Jump to content
Sign in to follow this  
criofix

Clubul TRANSILVANIA BIKERS 1990 CLUJ - 20 de ani de activitate

Recommended Posts

Clubul TRANSILVANIA BIKERS 1990 CLUJ anul acesta implineste 20 de ani de la infiintare, pe aceasta cale ii anunta pe cei ce nu au fost contactati pana acum, dintre fostii membrii, prieteni, simpatizanti si cei care erau prezenti la iesiri si evenimente, pe toti cei care au ajutat si sprijinit clubul, sa ia legatura telefonic cu presedintele clubului la nr de telefon 0744 248 501 pentru stabilirea detaliilor in privinta evenimentului aniversar.

P.S.: Cu parere de rau mentionam ca o singura persoana dintre fostii membrii este exclusa de la acest eveniment si anume cel care si-a vandut emblema clubului la intrunirea de la Gheorgheni pentru 40 de lei.

Cei care nu sunt avizati sa nu posteze aiurea si fara rost

Toate cele bune

Andrei

Trasnilvania Bikers 1990 Cluj

Edited by criofix

Dupa cum ii spuneam aseara lui oximoto (Eci ), astept invitatia oficiala prin SMS,, pt ca nu raspund la e-mail-uri -_-

Domnilor, sa gurga berea si sa fiarba gulasul. :lol:

Sa speram ca ne va prinde aniversarea de 40 de ani a Clubului Transilvania Bikers, sanatosi, plimbandu-ne pe motoare. :D

Spor la pregatiri si vreme buna sa fie!

Yzu

Ne vom petrece bine de tot. Si care are chef de ceva padure ne ocupam si de ceva traseu distractiv.

Dan Morar

Edited by MOD

Clubul TRANSILVANIA BIKERS 1990 CLUJ anul acesta implineste 20 de ani de la infiintare, pe aceasta cale ii anunta pe cei ce nu au fost contactati pana acum, dintre fostii membrii, prieteni, simpatizanti si cei care erau prezenti la iesiri si evenimente, pe toti cei care au ajutat si sprijinit clubul, sa ia legatura telefonic cu presedintele clubului la nr de telefon 0744 248 501 pentru stabilirea detaliilor in privinta evenimentului aniversar.

P.S.: Cu parere de rau mentionam ca o singura persoana dintre fostii membrii este exclusa de la acest eveniment si anume cel care si-a vandut emblema clubului la intrunirea de la Gheorgheni pentru 40 de lei.

Toate cele bune

Andrei

Sper ca si persoana in cauza a fost informata direct, iar mentiunea facuta public aici este o explicatie pentru aceasta exceptie. Ma folosesc de ocazie ca sa reamintesc tuturor ca insemnele entitatilor moto nu sint suveniruri decit in anumite conditii (cu acceptul entitatii respective). Respectiv siglele nu se negociaza pe nici o piata, nu se cumpara si nu se vind. Cineva si-a permis sa scoata la vinzare la pachet o vesta si o sigla NRG. Acesta i-a fost acordata iar apoi i-a fost retrasa pentru incalcarea regulilor. Poate sa vinda linistit vesta, dar sigla o va inapoia celui care i-a dat-o.Trebuia sa se gindeasca la atitudinea sa fata de principiile NRG inainte sa o coasa. Suma pe care a platit-o reprezinta contravaloarea materialului si daca o doreste inapoi ii va fi returnata (in acest caz particular poate sa mi se adreseze mie pentru recuperarea banilor). Sigla in sine are o valoare morala netranzactionabila. Actiunea acelei persoane o privesc ca o consecinta a ignorantei si momentan nu consider gestul unul intentionat.

Cu aceasta ocazie reamintesc conditiile in care s-au acordat siglele NRG:

1. Siglele NRG nu stau in dulapuri, ele se poarta cu onoare pe vesta individualizind posesorul cind acesta iese din lumea civila si intra in lumea moto, in special in lumea cu sigle.

