Sari la conținut

Accident 17.06.2010 - Murfatlar (Jud. Constanta)


DonGarcea
 Share

Postări Recomandate

2.4.6...50 de roti ! Tot infractor te numesti! Un tampit, daca stii ca nu ai permis dar te mananca gaooaza, te duci dreaq in spatele curtii, pe camp undeva unde nu unde intalnesti TIR-uri si caini, nu mai zic de pietoni sau trafic intens. Mai ia permisul din p.i.z.d.a acum ! Macar sa se faca dreaq bine si sa nu ramana cu sechele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie care mi-a fost tarsha sa merg pe moto pentru ca n-am asigurare. M-am mutat si a trebuit sa-l duc la noua locatie, cateva strazi mai incolo...

Ce curaj au unii! Pe bune, sa te sui fara carnet...

 

Bine ca n-a crapat!

Faza e ca zmeii astia de pe margine nu vad "mesajul", si isi gasesc raspunsurile la intrebarile constiintei in vesnica si agasanta intrebare: "Ce, voi n-ati fos tentati sa mergeti fara carnet!"

Vedeti voi, e suficient sa se intample odata.

 

Te lasi prada tentatiei odata, a doua oara la fel. Dupa care usor, usor devine un obicei despre care zici ca "daca nu m-a prins / n-am patit nimic pana acum, nu o sa ma prinda / n-o sa patesc nimic nici de-acum inainte!"

"Ce se poate intampla? Ma duc doar pana la magazinul din colt!"

 

E prea usor sa te lasi prada tentatiei si sa-ti cauti singur motive care sa-ti disculpe actiunile. Asta pana nu e prea tarziu, si motivatia initiala se trasforma in regrete; daca individul are noroc.

In cazul de fata se pare ca a avut cu carul!

Insanatosire grabnica si minte mai multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum pot unii sa isi ia motor de 600 si sa iasa pe drum cu circulatie intensa fara permis, fara echipament, sa ii mai dai si forja. Eu gandesc asa: indiferent cat de bun ai fi, indiferent cu ce mergi .. masina/motocicleta/autobuz, poate sa intre un prost in tine, si dai de belea ca nu ai permis. Nu mai vorbesc, ca pe motor (si pe 600 din prima) riscul sa cazi si sa lovesti ceva, sau sa cazi si sa ai nevoie de ingrijiri medicale (ce inseamna automat echipaj de politie la fata locului), este foarte mare. Pacat... nu merita sa procedezi ca el! Avea un super motor, dadea frumos de carnet si isi vedea de treaba lui...

 

Recordul il detine dobitocul de acum cativa ani care :

1. Nu avea permis

2. Nu avea motor inmatriculat

3. Se intrecea ilegal cu alt dobitoc

4. A facut accident

5. A omorat o femeie.

6. Femeia era gravida.

 

Asadar, se poate intampla orice, oricui, nu exista "mie nu mi se poate intampla" . Cine zice asa, e retard rau de tot. Asa ca macar faci tu ca om tot posibilul, iei toate masurile necesare pentru ca riscul de a face asa ceva sa fie minim. E o vorba care spune "Fiecare, cum isi asterne asa doarme" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general, exista pe soselele tarii, o categorie aparte de participanti la trafic, denumita generic :"CRETINII". Cei ce fac parte din aceasta categorie pot avea sau nu permis, accident tot vor face, pentru ca permisul e obtinut la arges sau pe spaga si el nu stie sa scrie sau sa citeasca sau e COCALAR cu lant gros la gat si are prioritate de smecher. E cu patru ciori in bmw-ul lui urs/pisicuta sau alte animale si iar are prioritate.Unu' e Schumi, altu' e Rossi. TOTI, mai devreme sau mai tarziu, VOR FACE ACCIDENT. Sper doar sa fie cu un perete de beton, un copac sau un tir, fara victime colaterale. PERMISUL NU VINDECA PROSTIA.

