca e plina de mici intelegeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti varza, am scris ca am permis de ieri... si aia ai crezut ? ce n'ai inteles cand am spus ca eram singura pe banda si nu depaseam pe dreapta?

am vorbit ieri cu tipul care a vazut totul si mi'a zis ca tipu s'a bagat ca nesimtitul vorbind la telefon, lucru pe care nu l'a scris in declaratie, dar a avut grija sa zica ca eu trceam pe rosu. ptr minciunile astea m'am razgandit si nu am sa'l las sa scape asa usor.

as fi scris mai mult dar ma enerveaza faptul ca trebuie sa scriu cu o mana si nici tasstele nu le pot apasa cum trebuie.

 

 

Ce nu inteleg eu e de ce stai sa le dai explicatii unora care au idei fixe in cap si orice s-ar intampla nu poti sa le scoti.Mai bine incearca sa iti recuperezi paguba si sa gasesti ceva mai constuctiv de facut decat sa te certi cu toi 'zeii' astia care nu au incalcat niciodata vreo regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu inteleg eu e de ce stai sa le dai explicatii unora care au idei fixe in cap si orice s-ar intampla nu poti sa le scoti.Mai bine incearca sa iti recuperezi paguba si sa gasesti ceva mai constuctiv de facut decat sa te certi cu toi 'zeii' astia care nu au incalcat niciodata vreo regula.

:what: spor la mancat r...t si asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf... aveam si eu un post aici si mi-a disparut... :what:

plus ca mai nou moderatorii vad ca au renuntat sa mai impuna regula de a scrie macar rezonabil de inteligibil... mie imi placea inainte cand forumul era cat de cat curatel de limbaje de-astea de sms si messenger...

 

mda... whatever... n-ai cu cine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu m intelege, nu tb s se chinuie! Msg era pt cineva anume si el sigur a citit...nu mai are importanta dc a inteles. dc vrea cineva s fak misto...prea putin m intereseaza pt k fiekre intelege asta in modul lui si e doar o parere. u probabil consideri k ai facut misto cu ce ai scris mai sus dar din pct meu de vedere ai facut misto de tine insuti pt k nu despre asta se discuta in topic. Iar chestia cu piedutul...scz dar nu particip l nici un concurs si nici nu vreau s iau vreun loc l cine ataca pe cine! mi-am spus doar punctul de vedere in legatura cu accidentul si anumite opinii despre acest subiect, nu k altii kre uita despre ce se discuta de fapt aici si gasesc ei subiecte "interesante" cum ai gasit u! :what:

 

Off-topic: Hot mama!

 

On topic: shit happens, asa e in trafic. Bafta cu revenirea si cu reparatiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patit acelasi lucru, doar ca eu am avut foarte mult noroc. am trecut milimetric prin fata idiotului care a incercat sa-mi taie fata si i-am simtit bara cum mi-a atins usor piciorul.

bine ca nu ai avut viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Prietenu HD

 

fata era pe drumul cu prioritate,iar ala s-a bagat sa faca stanga. Daca zurly avea timp sa franeze ( si eventual ii facea semn sa treaca) totul ar fi fost ok.

 

DAR:

 

zurly nu a mai avut timp sa franeze, deci boul e de vina.

 

Si chiar daca ar fi avut timp sa franeze si boul trecea, tot neacordare de prioritate se cheama. Valabil si in situatia ipotetica in care zurly era prin dreapta benzii 1 -desi nu e cazul aici.

 

PS Mancatul de r...t iti era adresat. Ce ai raspuns tu e ...."wishful thinking"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...