Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

Si eu am fost ieri la ei (a doua oara cand vin), ma declar foarte incantat de serviciile oferite.

Pe langa partea de service, am primit si cateva sfaturi pe care nu le poti cuantifica pecuniar si am mai si ras, ca oamenii au simtul umorului.

Sa tot mergi la service asa!

Multumesc, Cezar! Multumesc, Adi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 935
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru cei care nu au facut revizia de inceput de sezon, uleiurile Bel Ray si Motul pe stoc la Grant Racing Garage, precum si filtre de ulei pentru majoritatea modelelor de motocicleta.

1187019_1400843003512674_1389942860_n.jp

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o recenzie buna pentru baietii de la GRG.

 

S-au efectuat : schimbare totala distributie, inlocuire releu incaracare, inlocuire lichid frane si racire, test compresie , verficare bujii + filtru aer si inca mai multe.

Nu am decat cuvinte de lauda pentru baietii ( Cesar, Adi, Turbo ) care au depus efort pentru mobra mea. O sa revin la ei de fiecare data cand o sa fie ceva de facut.


Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sambata mi-am dus vn-ul la un schimb ulei+filtru. Am mers la Grand Racing Garage la recomandarea unui prieten. In ciuda faptului ca sunt mai sceptic din fire, baietii reusesc sa iasa din parametrii stereotipului specific. Totul excelent!

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim! :ok:

 

Pe stoc Dunlop D211 GP Racer

Probabil ce la mai bune anvelope sport de strada.

 

120/70-17, 180/55-17, 190/55-17.

aper8.jpg

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Danny!

Bineinteles ca se poate. Te asteptam incepand cu ora 15.30.



O reparatie cu titlu de experiment la momentul de fata - incercam reconditionarea unui ax final de R1200 GSA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare Cesar,

 

Un pret estimativ pentru un schimb de ulei (fie motul fie bel-ray inca nu m-am decis) + filtru pentru Hornet PC34 ?

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Din cartea tehnica a motocicletei tale rezulta ca la schimbul de ulei si filtru intra 3.8 litri.

La cantitatea asta, pentru schimbul de ulei si filtru costa dupa cum urmeaza:

 

Bel Ray EXP 15W 50 sau 10W 40: 232 lei

Bel Ray EXS 10W 50 sau 15W 50: 308 lei

 

Motul 5100 10W 50: 230 lei

Motul 5100 15W 50: 220 lei

Motul 7100 15W 50: 330 lei

Motul 7100 10W 40: 295 lei

Motul 300V 10W 40: 335 lei

Motul 300V 15W 50: 340 lei

 

Preturile la uleiuri motul e diferit de la o vascozitate la alta (nu ma intreba de ce :) )

Preturile sunt cu manopera cu tot, deci serviciu complet. pentru schimb de ulei nu e nevoie de programare. Avem totul pe stoc.


» Post actualizat in 25 Jun 2014 07:53

Mare atentie la folosirea reglajelor de amortizare!

Valvele de reglaj sunt de cele mai multe ori fragile si se pot deteriora cu usurinta daca sunt fortate.

In imagine, valve de revenire facute de GRG, pentru furca Marzocchi pt MV Agusta Brutale.

 


» Post actualizat in 25 Jun 2014 07:53

Valve cu reglaj click-uri.

post-14189-0-53349900-1403682812_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare din nou Cesar, merci pentru preturi. Ma gandeam sa te vizitez sambata pentru schimbul de ulei si filtru insa nu stiu intre ce intervale orare te gasesc :D

Ps inca nu m-am decis intre Motul sau Bel Ray dupa cate zeci de feedback-uri am primit despre ambele, poate am o revelatie pana sambata. Parca as merge de proba pe Bel Ray. :crack:

Editat de m0n0rath
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou Cesar, merci pentru preturi. Ma gandeam sa te vizitez sambata pentru schimbul de ulei si filtru insa nu stiu intre ce intervale orare te gasesc :D

Ps inca nu m-am decis intre Motul sau Bel Ray dupa cate zeci de feedback-uri am primit despre ambele, poate am o revelatie pana sambata. Parca as merge de proba pe Bel Ray. :crack:

 

E ok, te asteptam.

» Post actualizat in 03 Jul 2014 11:24

Salut,

Imi poti da un pret pentru inlocuirea piesei din pozele de mai jos (un rulment la cutia de viteza)?

Ma intereseaza piesa + manopera.

Multumesc

 

Rulmentul ala nu se strica niciodata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok, te asteptam.

» Post actualizat in 03 Jul 2014 11:24

 

Rulmentul ala nu se strica niciodata :D

 

La probleme legate de zogmote in cutia de viteze cartea spune ca pot proveni si de la rulment.

Moto pe cric in viteza I, cand accelerez brusc se aude o bataie in spatele pinionului mic al lantului de transmisie.

Din viteze nu sare si am banuit ca acel rulment ar fi buba.

post-82721-0-64443500-1404406585_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ce vrei sa spui dar consider ca sansele ca acel rulment sa se distruga sunt extrem de mici.

Poate e nevoie de o noua verificare.

 

Am patit si eu sa cred ca asta e problema la un SRAD dar cand am desfacut am gasit itja ambreiajului stramba.

Am schimbat si piesele din cutie care erau uzate pentru ca motocicleta sarea din viteza. Daca as fi desfacut motorul banuind doar ca am un rulment stricat, cu siguranta l-as fi desfacut degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la Cesar pentru schimbul de ulei. Baietii au lucrat foarte atent si cu tact :D bonus mi-au strans si suruburile de la crashpad-uri pe baza de cheie dinamometrica (stranse anterior pe baza de biceps si estimat Nm ochiometric).

Cu siguranta revin si pentru viitoarele operatiuni !

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Bineinteles ca facem.

250-300 de lei. Testul de compresie este inclus.


» Post actualizat in 24 Jul 2014 12:35

Va anuntam ca, in luna August, service-ul va fi deschis cu exceptia zilelor de sambata.

programul ramane acelasi 15.30-22.30

pentru informatii, programari si piese, incepand cu ultima saptamana din August, persoana de contact va fi Adi - 0727 668 618.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!

 

curge ulei prin spatele pinionului de atac la viteza mare. Un pret pt manopera la schimbarea simeringului+Oring? Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare Cesar !

 

Un pret pentru schimbat ambele cabluri de acceleratie ? Asta daca nu ma incumet sa fac un DIY cu operatiunea, partea cu scos/pus inapoi furtunul de benzina stiu ca e tricky.

Cablurile le am deja doar manopera m-ar interesa !

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Radu!

 

Ai nevoie de 2 seturi de cate 4 placute fiecare.

http://www.grantmoto.ro/magazin-online/motocicleta/kawasaki/1000/zx-10r-ninja/?good_detail=placute-de-frana-xbk5-4-bucati-in-kit-0dd382c0e19504a74ccc0e7f0e0a39b2m

464 lei placutele de frana

Schimbul de lichid de frana: 70 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...