Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 3 - Mamaia 2010 / 11-13 iunie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ramyo16

Felicitari si din partea mea pentru organizare.

Chiar daca sunt incepatoare si este prima intalnire la care merg am ramas foarte placut surprinsa, si cred ca a fost una foarte reusita (dupa cum m am simtit acolo si dupa ce am studiat poze si de la alte intalniri). Abia astept urmatoarea intalnire Seawolves :ok:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare fain. cu o singura exceptie notabila , pretul berii. a fost mult prea ieftina pentru binele meu. noroc cu jeffers ca are aptitudini de catel pentru orbi si m-a dirijat spre casa intr-un final. :) :P

Eu te-am vazut cand scoteai tacticos aparatul din ruxac si faceai numai cate o poza. Atunci m-am gandit "asta da frate fotograf. Nu ca mine sa faci 30 ca sa alegi 2".

Scuze Nightloosers. Am aplicat tehnica de fotografie din telecomanda, cu aparatul pus pe trepied si reglaje full manuale. Nici la mine nu au iesit. A fost mult prea ieftina berea, cum zicea si Deadcow. Cred ca asta tre sa fi fost si la mine. :ok:

Multumesc cameramanului care filma ptr ca m-a lasat sa-mi pun un mic trepied pe scena de filmare. Daca nu ma lasa, as fi crezut acum ca a stat in calea afirmarii mele si ar fi fost singurul punct negativ. Daca a fost amabil, am reusit sa stric toate pozele vreme de o ora.

 

Baietii la chitara in jurul focului au intretinut o atmosfera placuta, fetele pe cuburi au intretinut retina curata celor care nu plecau decat pana la bere ptr ca era aproape, iar dra care a prestat topless ne-a facut sa uitam de rivalitati si a reusit sa ne adune pe toti la un loc :blbl:

 

 

Mesaj completat

Mai pun cateva poze de la artificii si inchei cu pozale cu care de fapt ar fi trebuit sa incep postarea.

 

Inca o data felicitari organizatorilor.

Mesaj completat

PS: sper ca nu am deranjat pe nimeni cu pozeele postate. Cei care se regasesc in ele imi pot da PM ptr fotografiile full. Sunt multe altele pe langa astea, dar trebuie sa ajung la un laptop cu diagonala ecranului mai mare decat meschinaria de netbook dupa care scriu acum. B)

Mesaj completat

Ptr pozele in care afara nu se mai vedea a fi lumina, solicit intelegere pe motiv de bere rece si ieftina bauta timp indelungat. Si nici chiar stabilizatoarele optice nu pot face minuni. Si mai ales nu au fost proiectate ptr a face incadrare.

post-41271-1276509509_thumb.jpg

post-41271-1276509779_thumb.jpg

post-41271-1276510106_thumb.jpg

post-41271-1276510194_thumb.jpg

post-41271-1276510241_thumb.jpg

post-41271-1276510380_thumb.jpg

post-41271-1276510431_thumb.jpg

post-41271-1276510513_thumb.jpg

post-41271-1276510562_thumb.jpg

post-41271-1276510665_thumb.jpg

post-41271-1276510713_thumb.jpg

post-41271-1276510785_thumb.jpg

post-41271-1276510827_thumb.jpg

post-41271-1276510866_thumb.jpg

post-41271-1276510922_thumb.jpg

post-41271-1276511401_thumb.jpg

post-41271-1276511425_thumb.jpg

post-41271-1276511525_thumb.jpg

post-41271-1276511565_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preacuviosule... multzumim fain pentru poze! Chiar sunt misto!

 

Vom aduna si noi materialele filmate, care sunt foarte multe, si vom incerca sa facem un scurt-metraj cu cele mai faine momente din weekendul ce-a trecut.

 

... si bineinteles multumim tuturor pentru aprecieri... si mai ales va multumim pentru participare si pentru calitatea voastra deosebita - cu asa bikeri si bikerite sa tot faci intruniri!

