Sari la conținut

ce trebuie sa faci ca sa te dai la curse...


stulewa
 Share

Postări Recomandate

in mare parte treaba tine de voi personal, nu iti trebuie cine stie ce relatii sau sa fac cine stie ce manevre. exista cativa pasi simpli care te vor ajuta pe viitor:

1. trebuie sa fi inscris intr-un club sportiv(persoana juritica nu eu cu gica si costel suntem club pt ca suntem amici) recunoscut de FRM= cerere de inscriere+ taxa de inscriere in clubul respectiv eventual(depinde de caz, e posibil sa fie moka)

2. se merge la FRM(Patinoarul 23 ) unde se solicita si completeaza cererea de licentiere. licenta unica de TOT-TEREN costa 40 euro si e valabila 1 an (licenta de o cursa costa 20 euro la locatia cursei si e valabila doar pe perioada concursului)

3. tot la federatie se achita asigurarea de cursa care costa 45 euro si este valabila si inafara concursului in caz de accident 24/24 pe tot globul(eftin nu...)

4. VIZITA MEDICALA trebuie facuta de un MEDIC SPORTIV nu stomatolog, nu de familie, nu ginecolog si costa 60 ron/6 luni(nu iti da numeni pe un an dar daca o faci in lunile aprilie-mai...) de obicei organizatorii aduc la locatie un medic sportiv care poate elibera acest document.

 

punctele 1,2 si 3 mi-au luat aproximativ 2 ore cu tot cu deplasare, la frm am stat aprox 30min.

 

intrebari? sugestii? reclamatii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general toti organizatorii de prietenesti au totul la fata locului:medic,consilier FRM,asigurator etc etc,bine ar fi ptr noi toti(si aici ma refer la organizatori si participanti)sa veniti cu lectiile un pic facute..la sibiu au stat baietii la rand de s-au plictisit la medic iar apoi de completat acte nu va mai spun..

oricum la ORICE PRIETENEASCA DIN ROMANIA CARE ARE PRETENTIE DE LEGALITATE ORICE PILOT ARE NEVOIE DE URMATOARELE ACTE:

- VIZA MEDICALA DE LA MEDICUL SPORTIV VALABILA (INTRE 20-40 RON)

- LICENTA FRM PE O CURSA (10 EURO)

- ASIGURARE DE VIATA IMPOTRIVA ACCIDENTELOR VALABILA(40 RON/1 LUNA)

- CERERE DE INSCRIERE IN CONCURS(IN FUNCTIE DE ORGANIZATORI INRE 160-300 RON)

 

Ptr cei care participa doar la prietenesti se poate rezolva cu o cerere de aderare la clubul organizator care se face ad-hoc si se poate folosi ptr cursa respectiva(moka in majoritatea cazurilor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie: licenta de o cursa costa 10 euro daca se achita la sediul FRM si 20 euro daca se achita la fata locului

oficialul FRM nu eibereaza licente pentru tot sezonul decat la sediul federatiei

 

 

licenta unica TOT TEREN permite participarea in competitii la disciplinele: enduro, endurocross si rally-raid, adica trei in unu frate :D

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.la sibiu au stat baietii la rand de s-au plictisit la medic iar apoi de completat acte nu va mai spun..

 

eu am stat fix 1 minut - aveam hartiile FRM in regula (licenta pt tot anul, asigurare, vizita medicala pt tot anul), am platit prin banca taxa de participare si am trimis pe mail la Claudiu chitanta si fisa de inscriere.

Eu nu stau la cozi, organizatorii nu mai pierd timp in ziua de inscrieri cand au si-asa multe de facut ... toata lumea castiga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie: licenta de o cursa costa 10 euro daca se achita la sediul FRM si 20 euro daca se achita la fata locului

oficialul FRM nu eibereaza licente pentru tot sezonul decat la sediul federatiei

 

 

licenta unica TOT TEREN permite participarea in competitii la disciplinele: enduro, endurocross si rally-raid, adica trei in unu frate :D

jumbalica,am platit si la deva si la sibiu la fata locului si am platit exact 42 ron taxa de o cursa la frm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...