2. Cei care considera ca orientarea lor in lumea moto nu se potriveste cu legile grupului, sint rugati sa le restituie celui de la care le-au primit sau sa le transmita celor care doresc sa le poarte. Acestia din urma vor achita primilor nu mai mult decit contravaloarea actualizata a materialului si manoperei de executie si vor respecta legile grupului, iar in caz contrar sa stie ca membrii fondatori (ii gasiti impreuna cu regulile pe local Cluj pe topicul "fondarea unui nou grup motociclistic")au dreptul sa ceara restituirea lor fara vre-o pretentie de despagubire.

Evolutia miscarii moto din Romania si necunoasterea chiar de catre membrii cluburilor a diferentelor intre MC-RC- RG au determinat in trecut diverse conflicte zic eu artificiale. O vreme clubul a functionat cu reguli de MC dar statut de RC. De aici si diverse neintelegeri pina la limpezirea apelor. Deasemenea atitudinea discutabila si greselile unuia sau altuia au generat diverse conflicte asa cum se intimpla adesea in viata. Acestea nu trebuie insa sa se rasfringa negativ asupra cluburilor si altor entitati moto, care indiferent de ce si-au gresit bikerii unii altora, fara exceptie merita RESPECT. In acest context asi intelege si eu fapta celui care a tranzactionat sigla si poate ca m-asi gindi la reconciliere daca intelegind acum fapta, o regreta.

Asa ca cele bune sa se adune si cele rele sa se spele, sa ne amintim de minunatele drumuri facute impreuna mii de km,de prieteniile si dusmaniile noastre, si sa scoatem din arhive pozele ingalbenite si sa ne bucuram cu totii la o bere. Reconcilierea este o forma de intelepciune si respect in lumea moto! Personal vin cu placere atita vreme cit cheful acesta va fi unul dedicat reconcilierii sincere a neintelegerilor si aniversarii unui club care a reprezentat inceputul miscarii moto organizate clujene dupa 1989 club viabil si astazi. Si personal nu am nici o bucurie ca unul dintre vechii membrii sa lipseasca, chiar daca fapta lui pare la prima vedere incalificabila. Dar aici clubul actual Transilvania Bikers decide :blbl:

Ne vom informa fiecare dintre cei care pot in acea perioada sa participe despre program si amanunte organizatorice

Sper ca rindurile mele nu au fost nici neavizate , nici aiurea. Sint unul dintre fostii membri fondatori Transilvania Bikers si unul dintre cei care au dat numele actualului club Transilvania Bikers 1990.

Daca nu am cumva ceva probleme imprevizibile la job, ne intilnim cu RESPECT reciproc la capatul lunii :ok:

Doi membrii ai acestui club vechi m-au ajutat total neconditionat de mai multe ori si s-au comportat ca niste adevarati prieteni cand aveam mai mare nevoie in activitatea mea moto, asa ca tin sa le multumesc de cate ori am ocazia. Iar aceasta aniversare este o ocazie....

merci mult Dane si Andy si LMA clubului vostru!!!

Clubul TRANSILVANIA BIKERS 1990 CLUJ ...

am in minte toate intrunirile :P si cateva sute de poze B)

primul club moto din cluj :ok:

frumoase amintiri!

pacat ca a ramas doar numele .....

am amintiri frumoase ,de la intruniri ,primele mele intruniri din chei...,prima mea tangenta cu "motociclismul" a fost in tarnita pe dambul acela(era un bar si camere acolo) de langa serpentine ,inainte de dig!acolo am fost incurajat in ale motociclismului de voi ! :blbl:

eram cu mobra ! voi cu etz !

ETZ -250 era un zeu pentru mine ....nu imi permiteam ca era 1000 de DM un etz.aveam o mobra luat in 2 rate !

ma primiti? :)

Clubul TRANSILVANIA BIKERS 1990 CLUJ ...

am in minte toate intrunirile :P si cateva sute de poze B)

primul club moto din cluj :ok:

frumoase amintiri!

pacat ca a ramas doar numele .....

am amintiri frumoase ,de la intruniri ,primele mele intruniri din chei...,prima mea tangenta cu "motociclismul" a fost in tarnita pe dambul acela(era un bar si camere acolo) de langa serpentine ,inainte de dig!acolo am fost incurajat in ale motociclismului de voi ! :blbl:

eram cu mobra ! voi cu etz !

