Sari la conținut

CAMPIONATUL NATIONAL DE ENDURO - etapa 1 - Zarnesti


Postări Recomandate

( În primul rând îmi cer scuze de la organizatori că postez în locul lor, dar Âştiu că sunt mulți interesați, Âşi nu prea avem informații cu privire la acest eveniment ) :laugh:

 

 

Campionatul Național de Enduro 2010 - Etapa 1

 

Clase: A ( E1, E2, E3, Juniori, Veterani), B, C (Âşi fete)

 

Data: 10 - 11 iulie 2010

 

Locație: ZărneÂşti (județul BraÂşov)

 

Nr. de concurs: atribuirea numărului se face de FRM

 

Documente necesare:

- licență de concurs

(se poate obține la fața locului pentru o cursă - 20 EUR)

- vizita medicală de la o Policlinică Sportivă

(se poate obține la fața locului)

- asigurare pentru competiții sportive

(se eliberează de FRM - 45 EUR/an sau 20 EUR/cursă)

- acordul notarial al ambilor părinți

(în cazul minorilor)

 

Taxă de participare: 250 lei

 

Programul competiției:

- vineri ( 9 iulie ):

- - 17,00 - 22,00 - Înscrieri / Revizie tehnică

- sâmbătă ( 10 iulie ):

- - 07,00 - 09,00 - Înscrieri / Revizie tehnică

- - 09,00 - Briefing

- - 10,00 - START

- duminică (11 iulie ):

- - 09,00 - START

 

Organizatorul îÂşi rezervă dreptul de a schimba programul în funcție de condițiile atmosferice Âşi numărul de sportivi înscriÂşi.

 

 

Puteți descărca Regulamentul Particular in format Word de aici: Regulament_Particular___etapa_1___Zarnesti.doc

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti poze despre eveniment, aveti linkuri catre site-uri care gazduiesc fotografii sau aveti de vanzare fotografii (fiind fotograf :( ), va-rog sa-le postati aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti poze despre eveniment, aveti linkuri catre site-uri care gazduiesc fotografii sau aveti de vanzare fotografii (fiind fotograf :( ), va-rog sa-le postati aici.

la datorie pe traseu filmand cate ceva uite aici 2 din filmuletele pe care am reusit sa le montez:)

si aici

Mesaj completat

Daca aveti poze despre eveniment, aveti linkuri catre site-uri care gazduiesc fotografii sau aveti de vanzare fotografii (fiind fotograf :) ), va-rog sa-le postati aici.

o bere cand ne vedem;)) :laugh: numa bine glod in casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.simcat.ro

Mesaj completat

la datorie pe traseu filmand cate ceva uite aici 2 din filmuletele pe care am reusit sa le montez:)

si aici

Mesaj completat

 

o bere cand ne vedem;)) :) numa bine glod in casca

 

Mersi frate !!!! Te esti cel care mi-a adus inapoi hand-guard-ul de pe traseu !

Mesaj completat

la datorie pe traseu filmand cate ceva uite aici 2 din filmuletele pe care am reusit sa le montez:)

si aici

Mesaj completat

 

o bere cand ne vedem;)) :laugh: numa bine glod in casca

 

Mersi frate !!!! Filmuletele sunt super! Ca montaj, mozica, Go Go Go!

 

PS: Te esti cel care mi-a adus inapoi hand-guard-ul de pe traseu ! Data viitoare ai berea asigurata :(

Mesaj completat

Nu stiu ce s-a intamplat dar nu ma lasa sa-mi editez posturile asa ca scuze pentru double, triple post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci ktk

 

 

;)

Mesaj completat

A fost prima mea cursa la care particip la cni si am fost surprins ca in afara de faptul ca toti vor sa-ti ia un bani,nimeni nu vrea sa-ti da nimic.

Am ajuns vineri seara,neam inscrisi:250 lei inscrierea,45eu asigurarea,40 eu licenta.Am platit ,hai sa facem revizia technica.Domnul Sultz intreaba

dar nu aveti numerele de concursi ? Nu avem ! Pa-i cine da? Cine sa-ti da?de ce nai adus de acasa !pentru ca nu stiam ce nr o sa am ! Pai trebuia sa suni inainte si afla.... Organizatorul : noi nu avem bani pentru numere,Frm:noi atribuim nr de cocncurs dar NU Fizic !,numai iti spunem ce nr ai !

