Sari la conținut

Grupul EN500 &OUTSIDERS


Satana
 Share

Postări Recomandate

Daca era de dat de mancare unor puiuti de om poate ma bagam si eu.

Drum bun, oricum...

Hai sa-ti zic un lucru... Sau mai multe... Si pe acest topic, sper sa fie ultima replica de acest gen.

 

Ati tipati pana acum: "Bah vreti caini, luati-i acasa!!!", de va ieseau ochii din cap de rautate, si faceati spume la gura; acum ca cineva i-a strans de pe strazi, acasa, in propria curte, nici asa nu va convine cand altii ajuta omu' respectiv. Da' ce vreti ma? Sa ramaneti voi singuri pe planeta? Uite ca nu se poate, si sunt dispusa sa-mi apar aproapele biped sau patruped cu orice pret. Si multi altii ca mine.

 

Retardatii din Deva deja ies in strada cu pusca si trag in animale. Daca nimereau un copil sau un oricare om ce faceai? Daca erai in Deva si-l omorau pe fi'-tu, ce faceai? Sau daca vad copii tai animale ucise in strada, si ca se mananca una pe alta, ce le spui? Ca o crima este ceva normal? Daca sunteti masculi adevarati si aveti c0aie grele, omorati un caine in fata copilului vostru, si vedem apoi cu ce traume ramane!

 

Animalelor care sunteti... Deja lumea ne respinge total, nu ne mai primesc in tara la ei, nu mai importa produsele nostre, si nu mai vin aici. Suntem numiti criminalii Europei. Ca nu era suficient ca avem ciori pentru tot, ca violam, bate, furam, si ucidem in alta tara, acum mai omoram si caini.

http://www.ziare.com/social/caini-vagabonz...ainilor-1089069

http://www.ziare.com/social/caini-vagabonz...romania-1088776

 

Si apropo, ca sa vezi cat de incuiati sunteti... Voi aveti impresia ca legea asta se va adopta in vecii vecilor? Niciodata! Asta a fost ca sa mai agite un picut muritorii de foame si cititorii de Click si Can-Can, cu procariile astea. Sa distraga atentia de la ceea ce se intampla de fapt in tara asta. Sa faca din populatie 2 tabere, gata sa sara una la gatu' celeilalte... Acum normal ca nu va mai arde de betivul ala si de curva aia ce fac acolo in fruntea tarii, acum va freaca grija de caini, ce sa spun... In loc sa va preocupe lucrurile cu adevarat importante.

 

Tara asta isi merita soarta, ba chiar mai rau. Abia astept (si mai ales, sper) sa se aleaga prafu' de tara asta infecta, cu tot cu retardatii ei.

 

A, ca am uitat... Nu incerca sa-mi spui mie cat de urata sunt la suflet (cum mi-a zis un alt inteligent), ca in viata ta nu ai ajutat atatia oameni cat am ajutat eu, si cred ca esti mult in urma mea cand e vorba de compasiune pentru semenii nostri. Dar, fyi, intotdeauna ajut prima data cainii si oamenii din jurul lor, ca si in cazul de fata, si apoi ma uit la restul. Sau, de fapt, "restul" poate sa moara in chinuri, nici nu ma pasioneaza. Numai sa nu infecteze natura cu cadavrele lor.

 

Aviz amatorilor!

 

P.S.: Nu mai bine taceai tu, in loc sa ne arati (si aici!), cat de multa ura ai in tine? Asa sunteti voi astia "anti-tot-ce-nu-este-ca-mine-si-nu-seamana-cu-mine"?

Sper sa va manance ura asta din interior, nefericitilor!

 

Daca citeai cu atentie observai ca tanti aia are un copil mic de un an si ceva, caruia o sa-i ducem una alta, asa ca de "sfintele sarbatori".

Pai puiul ala de om e "stricat", doar e facut de un iubitor de animale, si cel mai probabil va ajunge si el tot asa... Ce nu ti-e clar? :(

Mesaj completat

P.S.: Sambata pe un la 10, vi se pare ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bebe, stii ca imi plac animalele, insa nu cand sunt un pericol.

Strainii se impart in 2 categorii: cei care ne acuza ca suntem jegosi si avem animale agresive pe strazi si altii care n-au ce face acasa si-i foote de soarta cainilor din Romania, in conditiile in care ei nu se confrunta cu problemele noastre...eu i-as exporta pe toti in Deutschland.

