Sari la conținut

Accident 17.06.2010 - Murfatlar (Jud. Constanta)


DonGarcea
 Share

Postări Recomandate

Astazi in data de 17.06.2010,pe la ora19:00, a avut loc un accident in Sat Siminoc, Oras Murfatlar , Judetul Constanta.Motociclistul a calcat un caine si a intrat frontal intr-un tir.Are mana dreapta luxata si este julit cam peste tot (avea doar casca).

Poze : http://img695.imageshack.us/gal.php?g=31958995.jpg

Motocicleta fiind o Honda 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact.... si mie imi pare cunoscuta de pe un site de vanzari. Tin minte perfect emblema honda de culoare rosie de pe rezervor, si in rest motorul negru. Dar nu mai stiu exact daca acel anunt era un f4 sau f4i. Am incercat sa dau de el, dar nu il mai gasesc.

 

Oricum, putea fi mult mai rau pt motociclist, avand in vedere ca a intrat frontal in tir. Sanatate maxima ii doresc!

 

Edit: Am gasit anuntul respectiv, insa nu este aceeasi motocicleta. Vedeti anuntul aici

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca ai vrut sa zici "individul de pe motocicleta", nu "motociclistul".

da .."individul de pe motocicleta" a avut noroc ca a sarit de pe motor dupa ce a calcat cainele,motorul izbindu-se de tir.Individul fiind tarat vreo 20 m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Motociclistul" este infractorul de pe motocicleta.

Fara suparare, dar te astepti sa-i planga cineva de mila, in vremurile astea in care motociclist=bad guy/girl in ciuda tuturor campaniilor..el se urca pe mobra fara permis, loveste cainele si intra in tir....

 

Ma rog, ca om, imi pare rau de el, insa si-a facut-o cu mana lui. Bine ca n-a patit nimic grav....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa... Ahaaa... Ahahaaa... Ahahahaaa... Aaaahahahaaa... Aahhahhhahhahhahaaaaahahhahhhaaaa... :cheers: :D :10:

nu ... la asa ceva se zice

TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOOOOOOOOOOOOOOOOOL

 

 

 

 

stie cineva ce viteza avea madmax??

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca ati aflat ca nu are carnet nici nu va mai intereseaza starea baiatului...Ridicati piatra si aruncati!!

Cati dintre voi insa recunoasc ca atunci cand erau mai mici furau noaptea masina parintilor si dadeau ture prin curtea scolii?!

 

 

A nu se intelege ca incurajez astfel de comportamente dar in acelasi timp nu pot sta indiferent cand vad reactia unora de pe aici.

Va salut cu faru`!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul s-a nascut a 2-a oara din moment ce a avut impact cu un tir in mers si nu are nimic grav.sincer ma bucur pt el chiar daca nu avea permis.

Mesaj completat

O fi scapat cainele?

sa te vad daca mai intrebi asta cand o sa ai de'a face cu vreunul pe strada ca in tara noastra ai sanse maxime.

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te vad daca mai intrebi asta cand o sa ai de'a face cu vreunul pe strada ca in tara noastra ai sanse maxime.

 

sincer si eu sunt curios daca a scapat cainele.

am condus cu viteza luminii si masina/motoreta multi ani la rand, nu am lovit niciodata vre-un animal (includ aici si oamenii).

poate am avut noroc, poate am stiut cand/unde sa merg tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca ati aflat ca nu are carnet nici nu va mai intereseaza starea baiatului...Ridicati piatra si aruncati!!

Cati dintre voi insa recunoasc ca atunci cand erau mai mici furau noaptea masina parintilor si dadeau ture prin curtea scolii?!

 

Sincer nu am furat masini sau mobre sa ma dau pe ascuns deci nu pot sa fiu empatic la prostie. Tipul este un idiot si din cauza lui si a altor "viteji"ca el ne luam noi restul suturi in poponeata de la Militie si de la ceilalti participanti la trafic.

Legat de starea lui de sanatate ii urez numai bine si dupa ce isi rezolva problemele cu legea il asteptam in randul motoristilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca ati aflat ca nu are carnet nici nu va mai intereseaza starea baiatului...Ridicati piatra si aruncati!!

Cati dintre voi insa recunoasc ca atunci cand erau mai mici furau noaptea masina parintilor si dadeau ture prin curtea scolii?!

 

 

A nu se intelege ca incurajez astfel de comportamente dar in acelasi timp nu pot sta indiferent cand vad reactia unora de pe aici.

Va salut cu faru`!

 

 

Cati dintre "voi", astia care simpatizati cu individul, erati la fel de ingaduitori daca in loc de tir, intra in tine sau intr-un cunoscut de-al tau "?!"

Nu, nu furam masina parintilor ca sa dau ture noaptea.

Da, am avut motor cu un an inainte sa imi iau permisul si n-am iesit cu el o data pana nu mi-am luat plasticul. Cand vroiam sa ma dau cu el, rugam un amic sa ma ia pasager, mergeam intr-un poligon si ma invarteam pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar daca avea carnet nu era nici o problema daca intra frontal in mine sau in tine nu? daca avea carnet putea sa o omoare si pe mama ca na a murit urmandu-si visul de motociclist cu plastic in buzunar , voi chiar nu vedeti ca nu conteaza daca avea carnet sau nu fiindca un plastic nenorocit nu te impiedica sa faci o greseala care sa coste o viata naivilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plasticu ala nenorocit este, sau cel putin ar trebui sa fie, dovada ca poti sa controlezi utilaju' de sub tine si ca stii ceva legislatie...da, ai dreptate, daca intra unu' in tine, chiar si cu permis, nu schimba cu nimic situatia, dar poate daca avea permis nu ajungea in situatia respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se vor feri cainii de tine daca ai carnetu in buzunar, dar adevaru e ca tipul nu avea ce cauta pe sosea fara carnet deci nu trebuia sa se intample ce s-a intamplat si ar trebui sa constientizeze faptu ca putea sa o pateasca in 1 rand el si in a2lea rand altcineva nevinovat, dar repet eu sunt convins ca putea sa i se inample cu sau fara carnet , iar cum se da examenu de carnet categoria A in Romania e irelevant daca ai plasticu sau nu fiindca cu putina rabdare si bunicuta de la 4 care face cele mai bune eclere din cartier poate lua carnetul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...