Sari la conținut

Otopeni


Raduuuuuuuuuu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lumea se aduna la el acasa pe la 11.00 - 11.30

dupa care se deplaseaza catre cimitirul straulesti 1 unde va avea loc inmormantarea

poate , sper sa nu supar pe nimeni pt ca nu asta e intentia, multi vin pt imaginea care se va vedea - un mare grup de motociclisti.

Insa trebuie folosit si exploatat la maxim acest nefericit eveniment, prezentat in media (de toti cei care au posibilitatea), pt ca lumea asta care ne vede deformat , ca pe niste infractori , sa vada durerea pe care ignoranta lor o poate provoca.

Eu unul nu l-am cunoscut , nu cred ca am vorbit nici macar o data , dar nu uit faptul ca vineri seara, cand eram la everest , au trecut urland 2 motoare pe magheru si au venit la terasa. erau 2 tipi , unul dintre ei era Roro ,imbracat intr-un tricou rosu (pe sub jacheta). Toti cei care erau acolo s-au bucurat sa-l vada.Iar acum...

Cat despre ajutorul despre care se vorbea , daca cineva are o initiativa, poate conta si pe mine.

Nu stiu unde se aduna prietenii lui sau cei care vor sa-l conduca pe ultimul drum, daca poate explica cineva mai exact , ii multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii stim, chiar daca nu vorbim despre asta, ca ne-am separat intre speed-uri, choppere si russian-uri (cu tot ce mai tine de fiecare categorie specificata). Iar un fapt important a fost ca, marti, au fost reprezentanti ai fiecarei categorii. Asta a aratat ca ne-am adunat in memoria (si protestam impotriva incercarii de ascundere a cauzelor accidentului - daca acestea exista) unuia dintre noi.

Le-am aratat ca suntem o familie indiferent de ceea ce calarim!

Dumnezeu sa il odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DXU

ma repet...

am cateva relatii la NATIONAL TV.si mi-au zis de acolo ca daca era linie continua si acum este discontinua iese scandal mare mare.. indiferent ca era soferul primarului sau soferul presedintelui...

 

este un k k t de om care ne-a omorat un PRIETEN :( si va platii pt asta (sper din tot sufletul) ;)

 

 

sa speram ca ne facem auziti...pacat ca a trebuit sa se duca unul dintre noi...

 

eu am aflat de accident de la prieteni..m-am cutemurat...cu o seara ianinte ne adumasem la pub18 in regie, am stat de vorba cu el... :P

eu in septembrie, anul trecut , in urma unui accident stupid , am ramas fara motor.

Roro , Mezdrea si inca cativa prieteni terceau aproape zilnic pe la mine prin fata blocului si ambalau motoarele...(sa ma faca sa-mi iau alt motor)..cu o seara ianinte sa se prapadeasca ma inteba ce masina mai am ca sa site cand sunt acasa ... si acum cand imi aduc aminte mi se face pielea de gaina....a doua zi sa aflu ca el era cel implicat in accident... :( :( :(

 

SA-TI FIE TARANA USOARA RORO...de acolo de sus , de unde esti sa ai grija de noi...

 

sunt de acord cu o campanie pentru educarea soferilor tembeli :)

sunt de acord sa ajutam familia cu cat poate fiecare...femeia aia naste in maxim o luna...haideti sa facem ceva ....

 

m-a deranjat cel mai tare lumea care a venit marti la intalnire doar asa ca sa fie si ei acolo.....PRIETENI , NOI NE-AM ADUNAT SA PLANGEM MOARTEA UNUI PRIETEN !!! NU SA NE DISTRAM CA "UITE CATE MOTOCICLETE SUNT AICI..MAMA CE TARE !!"

DECAT SA VENITI PT DISTRACTIE , STATI DRAK ACASA !!!!! :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu intelegi gresit! eu nu spun ca nu exista idioti sau infantili . Dar din tot ce s-a vazut (mai bine nu aveau ocazia sa vada ....) pe langa ce au simtit si trait cei care l-au cunoscut si toti cei care au suferit din simplul motiv ca era unul ca si ei , om , motociclist (in ce ordine vrei), poate se vor trage concluzii.

Ziceai ceva de cunostinte la TV , daca poti tipa frat tare! campania pt centura de siguranta a primit bani , poate apare si campania pt educarea participantilor la trafic cu privire la motociclete.

Dar sa nu ne miram prea tare , la ce te poti astepta cand isi iau carnete toti analfabetii .... cazuri sunt si au fost si in presa... :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunarea atator motociclsti a pus serios pe ganduri Politia Romana , dovedind ca incepem sa fim o forta de luat in considerare.Mare grija la ceea ce faceti. Orice act necugetat din partea noastra va fi aspru pedepsit , asa ca MARE GRIJA ! Noi trebuie sa nu discreditam miscarea moto ,dimpotriva , cum am mai spus ,trebuie sa dovedim ca suntem cu capul pe umeri si de asemeni nu niste "golani" cum o parte a populatiei ne considera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa filmat si la Romana ,era un tip pe strada cu camera care a filmat toate motoarele indelung si pe cei aflati acolo. Ca sa aibe posibilitatea sa ne poata identifica mai tarziu. Deci oricum suntem in baza lor de date.Asteptam eventuale invitatii. Oricare dintre noi care va primi asa ceva, sa dea de veste imediat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DXU

@raven

ai mare dreptate ....

