Sari la conținut

Accident grav 12.06.2010 Lunca Corbului [ARGES]


c3h2o
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

" la intervenția secretarului de stat dr. Raed Arafat, pacientul a fost accepatat. „Problema s-a rezolvat. Doctorul Raed Arafat a luat legătura cu cei de la Spitalul Municipal de Urgență BucureÂşti Âşi au spus că îl vor primi. AÂşteptăm ca elicopterul să vină să ia pacientul” "

 

"medicii din Capitală au refuzat să îl primească pe motiv că nu au paturi disponibile" Numai in Romania la urgente "nu au paturi disponibile..."

 

:ok:... o tara minunata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil ... un tanar e pe moarte, dar nu se gaseste un pat ... Ia sa fi avut accident fiul unui ministru, sau un miliardar de pe la noi ... pun pariu ca se gasea pat imediat ! Sper sa scape cu viata bietul baiat. Si de aia am plecat eu din Romania acum 7 ani ... si nu ma mai intorc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt fiul unui ministru sau miliardar, nu se gaseasea pat cu siguranta. Se gasea ditamai camera... Sa speram ca isi va reveni tanarul ... daca il cunoasteti careva si aveti vesti despre starea sa de sanatate pe parcurs, va rog sa postati si aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau in cartier cu baiatul respectiv,la un bloc distanta si imi pare nespus de rau ce i sa intamplat. Din cate am auzit si eu a alunecat intr-un viraj... mai multe detalii nu am caci abia acum cateva ore am aflat de accident. E in stare foarte greva, organele facute praf si daca scapa ramane paralizat de la brau in jos. Chiar daca nu il cunosteam lam mai vazut cand trecea cu motorul si mergea foarte civilizat si normal chiar daca strada erea libera. Sincer nu imi explic cum s-a putut intampla asa ceva si sper sa se faca bine. Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Cornel Tudorica ! Acum se afla la sectia de terapie intensiva a spitalului Municipal din Bucuresti ! Din pacate starea lui nu este inca stabila avand hemoragie interna ! Pe langa hemoragia interna mai are fractura deschisa de femur , dubla fractura de bazin , splina a fost scoasa de doctorii din Slatina si se pare ca ar avea si 7 vertebre fisurate ! Ma scuzati daca nu scris corect dar acum vin de la spital si sunt foarte obosit ! Speram sa isi revina cat mai repede !

Editat de grass
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are nevoie de sange...cine poate sa doneze sa se duca la centrul de hematologie d p fostul dr felix si sa spuna ca e pentru Tudorica cornel sectia terapie intensiva spitalul universitar.multumim mult si va invit sa il ajutam pe colegul nostru cu macar o donatie de sange.pentru orice alte detalii pentru cine vrea sa ajute va stau la dispozitie in masura in care pot.asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, cate accidente intr-un singur weekend... iti vine s-o lasi naibii de motoreta.

Sa ne rugam pentru baiat sa se faca bine, Doamne-ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt fiul unui ministru sau miliardar, nu se gaseasea pat cu siguranta. Se gasea ditamai camera... Sa speram ca isi va reveni tanarul ... daca il cunoasteti careva si aveti vesti despre starea sa de sanatate pe parcurs, va rog sa postati si aici.

 

Tu chiar crezi ca toti avem drepturi egale??? :ok: Nu am nimic cu saracul baiat, ba chiar si eu am impartit patul cu inca 3 cand am stat in spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima baiatului

 

si

dragi romani,

nu uitati sa va platiti taxele catre STAT

dupa care puteti sa muriti

ca de "ajutor" pe banii vostri nici vorba sa primiti

de la STAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu. Cu toate ca nu am inteles cum functioneaza - cum ajunge sangele nostru la el. La ce ora?

Eu am carnet de donator dar nu am mai donat din martie anul trecut. Are rost sa mai vin cu el? Nu stiu daca il mai gasesc.