 

"Romania, taramul mortii!", "Cele mai multe animale din Uniunea Europeana au fost ucise cu cruzime in Romania!", "Romania, afara din Uniunea Europeana!", "Vom boicota produsele romanesti!", "Rusine, Romania!" - sunt doar cateva dintre lozincile pe care nemtii le-au scandat la adresa Romaniei in timpul mitingului impotriva eutanesierii cainilor fara stapan care a avut loc la Berlin.

 

- UITE CINE SCANDEAZA..NEMTII :( taramu' mortii..vai de capu' meu!

Stai linistita ca un grup de pensionari cu 2 inhalari pe teava nu au cum sa boicoteze produsele romanesti:

1. pt ca nu exportam prea multe- si sunt in majoritatea lor materiale de constructii;

2. pt ca sunt interese economice de nivel inalt, astfel ca nu se va baga nimeni sa pericliteze relatia economica dintre Ro si Germanica.

 

 

stii ca ii iubesc, insa exagerarile nu-mi plac. Ajut un caine cand stiu ca am o baza; degeaba hranesc unu' care se aciuiaza la bloc, ca mai rau il amagesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice, am intentiunat initial sa-ti raspund pe PM sau pe mess, ca sa nu mai poluez topicul vostru, cum zice Purdi... Dar m-am razgandit cand am vazut cum sari la gatul meu aiurea, acuzandu-ma ca am zis eu diverse despre caini, ca faceam spume la gura, ca sunt animal, incuiat etc, etc, aduci in discutie copiii mei, plm, o abordare absolut razna raportat la ce am zis eu initial.

Eu pe topicul ala despre caini mai mult m-am uitata amuzat, decat sa ma bag. Iar despre tine, pe care te-am intalnit o data pentru vreo juma de ora, aveam impresia ca esti cu toti (cuvant jignitor) acasa. Cand s-a nascut fi-miu aveam doi caini si 3 pisici, ca stateam la curte. Cand a trebuit sa ma mut la bloc pentru ca la curte nu erau conditii bune pentru cresterea unui copil de o luna, mi-am bagat picioarele in ele de animale, le-am lasat in grija vecinilor si le duceam de mancare cand aveam bani, cam o data pe saptamana. Am fost un animal, probabil. Trebuia ori sa stau cu pruncul in casa cu incalzire pe lemne in care iarna erau 0 grade dimineata, ori sa iau doi caini si trei pisici cu noi in apartamentul de doua camere, nu?

 

Acum despre cazul prezentat.

M-am uitat atent la tot documentarul ala de pe Acasa TV si am tras urmatoarele concluzii:

* Femeia aia e bolnava psihic. Sa tii propriul copil cu 200 de lei pe luna cand tu ai 36 de ani si ai doua maini si doua picioare se numeste ca esti complet cretina. Auzi, nu poate sa munceasca ca n-are cu cine lasa copilu'... Hai ma lasi, de parca ar fi singura mama singura cu copil.

* Cat cheltuie pe luna cu cainii aia? Banii aia putea sa-i cheltuie pentru copil.

* Unii din cainii aia sunt agresivi. Nu o asculta. Asta e o idiotenie. Copilul ala e in pericol. Se stie ca animalele, oricat de civilizate ar fi, pot avea iesiri nervoase incontrolate. Si cand e un caine, cand sunt 2, mai e cum mai e, dar cad sunt 50?! WTF?! Deci iar femeia e iresponsabila fata de propriul copil.

* Aceeasi femeie dovedeste prostie fara margini si ticneala majora prin propria poveste: fosta dansatoare, s-a incurcat cu un turcalete, ala a bagat-o in caccat, a lasat-o fara bani, fara slujba, fara "afacere", fara nimic. Si a lasat-o si de tot. Si ei nu i-a ajuns, s-a incurcat si cu un idiot de taran, n-a auzit de prezervativ, n-a auzit de nimic, a ramas bortoasa, ala i-a dat papucii si ea ca o idioata a pastrat si copilul fara sa se gandeasca cu ce il creste. Asa, ca vroia ea copil ca are 36 de ani. Idioata, idioata, idioata.

* Ai vazut cainele ala de-l tinea sub patul copilului? Zicea cu gura ei ca e bolnav. Si-l tinea sub patul copilului. Jiiizas! Fac pariu ca nici cainii nici copilul nu sunt vaccinati de nimic.