ETZ -250 era un zeu pentru mine ....nu imi permiteam ca era 1000 de DM un etz.aveam o mobra luat in 2 rate !

ma primiti? :)

Asa e, in vremea aceea ETZ-ul era cel mai tare si versatil motor de pe piata din lumea excomunista. Era echivalentul de a avea acum un cruiser meserias de clasa superioara.

Ieri l-am scos pe al meu la plimbare dupa 2 ani in care a asteptat cuminte sub streasina. Am imbracat o geaca de piele si nu mi-a fost de loc rusine sa apar printre prieteni cu masinaria asta glorioasa. Poate ca acesta este motivul pentru care intre membrii vechi din TRB s-a cimentat o fratie mai rar intilnita azi, deoarece aveam aceleasi motoare si cei mai multi dintre noi, aceeasi pasiune comuna fata de viata si libertatea pe doua roti. De aceea cei vechi continua sa se dea si astazi ce-i drept intr-o lume mult mai pestrita .Cu tot respectul si pentru bikerii reali de azi. Era mult inainte sa apara motociclistii de claviatura, cei de fitze si clonele lor.

post-4028-1276268132_thumb.jpgpost-4028-1276268327_thumb.jpgpost-4028-1276268343_thumb.jpgpost-4028-1276268403_thumb.jpgpost-4028-1276268652_thumb.jpgpost-4028-1276268681_thumb.jpgpost-4028-1276268693_thumb.jpg

Asa e, in vremea aceea ETZ-ul era cel mai tare si versatil motor de pe piata din lumea excomunista. Era echivalentul de a avea acum un cruiser meserias de clasa superioara.

Ieri l-am scos pe al meu la plimbare dupa 2 ani in care a asteptat cuminte sub streasina. Am imbracat o geaca de piele si nu mi-a fost de loc rusine sa apar printre prieteni cu masinaria asta glorioasa. Poate ca acesta este motivul pentru care intre membrii vechi din TRB s-a cimentat o fratie mai rar intilnita azi, deoarece aveam aceleasi motoare si cei mai multi dintre noi, aceeasi pasiune comuna fata de viata si libertatea pe doua roti. De aceea cei vechi continua sa se dea si astazi ce-i drept intr-o lume mult mai pestrita .Cu tot respectul si pentru bikerii reali de azi. Era mult inainte sa apara motociclistii de claviatura, cei de fitze si clonele lor.

post-4028-1276268132_thumb.jpgpost-4028-1276268327_thumb.jpgpost-4028-1276268343_thumb.jpgpost-4028-1276268403_thumb.jpgpost-4028-1276268652_thumb.jpgpost-4028-1276268681_thumb.jpgpost-4028-1276268693_thumb.jpg

ma(scuze) ...Galen de ce nu ati avut curajul sa faceti un club mz? la atatea etz-uri !toata transilvania avea mz -uri atunci ,era la moda mz ,etz,cred ca nu rusinea :ok: atunci era momentul pentru un club MZ , UN CLUB MZ -FAN !

Cred ca a fost o perioada foarte frumoasa , pozele vorbesc de la sine . La multi ani TRB !

PS Cine e domnul din ultima poza ?

Edited by netrox

parca erau altfel intrunirile atunci ,alta muzica ,alti oameni ,alta atmosfera ...parca dadeai de o virgina in fiecare zi! :ok:

era alta atmosfera ,ce sa zic ....nu se poate spune !

Cred ca a fost o perioada foarte frumoasa , pozele vorbesc de la sine . La multi ani TRB !

PS Cine e domnul din ultima poza ?

