Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

Atunci o sa trec pe la voi pe la service cand ma intorc din concediu sa vedem exact ce si cum

Trebuie cu programare sau pur si simplu pot sa trec oricand in timpul programului?

Salut!

 

Cred ca cel mai bine ar fi sa discutam la service. Pt pastile, in alte cazuri am folosit rectificarea daca jocurile trebuiesc crescute si n-a fost nici o problema.

Pretul este aproximativ 80-100 de euro cu pastile rectificate. Daca trebuiesc comandate pastile, acestea sunt costuri aditionale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 938
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ulei full sintetic Shell Advance Ultra 4T, API SM, JASO MA2, pe stoc.

10W40 - 45 lei litrul - PRET PROMO!

15W50 - 55 lei litrul.

 

0722 620 397

 

Shell PurePlus Technology converts natural gas into a clear base oil with virtually none of the impurities of crude oil.

shell-advance-4t-ultra-15-50.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Oferta la cazarea motocicletelor pe timp de iarna: 80 de lei pe luna.

In perioada iernii, service-ul este incalzit, spatiul este pazit si monitorizat de o firma de paza.

Grant Racing Garage continua activitatea si in perioada sezonului rece.

 

Oferta pentru service furci cu manopera zero este in continuare valabila pana la finalul lunii februarie 2016. Pentru alte oferte si reduceri la consumabile, piese si manopera in perioada de iarna, va rugam sa ne contactati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Salut Cezar, vreau sa schimb discurile de frana ca sunt cam uzate si am gasit oferta asta pe louis: https://www.louis.de/en/artikel/brembo-brake-discs-fixed-with-abe/10043400?list=140513565

Din cate imi dau seama nu este discul complet ci doar partea pe care se franeaza. Se poate schimba usor sau e o chestie destul de complexa, gen trebuiesc centrate apoi etc?

Plus ca nu vad sa spuna daca sunt fata sau spate, au aceleasi dimensiuni?

Zi-mi te rog daca e vreo afacere sa le iau si cat ma costa ca sa le montezi. Ar mai fi varianta sa caut pe la dezmembrari.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In link este discul spate.

Daca te intereseaza discul spate, il am si eu pe stoc, aproximativ acelasi pret, montaj inclus. Discurile de frana fata sunt mai scumpe.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista în continuare promo la stocul de EK generatie 2014. Reducerea e 15%, montajul e inclus. Doar lanțurile de curse RXO nu sunt la promo.

Bine, vad ca nu vrei sa lasi la pret :)), o sa vin prin martie asa cand s-o incalzi sa imi schimb si eu lantul. Cu cat timp inainte trebuie sa dam comanda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, in regula. Iti las preturile aici ca sa le stii orientativ:

 

EK 525 ZZZ 112 zale: 697 lei (de la 821 lei)

EK 525 MVXZ 118 zale: 500 lei (de la 588 lei)

EK 525 MVXZ-ZST 112 zale: 518 lei (de la 610 lei)

 

EK 520 ZZZ 120 zale: 700 lei (de la 823 lei)

EK 520 MVXZ 112 zale: 436 lei (de la 512 lei)

EK 520 MVXZ-ZST 120 zale: 509 lei (de la 600 lei)

 

EK 520 RXO 120 zale: 850 lei (fara discount)

DID 520 ERV3 110 zale: 651 lei

DID 520 ERV3 112 zale: 662 lei

DID 520 ERV3 114 zale: 674 lei

 

La oricare dintre ele, manopera este zero.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, Cezar!

Am fost luni la ora 19.00 ptr verificarea GSXR-ului in vederea cumpărării. Am luat-o si acum as vrea sa ii schimb uleiul, lichid frana, lichid ambreiaj, antigel, pinion si foaia mare lant.

Imi poti face o oferta de pret la aceste solicitări?

Multumesc!

P.S.: a fost o experiența placuta la voi in atelier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Am cumparat o Yamaha TDM 850 din 2001 si as vrea sa vin la voi cu 2 probleme.

1. Indicatorul de benzina nu functioneaza.

2. Vreau sa schimb semeringurile si uleiul la furca. (piesele le am de la proprietar).

Si eventual sa va aruncati un ochi la ea sa-mi ziceti daca ar mai trebui ceva schimbat.

 

Se poate un pret?

 

Multumesc.

Editat de Robert Radulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert!

 

Mi-ar placea sa iti pot da un pret pentru problema senzorului de benzina dar mai intai ar trebui sa verificam unde este defectul.

Legat de servisarea furcii, manopera cu materialele tale este 150 de lei. Pretul include si solutiile de curatare. O singura precizare insa: daca simeringurile sunt Athena, AllBalls, Saito sau ... mai stiu eu ce firma obscura, sfatul meu este sa nu le montezi pentru ca, in ultimii doi ani am avut foarte multe probleme cu ele.

 

Cesar - 0722 620 397

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sautare!

 

Ca tot veni vorba de semeringuri....

Motocicleta (Hayabusa K8) servisata/verificata la voi in service, furca (ulei +semeringuri de la GRG) anul trecut prin februarie-martie ceva pe acolo, in fine un an fix cu +/- cateva zile, rulati in jurul a 14 mii de km. majoritatea in conditii de touring, fara dat pe o roata sau alte prostii de genul, depozitata pe timp de iarna constant la 15 grade pe standere in pozitie dreapta, nemiscata.

Fix la prima tura care am scos-o anul asta a curs jamba din stanga....este o regula ca semeringurile sa te tina un an de zile sau km. acestia parucrsi ? Doar intreb de curioziate, deoarece am fost foarte multumit si va recomand cu caldura de serviciile voastre raportate la pret, DAR cred ca aveti o probelema de calitate a produselor, banuiesc doar si poate ma insel..

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...