Mai bine i-ar duce capul sa ii educe pe stupizii carora le dau carnete de conducere.

 

dar de ce sa nu fim realisti si sa ne gandim un pic si la unii dintre noi...care si-au luat carnetul de 2-3 saptamani...s-au dat jos de pe un MZ de scoala pe care de abia se tineau si se suie direct pe o busa sau pe mai stiu eu ce speed (cunostem cazuri) si ii vezi blana pe magheru...

 

ma gandeam sa facem brelocurri cu poza lui RORO...breloc pe care sa il timen la cheile de la motor...poate in felul asta ne gandim de doua ori cand tragem de acceleratie :(

 

am vobit si cu un prieten de la REALITATEA TV ...ne ajuta ...HAIDETI FRATILOR SA FACEM VALURI !!!!!!

sariti cu idei ...ce este de facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte adevarat ca sunt si motociclisti fara experienta si este super laudabila ideea lui oresti de a organiza un stagiu de pregatire / perfectionare la circuitul de cart . cred ca este we asta.

Cat despre tragicul accident , in clipa asta pt Roro si apropiati nimic nu mai poate aduce alinare , dar evenimentul nefericit este un semnal de alarma ca trebuie facut ceva in privinta educatiei rutiere din Bucuresti si din Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DXU , pana la urma cum e ?

era discontinuu sau nu marcajul in zona in care s-a produs accidentul ?

Terminati cu speculatiile ca nu s-a schimbat nimic.Este aceeasi linie numai ca este proaspat vopsita.Pana acum nu s-a incercat musamalizarea accidentului.Ancheta este in curs.Seful politiei Ilfov a declarat ca este clar.Vinovat de accident este soferul.Nu este o declaratie oficiala ;a fost o discutie intre prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu speculatiile ca nu s-a schimbat nimic.Este aceeasi linie numai ca este proaspat vopsita.Pana acum nu s-a incercat musamalizarea accidentului.Ancheta este in curs.Seful politiei Ilfov a declarat ca este clar.Vinovat de accident este soferul.Nu este o declaratie oficiala ;a fost o discutie intre prieteni.

. . . exact asa este! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DXU

@TOXIC MAX

DXU , pana la urma cum e ?

era discontinu sau nu marcajul in zona in care s-a produs accidentul ?

 

marcajul era continuu ...

se pare ca a fost doar revopsit...

si in supararea mea nu m-am dus pana acolo sa vad cu ochii mei...

am luat de bun ce am citit pe aici...

pe viitor aveti si voi grija ce scrieti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DXU , pana la urma cum e ?

era discontinuu sau nu marcajul in zona in care s-a produs accidentul ?

Terminati cu speculatiile ca nu s-a schimbat nimic.Este aceeasi linie numai ca este proaspat vopsita.Pana acum nu s-a incercat musamalizarea accidentului.Ancheta este in curs.Seful politiei Ilfov a declarat ca este clar.Vinovat de accident este soferul.Nu este o declaratie oficiala ;a fost o discutie intre prieteni.

Oricum nu este loc de dubii privind vinovatia! Nu cred ca poate cineva sa se indoiasca in privinta asta. :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A reusit cineva sa ajunga la inmormantare?

Ne puteti impartasi si noua cu exactitate locul unde a fost ingropat?

 

Dupa program as trece sa las o floare la mormantul lui...

cimitirul banuiesc ca stii care e...putin mai inainte pe dreapta din soseaua principala, iar mormantul, cum intri in cimitir, undeva pe dreapta si mai in fata..cca 20 m.O sa vezi coroane de flori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cimitirul banuiesc ca stii care e...putin mai inainte pe dreapta din soseaua principala, iar mormantul, cum intri in cimitir, undeva pe dreapta si mai in fata..cca 20 m.O sa vezi coroane de flori...

thk's a lot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca vinovatul nu trebuie bagat la puscarie, ci sa plateasca pensie alimentara grasa femeii si copiilor care au ramas fara sot respectiv tata.

La puscarie se odihneste si oricum nu il mai intoarce nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DXU

eu propun sa ne adunam duminica si ii aprindem o lumanare la cimitir..

azi a fost super multa lume...///sincer nu am vazut asa inmormantare..

masini multe...lume multa ...dar nu atat de multe motoare...

 

m-a impresionat cat de multe flori erau pe mormant...un munte de flori...

de parca ar mai conta..s-a dus si dud ramane :(

 

inca o data ..

ODIHNEASCA-SE IN PACE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca vinovatul nu trebuie bagat la puscarie, ci sa plateasca pensie alimentara grasa femeii si copiilor care au ramas fara sot respectiv tata.

La puscarie se odihneste si oricum nu il mai intoarce nimeni.

Subscriu acestei idei. Dar parca si cativa ani de puscarie i-ar prinde bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!

:( :) :)

Condoleante familiei indoliate si prietenilor

 

Ideea deschiderii unui cont bancar pt ajutorarea familiei este binevenita, daca se materializeaza, anuntati. Din pacate, e singurul mod in care pot sprijini familia ex-camaradului nostru :) .

 

Rest In Peace Roro!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...