Domnul din ultima poza este mentorul meu in ale motociclismului. Este basarabean de origine si numele lui este Cheptea Savel sau "domnul Seva" cum ii spuneau cu respect prietenii. El a pus dupa 89 si bazele clubului moto "Mototurism Transilvania" care avea sa devina ulterior "Transilvania Bikers". Am facut si cu dinsul si cu gasca de pe timpurile acelea (Nelu Gocan, Oltean Dieter, Paul Cheptea) mii de km prin Romania lui Ceausescu, de multe ori cu canistrele de benzina dupa noi. Avea un CZ celebru de 175 cm cubi vopsit intotdeuna impecabil in alb si cu toate cromurile lustruite.

Ma gindesc ca intr-o zi am sa ma apuc sa transpun digital toate diapozitivele din acea vreme, facute pe celebrele filme dia ORWO de 15 dini. Asa ne descurcam sa pastram amintiri color, deoarece fotografiile color erau pe vremea aceea foarte scumpe si nu ni le permiteam. :ok:

apa cu bule !

scoateti bulele la domnu :ok:

era o gluma, un citat din "Vacanta Mare" care n-o pot uita :blbl:

Este infernal ce se intampla si ce a ajuns acest forum, v-am rugat de la bun inceput sa nu postati aiurea daca nu sunteti avizati.

Cei avizati sunt: fostii membrii, prieteni, simpatizanti si cei care erau prezenti la iesiri si evenimente si toti cei care au ajutat si sprijinit clubul in diferitele actiuni si evenimente care nu au fost contactati din diferite motive.

Chiar asa de greu este sa cititi un post pana in capat?...

Pentru Dl Galen: daca doriti un serial "amintiri din imaginatia mea" nu va retine nimeni sa deschideti un topic nou si nu cred ca este cazul de povesti de genul "Sunt unul dintre fostii membrii fondatori", asta in ideea in care dvs v-ati alturat clubului Transilvania Bikers 1990 Cluj in anul 1999 pana in 2001, iar in 2005 ati mai activat pentru o scurta perioada de timp.

Clubul a fost infiintat cu acte in regula in anul 1990, iar actuala denumire o are din anul 1995; asta asa ca ideea sa lamurim orice divergenta in legatura cu "membrii fondatori".

Pentru Peter, Yzu, Gabriela si restu: nu intereseaza pe nimeni posturile daca nu au legatura directa cu persoanele de care se incearca sa se contacteze, ii foarte simplu ii o problema de semantica foarte simpla.

Va multumesc pt intelegere si sper sa se ajunga la un rezultat dorit cu acest post si anume de a se lua legatura cu oamenii in cauza, acest forum il consideram o sansa in plus de a reusi sa ii contactam.

Toate cele bune

Andrei

Transilvania Bikers 1990 Cluj

Este infernal ce se intampla si ce a ajuns acest forum, v-am rugat de la bun inceput sa nu postati aiurea daca nu sunteti avizati.

Cei avizati sunt: fostii membrii, prieteni, simpatizanti si cei care erau prezenti la iesiri si evenimente si toti cei care au ajutat si sprijinit clubul in diferitele actiuni si evenimente care nu au fost contactati din diferite motive.

Chiar asa de greu este sa cititi un post pana in capat?...

Pentru Dl Galen: daca doriti un serial "amintiri din imaginatia mea" nu va retine nimeni sa deschideti un topic nou si nu cred ca este cazul de povesti de genul "Sunt unul dintre fostii membrii fondatori", asta in ideea in care dvs v-ati alturat clubului Transilvania Bikers 1990 Cluj in anul 1999 pana in 2001, iar in 2005 ati mai activat pentru o scurta perioada de timp.

Clubul a fost infiintat cu acte in regula in anul 1990, iar actuala denumire o are din anul 1995; asta asa ca ideea sa lamurim orice divergenta in legatura cu "membrii fondatori".

Pentru Peter, Yzu, Gabriela si restu: nu intereseaza pe nimeni posturile daca nu au legatura directa cu persoanele de care se incearca sa se contacteze, ii foarte simplu ii o problema de semantica foarte simpla.

Va multumesc pt intelegere si sper sa se ajunga la un rezultat dorit cu acest post si anume de a se lua legatura cu oamenii in cauza, acest forum il consideram o sansa in plus de a reusi sa ii contactam.

