Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vezi ca a culcat-o pe serpentine si cica a rupt o scarita .... vrea sa faca o smecherie romaneasca si sa ia una de la pasager .... daca n-a plecat de la tine, poate ii faci tu rost de amindoua (platesc eu). Hai ca acum am vazut ca ai rezolvat .... am sa-l mai trimit o data ca sta aproape. :)

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca e intreg si nu sunt urmari.

A venit sambata si am rezolvat pe loc revizia.

 

Daca e doar scarita (foot peg) sigur o am in depozit. Daca e suportul, atunci ori trebuie comandat unul nou, ori sudat cel rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simbata ... se ridicase deja, cu 125 poti numai zgirieturi ... cu asta a mea poti incerca cel mult o julitura mai grava :crack: Vorbesc cu el si-ti zic ..... oricum vine tot simbata ca are job cu program fix. Multumim!


» Post actualizat in 26 May 2016 10:04

Am vorbit cu el si are nevoie..... te rog sa-mi dai un pret la un set de scarite (foot peg).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in depozit set de doua scarite - stanga dreapta. Problema ar fi ca, ar trebui sa ajunga fratele tau cu motocicleta la service sa facem proba. Scaritele astea sunt pentru mai multe modele Honda si sunt sanse mari sa se potriveasca dar nu e 100% sigur. Nu costa nimic sa facem o proba :)

Setul stanga dreapta costa 160 de lei.

Mai am o varianta, cu adaptoare - scarite din dural, eloxate in diverse culori. Dar si alea trebuie vazute si apoi probate.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu informatii precise :)

Asta e scarita care (cred eu ca) e identica cu cea OEM.

Poate sa schimbe doar una, sau pe amandoua, daca doreste. E 75 de lei bucata

post-14189-0-55573300-1464265780_thumb.jpg

 

Astea sunt cele colorate. Un set cu tot cu adaptoare, costa 160 de lei.

post-14189-0-61892400-1464265813_thumb.jpgpost-14189-0-83204900-1464265828_thumb.jpg

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are sa vina la tine ..... il intrebi ce vrea si ce se potriveste .... imi dai un cont pe pm (nu ma intereseaza garantia) ..... si apoi ii dai scarita sau scaritele cind ai confirmarea de la banca .... e ok? Sau plateste el si ne decontam noi .... cred ca-i mai ok. :)

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Cezar,

 

 

Ajuta-ma si pe mine te rog cu un pret pentru urmatoarele operatiuni la un ZZR600 (98):

 

- schimb ulei.

- schimb kit lant / verificare.

- verificare frane fata (am ceva trepidatii in franare de la viteze mai mari - peste 120).

- o revizie generala - n-am prea folosit-o sezonul trecut.

 

De asemenea, si cand ma puteti primi saptamana aceasta.

 

Merci frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vlad!

 

In ZZR600 intra aproximativ 4 litri de ulei. Noi folosim Silkolene (facut de Fuchs si Kawasaki). Litrul de semi-sintetic costa 55 de lei. Litrul de full sintetic costa 70 de lei si manopera zero. Un filtru de ulei costa 35 de lei.

Un kit de lant cu lant DID X-ring si pinioane JT costa 610 lei si manopera este zero.

Am mai rezolvat o problema asemenatoare cu vibratii la franare, la un ZZr600. A avut nevoie de centrarea si rectificarea discurilor de frana fata. Centrarea o face Sirius si costa 90 de lei ambele discuri iar rectificarea se face la noi si e 200 de lei.

Restul detaliilor ar fi mai bine daca le discutam la service. Discutia nu costa nimic :) In oricare dupa amiaza, te astept la service. Noi incepem la 15.30. Eu ajung de obicei in jurul orei 18.

0722 620 397

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuchs au dezvoltat uleiurile pentru curse cu Kawa inaintea Elf. La un moment dat, aveau pe motocicletele de GP reclama atat cu Elf cat si cu Silkolene datorita contractelor de marketing :)

Cu Elf moto eu n-am nici o experienta. Am folosit cu mai bine de 10 ani in urma la masina si nu erau grozave.

 

Si BMW recomanda Castrol dar fabricile germane livreaza toate, masini cu fluide si lubrifianti fabricati de Fuchs. A fost si un proces in UK din cauza asta.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee, informatiile pe care le am despre Fuchs sunt off the record, daca vrei sa stii sursa, iti pot spune mai multe daca imi dai PM.

 

Cu Shell-BMW asa e, s-a schimbat de curand.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate azi in jur de ora 18:00 cel tarziu sa vin pentru intins lantul (f4i sport) ?

 

Cat costa?

Sigur! Ne gasesti la service!

Evaluare + reglaj lant: 20 de lei.

» Post actualizat in 07 Jun 2016 10:45

Te cred ca Fuchs sunt uleiuri bune, nimic de reprosat.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,am un fz6 din 2005,de aprox 5 ani,nu i-am facut niciodata sincronizarea la injectie,nu stiu daca e cazul sa o fac,cat costa? cum imi dau seama daca e nevoie de o asemenea operatiune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cesar. Am ceva probleme cu motorul, uneori ma pacaleste ca ramane fara benzina si trec pe rezerva chiar daca mai am jumatate de rezervor. Bag de vreo 3 luni numai Benzina 100 de la OMV si tot la fel face.

Vineri sau sambata va gasesc sa te uiti care ar fi problema? Spalat rezervor, curatare sincronizare sau orice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...