Sari la conținut

Accident in Corunca, jud. Mures


WildPuppy
 Share

Postări Recomandate

O motocicleta SUZUKI sportiva galbena cu numere de Hunedoara ( HD-22-FEN ) era in sant si un logan lovit in stanga fata (loganul cu numere de Iasi in poze).

Din ce am inteles motociclistul e in stare grava si inca o persoana (nu stiu daca pasager moto sau din masina) tot grav.

Nu am reusit sa aflu ce s-a intamplat. Victimele erau deja ridicate de salvare cand am ajuns eu si doar militienii mai faceau masuratori si discutau de zor la mobile.

 

Doar sanatate si vointa le doresc.

 

post-10630-1278086678_thumb.jpg

post-10630-1278086685_thumb.jpg

post-10630-1278086694_thumb.jpg

post-10630-1278086702_thumb.jpg

post-10630-1278086708_thumb.jpg

post-10630-1278086712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din accidentul asta si raportat la pataniile personale deduc asa. Loganul incerca o depasire riscanta , intra pe contrasens , motociclistul loveste bara masinii si sare in sant , probabil incercind si el sa evite masina. Am patit-o de N ori si chiar la mustata am scapat. Nu am patit nimic , da' si miine e o zi. Si nu vad urme de frinare moto. Adica nu se astepta , a tras dreapta , da' tot nu a scapat 100 %.

Asa vad eu situatia , imi cer scuze daca gresesc.

Insanatosire motociclistului , mobra se face , ca e fier.

Mesaj completat

M-am uitat din nou. Totusi Loganul e pe banda lui. Sa fi incercat motociclistul o depasire riscanta ? ;)

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum , e lovit in bara stinga si motociclistul s-a dus in sant ca si cum i-ar fi venit din fata ? Plus ca nu prea se vad frine pe strada.

Mesaj completat

Gata , m-am prins , cam tirziu , dar am inteles. Am aberat , faza a fost alta. Scuze.

Mesaj completat

Chiar am impresia ca Loganul e de vina , nu vedeam frina de la motot (acu' o vad).

Mesaj completat

Aici m-am grabit si am tras o concluzie TOTAL eronata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum vad eu din poze, am impresia ca si moto si auto veneau din aceiasi directie. probabil moto era in depasire cand loganu s-a bagat peste el... parerea mea scoasa din poze... oricum... insanatosire grabnica si multa bafta tuturor accidentatilor si implicatilor in accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum vad eu din poze, am impresia ca si moto si auto veneau din aceiasi directie. probabil moto era in depasire cand loganu s-a bagat peste el... parerea mea scoasa din poze... oricum... insanatosire grabnica si multa bafta tuturor accidentatilor si implicatilor in accident.

Si eu zic la fel, motocicleta depasea (probabil cu dublaj pe aceiasi banda) masina, Dacia probabil a vrut sa faca stanga pe traduta cu padele rosii care se vede in poze si a semnalizat simultan cu miscatul volanului sau deloc, motocicleta a fost pocnita si a mers in sant, si din ce vad in una din poze era sa "execute" un biciclist de pe contrasens care a pus frana nasoala si s-a dus si el in sant. Cel mai nasol de biciclist, ca ala sigur nu avea nici macar casca, bine ca l-au tinut cat de cat franele si sper ca nu si-a sfaramat caput de podetul ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ramas cu impresia ca moto venea din aceeasi directie cu loganul, ori depasind coloana, ori doar loganul, moment in care loganul ori da sa depaseasca, ori sa vireze stanga. Eu as merge pe depasirea loganului care vrea si el sa depaseasca dar nu se asigura.

 

Totusi, nu-i cunoaste nimeni, nu se stiu ceva date despre sanatatea lor ?

Mesaj completat

Ah, acum am vazut comentariile despre biciclist.

Gresite.

Biciclistul si-a "parcat" singur bicicleta acolo ca pe dreapta tot apareau "meseriasi ai volanului" incercand sa fenteze coloana lunga de la iesirea din Tg. Mures. El nu avea legatura cu dinamica accidentului si aparuse acolo cam ina acelasi timp cu mine, la vreo 1.5-2 ore dupa producerea accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca Loganul sa fi iesit din service-ul din spate si sa vrea sa faca stanga. Unul din coloana la lasat sa iasa, dar motociclistul venind pe langa coloana nu a vazut si....POC !