 

Iar pentru toata atmosfera aia faina care a dominat festul de la inceput pana la sfarsit voi sunteti "vinovatii" principali!! Chiar ne-am straduit mult sa o facem cum trebuie astfel incat sa nu mai aiba niciunul din voi vreo retinere in a veni la mare la petrecerile Seawolves. In ciuda prejudecatilor despre fitzele de litoral, pe care le intelegem foarte bine si cu care ne "confruntam" si noi aici la noi acasa, am vrut sa aratam si o alta fata a distractiei de la mare... cea care conteaza pentru noi - libertate, prietenie, haiducie, dezinvoltura, relaxare si voie buna.

 

Multumim inca o data tuturor pentru poze... mai adunam si noi si mai postam cateva mostre de distractie.

 

Poza asta e tare... pana si patrupedele au chefuit cot la cot cu oamenii :ok:

post-43089-1276514505_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa sugestiile si micile inconveniente,cel mai important lucru nu este acela ca fiecare s-a simtit bine in cele din urma si ca a plecat cu o impresie foarte buna si cu dorinta de a reveni si anul urmator? Si ce daca nu a s-a putut dormi decat cateva ore? Nu ati venit aici sa dormiti,ci sa va distrati. Si ce daca cei de la Trooper nu s-au ridicat la asteptarile unora? Au fost cei de la Iris care au facut treaba asta. Au fost prezenti si ne-rockeri care s-au simtit super si au apreciat eforturile baietilor de la Seawolves.Niciodata nu poti multumi pe toata lumea,de aceea a fost si rock,si folk si club,si mare si tate goale.Au fost de toate pentru toti. Pentru asta BRAVO BAIETI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu poti multumi pe toata lumea,de aceea a fost si rock,si folk si club,si mare si tate goale.

Ai dreptate, nu-i poti multumi pe toti. Si noi ex. am fost foarte nemultumiti ca premiul la "Tricouri Umectate" nu a ramas la Constanta. Ne consolam cu ideea si cu speranta ca poate la anu' ne vei ajuta sa pastram tofeul cel "MARE" aici. :blbl:

Acum fara gluma, multumim pentru prezenta Copilash, dar ne dorim ca la anu sa participi mai activ la .... concursuri. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campioni la halbere, piruete aplecat si sprint pe 30 de metri (intre noi fie vb, singura fata din concurs a reusit traiectoria cea mai drepta. Singura ptr care nu a fost nevoie sa ma invart cu aparatu'. Pentru restul pozelor de la competitie m-am invartit mia mult decat cele 10 rotiri pe care le faceau ei in concurs. :ok: )

Mesaj completat

La concursul de tricouri ude am avut confirmarea faptului ca romanii niciodata nu au stiut sa ia o decizie buna. Probabil si de aia suntem unde suntem ca si tzara :)

 

(nu stiu ce fel de poze am voie sa pun pe aici, ca si asha am warnu mai mare decat teleobiectivu, asa ca cititi si voi pe sub tricouri :P)

Mesaj completat

Muzica: Sonorizarea buna, Trupele invitate la inaltime. (ptr cei care nu au putut sa doarma - asa se intampla mereu pe o scena pe care canta mai multe trupe. Reglaje de sunet. Sunt normale si de preferat decat sa se auda prost)

 

Ptr mine Bucovina a fost cea mai placuta supriza (spre rusinea mea nu prea stiam nimic despre ei. Scuze baieti.S-o tineti tot asa. A fost super). Au venit, au cantat si au facut-o fff bine.

 

Trooper, de cand au cantat in deschidere la Iron au descoperit placerea discursurilor. Au cantat bine, dar au vb muuuult, si nu neaparat interesant. Iar folosirea obsesiva e cuv "prieteni" pare plagiat. Oricum prin faptul ca e inimitabil scrashnitul printre dinti al lui Minculescu, orice alta intonatie pe o scena a acestui cuvant suna ieftin si nu produce nici o vibratie publicului

 

Multumesc ptr poza in care poporul rus alearga catre linia de finish, imi pare rau ca nu amreusit sa iti dau adr de mail dar poza este bestiala, si sper sa mai facem si alte poze la alte intruniri. Andrei"Rusul"

 

Mesaj completat

Multumesc "Preacuviosule Mihai" ptr poza reusita in care "poporul rus" alearga invingator catre linia de finish. Multumesc organizatorilor, baietii de la Sea Wolf ptr clipele placute petrecute la aceasta intrunire. Organiarea a fost super, conditii civilizate, dusuri,wc-uri curate, locul de campare bun si bine pazit de prietenii vostri de la Heavy Riders.