* Ai vazut ca avea si pui de caini prin casa? Deci dupa ce s-a ales cu o gasca de caini ii lasa sa se si cordeasca si sa se inmulteasca.

* Ai vazut ce mizerie era prin casa? Aia nu tine de "n-am bani" aia tine de "mi-e lene sa fac curat"

 

Concluzie: aia e o dementa care nu ar trebui sa aiba voie sa ingrijeasca un copil de doi ani. Ar trebui decazuta din drepturile parintesti pentru ca pune in pericol major sanatatea si viata propriului copil. Daca era intr-o tara civilizata venea protectia copilului si o punea sa aleaga: ori 50 de caini, ori un copil. Nu scapa de caini si nu facea in asa fel incat casa aia sa fie OK de locuit pentru copil - i-l lua asistenta sociala in secunda doi. Ea n-a fost in stare sa-si tina pe linie dreapta propria existenta atunci cand o ducea bine, dar are pretentia sa creasca in conditii umane un pui de om alaturi de 50 de caini?!

 

Inca o data ma declar dezamagit de virulenta si agresivitatea cu care abordezi problema, indignat de cat de idioate pot fi unele mame, de cat de "degeaba" autoritatile romane in domeniu si zic merci ca nu m-am apucat sa merg cu voi pana acolo fara sa ma uit la filmuletul ala, ca teama mi-e ca ii lasam si pe copiii mei fara tata pentru cateva luni. Macar cu suspendare. Nu de alta, dar cand vad asemenea cruzimi fata de propriul copil ma cam ia de la cap in jos si nu prea imi mai arde de judecat rational prin prisma propriului meu interes si al familiei mele.

 

Imi cer scuze celorlalti cititori ai acestui topic, inclusiv lui alex_en care mi-a raspuns la prima observatie in limitele decentei. Dar nu pot si nici nu vreau sa ma abtin. Aici nu mai e vorba de mobre, de cum se franeaza, care-i mai tare Bruzli sau Vandam sau alte rahaturi pe care ne mai contram mai in gluma mai in serios pe forum. Aici e vorba de viata unui copil de care ma-sa-si bate joc si de reactiile aberante ale unora de pe margine.

Sa traiti cum doriti si sa va vad cu copii frumosi si sanatosi crescuti de parinti cu mintea intreaga.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, nu consider ca asta este topicul potrivit pe care putem vorbi despre asta.

 

Valo, am evitat sa mai intru pe topicurile alea de caca.t tocmai ca sa nu prind ura pe alti oameni, care PROBABIL, fata-n fata sunt ok (gen Zaelu, care mi s-a parut un om foarte ok, pana acolo).

Asadar m-am retras si nu am mai postat pe nicaieri pe unde nu ma intereseaza, adica mi-am bagat puIa-n el de forum cat am putut.

Dar cand eu, si altii, stam asa cumintei si ne planificam o plimbarica, o actiune d-asta asa... de "caritate", sa zicem... Si vine cate unu' d-asta care tre' sa pocneasca si el pe undeva, si arunca bomba cu caca.t in noi, e nasol... Tu cum ai reactiona, in locu' meu?

 

Frate, vezi ca nu ma mai bag in discutiile alea de-a dreptul cretine, mars d-aici daca n-ai nimic folositor de spus. Nu vii sa ma critici ca nu dau la copiii din Africa sau din orfelinat, sau de pe strazi, de mancare. Ma repet, nu cred ca Speedy a ajutat atatia oameni (asa iubitor de oameni si de copii cum e el), pe cat am ajutat eu.

Si da, am mai spus-o, intre 10 oameni, si un caine, as hrani cainele, fara absolut nici un regret. Oamenii se descurca, te mai violeaza, te mai omoraa, iti mai dau in cap, te mai fura, stii tu, dume d-astea de cartier.

Este extrem, dar na, asa-s eu mai "extrema". Trist e ca numai eu imi exprim gandurile si nu-s ipocrita. Uite-te numai la cata ura si cate rautati ii duce capul si vedem apoi cine e "mai extrem"...

 

Nu ma intereseaza cine protesteaza, cum si in ce fel. Dar ma scuzati, probabil ca Nemtia a ajuns unde e acum, pentru ca-s prea tampiti... La fel ca si restul Europei care nu mai traieste in copaci ca noi, si care culmea, nu omoara si nu chinuie tot ce prind...