Toate cele bune

Andrei

Transilvania Bikers 1990 Cluj

Clubul a fost fondat de mai multe ori, de fiecare data cind ....asa dar sint de doua ori membru fondator, iar la baza fondarii TRB 1990 a stat initiativa mea (asta pt cultura dvs. generala). Dar lucrurile astea nu aveti de unde sa le stiti in conditiile cind dvs. ati inceput sa activati dupa 2005 si din cite stiu nu s-a tiparit inca o istorie exhaustiva a clubului :blbl: Asa dar, eu nu incerc sa va contrazic si in nici un caz sa va jignesc, in conditiile in care in acele timpuri nu erati prezent. Si nu cred ca merita in acest moment aniversar sa dezgropam o istorie care are si pagini sa zic mai ciudate :) In acest context si "on topic" am incercat sa va sugerez ca este perfect posibil ca membrul care si-a vindut sigla sa fi avut si unele motive extrem de concrete si de inteles intr-un anumit context. Si sa va ginditi impreuna actualii membrii la semantica termenilor "sarbatorire" si "reconciliere". Era din cite am inteles initial vorba de ciocnirea unor beri memorialistice intre membrii din diferite perioade ale activitatii clubului, fara ca cineva sa incerce sa faca "justitie" in indiferent ce directie.

Eu am postat unele imagini cu o parte din membri alaturi de care am activat in "Transilvania Bikers" cu mare placere si prefer sa-mi amintesc miile de km facuti alaturi de tipologii umane diverse, dar caracterizati aproape cu totii de apetenta pentru libertate aventura, motociclism, drumuri si prietenie. Trebuie sa recunosc ca postul meu a fost si un balon de incercare in privinta coeficientului de intelegere si toleranta contemporan din zona dvs. In acelasi timp va aduc la cunostinta ca ati postat pe un forum public si nu sinteti indrituit sa moderati sub nici o forma continutul zic eu decent pina acum si "on topic"al acestui thread. Forumul este ceea ce il facem cu totii sa fie. Infernal sau nu, este o platforma de comunicare in comunitate, iar comunicarea pe un forum public este prin definitie bidirectionala si libera.

Nu o sa se supere nimeni cred, daca unii dintre noi discuta putin inainte sa ia o decizie definitiva tot "on topic". Care pentru mine a devenit in fine simplu de luat: toti pentru unul , unul pentru toti :P

Va doresc distractie placuta la aniversare si cit mai putine dileme viitoare pe probleme de semantica :ok: .

La fel, numai de bine !

Edited by Galen

Galen, stiu ca intre noi doi au fost asa zise episoade putin incordate. Acuma eu nu vreau sa iti cer sa te schimbi la o varsta la care nimeni nu se mai schimba. Si nici nu vreau, in nici un caz sa te jignesc sau sa te fac sa te simti cumva prost sau mai stiu eu cum. Pur si simplu eu vreau sa fi si tu prezent acolo, punct. Nu ca sa ne impacam sau mai stiu eu ce(eu nu sunt certat cu nimeni dintre cei care au facut parte din acest club). Pur si simplu , atata timp cat tu ai fost membru, ar trebui sa fi acolo, inca o data punct.

Reconcilierea cu cel care si-a vandut emblema...nu cred ca poate sa fie posibila. Tu, in privinta "filosofiei" MC, esti mai avizat decat mine si ar trebui sa sti ca asa ceva este ceva de domeniu fantasticului.

Cat despre fondarea acestui club, acest lucru s-a intamplat o singura data in 1990. Nu s-a dizolvat niciodata si nu s-a fondat de mai multe ori. Asa ca ...nu poti fi fondator. Doar ca acest eveniment nu se refera la participarea membrilor fondatori. Deci esti binevenit atata timp cat esti rezonabil si vi fara "prietenul" care si-a vandut emblema.