Si asa am ajuns ca la un CEE+CNI+MACEC de enduro concurentii au stat la start cu nr de concurs facut din :

 

-banda izolatoare de toate culorile

-diferite numere ramase de la alta cursa

-scris cu tusul pe plastic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

Mesaj completat

A fost prima mea cursa la care particip la cni si am fost surprins ca in afara de faptul ca toti vor sa-ti ia un bani,nimeni nu vrea sa-ti da nimic.

Am ajuns vineri seara,neam inscrisi:250 lei inscrierea,45eu asigurarea,40 eu licenta.Am platit ,hai sa facem revizia technica.Domnul Sultz intreaba

dar nu aveti numerele de concursi ? Nu avem ! Pa-i cine da? Cine sa-ti da?de ce nai adus de acasa !pentru ca nu stiam ce nr o sa am ! Pai trebuia sa suni inainte si afla.... Organizatorul : noi nu avem bani pentru numere,Frm:noi atribuim nr de cocncurs dar NU Fizic !,numai iti spunem ce nr ai !

Si asa am ajuns ca la un CEE+CNI+MACEC de enduro concurentii au stat la start cu nr de concurs facut din :

 

-banda izolatoare de toate culorile

-diferite numere ramase de la alta cursa

-scris cu tusul pe plastic

da f f naspa,am patit si eu,clubul organizator trebuia.la noi la etapa si anu trecut si anul asta o sa facem noi numerele.ptr ce e taxa?????tot sultz era acolo si cind am f eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

Mesaj completat

A fost prima mea cursa la care particip la cni si am fost surprins ca in afara de faptul ca toti vor sa-ti ia un bani,nimeni nu vrea sa-ti da nimic.

Am ajuns vineri seara,neam inscrisi:250 lei inscrierea,45eu asigurarea,40 eu licenta.Am platit ,hai sa facem revizia technica.Domnul Sultz intreaba

dar nu aveti numerele de concursi ? Nu avem ! Pa-i cine da? Cine sa-ti da?de ce nai adus de acasa !pentru ca nu stiam ce nr o sa am ! Pai trebuia sa suni inainte si afla.... Organizatorul : noi nu avem bani pentru numere,Frm:noi atribuim nr de cocncurs dar NU Fizic !,numai iti spunem ce nr ai !

Si asa am ajuns ca la un CEE+CNI+MACEC de enduro concurentii au stat la start cu nr de concurs facut din :

 

-banda izolatoare de toate culorile

-diferite numere ramase de la alta cursa

-scris cu tusul pe plastic

 

Si la castigatori, o strangere de mana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu simplul fapt ca nu a dat nr.ma deranjat ,ci faptul ca era o problema,jumatatea dintre concurenti nu avea nr si ce a zis Organizatorul :

Nu ma intereseaza ,de ce nai adus nr de acasa ! ! !

Pentru ca nu stiam ca trebuie ,daca stiam sigur aveam inca doi lei sa iau niste nr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ramas fara comentarii de multa vreme ... am fost la cursa m am distrat pe langa neparticipand pentru ca in criza asta nu prea sunt bani si abia am strans din buci si am facut rost de benzina ....ce sa mai vb de sa ma dau la cursa care costa tot minim 6mil ..... Si sa nu castigi nimica ..... De acum 2 ani m am hotarat sa particip doar la cursele fara federatie .Taxa de participare 50 ron cum a fost la cursa de la iasi jos palaria toata stima, oreste si cu prietenii lui au facut un concurs pe cinste cu motivari destul de mari pentru locurile 12si 3 si diplome la toata lumea si ceva stikere reviste ..... Sa nu mai vb de concurs enduro unde daca nu urcai rapa erai notat si depunctat ...nu puteai fenta urcarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Va astept pe toti in toamna la etapa de la buzau sa vedeti ca se poate si high level .veniti sa gustati de la o echipa pro !!EXTREM ADVENTURE BUZAU :)

Poi da, ca noi astea care suntem la inceput facem cu alta constiinta cursele. Inca nu suntem asa autosuficienti ca cei care cred ca ei pot compensa orice cu

experienta lor care intr-adevar exista, dar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...