 

- UITE CINE SCANDEAZA..NEMTII :D taramu' mortii..vai de capu' meu!
Aaa... Heil! :(

Si mai pot "latra" un HEIL si pentru caini. :D

Ca doar nenea a fost cel care a inventat legea cu drepturile animalelor...

 

P.S.: Mi-a venit o idee: o sa o invat pe Lady sa latre "Heil!"! :D

 

Mi-a fost de ajuns pentru azi. Ideal ar fi sa se simta vreun verde d-asta sa stearga off-topicul.

 

L.E.: Speedy, acum am vazut si PM-ul si ca ai postat... Acum n-am timp sa citesc si nici chef sa ma mai enervez, o sa revin probabil maine... Sau diseara daca am timp si chef...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cum ai reactiona, in locu' meu?

Mai controlat, iti garantez.

 

mars d-aici daca n-ai nimic folositor de spus.

Asta cui ii e adresata?

 

Nu vii sa ma critici ca nu dau la copiii din Africa sau din orfelinat, sau de pe strazi, de mancare.

Eu m-am referit in permanenta stric la femeia aia si la copilul ei. E al ei, nu e din Africa, nu e din Gara de nord.

 

nu cred ca Speedy a ajutat atatia oameni (asa iubitor de oameni si de copii cum e el), pe cat am ajutat eu.

Crezi ce vrei, e dreptul tau. Dar eu nu-mi las copiii sa moara de foame ca sa tin 50 de caini si nici nu-i culc in pat cu animale bolnave.

 

Oamenii se descurca, te mai violeaza, te mai omoraa, iti mai dau in cap, te mai fura, stii tu, dume d-astea de cartier.

Da, corect, mai ales copiii de doi ani cu mame iresponsabile. Aia te violeaza cel mai rau si se descurca cel mai bine.

 

Trist e ca numai eu imi exprim gandurile si nu-s ipocrita. Uite-te numai la cata ura si cate rautati ii duce capul si vedem apoi cine e "mai extrem"...

Nu esti extrema, esti extremista, de-aia m-am si crizat. Cat despre ipocrizie...pe mine numai de asta n-ai cum sa ma acuzi. Cat despre ipocrizia ta...tre' sa mai asteptam sa faci un copil, ca despre asta era discutia, nu despre copiii strazii...

 

Nu ma intereseaza cine protesteaza, cum si in ce fel. Dar ma scuzati, probabil ca Nemtia a ajuns unde e acum, pentru ca-s prea tampiti... La fel ca si restul Europei care nu mai traieste in copaci ca noi, si care culmea, nu omoara si nu chinuie tot ce prind...

Nu, adevarul e ca nemtii n-au omorat si chinuit dacat vreo cateva zeci de milioane de oameni. Niste mielusei.

 

Ideal ar fi sa se simta vreun verde d-asta sa stearga off-topicul.

Da, asa ar fi ideal. Dar daca nu sareai extrem la mine off-topicul ar fi ramas doar o fraza de-a mea si un raspuns civilizat de-al lui alex_en. Asa, cu reactia ta isterica, ai provocat un ditamai off-topicul plin de spumele marii.

 

L.E.: Speedy, acum am vazut si PM-ul si ca ai postat... Acum n-am timp sa citesc si nici chef sa ma mai enervez, o sa revin probabil maine... Sau diseara daca am timp si chef...

Citeste cand ai chef, eu am spus ce-am avut de spus. Si nu te mai chinui cu PM-ul, am transcris totul pe "public" pentru ca m-ai enervat prea tare.

 

Over and close!

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aprigi sunteti la manie...din toata balacareala asta nu a iesit nimic bun,constructiv;un copil sufera:din vina autoritatilor,nebunia mamei,etc

ar trebui sa fie un scop comun;poate ca incurajam lenea mamei,nepasarea ei dar singura certitudine in acest moment este acesta:un copil sufera,un copil fara vina...

ar fi trebuit sa fie un front comun dar din punctul meu de vedere v-ati indepartat mult prea mult de realitate si subiect...

calitatea voastra de OM ar trebui sa va oblige sa faceti ceva,sa luati atitudine;poate sa instiintati autoritatile,sa ajutati...habar nu am...este la latitudinea fiecaruia chiar si a nu face nimic

cine vrea sa ajute ptr ca asa simte,nu asteapta recompensa sau intoarcerea gestului o poate face...

o seara fericita dragii mei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum despre cazul prezentat.