 

Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pe la 11. Au zis ca este canicula si nu mai recolteaza si ca deja fusesera 45 de donatori pentru acelasi pacient. Chiar daca le-am zis ca am venit cu masina cu AC au zis ca e mai bine sa vin in alta zi. Cica ora 7.30 - 8 pentru donare. Programul nu-mi permite. Am pus informatiile pentru cei care pot sa ajunga asa dimineata. Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti spun eu ..ca de acolo acolo am venit acum.. te duci la centrul de hamtologie din fostul dr felix ...numele actual al strazii este constantin caracas parca... e pe langa piata victoriei ....daca ai pierdut carnetul iti face altul aco

lo... inainte sa donezi cand iti face fisa de donare poti mentiona numele persoanei pentru care donezi..daca donezi in numele cuiva ....CORNEL TUDORICA il cheama pe baiat.... -- nu are importanta ce grupa ai pentru ca se face " schimb.. spitalul ii da lui grupa de care are nevoie... chiar daca tu ai donat pentru el si nu ai grupa lui ....

sa dea Dzeu sa fie bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem maine dimineata mai multi. Revin pe seara cu detalii unde ne intalnim cu totii.

 

Cica sa nu mancati nimic, cafea deloc si tigari la minim. Hai sa ne mobilizam! Chiar daca o sa fim prea multi...tot ajutam la banca de sange, pentru altii.

 

Nu stiu de bani, daca familia are sau nu sa plateasca operatiile si toate cele. Cine poate da mai multe detalii. poate strangem si maine ceva. Cu un litru-doi de benzina in plus/minus nu mergi prea mult.

 

Aveti grija!

Editat de Sudsemnatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc din tot sufletul ca in aceste momente sa lasam la o parte eventualele comentarii urate si sa il ajutam pe respectivul baiat cu sange, el trebuie sa intre de urgenta azi, maine in operatie ca sa ii se scoate manse/mense (nu stiu exact cum se numesc) de la bazin. Este in stare foarte grava, revenim cu detalii.

 

Va multumesc pentru sprijin si ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem maine dimineata mai multi. Revin pe seara cu detalii unde ne intalnim cu totii.

 

Cica sa nu mancati nimic, cafea deloc si tigari la minim. Hai sa ne mobilizam! Chiar daca o sa fim prea multi...tot ajutam la banca de sange, pentru altii.

 

Nu stiu de bani, daca familia are sau nu sa plateasca operatiile si toate cele. Cine poate da mai multe detalii. poate strangem si maine ceva. Cu un litru-doi de benzina in plus/minus nu mergi prea mult.

 

Aveti grija!

 

 

e ok sa mancati.. asa credeam si eu... dar azi cand am fost acolo m-au intrebat daca am mancat... si mi-au spus ca trebuia sa mananc ceva usor.. si sa fiu bine hidratat/// ba chiar mi-au dat un pahar de pepsi.. pentru ca aveam tensiunea prea mica....

 

cu fumatul stiu ca nu e ok.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok sa mancati.. asa credeam si eu... dar azi cand am fost acolo m-au intrebat daca am mancat... si mi-au spus ca trebuia sa mananc ceva usor.. si sa fiu bine hidratat/// ba chiar mi-au dat un pahar de pepsi.. pentru ca aveam tensiunea prea mica....

 

cu fumatul stiu ca nu e ok.....

 

N-ai voie produse provenind de la animale : carne, lapte, unt, margarina....in acea dimineata. Cel mai bine nu mananci si nici nu fumezi si nici cafea...dupa bagati oricat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine nu mananci si nici nu fumezi si nici cafea...dupa bagati oricat.

Nu-i ok sa nu mananci nimic. Cand am fost acum 3 ani sa donez pe baiatul din fata mea l-a intrebat daca a mancat ceva, a spus ca nu si l-a trimis sa isi cumpere un corn simplu, pt ca risti sa ti se faca rau imediat dupa donare. E ok sa mananci ceva usor, gen o salata simpla de legume, un corn simplu (nu cu ciocolata), nu chestii grase. Si de asemenea te cantareste, aviz barbatilor sub 65 kile sau femeilor sub 58. Daca e nevoie cumparati-va o sticla de apa plata de 2 litri si beti-o inainte de cantarire. Eu asa am facut, si am reusit sa donez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mancati ma si beti bine! la donare nu conteaza, ca nu va faceti glicemia sau colestelorul, e donare nu investigatie de sange.

