Sari la conținut

Accident Bucuresti - Intersectia Budapesta


QuietKey
 Share

Postări Recomandate

Cosmarul tuturor - copil iesit dintre masini si sarit in fata ta. Din pacate asta a patit tanarul de azi. Ma indreptam de la Sincai spre Unirii, cand ajung la Budapesta.. un R1 tavalit, o mare pata de sange, o ambulata... tanarul cu R1 era cam in stare de soc,(doar geaca julita usor din cate am vazut) mi-a raspuns vag ca i a sarit un copil in fata si ca acum e in ambulanta...destul de grav. Era aproape de stop si dupa cum arata motorul nu cred ca avea viteza..dar ce conteaza? Nu am putut sa stau mult, am oprit fix in drum dar cand am plecat baiatul vorbea cu soferul ambulantei... ma intreb ce s a intamplat cu fata..era o pata mare de sange!

Editat de QuietKey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stii ca era R6 si nu R1 ?

 

daca ai fost acolo, de ce nu dai mai multe detalii ?

 

Stai mai calm man. E f probabil sa fi fost un R6, m-am uitat in fuga la motor pt ca am oprit in drum si nici nu s asa "expert" la deosebit. A mai oprit un motociclist langa mine cu un naked (o fi fost hornet, nu ma prea pricep) s-a interesat si i am spus tot ce stiam si ce am scris, deci, daca e el nu are ce sa spuna.Dar ce conteaza r1 sau r6? Eu atat vreau sa stiu: ca fata aia e ok! nu o sa uit prea curand expresia patitului. Puteam fi oricare dintre noi in locul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica accidentatilor si invatatura de minte doresc cui are nevoie, adica oamenilor care nu isi supravegheaza indeaproape copiii.

 

asta cu intrebatul de mai multe detalii si tras de urechi aduce a goana dupa sange mai mult. sunt convins ca daca are mai multe informatii are motive bine intemeiate sa nu spuna nimic, cu putina rabdare se rezolva multe lucruri, nu va mai repeziti asa ca berbecii la 2 ore dupa anuntarea accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si 2 ani si sar pe el - DA-L DREQ SA INVETE LA SCOALA SA TRAVERSEZE PRIN LOCURILE SPECIAL AMENAJATE PENTRU PIETONI. SMOR - DE IMI MAI SARE VREUNU IN FATA ETC...ACCELEREZ SI IL DAU PE JOS PE MASINI ETC...ma doare fix undeva de viata lui, sa invete sa respecte niste reguli de circulatie ca si el face parte din aceeasi categorie ca si noi si masinile si tirurile, atunci cand intra pe carosabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Survolaj e vorba de un copil fara discernamant, nu de un caine, exagerezi.

doar o idee - daca e un copil, parintii sunt raspuinzatori.sau gresesc.?

Sa ne fereasca Dumnezeu de batrani si copii.Vorbest din "aproape" patite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerez - nu exagerez, sincer in fiecare zi imi sare unu in fata si nu la trecere, acolo chiar opresc cand vad ca vor sa treaca. Am ajuns paranoic cand merg printre masini - si ce-i mai naspa ca mai toti isi aleg sa sara dupa vreo dubita si nu-i vezi...te trezesti cu ei in fata. Sa nu mai vorbesc ca trecerea cu rosu pentru noi si verde pentru pietoni este la 10-20-50 metrii...iti vine sa-i bati sa le sara sangele pe nas. Eu unu m-am saturat de atata prostie...nu stiu ce-i cu anu asta - dar parca toata lumea s-a tampit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si 2 ani si sar pe el - DA-L DREQ SA INVETE LA SCOALA SA TRAVERSEZE PRIN LOCURILE SPECIAL AMENAJATE PENTRU PIETONI. SMOR - DE IMI MAI SARE VREUNU IN FATA ETC...ACCELEREZ SI IL DAU PE JOS PE MASINI ETC...ma doare fix undeva de viata lui, sa invete sa respecte niste reguli de circulatie ca si el face parte din aceeasi categorie ca si noi si masinile si tirurile, atunci cand intra pe carosabil.

 

 

Sincer iti doresc sa ai tu un copil sanatos asa lumina ochilor tai, si pe la 3 4 ani cand vede un balon de cealalta parte a strazii sa se asigure mai intai, eventual sa ocoleasca pe la trecere... ce zici? o sa te risti sa l lasi sa vezi ce face?

