Sari la conținut

Micutza mea Ninja...... frumoasa si fierbinte!


sadixkid
 Share

Postări Recomandate

;) nu stiu ce fata ai, poate daca pui o poza pot sa iti raspund...

intrebam de curiozitate, parca citisem pe vreun topic ca stai prin zona strazilor nu cu nume de capitale, si am vazut vreo doua (gsxr)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

;) nu stiu ce fata ai, poate daca pui o poza pot sa iti raspund...

intrebam de curiozitate, parca citisem pe vreun topic ca stai prin zona strazilor nu cu nume de capitale, si am vazut vreo doua (gsxr)...

Stau pe capitale, dar nu cu gixxer. Gixxere sunt pe niste stradute pe langa Beller din cate stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi unul pe paris, si mai tot vad unul pe sofia(?)... deci imi pare rau.... vin astia cu fata de gixer la tine pe strazi ;)

cel murdar, lipit si neingrijit de pe beller e al meu...in fine, dupa cum spuneam, eram doar curios. pupicei dulcei :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi unul pe paris, si mai tot vad unul pe sofia(?)... deci imi pare rau.... vin astia cu fata de gixer la tine pe strazi ;)

cel murdar, lipit si neingrijit de pe beller e al meu...in fine, dupa cum spuneam, eram doar curios. pupicei dulcei :)

Cand te mai duci sa-l cureti, sa-mi iei si mie niste Joffre de la cofetarie d-acolo ! puppiceiii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF ? ;)

 

Ce ma - credeai ca esti singuru pi invers? :P uite tot 600 si gixxer are - deci se pupa si cu tine daca vrei.

 

Reverse - hauzi fhey stoarfa mica - cand mai scoti capu ala din ..... ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma - credeai ca esti singuru pi invers? ;) uite tot 600 si gixxer are - deci se pupa si cu tine daca vrei.

 

Reverse - hauzi fhey stoarfa mica - cand mai scoti capu ala din ..... ? :)

Survolake, rapandula mica, capul meu sta unde e cel mai bine! Poti sa-ti iei un blocnotes, ai putea invata cate ceva de la mine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............................

S-o stapanesti sanatos.

 

Si ca un incepator cu capul pe umeri ce esti, pune-i neaparat amortizor de ghidon si schimba-ti ceaunu` ala caruia tu ii spui casca. Sunt sigur ca moare pixdele dupa aerul de bedboi pe care-l inspira dar tot un ceaun ramane.

 

ii pun amortizor dar nu momentan........ aia careia ii spun casca, sau cum ii spui tu "ceaun" m-a salvat din doua accidente.... am tot respectul pentru acest model :)

 

ca tu iti iei informatile din carti e treaba ta....... pana una alta i-ati ce casca vrei si asta voi face si eu. :crack:

 

drum uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia careia ii spun casca, sau cum ii spui tu "ceaun" m-a salvat din doua accidente.... am tot respectul pentru acest model

sunt curios in ce fel poate sa te salveze o casca de accident, altfel decat sa iti stea intre asfalt si craniu... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios in ce fel poate sa te salveze o casca de accident, altfel decat sa iti stea intre asfalt si craniu... :crack:

 

pai doar nu te-o salva de la inec, tocmai despre asta era vorba, sa nu-ti imprastii creierii pe asfalt/borduri/stalpi in caz de accident fie el usor sau grav asa incat fiecare-si achizitioneaza ce casca doreste indiferent de producator/model/culoare/pret iar in diferite situatii te poate salva, oricum o casca fie ea si cea mai proasta e mai buna decat nimic

Editat de kimi suki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la asta ma gandeam si eu, dar daca te-a salavat o data, a doua oara cred ca trebuie alta.... zic si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de impact.

 

am avut un accident anul trecut si am cazut exact in cap dupa ce am luat o carutza in plin la 65 km/h, mi am revenit si acum folosesc aceiasi casca cu zgareturile din urma impactului dar casca in sine nu a avut nimik

o casca enduro, nu vreau sa fac reclama :crack:

 

depinde de impact de casca si de suprafata de care dai cu capul... cel mai bine e sa nu se intample..

 

cu bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tu iti iei informatile din carti e treaba ta....... pana una alta i-ati ce casca vrei si asta voi face si eu. :crack:

Trecand peste faptul ca o casca lovita isi pierde eficienta si devine cam useless pentru urmatorul impact major, cand eu schimbam castile si reuseam sa-mi fac o parere despre subiectul asta, tu nici macar nu stiai pe ce parte trebuie sa te urci pe motor. Daca esti capabil sa asculti un sfat de la cineva, bine, daca nu atunci succesuri maxime raidare. Valabil si in cazul amortizorului de ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecand peste faptul ca o casca lovita isi pierde eficienta si devine cam useless pentru urmatorul impact major, cand eu schimbam castile si reuseam sa-mi fac o parere despre subiectul asta, tu nici macar nu stiai pe ce parte trebuie sa te urci pe motor. Daca esti capabil sa asculti un sfat de la cineva, bine, daca nu atunci succesuri maxime raidare. Valabil si in cazul amortizorului de ghidon.