Sa auzim de bine

Domnul din ultima poza este mentorul meu in ale motociclismului. Este basarabean de origine si numele lui este Cheptea Savel sau "domnul Seva" cum ii spuneau cu respect prietenii. El a pus dupa 89 si bazele clubului moto "Mototurism Transilvania" care avea sa devina ulterior "Transilvania Bikers". Am facut si cu dinsul si cu gasca de pe timpurile acelea (Nelu Gocan, Oltean Dieter, Paul Cheptea) mii de km prin Romania lui Ceausescu, de multe ori cu canistrele de benzina dupa noi. Avea un CZ celebru de 175 cm cubi vopsit intotdeuna impecabil in alb si cu toate cromurile lustruite.

Ma gindesc ca intr-o zi am sa ma apuc sa transpun digital toate diapozitivele din acea vreme, facute pe celebrele filme dia ORWO de 15 dini. Asa ne descurcam sa pastram amintiri color, deoarece fotografiile color erau pe vremea aceea foarte scumpe si nu ni le permiteam. :ok:

Mai Galen, ia mai treci tu si pe la topicul veteranilor si baga acolo niste poze incarcate de istorie. Ca de-al nostru esti...

Toate cele bune

Andrei

Nu va suparati dar faceti o referire mai exacta cine e acea persoana, ca nu cumva sa se intample o situatie penibila , jenibila, neplacuta cand apara din greseala acea persoana la usa si este poftit sa plece. Daca se deschid ranile cicatrocate a trecutului de peste 5 ani ar fi bine sa se faca o precizare exacta.

Noi nu vrem sa dezgropam mortii. El stie cine e si asta este de ajuns. Este vorba despre o singura persoana deci nu pot sa fie confuzii. Iti dai seama ca daca incepem aici o discutie amanuntita despre acest baiat riscam sa transformam topicul intr-un topic aiuria cu amenintari si cu informari despre care are pistol si care are arc si unde trebuie sa ne intalnim ca sa ne masuram puterile (cei in tema stiu la ce ma refer). In fine, consider subiectul inchis.

Cei care simt ca ar participa la acest eveniment cu drag sunt bineveniti si noi ne bucuram sa ii avem alaturi. Eu personal sunt foarte bucuros ca am ocazia sa cunosc motociclisti care, de-a lungul vremii, au trait frumos cu sentimentul de apartenenta la acest club. Petrecerea sper sa fie cu distractie fara momente incordate si fara incercarea de a stabili care este mai adevarat sau mai mare motociclist. Aceste povesti vreau sa ramana sa le dezbata cei care se dau cu motorul putin, nu mai au nimic de zis si se cramponeaza de polemici care nu mai au nici un rost.

Am convingerea ca va fi un sfarsit de saptamana cu distractie si cu momente in care prieteni vechi vor fi fericiti sa se revada intr-o atmosfera relaxata si vor depana amintiri care altfel ar fi ramas ascunse prin dedesupturile mintii fiecaruia.

Dan Morar

Mai baieti.....care puteti sa-mi fiti si tati.Nu fac parte din nici un club, nu am participat la certurile, prieteniile si alte cele ale voastre, nu am facut nimic din tot ceea ce v-ati dori unii (sa faca unii membrii), sa fiti multumiti.Sunt un individ caruia ii place sa "faca si sa taca" asadar, voi participa la eveniment (daca trebe si cu forta). Recunosc ca mi-ar placea sa ma invite Eci, dupa cum mi-a promis))).Nu vreau sa simt ca "Tara arde si baba se chiaptana", pregatiti evenimentu cm trebe (sa nu va bag de vina)

si nu va mai masurati la cm.

Am inteles illuzia domnule MOD doar ca nu am fost sigur ca e vb de mine de MAD DOG sau de CIOCU.Cert e ca CU TOTUL CA de o vreme nu am treaba cui absolut nimeni pe forum , nici nu mai prea intru decat 1 data pe luna , vad ca e vb despre mine.Ok daca imi dati de inteles ca eu sant acela atunci ACUM in WORD PAD o sa imi scriu punctul de vedere , o sa informez in mod OBIECTIV cele intamplate atunci si din nou va putea citi orasul cluj si cei care au intrat pe acest topic din alte zone ce a fost SI MAI E pe la transilvania bikers.