 

Normal ca a fost vina ei frate dar cand vezi sangele adunat pe asfalt si mai sti ca e de la un copil.... hai mai leaga papagalu ca om esti si tu. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca toti cei care se plang de masini ce le ies in fata si pietoni pe care ii vad in ultimul moment, au motociclete sport? Cei cu celelalte categorii de motociclete n-au net sau timp sa stea pe net sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca toti cei care se plang de masini ce le ies in fata si pietoni pe care ii vad in ultimul moment, au motociclete sport? Cei cu celelalte categorii de motociclete n-au net sau timp sa stea pe net sau cum?

sorry- am zile tampite

off topic - desi survolay are si el o zi grea si a dat o rau, - eu merg cu scuterul in oras. si din cauza aglomeratiei merg si cu 20 si cu 25 km / h.

sa fii tu santos ca e la fel ca pe sportiva.aproape

mergi pe jos cu ochii inchisi si sa vezi cum e sa dai intr un stalp de iluminat public - din beton. n o sa mai ai nas si poate si niste dinti din fata.

da, anul asta a innebunit parca lumea

sa fie copilul sanatos si sa nu se mai intample asa ceva. Sa ne ajute Dumnezeu

 

si daca vrei inca o poveste din seria "ghinioane" - la tara, o tanara biclista mergea la servici. O masina o depaseste si o atinge usor pe roata din fata. cade in sant ( viteze mica mica , sant de romania cu iarba de 1 m ) . Iti rupe gatul si e dauna totala . Fara o zgarietura.

Cum spuneam, sa mai mergem la biserica ca prea suntem pacatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer iti doresc sa ai tu un copil sanatos asa lumina ochilor tai, si pe la 3 4 ani cand vede un balon de cealalta parte a strazii sa se asigure mai intai, eventual sa ocoleasca pe la trecere... ce zici? o sa te risti sa l lasi sa vezi ce face?

 

Normal ca a fost vina ei frate dar cand vezi sangele adunat pe asfalt si mai sti ca e de la un copil.... hai mai leaga papagalu ca om esti si tu. :lol:

 

La 3-4 ani ai grija de el...sora-mea are 2 copii - crede-ma ca pe unu l-a invatat bine pe unde sa treaca. Chiar am facut la un moment dat pe prostu si m-a corectat :smoke:. Conteaza de ce inveti acasa - cei 7 ani de acasa si cum au grija parintii sa-ti dea o educatie cat de cat...mai este si scoala...dar in mare parte acasa inveti toate prostiile.

 

Cum se face ca toti cei care se plang de masini ce le ies in fata si pietoni pe care ii vad in ultimul moment, au motociclete sport? Cei cu celelalte categorii de motociclete n-au net sau timp sa stea pe net sau cum?

 

Am motocicleta sport - diferenta intre mine si altii indiferent de ce motor au este ca eu zilnic ma duc pe moto la serviciu de cum o scot de la iernat. O folosesc in orice situatie...ma strecor si ajung mai rapid...nu mai face tu atatea presupuneri, cei care ma stiu - stiu ca o folosesc ca pe un mijloc de transport pe oriunde m-as duce : in oras, afara din oras...etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus ca e R6 pt a se linisti cei ce au cunoscuti cu R1.

Pe de alta parte asa se activeaza cei cu prieteni cu R6. In fine..

 

Atat.

binevenita sesizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fac nicio presupunere.

Si eu si multi altii mergem pe motocicleta la servici.

Ori poate prin asta ai vrut sa spui ca merg numai in week-end cand conservarii si pietonii sunt relaxati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca i-a tampit criza pe toti,traficul e o nebunie ,au scos toti masinile sa mearga la supermarket ca vine TVA-ul. Cred ca de aici se trage,am intrat adineauri in benzinarie si erau conservarii adunati ca pe vremuri la cenaclu asa ca am renuntat. Toata lumea are necazuri si multi sa gandesc la ele atunci cand ar trebui sa fie atenti la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerez - nu exagerez, sincer in fiecare zi imi sare unu in fata si nu la trecere, acolo chiar opresc cand vad ca vor sa treaca. Am ajuns paranoic cand merg printre masini - si ce-i mai naspa ca mai toti isi aleg sa sara dupa vreo dubita si nu-i vezi...te trezesti cu ei in fata. Sa nu mai vorbesc ca trecerea cu rosu pentru noi si verde pentru pietoni este la 10-20-50 metrii...iti vine sa-i bati sa le sara sangele pe nas. Eu unu m-am saturat de atata prostie...nu stiu ce-i cu anu asta - dar parca toata lumea s-a tampit.

:smoke:

sar ca disperatii gardurile de la refugiile de tramvai, cu sacose, cu carucioare, copii, femei, batrani, altii traverseaza si se uita in directia cealalta....

niste idioti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...