M-am uitat atent la tot documentarul ala de pe Acasa TV si am tras urmatoarele concluzii:

[...]

Inca o data, daca erai atent, vedeai cum sunt crescuti cainii aia:

1. Oamenii ii "adopta" la distanta - adica trimit lunar o suma de bani care acopera mancarea cainelui "adoptat" si probabil mai si ramane ceva;

2. Oamenii le aduc de mancare

3. Asociatiile trimit mancare

Habar n-ai...

Pe langa asta, cine vine acolo, aduce si fetitei ceva, de obicei.

Si sa-ti mai zic un lucru. Eu am fost crescuta aproape ca fetita aia (care culmea, pare foarte fericita, este curata si sanatoasa, si abia astept sa o vad, ca sa ma asigur ca nu ma insel), numai ca nu am avut curte de mica. Dar stateam la bloc toata ziua cu haitele de caini si ma jucam. In casa, iar, alti caini. Eu nu-mi amintesc daca vreodata am stat fara vreun animal. Doar cand am plecat de acasa de la mama, am stat vreo 3 luni fara. Atat am rezistat. Si-n ciudat acestor fapte (maica-mea fiind foarte cruda cu mine ca m-a crescut cu atatia caini :D ), am ajuns foarte bine, consider chiar ca am o viata implinita cu tot ce-mi trebuie ca sa fiu fericita... Dar... Parca tot mi-ar mai trebui niste caini... :D

 

Inca o data ma declar dezamagit de virulenta si agresivitatea cu care abordezi problema, indignat de cat de idioate pot fi unele mame, de cat de "degeaba" autoritatile romane in domeniu si zic merci ca nu m-am apucat sa merg cu voi pana acolo fara sa ma uit la filmuletul ala, ca teama mi-e ca ii lasam si pe copiii mei fara tata pentru cateva luni. Macar cu suspendare. Nu de alta, dar cand vad asemenea cruzimi fata de propriul copil ma cam ia de la cap in jos si nu prea imi mai arde de judecat rational prin prisma propriului meu interes si al familiei mele.

Agresivitate? Pai normal ca-s agresiva din moment ce tu vii aici si ma critici pentru ca vreau sa fac un bine. Bai nene, nu am mai intrat pe topicurile alea mizere pline de frustrati, tocmai ca sa evit balacarelile. Dar spune-mi de ce tu, vii acum peste mine si aduci iar in discutie subiectul ala? DE CE? Ca-ti place sa faci off-topic? Sau sa fii contra mereu? Din punctul meu de vedere, subiectul e inchis. Sper sa si ramana asa.

Si daca veneai cu noi, ce faceai de luai cu suspendare? Aaa... Esti violent, si d-astea?

 

Imi cer scuze celorlalti cititori ai acestui topic, inclusiv lui alex_en care mi-a raspuns la prima observatie in limitele decentei.

Hai lasa-l pe Alex, asa e el mai diplomat si rabdator, eu nu prea... Ma pierd mai repede cu firea. Dar stii, spunem acelasi lucru, in moduri diferite.

Cu acest reply, sper sa se inchida porcaria asta de off-topicareala asta, daca nu, voi da report, indiferent despre cine este vorba. Aveti ceva de spus, va rog, fiti pe subiect - En500, plimbari, probleme tehnice, si d-astea. Ca suntem pe un forum de motociclism pana la urma, Speedy, si despre asta trebuie sa fie vorba.

Sau de fapt, este vorba despre orice aici, mai putin motociclism... La ce subiecte sunt, si ce oameni...

Din greseala am vazut ca citea Alex aseara pe topicul ca cainii, cum o PASAGERA isi dadea ea cu parerea pe subiecte d-astea sociale, pe un forum moto... Ii mai dadea si reply lu' barba'-su cu " :( "... Ce penibil... Cum ar fi sa-i dau si eu reply lu' barbata-miu cu " :D "? Doamne... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu acest reply, sper sa se inchida porcaria asta de off-topicareala asta, daca nu, voi da report, indiferent despre cine este vorba. Aveti ceva de spus, va rog, fiti pe subiect - En500, plimbari, probleme tehnice, si d-astea. Ca suntem pe un forum de motociclism pana la urma, Speedy, si despre asta trebuie sa fie vorba.

