Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De curiozitate si daca nu e secret tehnologic, cu ce ati curatat calamina de pe capetele pistoanelor? Am desfacut in toamna un motor de barca in 2t si capetele pistoanelor aveau depozite pe ele... le-am racait cu o bucatica de lemn si cu tot soiul de solutii... de la WD40, pana la un soi de Loctite spray pentru curatarea suprafetelor metalice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu detartrant.

Nu se curata din prima, ai nevoie de mai multe reprize de lasat pistoanele in solutie. Pt bucatile de calamina mai incapatanate am folosit o scula imporvizata dintr-un plastic dur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce bine arata Doyle...zici ca a mancat jaratec :D

 

Cesare, cam cat ma costa carburatia completa (curatat, reglat, sincronizat) si reglajul la supape?

 

Bandit 600 N 2001...motorul ala "vechi" racit cu aer/ulei

 

PS: 4 carburi, dar cred ca stii deja asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Disc de frana ne-flotant, planat, in toleranta de doua sutimi. Discul fusesestramb, se tocise inegal pe circumferinta, cu diferente intre sectoare diametral opuse de doua zecimi.

post-14189-0-33224900-1366633162_thumb.jpg post-14189-0-35812200-1366633341_thumb.jpg

 

Problema tipica Kawasaki - piulita de pinion de atac care nu se desfileteaza. Piesa noua, din otel. Nu e doar piulita e si "excitatorul" senzorului de vitezometru.

post-14189-0-96385600-1366633269_thumb.jpg

 

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As vrea sa trec pe la service pentru un schimb de ulei si de filtru de ulei pentru un Bandit de 600 din 2000. Imi poti spune ce ulei semisintetic 10W40 gasesc la voi in stoc si ce filtre ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, puteti sa-mi spuneti daca lucrati si sambata? Daca nu, seara pana la ce ora va pot gasi? Multumesc.

 

Salut. Sambata incepem programul la 11 si stam pana seara la 19. De cele mai multe ori insa am plecat pe la 22-23.

 

Salut,

 

As vrea sa trec pe la service pentru un schimb de ulei si de filtru de ulei pentru un Bandit de 600 din 2000. Imi poti spune ce ulei semisintetic 10W40 gasesc la voi in stoc si ce filtre ?

 

Multumesc.

 

Salut

 

Bel Ray, Motul, Motorex. Filtre Hiflo, KN, Vicma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

sunt f. multumit de cum merge motorul dupa mica revizie. Ba chiar parca merge mai bine cu uleiul Bel Ray, poate e o parere subiectiva, dar mie asa mi-se pare. Oricum, vroiam sa-ti aduc aminte de oferta pentru crash pad-uri. CBF 600, 2008, PC43.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

sunt f. multumit de cum merge motorul dupa mica revizie. Ba chiar parca merge mai bine cu uleiul Bel Ray, poate e o parere subiectiva, dar mie asa mi-se pare. Oricum, vroiam sa-ti aduc aminte de oferta pentru crash pad-uri. CBF 600, 2008, PC43.

 

Multumesc.

 

Domle... motocicleta aia mergea bine oricum. E un model foarte reusit pentru plimbari de orice fel. Daca ai grija de ea o sa fiti buni prieteni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

La service sunt pe stoc doua seturi de A3+ (daca nu ma insel). Putem rezolva cu SBK5 cand ma intorc din vacanta de paste.

Ia legatura cu Adi, roaga-l sa verifice si vezi cum te poate ajuta daca e urgenta: 0727 668 618

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut pe la baietii acestia ieri pentru un schimb de ulei si alte mici chichite - nota 10 pentru profesionalism si atitudine. E singurul service in care as merge doar de placere, sa mai schimb o vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

La service sunt pe stoc doua seturi de A3+ (daca nu ma insel). Putem rezolva cu SBK5 cand ma intorc din vacanta de paste.

Ia legatura cu Adi, roaga-l sa verifice si vezi cum te poate ajuta daca e urgenta: 0727 668 618

 

Am vorbit cu Adi, trec maine pe la service si ma echipez.

Multam si numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost si mi-am reglat lantul la motoreta. Setare perfecta. Ati putea spune ca e o chestie banala reglajul lantului dar dupa ce am pierdut in mers o placuta de la bascula spate am devenit paranoic.

Scuze de offtopic: Cand va schimbati cauciucurile fiti atenti pe unde va duceti mobrele indiferent de renume si recomandari. Mai ieftin uneori poate insemna scump si nu ma refer la piese ce trebuiesc inlocuite ci la propria persoana sau la cei cu care mergeti in grup. Asa arata o piesa (puller chain) dupa ce au zburat piulitele saiba si placuta din partea stanga a basculei cea de pe partea cu lantul.

Explicatia ar fi ca nu au fost stranse bine la schimbarea anvelopelor intr-un loc renumit (care sparge piata), nu dau nume nu vreau sa acuz intrucat exista totusi o mica probabilitate in care s-ar fi putut "juca" cineva la ea in parcare.

Concluzie cunosteti-va mobrele si mergeti la oameni priceputi care stiu si gandesc ceea ce fac, cum e Cesar.

Imi place cum trage acum motoreta dupa reglajul lantului. Am scapat de paranoia, multumesc Cesar :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

AM problem cu aprinderea la un DragStra 1100 din 2004. Dupa lungi 'sapaturi' am concluzionat ca buba la 1 din 2 elemente electronice. Nu stiu cum trebuiesc verificate, si ce rezulta, in ce parametric. Puteti sa verificati si sa identificati piesa cu probleme?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...