Sari la conținut

Accident Bucuresti - 30.06.2010 - Piata Victoriei


noro
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat un prieten, acum cateva momente accident chiar la intrare in pasajul Victoriei

motor yamaha R1 alb

nr. Arad 07 HCG

i-a deschis unu usa in fata

el si pasageru la spital

motoru ramas nesupravegheat

masina cu CD la numar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el .... e vremea asta nasoala afara si toata lumea e adormita ... nu se mai uita in oglinzi ...

 

insanatosire grabnica baiatului si sper sa ia cineva motorul ala intr-un garaj ca e pacat sa se fure :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a sunat un prieten, acum cateva momente accident chiar la intrare in pasajul Victoriei

motor yamaha R1 alb

nr. Arad 07 HCG

i-a deschis unu usa in fata

el si pasageru la spital

motoru ramas nesupravegheat

masina cu CD la numar...

 

Extraordinar!

 

Al doilea pe ziua de azi.

 

Ma reprofilez vreo saptamana, ca prea e neagra perioada asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai exact motoreta se afla in dreapta pasajului, cum se merge dinspre iancu de hunedoara, in fata cladirii Volsbank

baietii sunt la Floreasca

cica pasageru ar fi ceva mai rau

politia inca face masuratori in acest moment

deja au plecat vreo 4-5 prieteni spre locul accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are vremea cu faptu ca i-a deschis unu usa in fata? Am trecut si eu printr-o usa acum vreo 3 ani si era soare afara...nu m-a ajutat prea mult :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul se afla in fata la Louis Blanc Offices, eu sunt in acest moment acolo.

 

Avariile sunt la toata partea din fata si la carene.

 

Bunurile motociclistului si ale pasagerului sunt in cladirea Louis Blanc, la agentul de paza.

post-29155-1277910937_thumb.jpg

post-29155-1277911099_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii ajute Dumnezeu sa se faca bine,sa ne rugam pentru ei deoarece sunt fratii nostrii si oricat de vinovati sau nevinovati sunt conduc acelasi lucru ca si noi si puteai fii TU sau EU in locul lor.

Doamne Ajuta sa se faca bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum vad eu motorul, furca nu pare indoita deci se poate merge cu el cred ..... nu cred ca impactul cu masina a fost asa de grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adineauri vin de acolo si nu am vazut nimic, erau doua motociclete albastre in fata la bcr dar nu se misca nimic pe acolo, asa ca am venit acasa, doamne fereste de asa ceva, stie cineva cum se simt baietii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut pe acolo cand venea salvarea.

Masina in a carei usa intrasera era jumatate pe trotuar daca imi aduc aminte bine. Nu stiu daca fusese parcata ulterior accidentului sau era de la inceput acolo.

In orice caz e aproape imposibil sa prevezi un astfel de accident si riscul e cu mult mai mare atunci cand te strecori intre banda 1 si bordura.

Din pacate soferii de la noi inca nu sunt obisnuiti cu motociclistii intr-atat incat sa se asigure cand deschid usa. De-asta ar trebui sa ne ferim noi cat putem.

Si mie imi place la nebunie sa crosetez conservele dar prin dreapta, pe la bordura incerc sa nu depasesc niciodata.

Sanatate celor doi si sa auzim de cat mai putine de-astea!

Editat de soundchaser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca s-a rezolvat, a fost DKWraith4Anen pana la ei la spital, ei sunt relativ ok, cineva a luat deja castile, si o duba se indreapta spre locul accidentului sa ia si mobra. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum vad eu motorul, furca nu pare indoita deci se poate merge cu el cred ..... nu cred ca impactul cu masina a fost asa de grav.

"Bicicleta" e intreaga, carena far sparta, carena lateral dreapta sparta, suport bord rupt, semighidon dreapta indoit, maneta frana indoita, pahar lichid frana rupt, suport scarita (pilot) dreapta indoit, toba putin polizata. Am inteles ca n-a avut timp sa franeze, a fost foarte din scurt. A franat practic involuntar in momentul impactului, maneta de frana prinzandu-i mana pe ghidon.

 

Baietii sunt destul de ok, pasagerul s-a lovit mai zdravan. Un prieten de-al lor s-a ocupat de ridicat mobra si restul.

Mesaj completat

Autoturismul implicat in accident apartine Corpului Diplomatic al Ambasadei Bosnia&Hertegovina.

post-29432-1277926963_thumb.jpg

post-29432-1277931065_thumb.jpg

post-29432-1277931209_thumb.jpg

post-29432-1277931413_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altii din CD sau din USArmy cu mortale la noi in tara au patit fix poola, astia o sa scape cu amenda pt centura. Sa fie multumit rider-ul daca isi face mobra, pasagerul o sa spuna astia ca a cazut de la etaj in timpul accidentului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CD... cu alte cuvinte "Jmecheri"... multe sanatate riderilor si multa rabdare la reparatul mobrei... cum spunea cristi_kake: clar va apararea doar o amenda de centura care se va sterge pentru ca era in misiune... aveti grija si tineti pozitia... fiti tari si puternici ca doar asa invingem statul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..eu sunt cel care a condus motoreta....multumesc mult celor care au avut grija de motor si tipei care a venit la spital si va multumesc pentru ingrijorare. Si eu si pasagerul suntem bine....eu nu am decat 1 deget rupt....si baiatul din spate nu are nimic la coloana..doar o contuzie la sold. Motoreta o s-o fac in service la yamaha deoarece am primit asugurarea ambasadorului si am mai dus-o acolo. Sper sa nu aveti incidente d'astea ca sunt foarte greu de evitat....e aproape imposobol sa reactionezi cand vezi o usa deschisa si ai doar cateva zecimi de secunda la dispozitie. Asfalt uscat va doresc si fara incidente !!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate ma gandeam ca numai romanii sunt asa dar se pare ca toti astia cu bani is asa,iale banii tatii si nu ii ierta ca oasele dor,eu nu le-am luat banii cand a trebuit si acuma suflu in buza,bolnav de coloana si cu motoru spart.

Respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...