Sau de fapt, este vorba despre orice aici, mai putin motociclism... La ce subiecte sunt, si ce oameni...

Din greseala am vazut ca citea Alex aseara pe topicul ca cainii, cum o PASAGERA isi dadea ea cu parerea pe subiecte d-astea sociale, pe un forum moto... Ii mai dadea si reply lu' barba'-su cu " :( "... Ce penibil... Cum ar fi sa-i dau si eu reply lu' barbata-miu cu " :D "? Doamne... :D

 

Kiddo, daca te-ai suparat si pe mine ca mi-am dat cu parerea..nu stiu ce sa mai spun. Astept sa-mi dai report.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara ne-am intalnit cu kappy666 si cu Evgenius pe baricade. Atmosfera a fost una foarte placuta avand in vedere faptul ca toata terasa era plina cu motociclisti, parca era intrunire :( (ceva veterani am inteles...)

Asadar ne bucuram ca am gasit inca un om care gandeste constructiv si care a refuzat sa ramana ignorant la apelul nostru pentru ajutorul doamnei Livia Mitroi din Bragadiru (Teleorman).

Am pus la cale planul (in linii mari) drumetiei si am discutat si despre Cheia, kappy666 dorind sa vina si el cu noi in weekendul viitor.

Concluzia a fost ca maine la ora 11:00 o sa plecam de la Iancului (Magura Vulturului) si sper sa avem parte de vreme buna!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarica s-a terminat, am ajuns acasa cu bine, fara probleme.

Drumul a fost foarte bun pana la Bragadiru, Teleorman, dar apoi dupa Bragadiru spre Giurgiu, a fost mai "problematic", adica 50km facuti intr-o ora si jumatate! Drumul este DJ506 pana la Bujoru, si apoi DN5 C, pana la Giurgiu; gropi, cratere, bombardamente, denivelari, nisip peste tot, etc., etc..

 

Am dus mancare pentru catei, 3 saci, si pentru fetita, Kappy a adus foarte multe haine si jucarii, inclusiv un leganel. Am mai luat si noi niste dulciuri, fructe si cate ceva pentru ingrijire.

Doamna Livia a fost impresionata pana la lacrimi si nu mai stia cum sa ne multumeasca. Ne-a aratat tarcurile unde tine toti cateii, si ne-a povestit cu ce probleme s-a confruntat cu vecinii de cand s-a mutat acolo cu fetita. Ne-a spus in mare povestea ei si a cainilor si am stabilit ca urmatorul pas ce trebuie facut este sa sterilizam o parte din catele (cateva sunt deja sterilizate, dar nu are mai multe posibilitati). Ca de obicei, principala problema sunt banii, dar speram ca se vor gasi si acesti bani cu ajutorul unor persoane binevoitoare.

 

La Giurgiu am oprit sa mancam in port, la unul din restaurantele de acolo, apoi ne-am indreptat spre casa pe DN5, unde drumul, asa cum stiti majoritatea, este perfect. :P

 

post-48785-1303632932_thumb.jpg post-48785-1303632967_thumb.jpg post-48785-1303632979_thumb.jpg post-48785-1303633078_thumb.jpg post-48785-1303633084_thumb.jpg post-48785-1303633087_thumb.jpg post-48785-1303633095_thumb.jpg post-48785-1303633100_thumb.jpg post-48785-1303633108_thumb.jpg post-48785-1303633122_thumb.jpg post-48785-1303633127_thumb.jpg post-48785-1303633169_thumb.jpg post-48785-1303633179_thumb.jpg post-48785-1303633201_thumb.jpg post-48785-1303633186_thumb.jpg post-48785-1303633191_thumb.jpg post-48785-1303633236_thumb.jpg post-48785-1303633207_thumb.jpg post-48785-1303633213_thumb.jpg post-48785-1303633225_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ce tare,voi ati fost in comuna unde locuieste bunica-mea

Daca drumul din Alexandria pana la Bragadiru e foarte ok(cu exceptia comunei Tiganesti).De la Bujoru pana la Giurgiu e infect,am aflat si eu pe propria piele cand am mers da la bunica-mea in bulgaria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnire maine seara, dupa 18.00.

