Sari la conținut

Carti


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

;) Cu placere...si mai sariti cu carti! Eu acum am inceput sa citesc, si recomand cu caldura, "Omul cu sobolani", Freud. :nono:

recomand Balzac- iluzii pierdute

 

citeam asta in drum spre tine scumpa mea :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hermann Hesse- Demian

Truman Capote -Breakfast at Tiffany`s

Vladimir Nabukov - Lolita

Vladimir Nabukov- Laughter in the Dark .

Edgar Allan Poe - The Murders in the Rue Morgue.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

http://neilgaiman.net/cinnamon/page1.htm

 

 

o scurta povestioara a lui Neil Gaiman, frumoasa, de altfel. puteti sa browsuiti site-ul mai bine, gasiti destule chestii de aceeasi calitate :bounce: eu m-am apucat sa recitesc Zei Americani, de Gaiman :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

de departe, topicul meu favorit, asta si inca unul pe aici, pierdut in negura timpului...

 

cu ocazia asta, cer daca are cineva o carte foarte interesanta, si anume:

 

Jean Baudrillard - Simulacra and simulation

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am apucat din nou de fictiune, mi s-a luat de istoria cinematografiei universale (Sadoul).

 

Secretul culorii pure - Federico Andahazi, thriller plasat in perioada infloritoare a scolilor de arta italiene. foarte fain... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pendulul lui Foucault de Umberto Eco

Tags: Thriller, mister, cavaleri templieri :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din gama "I f...ing love Neil Gaiman", cele mai recente lecturi, ca deh, dupa seriale gen Heroes mi s-a facut pofta nebuna de autorul asta...iar :rusinica: :

 

Neil Gaiman - Fragile Things, o selectie de povestiri scurte, printre care si o aventura a lui Shadow, la doi ani de la evenimentele din American Gods, o aventura cu SHerlock Holmes, un circ laser si creepy, oricum, mare lukrare si acest volum. Nu l-am gasit decat pe e-mule :finger: Superba...

 

Quick mention, titlul corect era "Good Omens", aveam un pdf redenumit aiurea, si este o carte scrisa dde Neil Gaiman impreuna cu Terry Pratchett.

 

Neil Gaiman - Anansi Boys, o aventura derivata din American Gods, concentrata pe tema lui Anansi, zeul rebeliunii, cel capabil sa scoata averi din nimic si sa pacaleasca pana si diavolul.

 

Neil Gaiman - MirrorMask. Cine a vazut filmul stie! :blink: suuuuper poveste :cheers: Este disponibila in varianta de scenariu cu ilustratii...laser frathe :cheers:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

mi-era dor sa vad topicul asta acolo unde-i e locul, adica, up....asadar, nu am citit, dar, pt tinerii si batranii indragostiti, sau nu(habar n-am) sa recomand cumva

 

Ionel Teodoreanu - Bal mascat

??

 

ok...il recomand, ca e carte siropoasa...am primit confirmarea :agree: poate o sa o citesc si eu cand oi avea timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

protocoalele sionului

 

cornel dan nicolae

 

mihai eminescu opere 10(articole care au f scrise in ziare ) cartea asta mi-a schimbat viata

 

david duke

 

roger garaudy

 

uite ombre pt tine, Dumitru Bordeianu- Marturisiri din mlastina disperarii...evident, o carte despre tratamentul din inchisorile comuniste, legionari, detinuti politici, si multe altele....trista, dar, adevarata :agree:

Marturisiri_din_mlastina_disperarii.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal are cineva prin biblioteca;inchisoarea noastra cea de tote zilele,de ioan ioanid?sunt 4 sau 5volume.csub forma de imprumut sau le cumpar.ofer pret bun pt ca le caut de fff mult timp :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la rascruce de vinturi,

pasarea spinului,

contele de monte cristo,

shogun,

dupa 20 de ani.

Ai uitat aci sa bagi Cei trei muschetari, apoi Dupa 20 de ani, care se continua cu Vicontele de Bragellone 4 volume :D

 

--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 09:06 -------------
Io prefer Edgar Allan Poe-Prabusirea casei Usher si Kafka -America deci cartea asta ii bestiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...