Jump to content
Sign in to follow this  
Jane Roe

Rugaminte-Informatii traseu

Recommended Posts

Stimati colegi, va rog sa-mi spuneti si mie in ce situatie se prezinta carosabilul pe ruta:

Targu Neamt-Poiana largului-Potoci-Bicaz-Gheorghieni-M Ciuc- Sf Gheorghe-BV

Va multumesc anticipat.

Lucian

Miercurea Ciuc - Sfantu Gheorghe - Brasov e destul de nasol si eu cred ca nu se meritaAcum se lucreaza la el. Mai mult iti recomand Miercurea Ciuc - Targu Secuiesc - Brasov. Ocolesti vreo 20km,dar se merita. Drumul e bun si mai e putina padure sa te racoresti daca e cald:) Targu Neamt - Miercurea Ciuc nu stiu cum este. Sa speram ca iti raspunde IceLord.

Drum bun si asfalt uscat:)

drumul M-ciuc - Gheorgheni este unul bun , Gheorgheni - Lacul Rosu - Cheile Bicaz era plina cu gropi dar s-a plombat , arata ca o buburuza , dar e practicabil cu orice tip de motocicleta , Cheile Bicaz - Bicaz - Targu Neamt drum acceptabil/bun. Parerea mea e ca ...merita parcurs acest drum , ai ce vedea.

cine ma poate ajuta si pe mine...cum pot ajunge in Cheile Varghisului?

prin Varghis sau Meresti?

la Cheile Varghisului se poate ajunge prin Varghis, dupa aprox. 16 km de "drum" forestier

la Cheile Varghisului se poate ajunge prin Varghis, dupa aprox. 16 km de "drum" forestier

mersi! :cheers:

In ce stare este acum Miercurea Ciuc - Sf Gheorghe - Brasov?

E OK, merge (si) pe speed .

In ce stare este acum Miercurea Ciuc - Sf Gheorghe - Brasov?

Cum a zis si "serious sam" drumul este OK. Au terminat de asfaltat de nici o luna :)

As avea si eu o rugaminte la cei din zona Toplita-Borsec...as dori sa intru pe drumul 174 A spre Bilbor si de acolo mai departe spre Chirileni Dorna Arini...stiu ca din sensul celalalt se faceau lucrari d asfaltare acum 2 ani cind am fost pina la Gura Haitii dinspre V.Dornei dar mai departe nu ne-a sfatuit nimeni sa mergem ptr ca drumul era considerat impracticabil.Pe harta observ ca dupa Bilbor se mai merge putin apoi drumul dispare... .Consider ca cel mai bun sfat este al vostru cei care stiu zona si apreciaza dpdv al unui motociclist daca drumul este practicabil sau nu.Am un enduro turing dar voi avea multe bagaje si pasager asa ca astept sfaturi de la voi..

multumesc si asfalt uscat tuturor anul asta.

Sincer, n-am fost pe drumul ala, dar din cate am auzit era foarte prost; ma interesez maine si iti spun.

Drumul e fara asfalt si pe alocuri destul de accidentat dar cu un enduro-tourin e practicabil.

Eu am trecut cu un BMW 316 din 1992 de la Bilbor la Vatra Dornei tot ceeace pot sa-ti spun e ca la un moment dat eram pe 3 roti cu masina dar am trecut. Cu o motocicleta de offroad poti trece linistit!

As avea si eu o rugaminte la cei din zona Toplita-Borsec...as dori sa intru pe drumul 174 A spre Bilbor si de acolo mai departe spre Chirileni Dorna Arini...stiu ca din sensul celalalt se faceau lucrari d asfaltare acum 2 ani cind am fost pina la Gura Haitii dinspre V.Dornei dar mai departe nu ne-a sfatuit nimeni sa mergem ptr ca drumul era considerat impracticabil.Pe harta observ ca dupa Bilbor se mai merge putin apoi drumul dispare... .Consider ca cel mai bun sfat este al vostru cei care stiu zona si apreciaza dpdv al unui motociclist daca drumul este practicabil sau nu.Am un enduro turing dar voi avea multe bagaje si pasager asa ca astept sfaturi de la voi..

multumesc si asfalt uscat tuturor anul asta.

am fost acum 3-4 ani cu un YBR 125 de la Vatra Dornei spre Bilbor

initial am luat-o pe la Gura Haitii dar la cariera de sulf m-am intors

nu era nici tipenie de om sa intreb pe unde sa o iau

iar la cariera era un panou cu "Drum inchis"

si am trecut prin Coverca-Glodu fara mari probleme

a fos o urcare ceva mai abrupta dar daca ai gumele bune nu e problema

e bine sa ai un GPS la tine

cele de mai sus se aplica daca e uscat

pe noroi nu cred sa ai mari sanse...

Salut colegii!

va rog sa-mi spuneti cum este drumul de la Odorhei la Gheorgheni, pe Bucin si pe Zetea!

va multumesc

sa aveti o zi faina, fara evenimente!

Salut! Spuneti-mi cum e drumul pe http://goo.gl/maps/K2685 de la Tg Mures la Lacul Rosu. Mersi!

Ahoi!

Partea Praid - Joseni e cu ceva gropi, ultima oara cand am fost era crapat asfaltul dar se putea merge intr-un ritm decent de 30-40-50km/h si chiar mai mult pe portiunile mai drepte.

Salut colegii!

va rog sa-mi spuneti cum este drumul de la Odorhei la Gheorgheni, pe Bucin si pe Zetea!

va multumesc

sa aveti o zi faina, fara evenimente!

Iti recomand sa mergi pe Gheorgheni - Liban - Zetea - Odorhei, pe Bucin e mai rau ca pe Zetea. In jurul lacului Zetea asfaltul e din placi de beton si asfalt plombat cu damburi aproximativ 4-5km in rest drum foarte bun, grija mare pe curbe mult nisip si exista posibilitatea sa aluneci in curbe daca franezi si mergi prea rapid.

Iti recomand sa mergi pe Gheorgheni - Liban - Zetea - Odorhei, pe Bucin e mai rau ca pe Zetea. In jurul lacului Zetea asfaltul e din placi de beton si asfalt plombat cu damburi aproximativ 4-5km in rest drum foarte bun, grija mare pe curbe mult nisip si exista posibilitatea sa aluneci in curbe daca franezi si mergi prea rapid.

Mersi IceLord!

deja doua beri trebuie sa-ti dau ! :)

ori la Vlahita, ori la Beka, ori acasa la tine in Gheorgheni / Borzont, sper sa ne intalnim la careva intrunire din astea trei!

cu stima!

Mersi IceLord!

deja doua beri trebuie sa-ti dau ! :)

ori la Vlahita, ori la Beka, ori acasa la tine in Gheorgheni / Borzont, sper sa ne intalnim la careva intrunire din astea trei!

cu stima!

Ahoi! Cu placere, cred-ca pe la Vlahita ajung doar Sambata seara pe la ora 21 iar la Gheorgheni cred-ca am sa fiu prezent.

Salutare!

Stie cineva daca este posibil sa ajungi cu moto (enduro-touring) la Cabana Piatra Singuratica dinspre Balan?

Daca nu, atunci daca si unde se poate lasa moto si ajunge pe jos?

Multumesc!

Ahoi!

In Balan poate gasesti o pensiune sau un cetatean care sa-ti gazduiasca motorul in curtea lui pentru o suma modica.

Succes