Va rog sa veniti mai ales cei care pleaca pe Cheia, sa mai vorbim una, alta despre drum. :P

 

Eugen, daca lucrezi joi, venim tot pe Baricade, daca nu, poate ne vedem si-n alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt de tura , am pus vinilinul pe sa dar tot asa mi-a iesit , mai am o interbare , voua va pleaca ventilatorul pe vermea asta ,sau s-a stricat la mine termocupla din nou , iar o dau jos ,o curat si o masor in ibric?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, deci ramane pe Baricade, dupa 18.00.

 

Mie imi porneste foarte rar ventilatorul, dupa ce trece de jumate, pe la al treilea sfert. :P Dimineata cel putin, nu l-am mai vazut pornit de cand mi l-am luat de la Bogdan. Numai seara cand ma intorc prin aglomeratie.

Deci nu ai o problema.

Pacat ca nu aveti si voi indicator pentru temperatura. :P

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt de tura , am pus vinilinul pe sa dar tot asa mi-a iesit , mai am o interbare , voua va pleaca ventilatorul pe vermea asta ,sau s-a stricat la mine termocupla din nou , iar o dau jos ,o curat si o masor in ibric?

 

 

la kle-ul meu pleaca daca merge pe loc sau turata prin oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze, cine mai vine? Vulturas vine sigur? Cat despre cupla daca s-a blocat ii fac sunt daca e cazul ca nu am chef sa stau maine cu ibricul ,poate vineri...

Mesaj completat

Beatrice, am si eu niste protectii pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vulturas vine cu prietena, vin eu, Alex, Kappy666, Mihai a zis ca incearca si el sa ajunga... Si om mai vedea.

 

Sigur ca ai niste protectii. :P

Si mai ai o casca, dar e open-face, marimea L. Sper sa fie buna. Eu am mers cu ea vreo 2000km, la inceput... Desi port S... Si mi-o mai intorcea vantu'-n cap din cand in cand... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voua va pleaca ventilatorul pe vermea asta ?

 

Da, cupleaza si merge ca nebunu chiar si dupa ce scot cheia din contact. Stau langa ea sa aud cand decupleaza ca sa nu am probleme pe urma...

E cald afara, asfaltul inmuiat...ce mai, vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era la un moment dat in fata la Baricade, un ford taunus vechi, verde, parea abandonat

daca tot mergeti azi p-acolo, dati o geana

poate saptamana viitoare ma infiintez si eu, si daca mutati cheia pe Duminica (ca de, cica ploua sambata), ne-am vedea o portiune de drum, ca tre sa dau o fuga pan' la Cluj :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Fordul ala este si acum acolo, e o piesa...

Cred ca avem si poze cu el, dar daca nu uit sa-mi iau aparatul o sa-i facem si lui alte poze, nu stiu cat o sa se "vada" de bine, pentru ca noi ajungem pe la ora 18 acolo, 19...

Noi nu putem amana Cheia pentru ca avem rezervari la o pensiune, pentru noaptea de sambata pe duminica. Oricum, noi duminica plecam la Brasov asa ca avem ceva sanse sa ne intersectam pe drum.

 

PS: eu sunt din Cluj (Turda) si am facut naveta de multe ori cu motorul, e frumos drumul dar cam lung...,daca vrei ceva sfaturi, PM me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Fordul ala este si acum acolo, e o piesa...

Cred ca avem si poze cu el, dar daca nu uit sa-mi iau aparatul o sa-i facem si lui alte poze, nu stiu cat o sa se "vada" de bine, pentru ca noi ajungem pe la ora 18 acolo, 19...

Noi nu putem amana Cheia pentru ca avem rezervari la o pensiune, pentru noaptea de sambata pe duminica. Oricum, duminica plecam la Brasov asa ca avem ceva sanse sa ne intersectam pe drum.

 

PS: si eu sunt din Cluj (Turda) si am facut naveta de multe ori cu motorul, e frumos drumul dar cam lung...,daca vrei ceva sfaturi, PM me!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt din cluj, dar am venit la Bucuresti de vre-un an jumate

si am mers si eu cu motorul pe ruta asta, si de nenumarate ori cu masina :P da multumesc de propunere

singurul semn de intrebare este cat de comod o sa-mi fie noul motor

eu vreau sa plec duminica pe la 11 din Bucuresti, daca credeti ca ne putem suprapune pe ceva bucata de drum, imi spuneti

altfel cred ca voi merge pe valea oltului

distractie faina la intrunire :P

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...