Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

Salutare, 

 

Ma puteti ajuta cu niste reglaje la un Kawasaki Vulcan 900 Classic? 

 

Imi cam vobleaza fata dupa ultima revizie si nu stiu de la ce ar putea fi. Plus alte "probleme" minore.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Salutare tuturor!

Anuntam "sezon deschis" pentru iernat. Avem disponibile aproximativ 25 de locuri.

Smart charging permanent - mentenanta bateriilor se face pe toata perioada stationarii.

Lucrari de reparatii si/sau mentenanta la pret redus sau cu manopera zero - mai multe detalii discutam la service sau la telefon.

Pe toata perioada sezonului rece vom desfasura o campanie de reduceri de 50% pentru manopera legat de suspensii moto. Lucrari de mentenanta, service, upgrades, etc vor avea manopera redusa la jumatate.

Tot pentru suspensii avem oferte speciale pentru upgrades la urmatorii producatori: OHLINS, K-TECH si YSS. Arcuri, valve, internale, amortizoare spate.

https://youtu.be/2Kf3ChPoJDo

Service-ul este deschis si iarna iar temperatura in incinta nu scade sub 15 grade.

Pretul este 100 de lei pe luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare Cesar, nu pot sa iti trimit PM.

 

Am demontat o furca de aprilia si se pare ca are o jamba stramba. abaterea pare sa fie undeva maxim 2mm, dar la ce metoda am folosit nu pot sa fiu foarte exact.

 

Ma poti ajuta cu indreptarea ei? Care ar fi costul?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salutare! Ce parere aveti despre o sesiune de suport tehnic pentru cei care vor sa isi pregateasca acasa motocicleta?
Locatia: ZOOM meeting
Data: Sambata 25.04.2020, ora 12.

Keep in touch! 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te gandesti sa scoti motocicleta dar ti-a fost imposibil sa mergi la service?Ai cunostinte tehnice si un minim de unelte si scule necesare?
In cazul asta, ne-ar face mare placere sa te ajutam cu suport tehnic. :) Totul complet gratis.
Cum vom face asta? Foarte simplu - Sambata 25 Aprilie, intre orele 12 si 14, ne logam pe Zoom Meeting si va oferim sprijinul tehnic de care aveti nevoie. Invitatia o gasiti mai jos.

Grant Racing Garage is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Motorcycle Technical Support
Time: Apr 25, 2020 12:00 PM Bucharest

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4290934448

Meeting ID: 429 093 4448

Acum 22 ore, Djenavar a spus:

O parere buna dar am rezolvat tot la voi si in plus prefer sa am pe cine da"vina" daca se intampla ceva🤣🤣🤣🤣🤣

Te asteptam oricand cu drag :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.04.2020 la 12:52, Cesar a spus:

Te gandesti sa scoti motocicleta dar ti-a fost imposibil sa mergi la service?Ai cunostinte tehnice si un minim de unelte si scule necesare?
In cazul asta, ne-ar face mare placere sa te ajutam cu suport tehnic. :) Totul complet gratis.
Cum vom face asta? Foarte simplu - Sambata 25 Aprilie, intre orele 12 si 14, ne logam pe Zoom Meeting si va oferim sprijinul tehnic de care aveti nevoie. Invitatia o gasiti mai jos.

Grant Racing Garage is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Motorcycle Technical Support
Time: Apr 25, 2020 12:00 PM Bucharest

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4290934448

Meeting ID: 429 093 4448

Te asteptam oricand cu drag :)

Nu puteam sa ma uit si eu pe topicul asta cu o zi mai devreme?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.04.2020 la 9:19, Cinefilul a spus:

Nu puteam sa ma uit si eu pe topicul asta cu o zi mai devreme?? :)

Salut!

 

Intentia e sa organizam in continuare meetings pe Zoom. Urmatoarea am vrea sa o facem ceva mai dinamica, cu o tematica anume. Daca aveti sugestii, lasati-le in comentariu.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 27.04.2020 la 18:47, GoodKat a spus:

Reglajul valvelor in diversele lor variatiuni. Cu surub si piulita, pastile etc. :cheers:

Salut Vlad!

Este genul de operatiune care necesita cunostinte destul de avansate. Ar fi mai potrivit un "seminar" decat un live pe zoom :)

Multumim pentru sugestie!

La 27.04.2020 la 19:58, pepsi a spus:

Carburatorul, cum functioneaza, cum se regleaza, cum se curata / intretine.... :cheers:

Nici asta nu este o tema pe care sa o abordam intr-un live... :) Operatiunea completa dureaza cateva ore.

Despre functionare nu cred ca e cazul sa intram in detalii - exista suficienta documentatie free online.

Curatarea... aici e o tema delicata :D Recomand sa va inarmati cu sarme cat mai subtiri pentru a curata gaurile jiglerelor + spray de carburatoare (contine toluen - nu dati pe plasticuri si piese de cauciuc)

"Intretinere" nu prea exista. Doar sa ai grija sa primeasca in rezervor benzina buna si curata.

A-propos de rezervor: depunerile si coroziunea din rezervor sunt printre cei mai mari inamici ai carburatoarelor (in special cuiele pointeau)

 

 

Se pare ca incapand cu 15 mai vom avea parte cu adevarat de sezon moto. Pentru cei care nu au apucat sa faca pregatirea motocicletelor, suntem deschisi pentru programari.

 

Le dorim tuturor un sezon bun, fara incidente!

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, GoodKat a spus:

@Cesar Daca se face un seminar, m-ar interesa :D internetul este plin de sfaturi si videouri dar live e alta treaba.

Tot la nivel de teorie / practica: folosirea cheii dinamometrice, cand, de ce se foloseste, sfaturi pentru a avea un cuplu cat mai exact, daca lubrifiantii de pe filete pot "pacali" dinamometrica, etc. Recunosc, mi-am luat o cheie Unior dar inainte de a ma apuca sa strang suruburile chiulasei etc. as vrea sa o testez pe ceva sa ma asigur ca strange la plaja de cuplu indicata pe maner. Desi era sigilata, manerul era setat pe 30 NM, iar in manualul ei am citit ca in perioada de repaus se lasa pe cea mai mica valoare.

 

Idei foarte bune pentru zile urate de toamna-iarna :D

promit sa le iau in considerare. Momentan insa va fi cam aglomerat ca sa mai putem sa organizam si live-uri... sau poate unul singur sa maif acem despre frane, anvelope si suspensii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Se cam apropie vremea rea asa ca am pregatit oferta pentru iarna 2020-2021

100 de lei pe luna sau 400 de lei pentru toata perioada de iarna

Avem foarte multe oferte si discounturi pentru accesorii, piese si manopera in acesta perioada.

POST1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...