Retine de minim 3 ani nu mi-am luat numele niciunuia dintre voi pe gura, am incaput de voi chiar cu unii dintre voi , daca ma vad prin jurul strazii intrelacuri ma salut si conversez civilizat si politicos.Deasemenea nu am vb nici de pistoale nici de arcuri, si nici de amenintari.DAR si aia sa fie clar daca am cu cineva o treaba si eu apar singur la intalnire si ailati 4 nu voi merge cu mana goala.

Ori cum nu e nici pe departe cazul acum, concluzia e ca eu sant cel cu sigla si cei care nu stiu ce a fost acolo trebuie sa afle sa nu creada , sa nu traiasca in confuzia ca Zoran e GHETZOI.Zoran doar raspunde pe masura provocarilor si loviturilor sub centura.

Am inteles illuzia domnule MOD doar ca nu am fost sigur ca e vb de mine de MAD DOG sau de CIOCU.Cert e ca CU TOTUL CA de o vreme nu am treaba cui absolut nimeni pe forum , nici nu mai prea intru decat 1 data pe luna , vad ca e vb despre mine.Ok daca imi dati de inteles ca eu sant acela atunci ACUM in WORD PAD o sa imi scriu punctul de vedere , o sa informez in mod OBIECTIV cele intamplate atunci si din nou va putea citi orasul cluj si cei care au intrat pe acest topic din alte zone ce a fost SI MAI E pe la transilvania bikers.

Retine de minim 3 ani nu mi-am luat numele niciunuia dintre voi pe gura, am incaput de voi chiar cu unii dintre voi , daca ma vad prin jurul strazii intrelacuri ma salut si conversez civilizat si politicos.Deasemenea nu am vb nici de pistoale nici de arcuri, si nici de amenintari.DAR si aia sa fie clar daca am cu cineva o treaba si eu apar singur la intalnire si ailati 4 nu voi merge cu mana goala.

Ori cum nu e nici pe departe cazul acum, concluzia e ca eu sant cel cu sigla si cei care nu stiu ce a fost acolo trebuie sa afle sa nu creada , sa nu traiasca in confuzia ca Zoran e GHETZOI.Zoran doar raspunde pe masura provocarilor si loviturilor sub centura.

Ovidiule! Ma lasi...?! Nu stiam ca te cheama asa. Imi pare rau ca aplifici o chestie care nu te intereseaza. Daca vrei sa vorbesti cu mine hai sa vorbim. Dar nu aici. Inca odata iti spun ca nu sunt genul care sa ma bag in magarii si in tarasenii de acest gen. Trebuie sa intelegi si tu ca NU esti binevenit. Maaa ce sa faci daca pe langa blocurile pe crae le-ai vandut(respect) a trebuit sa vinzi si o emblema, un simbol. Si la un pret care sigur nu ti-a schimbat cu nimic nici macar urmatoarele cinci minute din viatza de dupa incasarea fenomenalei sume de zece euro. Hai sa ne intalnim sa ne lamurim aceste probleme si poate ma convingi ca ai avut o motivatie rezonabila pentru asta. Daca ma convingi, eu o sa imi cer scuze aici pe forum si o sa te primesc personal la petrecere. Daca nu...trebuie sa crezi cu convingere ca pistoalele nu mai inspaimanta pe nimeni(sunt in buzunarele multor amarasteni care nu au curaj sa ridice ochii pe strada). Deci Ovidiule te rog sa te intalnesti cu mine sa ne lamurim despre aceste probleme si lasa petrecerea asta sa decurga in regula fara valuri create artificial de tine care nu ai nici o legatura sufleteasca cu acest club.

Dan Morar

Nu sunt membru Transilvania Bikers 1990 Cluj,dar sunt membru Transilvania Bikers Tarnaveni 2005 si acum ca am vazut topicul incerc sa ajung si eu la chef desi sunt la 1500 km distanta.

Pun pariu ca o sa fie veselie si voie buna ca la toate intalnirile Transilvania Bikers. Si sper sa cunosc cat mai multi membrii despre care am auzit o gramada de povesti.