A fost o placere sa ascut Trooper, o surpriza cu Iris, si o noapte betivita cu NightLosers. :blbl:

 

Sper sa fie acceiasi distractie si muzica buna si la Ploiesti, sa ne distram cu "Carnatii", Valahii, Fuckerul si alte gasti. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ptr poza in care poporul rus alearga catre linia de finish, imi pare rau ca nu amreusit sa iti dau adr de mail dar poza este bestiala, si sper sa mai facem si alte poze la alte intruniri. Andrei"Rusul"

 

Mesaj completat

Multumesc "Preacuviosule Mihai" ptr poza reusita in care "poporul rus" alearga invingator catre linia de finish. Multumesc organizatorilor, baietii de la Sea Wolf ptr clipele placute petrecute la aceasta intrunire. Organiarea a fost super, conditii civilizate, dusuri,wc-uri curate, locul de campare bun si bine pazit de prietenii vostri de la Heavy Riders.

A fost o placere sa ascut Trooper, o surpriza cu Iris, si o noapte betivita cu NightLosers. :ok:

 

Sper sa fie acceiasi distractie si muzica buna si la Ploiesti, sa ne distram cu "Carnatii", Valahii, Fuckerul si alte gasti. :)

am inteles din prima "campionule". Nu tre sa nu mai contenesti cu multumirile ptr o poza :P

 

Trimite un mesaj cu adresa de mail(vad ca nu e la profil) si o sa-ti trimit ce am de la concursul ala, unde cred ca ti-am prins in actiune si coechipierii. Daca mai ai dorinte gen "concursul detaliat de tricouri ude" sau "topless-ul cu cel mai fericit prezentator" spune cu curaj. dxe preferat sa dai o adresa de yahoo, ca au cam 5-6 MB/poza si pe yahoo stiu ca poti trimite 25MB / mail.

Dace ne mai vedem pe undeva, o sa fiu cu ochii pe tricoul rosu. Numai sa incerci sa faci chestiile notabile cat mai devreme, sa mai pot deosebi rosu de verde si sa te identific usor :blbl:

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"preacuviosule mihail", da de ce nu faci matale un album picasa, sau flickr, sau orice altceva similar cu toate pozele lu' matale? inclusiv cu cele despre care nu stim daca sunt "legale" pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"preacuviosule mihail", da de ce nu faci matale un album picasa, sau flickr, sau orice altceva similar cu toate pozele lu' matale? inclusiv cu cele despre care nu stim daca sunt "legale" pe forum?

sincer ptr ca azi am fost out of order si nu am la dispozitie decat un netbook cu diag de 10' si care nu stie decat maxim MS Office Picture manager in care resize-ul il fac individual ptr fiecare poza. Probabil ca sunt programe mai destepte care ar merge pe asta, dar nu le am instalate si nici macar nu stiu sa le folosesc. Asa ca astept sa ajung la un photoshop. Sa nu mai vb de cateva poze care-mi plac si la care as vrea sa mai reglez o culoare, o chestie..una alta, ca de, sunt fracute noaptea in conditii vitrege cauzate praf si bere multa.

Si de acolo am luat cateva adrese de mail si am promis ca trimit oamenilor foto personale. dar acum, tre sa ma uit si eu peste ce trimit , nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu fetele curajoase care au urcat pe "podium" se pot vedea la primul post din topicul asta.....tare greu a fost sa le conving sa participe :ok:

P.S. oamenii din instinct au votat marimea nu frumusetea sanului.....

Felicitari fetelor pentru participare

Editat de bladebiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai pus cateva zeci de poze aici: http://seawolves.ro/forum/viewtopic.php?p=8523#8523

Mi-e greu sa le urc pe fiecare forum in parte. Oricum vor mai aparea acolo si alte montaje speciale...

 

P.S. Suntem foarte bucurosi ca am avut vreme buna pentru a fructifica cu succes toata munca depusa si suntem foarte fericiti ca totul a iesit aproape fara cusur, iar rectiile atat de bune atat in timpul fest-ului cat si dupa aceea ne fac sa ne simtim in al noualea cer. Multumim!

