Sari la conținut

Micutza mea Ninja...... frumoasa si fierbinte!


sadixkid
 Share

Postări Recomandate

Si totusi... voi nu credeti ca guma fata e pusa invers? Eu zic sa deschidem un poll neaparat ;)

 

On topic... Este prima ta motocicleta? Daca da, cum ti se pare din perspectiva unui incepator? Daca nu, cum e fata de ceea ce ai avut inainte?

omu a gresit, se mai intampla..... eu sunt 100% sigur ca s-a razgandit :P

 

Da, este prima motocicleta personala :D , de mers am mai mers si pe altele(r6, 929, 954, dominator 650, gsxr 750, hornet....)

Sincer, mi se pare ideala pentru un incepator cu capul pe umeri

Nu sunt de acord cu mentalitatea aia comunista sa incepi pe ceva mic(discutia e lunga)..... eu cred ca la 100 kmh te faci praf si cu 125 si cu 600 si cu 1000..... eu cred ca cel mai bine incepi pe ce esti tu in stare sa conduci..... sa incepi pe un motor care ti se potriveste, nu pe unul care ti l-ai luat sa-i iei ochii vecinului, sau stiu eu ce alte nebunii ai in cap sau cui vrei sa-i demonstrezi nu stiu ce.... bla, bla, bla

Eu am permisul de cativa anisori buni, din perioada cand in examen era inclus pe langa poligon si..... traseul, pe care il faceai cu politistul in spate, ca pasager

 

Nu am facut niciodata si nici nu am sa fac o comparatie intre motocicletele cu care am mers, dar iti pot spune ca nu mai mersesem niciodata pe un 636.

Mi-am dorit acest model de cand a aparut, iar anul acesta am reusit sa-l aduc acasa :)

 

Incidente nu am avut pana in prezent si sper nici sa n-am in viitorul apropiat, ceea ce va doresc si voua

 

trebuie sa fug acasa, mai vorbim :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

M-am uitat la producator, intradevar :P este directia "buna" ... nu ca ar conta prea mult.

NU, nu am avut si nici nu intentionez sa dau banii pe Michelin. Inca un motiv sa nu-mi iau vreodata Pilot Power.

 

Foarte frumoasa motoreta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza mea toata aceasta discutie :)

 

DA esti paralel cu TOT, dar incarci sa te bagi in fata.....

Sfat: Capul jos, barbia in piept, multi km facuti, apoi iti dai cu parerea....

 

Cu prietenie Lucian.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat se poate de frumoasa! Din ce an e si cati CP are?

Pe fata nu e cumva pusa invers anvelopa?

 

:)

Si chestiile alea negre de langa roata, puse simetric cu etrierii, ce sunt?

:D praf...sa te faci bine :P

 

Faina motoreta! Sa-ti traiasca :)

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D chiar..... mai bine am iesii in strada cu placute "free dan diaconescu in direct inregistrat in reluare" :P

macar acum ii mai creste un pic audienta..... ii cam scazuse in ultimul timp

 

Mesaj completat

..........................

Cat mai multi km iti doresc si fara niciun incident!

 

..........................

Faina motoreta! Sa-ti traiasca :)

 

multumesc la fel :)

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA esti paralel cu TOT, dar incarci sa te bagi in fata.....

Sfat: Capul jos, barbia in piept, multi km facuti, apoi iti dai cu parerea....

 

Cu prietenie Lucian.

Nu mi'am dat cu parerea, am intrebat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la Pilot Power..unele s-au ''decopertat la 200+ ,asta prin 2007(am mai scris pe aici)

Mesaj completat

baaa, voi va bateti capu cu cauciucuri puse invers pe o motoreta frumoasa si domnu' dan e la puscarie ! sa va fie rusine, golanilor !

:) mea culpa :)

post-3768-1277266069_thumb.jpg

post-3768-1277266079_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la Pilot Power..unele s-au ''decopertat la 200+ ,asta prin 2007(am mai scris pe aici)

...........................

din cate am inteles, este un cauciuc foarte bun..... asta nu inseamna ca nu se poate intampla ce ai spus :) cred ca oricarui cauciuc i se poate intampla asa ceva la o viteza de +200..... sincer la moto nu mai vazusem, dar la auto am vazut destule anvelope "decopertate" la diferite viteze..... probabil uzura/vechimea anvelopei isi spune cuvantu'

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Reaper... pai special au fost facute asa. La 200+ treceau la STAGE 2. Se dezintegra ceea ce era pana acum (ca na, nu mai iti folosea), si ramaneai cu altceva, o alta compozitie, ca sa ai aderenta :) . Probabil deaia le-au zis dual compound, ca au 2 compozitii puse pe straturi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"vorbele nu-si au rostu'....." s-o stapanesti sanatos si multi km cu bine :)

 

............................Motocicleta este superba. Sa o stapanasti sanatos. :D

 

mercik :) eu incerc sa o stapanesc :P acu sa vedem daca si "ea" este de acord :wacko:

Mesaj completat

poze recente nu ai?

..........

 

am revenit cu cateva poze, cat de cat mai recente

post-4800-1280885152_thumb.jpg

post-4800-1280885178_thumb.jpg

post-4800-1280885197_thumb.jpg

post-4800-1280885216_thumb.jpg

post-4800-1280885240_thumb.jpg

post-4800-1280885260_thumb.jpg

post-4800-1280885279_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Si chestiile alea negre de langa roata, puse simetric cu etrierii, ce sunt?
fac parte din aripa, toate modelele au... sunt ca niste aparatori... sincer, nu stiu sa-ti spun exact ce rol au

Au rolul de a deflecta aerul pe langa furca si etrieri, de a micsora rezistenta la inaintare, de a proteja pe cat posibil furca de mizerii, iar aerul deviat se duce mai hotarat spre radiator, pentru o racire mai buna.

 

PS: frumos brotacul! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati udat toti de parca erau poze cu Bianca Dragusanu..."wow, incredibil...da` aripa ce face? da` cauciucu ce face? face bine?" ;)

S-o stapanesti sanatos.

 

Si ca un incepator cu capul pe umeri ce esti, pune-i neaparat amortizor de ghidon si schimba-ti ceaunu` ala caruia tu ii spui casca. Sunt sigur ca moare pixdele dupa aerul de bedboi pe care-l inspira dar tot un ceaun ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...