Sari la conținut

Accident grav Bucuresti - Soseaua Alexandria - 28.06.2010


flysebi
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stlk
eu ma refer la cei cu permis de conducere dar fara capacitatea de a scrie sau a citi !!! cum e posibil ?! ar trebuii sa se dea legea aia sa ai macar studii medii pt a avea permis si retestarea dupa 6 luni de la obtinere !!

 

Da ma, sa le ceara obligatoriu macar diploma de bac la examenul auto. Ar fi o chestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

Riderul este vecin cu mine. Am banuit ca este vorba despre el pt ca nu i-am vazut motorul de vreo saptamana. Imi spusese cineva ca ar fi avut accident dar nu stiam ce si cum.

Azi a vorbit nevasta-mea cu sotia lui si i-a explicat mai multe. Are leziuni pe coloana si a fost la un pas de a ramane paralizat. A avut si un cheag pe creier care am inteles ca s-a tras fara a mai fi nevoie de interventie chirurgicala.

Mai nasol e ca a avut pierderi mari de memorie si la inceput nu si-a adus aminte nici de faptul ca are o fetita mica.

 

AM inteles ca maine ii da drumu din spital si abia astept sa-l vad acasa ca sa vorbesc cu el. Vreau sa spun ca mi s-a ridicat parul pe mine cand mi s-a confirmat ca e el pt ca am trecut printr-un accident asemanator din care inca mai tras ponoase ( recuperare, proces, politie, etc ).

 

Sper sa-l inchida pe nenorocitul ala cu macaraua si sa nu ii mai dea dreptul sa conduca.

 

Multa bafta riderului si insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se pare ca tu ai fost mai norocos decat altii. Pentru ca ai beneficiat de privilegiul asta, omoara-te cu ei, ia-le banii, mori cu asigurarile de gat sa te despagubeasa, da pe toata lumea in judecata... pentru ca nimeni nu o sa vina sa-ti ceara scuze sau sa-ti dea bani by default pentru cat ai tras si ce ai suferit! Cateodata faptul ca esti acasa si iti poti imbratisa apropiatii nu-i de ajuns, nu o sa se invete nimeni minte daca nu e atins unde-l doare: la buzunar! Cand o sa vada ca nici un fier de calcat nu o sa-si mai poata cumpara pentru ca si el si urmasii lui au de platit despaguburi, atunci or sa caste mai bine ochii si o sa se uite de doua ori inainte de a face o manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

pentru 4 fracturi la coloana (C1, C2, ambele arcuri atlas), pentru hemoragie subarahnoidiana (adica craniana), contuzie coada pancreas si multe altele...

a vrut sa-mi ofere 2000 euro.

Sa nu mai zic ca in 2 luni de zile nici nu a avut bunul simt sa vb cu mine sau cu familia sau sa vina pana la spital sa vada daca mai traiesc macar

Sa aflu ca a mai parasit si locul accidentului inainte de sosirea politiei sau a ambulantei, ca el a avut alte griji atunci in loc sa vada daca mai traiesc

el si-a mutat masina, a cerut probe de alcoolemie si s-a interesat si de avocat

E mai rau ca astfel de oameni nu numai ca sunt printre noi dar mai si conduc pe drumurile publice :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru 4 fracturi la coloana (C1, C2, ambele arcuri atlas), pentru hemoragie subarahnoidiana (adica craniana), contuzie coada pancreas si multe altele...

a vrut sa-mi ofere 2000 euro.

Sa nu mai zic ca in 2 luni de zile nici nu a avut bunul simt sa vb cu mine sau cu familia sau sa vina pana la spital sa vada daca mai traiesc macar

Sa aflu ca a mai parasit si locul accidentului inainte de sosirea politiei sau a ambulantei, ca el a avut alte griji atunci in loc sa vada daca mai traiesc

el si-a mutat masina, a cerut probe de alcoolemie si s-a interesat si de avocat

E mai rau ca astfel de oameni nu numai ca sunt printre noi dar mai si conduc pe drumurile publice :P

Felicitari pentru optimism. Dupa un astfel de accident, sa pui o poza cu tine la avatar, cu gatul in corset, zambind (si pari foarte sincer), arata ca chiar ai caracter!!!

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru 4 fracturi la coloana (C1, C2, ambele arcuri atlas), pentru hemoragie subarahnoidiana (adica craniana), contuzie coada pancreas si multe altele...

a vrut sa-mi ofere 2000 euro.

Sa nu mai zic ca in 2 luni de zile nici nu a avut bunul simt sa vb cu mine sau cu familia sau sa vina pana la spital sa vada daca mai traiesc macar

Sa aflu ca a mai parasit si locul accidentului inainte de sosirea politiei sau a ambulantei, ca el a avut alte griji atunci in loc sa vada daca mai traiesc

el si-a mutat masina, a cerut probe de alcoolemie si s-a interesat si de avocat

E mai rau ca astfel de oameni nu numai ca sunt printre noi dar mai si conduc pe drumurile publice :P

 

 

Atat valoreaza viata unui om?Ai fost la pragul dintre viata si moarte,Felicitari pentru ca te-ai tinut tare, recuperare completa cat mai rapida !

 

 

Cat despre "Dorel" sper sa infunde puscaria, sa il transforme aia acolo in "dorica" pentru ce a facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Potrivit expertizei circulam cu o viteza de 58.5 km la ora si ma aflam in trapta a doua de viteza in momentul impactului.

De aici rezulta ca "Dorel" nu numai ca a intors peste o linie dubla continua si ca eu l-am vazut si am luat masurile de rigoare,

dar cand am vazut banda libera am accelerat sa-mi vad de drum, nestiind ca "Dorel" urmeza sa dea cu spatele neavand destul

spatiu penrtu a-si termina manevra de intoarcere.

Am fost luat total prin surprindere :cheers:

Editat de idulmeudemeseste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand si cel mai important e sa te faci tu bine si sa redevii ce ai fost si cum ai fost tu inainte....Cat de spre DOREL sa il aduci tu in situatia in care ai fost atunci cand DOREL incalca linia continua......Nu te lasa si nu accepta sume de banii....VIATA NU ARE PRET!!! Inca o data insanatosire 100% si ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...