Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

Salut smoke!

 

Ma bucur ca ai semnalat problema. Si eu am scris de mai multe ori, pe forum, cu parere de rau ca, din punct de vedere al calitatii, Athena si AllBalls au scazut foarte mult. Daca anul trecut nu am mai folosit deloc AllBalls, cred ca incepand din mai 2015 am incetat sa mai punem si Athena, cu exceptia simeringurilor NOK ambalate de Athena. Mai mult ca sigur am folosit Athena la furca ta

Momentan folosim doar NOK (OEM pt Showa si Kayaba), SKF si Ariete cu care nu am avut nici un fel de problema. Sper ca nici acesti producatori sa nu inceapa sa faca rabat la calitate.

 

Avand in vedere ca lucrarea nu a implinit un an (grosso - modo), imi asum garantia lucrarii si o refacem cu manopera zero. Din pacate, la simeringuri nu exista nici o garantie :(

 

Suna-ma si stabilim detaliile.

 

Cesar


» Post actualizat in 17 Mar 2016 15:52


In weekend va gasim de obicei pe la service?

Salut Zimbruta!

 

Sambata incepem la 11 si terminam in functie de lucrari. Mai devreme de ora 17 nu plecam :)

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doamne fereste nu pentru garantie am postat :), te rog frumos sa imi faci si mie o oferta de pret daca se poate pe PM ca sa am de unde alege in viitorul apropiat, normal cand ai timpul necesar pentru:

-Kit complet de lant Haybusa K8+manopera( cred ca mai trag cateva mii de km asta, vad dupa ce il mai intind o data).

-Set de cauciucuri RodSmart 3+manopera schimb/echilibrat.

Multumesc anticipat ! Andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Uleiul este Repsol 5W, iar semeringurile sunt Gabel din ce vad. Sunt astea de AICI.

 

Sunt ok? As vrea sa vin saptamana viitoare pe la voi.

Salut Robert!

 

Mi-ar placea sa iti pot da un pret pentru problema senzorului de benzina dar mai intai ar trebui sa verificam unde este defectul.

Legat de servisarea furcii, manopera cu materialele tale este 150 de lei. Pretul include si solutiile de curatare. O singura precizare insa: daca simeringurile sunt Athena, AllBalls, Saito sau ... mai stiu eu ce firma obscura, sfatul meu este sa nu le montezi pentru ca, in ultimii doi ani am avut foarte multe probleme cu ele.

 

Cesar - 0722 620 397

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert!

Simeringurile sunt Ariete si pana acum nu am avut probleme cu ele. Uleiul este cel specificat de manualul de service. Putem face lucrarea cu consumabilele respective.

Te asteptam saptamana viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert!

Simeringurile sunt Ariete si pana acum nu am avut probleme cu ele. Uleiul este cel specificat de manualul de service. Putem face lucrarea cu consumabilele respective.

Te asteptam saptamana viitoare.

 

Salut Cezar. Am vb dimineata la telefon (sper ca nu te-am trezit :P ). Fa-mi si mie o programare pentru furca (ulei + semeringuri), indicatorul de benzina si o inspectie generala, te rog. Oricand, mai putin sambata (sau sambata doar seara). Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu nevoie de schimbat semeringuri si ulei la furca Hornet PC41 din 2007. Unul dintre tuburi deja pierde ulei.

Cat m-ar costa si cand ar fi loc in atelier pentru operatie ?

Mulurmesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cu cat o aduc mai repede, cu atat mai bine.

In perioada asta e foarte complicat pentru mine sa fac programari si sa respect foarte strict aceste termene avand in vedere ca este inceput de sezon (aglomerat) si trebuie sa onoram tot ce primim in service.

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnilor, jos palaria :D

Munca asidua a lui Adi pe discurile mele de frana se simte cu varf si indesat: nu mai trepideaza deloc si este mult mai precisa franarea.

