Jump to content

Scoli Moto In Buzau ?

Recommended Posts

mai e si Enache,,,bun si el ( 0722727626 ) super de treaba si te ajuta cu orice problema / nelamurire

Da, se cheama Nicusor Bontea...si face si A-ul...Cat despre motor, e chiar k, :angryfire: si omu' si motoru...MZ 125 sport, nou, cu numar de Ungaria parca... m-am dat si eu de cateva ori cu el, merge super pentru un 125 si mai are si un chopperas tot de 125...dar cred ca este pt fete mai degraba :blbl:

daca vrea cineva nr lui de tel sa spuna...

Aaaa...tipu' e tanar...(conteaza) :P

• Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, se cheama Nicusor Bontea...si face si A-ul...Cat despre motor, e chiar k, :angryfire: si omu' si motoru...MZ 125 sport, nou, cu numar de Ungaria parca... m-am dat si eu de cateva ori cu el, merge super pentru un 125 si mai are si un chopperas tot de 125...dar cred ca este pt fete mai degraba ;)

daca vrea cineva nr lui de tel sa spuna...

Aaaa...tipu' e tanar...(conteaza) :P

Eu as fi interesata de un nr de telefon... :blbl: ( dar NU pt ca ai spus ca e tanar :P )..

K...atunci uite-l...!

0740.580621... :angryfire: :P :blbl:

Multa bafta, si paote ne vedem pe doua roti...cat mai curand!

K...atunci uite-l...!

0740.580621... :( :D :kali:

Multa bafta, si paote ne vedem pe doua roti...cat mai curand!

Merci, merci ! Cu siguranta ne vom vedea pe 2 roti, indiferent ca voi face scoala cu instructoru' recomandat de tine sau cu altu'! Eu nu sunt prea in tema cu iesirile buzoienilor, da' stiu ca alte "comunitati regionale" de bikeri ies frecvent cu motoarele...ceea ce e foarte tare !

mai e si nenea Dima Gabriel 0722.214.887

eu cu el am facut scoala, are un mz de 125 rosu, o rezolvi si repede cu fisa medicala cu ajutorul lui, cam in 10 minute :D

asta suna si mai bine...adica, tinand cont de faptul ca stau in Bucuresti si nu am prea mult timp de alergat cu dosaru' , faza cu fisa medicala ma incanta f tare..cu toate ca mai tare ma incanta sa fie instructorul ok...

Merci pt ajutor :(

asta suna si mai bine...adica, tinand cont de faptul ca stau in Bucuresti si nu am prea mult timp de alergat cu dosaru' , faza cu fisa medicala ma incanta f tare..cu toate ca mai tare ma incanta sa fie instructorul ok...

Merci pt ajutor :(

tipu' e mai invarsta , are in jur de 50 de ani, deci nu cred ca o sa-ti faca avansuri, daca stii sa mergi pe moto cat de cat iti face si reducere la scoala, de exemplu mie mi-a cerut 5 mil si cand i-am spus ca stiu sa merg, ne-am inteles la 3 :D (p.s: asta e secret, ssshhht....cica sa nu zic la nimeni) :kali:

tipu' e mai invarsta , are in jur de 50 de ani, deci nu cred ca o sa-ti faca avansuri, daca stii sa mergi pe moto cat de cat iti face si reducere la scoala, de exemplu mie mi-a cerut 5 mil si cand i-am spus ca stiu sa merg, ne-am inteles la 3 :( (p.s: asta e secret, ssshhht....cica sa nu zic la nimeni) :D

tocmai asta e "problema" ( daca pot sa-i zic asa ): ca eu nu stiu sa merg.. pana acum am mers doar ca pasager si totusi, nu m-am riscat niciodata si n-am indraznit nici sa-mi solicit prietenul ( care are un CBR de 600 ) , pt ca stiu cat de mult tine la motoru' ala si...nu se stie niciodata :kali: .. si chiar nu e vorba de bani. platesc , numai sa stiu ca e cineva acolo care are rabdare si tact sa-mi explice ceea ce tb sa fac... teama de cazatura n-o am ( pt ca am oarece experienta in domeniu' asta :D ) psi am si cativa km in "carca" prietenului, asa ca nu-mi ramane decat sa caut un instructor ok ( cu bun simt ... ) , si care sa aiba si o motocicleta ok..pt ca io vreau sa-mi cumpar ceva relativ nou, si din cauza asta vreau sa ma invat tot pe ceva destul de nou...

