Sari la conținut

ciucas - 35 grade - hard


Postări Recomandate

bravo stefane! vreau si eu! cand bagam?

 

Aici ne-am oprit acum 2ani, mai tii minte? http://picasaweb.google.ro/113590489348285...745065990442866

sau era anul trecut? cu mark si cu bikeru?

Acum doi ani...aveam Husa :cheers:

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare, guys...si la cascada, gata ...ati mai coborat ? Daca ati fost duminica, s-au plans niste vecini de-ai mei care erau pe jos pe acolo ca enduristii fac zgomot, merg periculos cu gaz pe poteca printre drumeti :D si distrug rododendronul din rezervatie (superb e drept, de-aia ii si zice Muntele Rosu! ) Evident ca dupa o ora l-am lamurit ca nu cativa enduristi (sigur daca ar fi foarte multi sau concurs pe acolo i-as intelege) distrug natura acolo, ci altii ca nesimtitul care isi face hotel langa Cabana Ciucas si a taiat poteca de pe Valea Berii facand drum de acces pt masini-asta cum a obtinut auutorizatie pt asa ceva ? asta va aduce o tiganie cu vile gen Ranca plus asfaltare gen Transalpina, ceea ce ar distruge frumusete de Ciucas, cum se intampla cu Parangul... :cheers: sper ca drumul ala sa fie impracticabil in curand pt masini, am inteles ca e f.abrupt si se pot face santuri sau se poate surpa , asa e ? Oricum, de evitat de mers in week-end pe potecile turistice, ne aducem numai critici in loc de admiratie...si chiar as vrea sa ne mai dam ani buni pe munte, nu ca dincolo doar la o cursa in spatele fermei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ex. muntii de alaturi (muntii Grohotisului) sunt complet neumblati de catre drumeti. Ar mai fi Godeanu, Capatanii, Lotrului plus o gramada in Orientali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ionut, da, acolo ne-am oprit acum doi ani, acum am trecut. tot cu mana pe fiecare moto dar in rest a mers super.

 

s-a intamplat sa fie un week f aglomerat ptr ca inflorise bujorul, daca stiam am fi mers alta data... oricum, am incercat sa deranjam cat mai putin: pe coborari am oprit motorul, pe lanaga grupurile de turisti am iesit de pe poteca, plus ca ne-am cerut scuze de inconvenient acolo unde a fost cazul...

oricum noi am stat pe partea nordica spre vama buzaului, acolo potecile sunt oricum mult mai putin umblate decat cele dinspre cheia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...