Cand am donat ultima oara era sa ma trimita tanti la mancare ca nu mancasem si nu bausem nimic. Dupa ce mi-a scos acu m-a trimis la direct la masa.

Cica multi fac asa si aia mai slabiti cad din picioare. Asa ca macati bine si bagati multe lichide, mai ales dupa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i ok sa nu mananci nimic. Cand am fost acum 3 ani sa donez pe baiatul din fata mea l-a intrebat daca a mancat ceva, a spus ca nu si l-a trimis sa isi cumpere un corn simplu, pt ca risti sa ti se faca rau imediat dupa donare. E ok sa mananci ceva usor, gen o salata simpla de legume, un corn simplu (nu cu ciocolata), nu chestii grase. Si de asemenea te cantareste, aviz barbatilor sub 65 kile sau femeilor sub 58. Daca e nevoie cumparati-va o sticla de apa plata de 2 litri si beti-o inainte de cantarire. Eu asa am facut, si am reusit sa donez.

 

Daca cine stie cum mai putem ajuta (cu ceva, cu orice) sa ne dati un semn, un post ceva pe forum. Ca femeie de 50 kg este greu sa donezi sange..... Vor veni alti prieteni sa faca acest lucru, dar nu pot sta cu mainile in san :ok:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pe la 11. Au zis ca este canicula si nu mai recolteaza si ca deja fusesera 45 de donatori pentru acelasi pacient. Chiar daca le-am zis ca am venit cu masina cu AC au zis ca e mai bine sa vin in alta zi. Cica ora 7.30 - 8 pentru donare. Programul nu-mi permite. Am pus informatiile pentru cei care pot sa ajunga asa dimineata. Doamne ajuta!

Se primeste o zi libera de la serviciu legal, adica ziua donarii. Degeaba te duci la 11, cel putin la centrul de Hematologie, pe caldurile astea, nu esti primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu abia diseara voi afla unele detalii despre ora la care ne vedem maine si UNDE exact. Sa mergem toti.

 

Daca cineva are mai multe detalii...eu propun un 7:00 la metrou la victoriei ( iesirea dinspre aviatorilor) e si umbra bla bla.

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cine stie cum mai putem ajuta (cu ceva, cu orice) sa ne dati un semn, un post ceva pe forum. Ca femeie de 50 kg este greu sa donezi sange..... Vor veni alti prieteni sa faca acest lucru, dar nu pot sta cu mainile in san :ok:.

Multumim!

 

Eu abia diseara voi afla unele detalii despre ora la care ne vedem maine si UNDE exact. Sa mergem toti.

 

Daca cineva are mai multe detalii...eu propun un 7:00 la metrou la victoriei ( iesirea dinspre aviatorilor) e si umbra bla bla.

 

mersi

 

Ce am aflat sigur este ca intervalul in care putem dona sange este de la ora 7:30 pana la maxim 10:30 din cauza caldurii din Bucuresti.

Acum plec spre spital si o sa revin cu mai multe detalii pe seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa faca un gest si sa ajute avem niste cauciucuri Sh in stare foarte buna 180 55 17 si avem si de fata , la vanzare toti bani se duc catre cornel dupa urma acestor cauciucuri Firmele de cauciucuri Sunt Metzeler k1 racetec , diablo supercorsa , etc Si mai este si o motocicleta R1 2002 impecabila spre vanzare bani se duc in totalitate catre cornel . Va ramanem recunoscatori pentru orice fel de ajutor. Ma gasiti la numarul 0727020537 - Andrei

Mesaj completat

Preturile pe cauciucuri sunt orientative undeva intre 250 lei perechea fata + spate si 300 lei Motorul este la pret de 3300 euro usor negociabil. Vanzarea este urgenta banii fiind necesari pentru medicamente ( se pare ca spitalele nu mai au ) .

post-37678-1276525703_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...