Editat de son_of_god
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
nu ... la asa ceva se zice

TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOOOOOOOOOOOOOOOOOL

 

 

 

 

stie cineva ce viteza avea madmax??

suna si tu la informatii. sau cautal si vei afla de la el. crezi ca mai conteaza viteza? poate pt el da; ca sa se laude dupa aia

 

dar daca avea carnet nu era nici o problema daca intra frontal in mine sau in tine nu? daca avea carnet putea sa o omoare si pe mama ca na a murit urmandu-si visul de motociclist cu plastic in buzunar , voi chiar nu vedeti ca nu conteaza daca avea carnet sau nu fiindca un plastic nenorocit nu te impiedica sa faci o greseala care sa coste o viata naivilor

aici ai dreptate. sunt prea multi bizoni, care nu au treaba cu condusul pe drumurile publice desi au plasticul in buzunar.

 

pt cine a pus anuntul cu motorul de era de vanzare, nu cred ca e ala. asta vad ca are si crashpad-uri si alte semnalizari

 

ps. imi place ca are numarul indoit :cheers:

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te vad daca mai intrebi asta cand o sa ai de'a face cu vreunul pe strada ca in tara noastra ai sanse maxime.

 

Cand am intrebat despre caine deja citisem ca respectivul a scapat asa ca nu vad cu ce am gresit intreband, in afara de asta intrebarea era pusa la misto. Pe de alta parte nu ascund faptul ca eu consider viata unui caine nevinovat mai presus decat viata unui dobitoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general, exista pe soselele tarii, o categorie aparte de participanti la trafic, denumita generic :"CRETINII". Cei ce fac parte din aceasta categorie pot avea sau nu permis, accident tot vor face, pentru ca permisul e obtinut la arges sau pe spaga si el nu stie sa scrie sau sa citeasca sau e COCALAR cu lant gros la gat si are prioritate de smecher. E cu patru ciori in bmw-ul lui urs/pisicuta sau alte animale si iar are prioritate.Unu' e Schumi, altu' e Rossi. TOTI, mai devreme sau mai tarziu, VOR FACE ACCIDENT. Sper doar sa fie cu un perete de beton, un copac sau un tir, fara victime colaterale. PERMISUL NU VINDECA PROSTIA.

:cheers: Permisul nu vindeca prostia : PERFECT DE ACORD ! Ii doresc insanatosire grabnica baiatului, dar fara permis ...tz tz cu greu se poate numi motociclist, mai degraba individul de pe motocicleta, cum au zis unii. Permisul de conducere nu te face automat motociclist, dar e PRIMUL PAS !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era si mai naspa daca ramanea cu traume grave necesitand spitalizare indelungata. Pe langa dosarul penal, mai trebuia sa plateasca si ingrijirile medicale, care se pot ridica la mii de euro, fiindca asigurarea nu acopera cazurile in care conduci fara permis, din cate stiu.

Un cunoscut s-a rasturnat si a intrat cu masina in sant, din vina lui, chiar daca avea permis, si a trebui sa plateasca ingrijiri medicale pentru toti cei raniti din masina.

Editat de midnight_rain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general, exista pe soselele tarii, o categorie aparte de participanti la trafic, denumita generic :"CRETINII". Cei ce fac parte din aceasta categorie pot avea sau nu permis, accident tot vor face, pentru ca permisul e obtinut la arges sau pe spaga si el nu stie sa scrie sau sa citeasca sau e COCALAR cu lant gros la gat si are prioritate de smecher. E cu patru ciori in bmw-ul lui urs/pisicuta sau alte animale si iar are prioritate.Unu' e Schumi, altu' e Rossi. TOTI, mai devreme sau mai tarziu, VOR FACE ACCIDENT. Sper doar sa fie cu un perete de beton, un copac sau un tir, fara victime colaterale. PERMISUL NU VINDECA PROSTIA.

"E cu patru ciori in bmw-ul lui urs/pisicuta sau alte animale" asta a fost mortala =))).Perfecta dreptate ai.Un plus de la mine! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene ,dupa ce ca ...suntem si asa praf pe sosele ...nevazuiti ,neauziti ,si tampiti ,super mega reiseri ...mai o ardem si fara permis,Doamne ,cat bulan a avut ,si altii ...o mierlesc din cauza altora.

 

OFFF...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...