La multi ani barbati si la nenumarate vagoane de bautura de acuma incolo si kilometri pe 2 roti. O sa beau in cinstea voastra, dar din pacate aici in Noua Zeelanda pt ca n-am bani de taxiu acuma. Distractie exasperant de faina va doresc!

Mihai

Ovidiule! Ma lasi...?! Nu stiam ca te cheama asa. Imi pare rau ca aplifici o chestie care nu te intereseaza. Daca vrei sa vorbesti cu mine hai sa vorbim. Dar nu aici. Inca odata iti spun ca nu sunt genul care sa ma bag in magarii si in tarasenii de acest gen. Trebuie sa intelegi si tu ca NU esti binevenit. Maaa ce sa faci daca pe langa blocurile pe crae le-ai vandut(respect) a trebuit sa vinzi si o emblema, un simbol. Si la un pret care sigur nu ti-a schimbat cu nimic nici macar urmatoarele cinci minute din viatza de dupa incasarea fenomenalei sume de zece euro. Hai sa ne intalnim sa ne lamurim aceste probleme si poate ma convingi ca ai avut o motivatie rezonabila pentru asta. Daca ma convingi, eu o sa imi cer scuze aici pe forum si o sa te primesc personal la petrecere. Daca nu...trebuie sa crezi cu convingere ca pistoalele nu mai inspaimanta pe nimeni(sunt in buzunarele multor amarasteni care nu au curaj sa ridice ochii pe strada). Deci Ovidiule te rog sa te intalnesti cu mine sa ne lamurim despre aceste probleme si lasa petrecerea asta sa decurga in regula fara valuri create artificial de tine care nu ai nici o legatura sufleteasca cu acest club.

Dan Morar

Ciudata incurcatura. Sa incerc sa o lamuresc fara sa complic lucrurile si fara prea multa teorie in van. Deci despre Zoran este vorba.

1. Zoran nu a vindut un patch ci doar un tricou cu insemnele clubului. Din care a fost exclus pe nedrept, asa ca nu nu numai ca nu mai avea nevoie de el dar de-a dreptul ii priososea.

2. Zoran este din punctul meu de vedere un om corect cu aceia care sint la rindul lor corecti cu el si Toti cei care il cunosc stiu ca este prietenos si sociabil cu motociclistii si pe multi i-a ajutat, dar poarta ranchiuna celor care s-au legat de el pe nedrept sau din punctul lui de vedere l-au inselat. Are de altfel si destui prieteni si amici motociclisti in grup, e un om ocupat si nu cred ca ar fi avut oricum timp sau interes sa vina la reuniune.

5. Postul ciudat al lui Criofix nu este ideea lui si nici ideea ta. Hai sa fim seriosi. Daca se dorea doar excluderea lui Zoran, acesta putea fi informat discret si politicos telefonic, fara sa fie umilit din nou pe nedrept in mod public. Stim cu totii a cui idee a fost. Iar eu stiu si care a fost scopul, de ce sa mai complicam situatia. Asa cum amindoi stim multe alte lucruri, care pe mine insa nu ma mai streseaza :P Ne salutam cind ne vedem, asta e important. Acest conflict este artificial si neavenit. El a fost provocat intentionat. Motorul insa , asa cum spunea Misi merge cu benzina si fiecare isi vede de treaba cu ai lui.

6. M-am gindit cu maxima sinceritate sa particip la acest eveniment in onoarea unui club care a fost ani de zile de frunte si emblema motociclismului amator clujean. Si sa ciocnesc relaxat ceva beri cu motociclisti din diverse perioade de activitate . Am destui amici in TRB, din toate timpurile cu care ma vad cu placere. M-oi vedea in continuare cu alte prilejuri. Multumesc pt invitatie. Din partea unora stiu ca a fost sincera :ok:

Iar voua distractie maxima! si sa prindeti si aniversarea de n-spe mii de ani! :blbl:

@Zoran. Ai si tu chestii mai importante de rezolvat anul asta, de umblat ai prieteni cu cine. Nu te mai stresa inutil, nu are nimeni nimic de fapt cu tine :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...