Aia s-ar putea sa nu fie urma de franare deoarece vad si niste zgarieturi pe asfalt, cred ca mobra a venit taras de langa logan si alea ar putea sa fie urme de echipament. Pana una alta numai supozitii, sa asteptam si sa vedem....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mai multi colegi de facultate au venit si mi-au zis ca un fost coleg care a terminat a murit in accident de motocicleta. Dupa numarul de la motocicleta HD 22 FEN si numele sau FENICI pot ajunge la concluzia ca este chiar el, pe deasupra tipul era din Petrosani, judetul Hunedoara. Iar pe motocicleta mai era o tipa care s-a ales cu o mana rupta.

Inmormantarea va avea loc marti.

 

 

R.I.P. ;)

Editat de -VaSSi-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE... ;) ;) :P :blbl:

Mesaj completat

Unde va fii inmormantarea daca stie cineva?

 

 

 

 

Banuiesc ca la Petrosani, pentru ca de acolo este motociclistul.

 

 

P.S. In urma accidentului motociclistul avea mandibula rupta, ficatul rupt si alte leziuni interne care i-au determinat sfarsitul. Decedand azi dimineata la spital. Nu stiu cat de complet era echipamentul, banuiesc ca nu avea nici casca daca s-a ales cu mandibula rupta.

Editat de -VaSSi-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca la Petrosani, pentru ca de acolo este motociclistul.

 

 

P.S. In urma accidentului motociclistul avea mandibula rupta, ficatul rupt si alte leziuni interne care i-au determinat sfarsitul. Decedand azi dimineata la spital. Nu stiu cat de complet era echipamentul, banuiesc ca nu avea nici casca daca s-a ales cu mandibula rupta.

 

maestre, deocamdata faci supozitii si asocieri. cat despre afirmatia despre casca, probabil nu stii statisticile despre locurile cele mai lovite la o casca in caz de accident. 30% e suma procentajelor in partea stanga + dreapta a mandibulei. La un soc puternic nici cu mama castii nu scapi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara! ;)

 

 

Si eu zic la fel, motocicleta depasea (probabil cu dublaj pe aceiasi banda) masina, Dacia probabil a vrut sa faca stanga pe traduta cu padele rosii care se vede in poze si a semnalizat simultan cu miscatul volanului sau deloc, motocicleta a fost pocnita si a mers in sant

 

Morala:

dublaj pe aceeasi banda faci cand esti sigur ca cel din masina pe care o depasesti te-a vazut si nu are nimic impotriva.

in rest

depasirile se fac iesind muuult pe contrasens, astfel daca boul depasit nu te vede sa aiba loc sa se bage fara sa urce pe tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:" Dumnezeu sa-l ierte!!!" Cu toate ca sunt convins ca stiti cu totii la cine ma refer va reamintesc ca sambata dimineata colegul nostru Fenici Cristian a decedat intr-un accident cu motorul. Chiar daca suntem cu totii indurerati stiu ca nu toti o sa putem sa participam la inmormantarea care va avea loc marti. Asa ca vin catre voi cu o propunere: haideti sa strangem o suma de bani care sa fie inmanata parintilor luni seara sau marti la inmormantare. Va propun celor care nu puteti participa la ceremonie sa trimiteti cat puteti in contul deschis la BRD pe numele Trefas Lucian, IBAN: RO53BRDE330SV13916783300, CNP 1860306225901. Dati mai departe celor care sunt vizati si nu au primit inca acest mesaj si ganditi-va ca Fenici nu o sa ne mai invite niciodata la nunta lui. "Dumnezeu sa-l ierte!!!"post-29060-1278248818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bav , inmortmantarea a avut loc ? Lasa`mi un numar de telefon pe privat si vin si eu la inmormantare daca este , ca doar e petrosanean de`al meu , eu sunt din Lupeni , dar vin si eu ca stiu cum e sa iti moara cineva drag...condoleantze familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg un lucru :

LA CE INTALNIRE MOTO PLEACA TOTI MOOTOCICLISTII DINTRE NOI ?? , dar cu siguranta ne vom reintalni acolo .

 

RIP

 

Daca ne poate anunta civea unde ( oras / cimitir / adresa ) si la ce ora va avea loc Inmormantarea ??

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...