 

...nu ma dau raidar, reisar si nici n-am aer de bedboi cum m-ai catalogat tu :lol:...... e parerea ta si sincer nu ma intereseaza caterinca sau mistoul, poti sa faci cat vrei..... daca iti spui parerea fara sa "suferi", ok :) nu-i nici-o problema o ascult si tin seama de ea cu cea mai mare placere.... dar din cate observ sunt multe mesaje offtopic si nu stiu daca isi au rostu aici...

 

intr-adevar o casca lovita isi pierde din eficienta.... cand am luat casca am luat-o pentru atv nu aveam moto atunci, nu am luat-o pentru aerele pe care le inspira... ci asa a fost sa fie la momentul respectiv....

 

ma cunosti cumva?... poate nici acum nu stiu pe ce parte sa ma urc :crack: de aceea nici nu ma pot compara cu tine "micutule rossi", eu inca sunt la stadiu de boboc... am vre-o 6 km parcursi cu motocicleta, deoarece am oprit sa iau un suc si nu am mai stiut pe ce parte sa ma urc :lol: motorul e inca in fata magazinului.

 

cum am mai spus, sunt capabil sa ascult un sfat si chiar sa tin cont de el, dar daca vine de la o persoana in masura sa dea un sfat.... n-am sa tin niciodata cont si nici nu ma intereseaza parerea cuiva despre echipamentul meu sau despre ceea ce fac eu, atata timp cat nu-l deranjez cu nimic... fiecare e liber sa-si aleaga echipamentul si ceea ce face(o face pe pielea lui)... valabil si in cazul amortizorului, momentan nu am banii necesari pentru a-l cumpara.

Mesaj completat

sunt curios in ce fel poate sa te salveze o casca de accident, altfel decat sa iti stea intre asfalt si craniu... :P

 

eu nu sunt si nici nu am fost curios niciodata, si sper ca nimeni sa nu aibe parte de un "crash test" cu casca

 

presupun ca ai o casca, de ce ai optat pentru acel model?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ales casca dupa desenele de pe ea.... e printre putinele casti pe care le-am vazut fara tribale si alte desene din alea stilul aerograf....

si a fost si destul de ieftina, vreo 200 E la momentul respectiv...

culmea si motorul tot dupa cum arata l-am ales, si cu fetele fac la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
am ales casca dupa desenele de pe ea...............

bun asa... adevaru este ca desenu de pe casca este cel mai important lucru in cazul unui accident... te protejeaza 100%... iti dai seama ce ar insemna sa te lovesti iar casca sa nu aibe desene tentante.... nici nu vreau sa ma gandesc.

 

----------------------------------

 

se pare ca n-am mai scris de ceva timp p-acilisea ;) .... intre timp micutza "broscutza" a ajuns aproape la de 20.000 km ;) din care 10.000 facuti impreuna... in acesti kilometri parcursi impreuna, broscutza a "mancat"

- benzina 95 OMV (consum de la 4% in sus)

- ulei motor 15W50 MOTUL 300V

- filtru ulei

- filtru aer K&N (montat recent)

 

...restu e can can :angryfire:

 

... pana vine mos Craciun atasez cateva poze :D

 

in incheiere, va doresc sa faceti macar atatia kilometri, daca nu mai multi, si sa aveti atatea evenimente nedorite(adica zero) cate am avut eu impreuna cu broscutza :P

post-4800-1292015504_thumb.jpg

post-4800-1292015528_thumb.jpg

post-4800-1292015546_thumb.jpg

post-4800-1292015561_thumb.jpg

post-4800-1292015740_thumb.jpg

post-4800-1292015756_thumb.jpg

post-4800-1292015777_thumb.jpg

post-4800-1292015793_thumb.jpg

post-4800-1292015817_thumb.jpg

post-4800-1292015839_thumb.jpg

post-4800-1292015861_thumb.jpg

post-4800-1292015877_thumb.jpg

post-4800-1292015904_thumb.jpg

post-4800-1292015925_thumb.jpg

post-4800-1292015944_thumb.jpg

post-4800-1292015976_thumb.jpg

post-4800-1292015993_thumb.jpg

post-4800-1292016033_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...