Va asteptam si in 2011.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am vazut nici un motor de prin Ardeal.

 

Motoare din Ardeal au fost ......... probabil ca am fost cu totii "praf" de nu se vedeau numerele de inmatriculare :blbl:

 

Felcitari organizatorilor, ne-am simtit excelent, venim si la anul.

 

PS: Multumesc personal lui Emil si Moldoveanu' ....... prietenii stiu de ce :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoare din Ardeal au fost ......... probabil ca am fost cu totii "praf" de nu se vedeau numerele de inmatriculare :blbl:

 

Felcitari organizatorilor, ne-am simtit excelent, venim si la anul.

 

PS: Multumesc personal lui Emil si Moldoveanu' ....... prietenii stiu de ce :ok:

 

 

Cu mare placere prietene. Va mai asteptam si la anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai pus cateva zeci de poze aici: http://seawolves.ro/forum/viewtopic.php?p=8523#8523

Mi-e greu sa le urc pe fiecare forum in parte. Oricum vor mai aparea acolo si alte montaje speciale...

 

P.S. Suntem foarte bucurosi ca am avut vreme buna pentru a fructifica cu succes toata munca depusa si suntem foarte fericiti ca totul a iesit aproape fara cusur, iar rectiile atat de bune atat in timpul fest-ului cat si dupa aceea ne fac sa ne simtim in al noualea cer. Multumim!

Va asteptam si in 2011.

Acum am vazut ca pozele se vad numai daca va inregistrati. Asa ca pun cateva si direct aici. Restul raman tot acolo.

post-7484-1276582922_thumb.jpgpost-7484-1276582932_thumb.jpgpost-7484-1276582941_thumb.jpg

post-7484-1276582949_thumb.jpgpost-7484-1276582961_thumb.jpgpost-7484-1276582970_thumb.jpg

post-7484-1276582979_thumb.jpgpost-7484-1276582992_thumb.jpgpost-7484-1276582999_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, nu-i poti multumi pe toti. Si noi ex. am fost foarte nemultumiti ca premiul la "Tricouri Umectate" nu a ramas la Constanta. Ne consolam cu ideea si cu speranta ca poate la anu' ne vei ajuta sa pastram tofeul cel "MARE" aici. :D

Acum fara gluma, multumim pentru prezenta Copilash, dar ne dorim ca la anu sa participi mai activ la .... concursuri. :10:

Hei....dar ce aveti toti cu mine? :cheers: Am mai spus si voi mai spune ca sunt fete care fac atmosfera si nu au neaparat cupe de-alde D-uri,E-uri,F-uri,etc... Eu nu le am cu astea,oricum :) Dar,baieti,va multumesc foarte mult ca v-ati gandit la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yep, chiar am fost incantata de aceasta intrunire...Ma bucur ca spre deosebire de altele, am avut in sfarsit niste dusuri decente. In rest oameni foarte ok, lume cunoscuta sau nu, muzica ok, buna idee cu Iris, doar cantarea folk parca a tinut cam mult :D

In rest...sa ne mai vedem curand! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...doar cantarea folk parca a tinut cam mult :D

 

Asta cu cantarea folk pana in zori ne'a cam "apasat" si pe noi sinceri sa fim, in sensul ca ii deranjam pe cei care vroiau sa doarma... Da' na... e destul de dificil sa le tai gramofonul si sa trimiti oamenii la culcare cand ei fac hore in jurul focului si canta in cor de rasuna valea :cheers:.

 

O sa incercam sa plasam focul de tabara putin mai departe de zona de tabara data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa asa .... da berea.. berea...???

:D Berea? Berea o fost buna! :D Next time o bem impreuna :cheers:

 

Asta cu cantarea folk pana in zori ne'a cam "apasat" si pe noi sinceri sa fim, in sensul ca ii deranjam pe cei care vroiau sa doarma... Da' na... e destul de dificil sa le tai gramofonul si sa trimiti oamenii la culcare cand ei fac hore in jurul focului si canta in cor de rasuna valea :10:.

 

O sa incercam sa plasam focul de tabara putin mai departe de zona de tabara data viitoare.

E, nu-i bai...mi-a placut cantarea, numa ca eram suficient de obosita cat sa nu mai apreciez la acel moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...