 

Alta viata, dom'le, alta viata, multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru ajutor. (schimbat kit lant, depistat si remediat alte probleme)

 

Motocicleta nu merge mult mai bine ci, foarte bine. O sa tin cont de sfaturile voastre, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa adaug si eu multumirile de rigoare pentru treaba de calitate facuta azi (inlocuire kit lant la ER5). Nu ma pricep la mecanica moto dar, daca ma uit la cineva care lucreaza imi dau seama imediat daca stie de ce capat trebuie tinuta cheia. Si baietii astai CHAIR STIU. Felicitari!

 

De asemenea multumesc pentru ajutorul dat la plecare (când Kawa nu mai voia sa plece de pe loc - contact lenes la cricul lateral - trezit rapid la viata de catre Adi).

 

WE placut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nota zece pt. lucrarile facute pt. mine si anume servisare furca, schimbare placute frana fata+spate si curatare etrieri ;) Ne auzim data viitoare :D. Asflat uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, jos palaria :D

Munca asidua a lui Adi pe discurile mele de frana se simte cu varf si indesat: nu mai trepideaza deloc si este mult mai precisa franarea.

 

Alta viata, dom'le, alta viata, multumesc :)

 

 

nota zece pt. lucrarile facute pt. mine si anume servisare furca, schimbare placute frana fata+spate si curatare etrieri Ne auzim data viitoare . Asflat uscat !

 

Multumim pentru aprecieri!

Ambele motociclete au avut nevoie de rectificarea discurilor fata. In cazul discurilor de GSX1400 problema era de grosime inegala pe circumferinta si nituri flotante intepenite, fapt ce inducea vibratii la franare. La ZX636, discurile au avut nevoie de rectificare pentru ca in prealabil au fost folosite placute proaste si acestea au facut santuri.

» Post actualizat in 09 May 2016 07:30

As dori sa adaug si eu multumirile de rigoare pentru treaba de calitate facuta azi (inlocuire kit lant la ER5). Nu ma pricep la mecanica moto dar, daca ma uit la cineva care lucreaza imi dau seama imediat daca stie de ce capat trebuie tinuta cheia. Si baietii astai CHAIR STIU. Felicitari!

 

De asemenea multumesc pentru ajutorul dat la plecare (când Kawa nu mai voia sa plece de pe loc - contact lenes la cricul lateral - trezit rapid la viata de catre Adi).

 

WE placut !

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbat simeringurile si uleiul de furca la atelierul lui Cesar. Am fost impresionat de felul in care au lucrat. Se vede nu doar experienta dar si respectul pentru treaba pe care o fac. Multumesc, Cesar si Victor. Pe data viitoare!

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, Bogdan!

 

Pt ca tot vorbeam despre frane si in special discuri flotante, in imagini sunt discurile de frana de la un Kawasaki GTR1400, destul de afectate si care au avut nevoie de rectificare.

post-14189-0-45190600-1463474772_thumb.jpg

post-14189-0-75525900-1463474784_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! as vrea si eu o oferta cu manopera+consumabile pentru schimbarea uleiului, filtrului de aer si a lichidului de frina + verificarea placutelor la un cbr 125 r. Multumesc anticipat!


» Post actualizat in 18 May 2016 14:35

cbr 125 r din 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

In CBR125 intra aproximativ un litru de ulei pentru care ar fi urmatoarele variante:

Shell Advance Ultra 10W40:55 de lei ltrul

Shell Advance Ultra 15W50:50 de lei ltrul.

Silkolene Pro4 10W40 sau 15W50: 70 de lei litrul.

Silkolene Comp 4 15W50 sau 10W40: 55 de lei litrul.

Filtru de aer HF: 54 de de lei.

Manopera: 80 de lei

Schimb lichid de frana fata + spate: 70 de lei - lichid + manopera. Verificarea placutelor nu costa nimic :)

 

0722 620 397 sau 0727 668 618

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...