• 1 month later...
  • 1 month later...

n-ar fii mai bine sa suni la unul din nr. alea de telefon de mai sus, sa intrebi direct un instructor?

MS mult de raspuns!Nu stii de prin ce luna anul viitor va incepe practica?

Cel pe care ti-l dau eu, sigur valabil...(la fel ca si instructoru'... :blbl: ffffff.de treaba...!)

Spor si multa bafta!

0740.580.621 - Nicusor BONTEA!

Asfalt uscat tuturor! ;)

Stie careva daca s-a schimbat procedura de examen si la categoria A la fel ca cel pentru B?

Sa detaliez:

Poligonul sa va tine in aceeasi zi cu sala sau te vor programa dupa alte cine stie cate zile?

..bineinteles daca promovezi sala si daca vremea permite.

• 5 months later...

M-AM INSCRIS SI EU ASTAZI LA SCOALA DE MOTO PENTRU A1 , LA DOMNU BALDOVIN !!

TINETI-MI PUMNI :unsure::):blink:

Edited by anDu_X
M-AM INSCRIS SI EU ASTAZI LA SCOALA DE MOTO PENTRU A1 , LA DOMNU BALDOVIN !!

TINETI-MI PUMNI :laugh::);)

:rolleyes: imi pare rau sa-ti stric bucuria.dar Baldovin e o catastrofa de instructor!In primul rand niciodata nu ajunge cand promite,deci timpul minim de asteptat dupa poponeata dansului este de jumatatae de ora...

Dup-aia:cum zicea si Alex,are o panarama de minsk de 125 care de-abia debraiaza,tremura din toate incheieturile si e vai de mama lui...

Sa continuam:omul iti lasa motorulsi pleaca,pt ca e muuult prea ocupat cu "B"-ul pt a mai sta si dupa motociclisti...Pe mine nu m-a scos nici macar odata din poligon,ca sa pot lua contact cu "jungla" de pe strazi!E adevarat,poate a vazut in mine un talent nativ si a considerat ca nu-i cazul,dar totusi... ;)

S-a ocupat de mine,doar de mine,maxim 10 minute adunate-n doua saptamani!Rautaciosii mi-ar putea acum replica:"se vede!",dar noroc cu prieteni de-ai mei motociclisti care mi-au mai explicat diferite "treburi",cum ar fi faptul ca trebuie sa trag de maneta de ambreiaj cand schimb vitezele,ca nu trebuie sa apas prea tare frana de spate-n curba,fenomenul de acvaplanare,iar lista ar putea continua...

Nu vreau sa te "desumflu",doar sa te pun in garda,ca sa zic asa...

Muuulta bafta !

:rolleyes: imi pare rau sa-ti stric bucuria.dar Baldovin e o catastrofa de instructor!In primul rand niciodata nu ajunge cand promite,deci timpul minim de asteptat dupa poponeata dansului este de jumatatae de ora...

Dup-aia:cum zicea si Alex,are o panarama de minsk de 125 care de-abia debraiaza,tremura din toate incheieturile si e vai de mama lui...

Sa continuam:omul iti lasa motorulsi pleaca,pt ca e muuult prea ocupat cu "B"-ul pt a mai sta si dupa motociclisti...Pe mine nu m-a scos nici macar odata din poligon,ca sa pot lua contact cu "jungla" de pe strazi!E adevarat,poate a vazut in mine un talent nativ si a considerat ca nu-i cazul,dar totusi... :laugh:

S-a ocupat de mine,doar de mine,maxim 10 minute adunate-n doua saptamani!Rautaciosii mi-ar putea acum replica:"se vede!",dar noroc cu prieteni de-ai mei motociclisti care mi-au mai explicat diferite "treburi",cum ar fi faptul ca trebuie sa trag de maneta de ambreiaj cand schimb vitezele,ca nu trebuie sa apas prea tare frana de spate-n curba,fenomenul de acvaplanare,iar lista ar putea continua...

Nu vreau sa te "desumflu",doar sa te pun in garda,ca sa zic asa...

Muuulta bafta !

Acum i-ai zis? Andule, ia d'aci un nr. de tel. al instructorului meu, care este tanar, isi da interesul, nu are multi elevi si te invata cu mult calm cum se conduce un MZ 125 cmc(usor, manevrabil)..RIZEA CIPRIAN - 0743114434!

TI-L RECOMAND CU MULTA CALDURA!

Succes!