Sari la conținut

Heavy Riders Bike Fest III - Paulesti, Prahova


Postări Recomandate

Festivalul bikerilor grei , de la Ploiesti se intoarce cu a 3 -a editie, in ultimul weekend din august.

 

Cum se autodefineste evenimentul nostru dupa doua editii?

Este un fest care pune mare accent pe entertaiment, o intrunire prietenoasa intr-o locatie aparte, o intrunire facuta de motociclisti, pentru motociclisti cu comercianti de profil moto si comercianti de accesorii rock, un loc unde poti bea o bere cu prietenii si poti participa direct la distractie (concursuri cu premii, tombola cu super-premii, parada), sau te poti manifesta activ sau relaxa la o bere la concertele din fiecare seara, sau iti poti customiza look-ul la salonul de piercing si tattoo organizat pe durata festului.

 

Va propunem asadar un weekend la padure, intr-un cadru nou, pe locul fostei tabere de copii de la Paulesti, intr-o zona ideala de campat cu cortul, in mijlocul padurii, feriti de insistenta uneori suparatoare a soarelui si in acelasi ocoliti de ploaie. Drum asfaltat pana la locatie dar si in incinta, parcare asfaltata pentru motoare, si de asemenea zona scenei este asfaltata in imediata ei apropiere existand multiple foisoare acoperite. Pentru cei care doresc alternative la programul propus de noi ii anuntam ca in zona exista cateva lacuri de pescuit, un parc de distarctii cu tiroliana si paintball, cateva dealuri numai buine de endureala. Pe langa comerciantii de bautura si mancare din incinta, existe alternative in imediata apropiere a padurii de la paulesti, si de asemenea in zona la (2-10km) sunt mai multe pensiuni pentru cei care prefera un comfort superior celui de la cort.

 

Programul propus de noi incepe inca de vineri dupa amiaza, cu cateva concursuri de incalzire traditionala gen "x si pruna, bere viteza, turneu de texas hold'em, iar pentru ziua de sambata planuim un maraton de concursuri pe echipe , care va avea loc imediat dupa parada moto.

 

Serile evenimentului din 27 si 28 august inseamna un mega cocktail de concerte rock cu trupe din underground(N.E.G.A.T.I.V., Adendum, Lefters, Semne) sau deja consacrate (Bucium, Bukovina si bineinteles, TROOPER) , folk (chiatara in jurul focului) dar si un amestec experimental interesant de hip-hop, chill si rock (Zgarie Nori).

 

Securitatea este asigurata ca si pana acum de clubul nostru frate din Constanta, si Tulcea Seawolves M.C. Entertainment-ul in zona scenei e asigurat Tibi alaturi de invitatii surpriza ai festului.

 

Ne vedem in august!

 

Detalii pe site-ul nostru

http://bikefest.heavyriders.ro

 

poster_bikefest3-1.jpg

Editat de Heavy Riders M.C.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Venim venim......negresit! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haoleu iar ne distram. Am ratat super distractia de la Seawolves din motive de sesiune dar pe asta nu o mai ratez.

Sa fie rock, bere, multa prietenie si Tibi binenteles. Cei care nu au stat niciodata pe langa Tibi ii avertizez sa isi ia ceva pastile pentru burta. Ca te ia burta de atata ras. Eu imi faca abonament. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupii: checked!

Buzoieni: checked!

Valahii: checked!

Crivatu' Bukovinean: checked!

Carnatii: checked!

And counting

O DOAMNE!! Hai ca mai sunt doar 44 de zile!!! :laugh: :( :laugh:

Mesaj completat

FlorinSQ: abia va asteptam sa faceti un pic de concurenta carnatilor la concursuri. See you there, On The Road To Heaven :D

Speedy.k: bere avem, treaba-i ca si rezolvata. Si daca-i vorba de dat bere...te asteptam si de joi pana joi, vorba cantecului :)

Ozzy: dupa cum il stiu pe Tibi... o sa se epuizeze stocul farmaciilor de pastile din alea de durere de burta

 

Mesaj completat

Sg nu SQ, mama lor de taste! Na, ca acum trebuie sa dau si mielu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am o datorie in bere de platit, n-am voie sa lipsesc. Ne vedem acolo, chiar vineri, cred; in cel mai rau caz sambata.

 

te astept ;) , chiar daca o sa alerg pe acolo cu treaba imi fac timp sa bem un "racoritor"

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e tot acelasi prezentator de anu trecut care a prezentat si la constanta anu asta o sa iasa tare de tot ,ma mir cum de nu a ragusit

anu asta am mai progresat macar la stafeta de bere poate ii facem pe domnii carnati ;)

Editat de FlorinSg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@FlorinSg: normal ca prezentator va fi tot "monstrul sacru" Tibitza :D Asta-i si motivul pentru care se vehiculeaza pe aici stocuri importante de pastile de revenit din ras. Si crezi tu ca nu a ragusit? :D

@Fallen_Angel: te asteptam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spun si eu prezent (de parca mai era cazul) ,impreuna cu echipa carnatilor denumita mai curand de mine LARGE OPEN MOUTH M.C. ;) :D :D si aveti grija ce sarcina imi mai dati anul asta, ca vreau sa fiu cat mai departe de Tibitza, da? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spun si eu prezent (de parca mai era cazul) ,impreuna cu echipa carnatilor denumita mai curand de mine LARGE OPEN MOUTH M.C. :( :D :P si aveti grija ce sarcina imi mai dati anul asta, ca vreau sa fiu cat mai departe de Tibitza, da? :)

 

lasa Mendozule ca rezolvam problema, am un "tusnad" il pastrez special pentru tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent si eu. Daca vin cu mobra, mai platesc intrarea? :)

P.S. model 1983

 

toti posesorii de motocilete mai vechi de 30 de ani intra moca , acelasi tratament il au si motocilcistii cu varta minima de 60 ani (conditia este sa vi calare pe motor)

:)

Editat de ariman11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spun si eu prezent (de parca mai era cazul) ,impreuna cu echipa carnatilor denumita mai curand de mine LARGE OPEN MOUTH M.C. :) :) :D si aveti grija ce sarcina imi mai dati anul asta, ca vreau sa fiu cat mai departe de Tibitza, da? :P

 

 

Vei fi insarcinat specialcu verificarea nivelului de distractie din sangele particicpantilor. Cum ii prinzi ca le scade nivelul ii trimiti la Tibi la tratament. :)

La Paulesti nu are nimeni voie sa fie trist ori plictisit. Pastila de veselie marca Tibi la flacon mic si detectorul de tristete marca Mendoza la doza de 500.

 

La Pulesti viata are alta calitate si pare de 10X mai frumoasa. Mergem la antrenament la Buzau si venim pregatiti pentru orice vor pune la cale greii motociclismului romanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu mai e mult ..ne facem incalzirea wekendul asta la Buzau si dupa aia sa te tii Ploiesti-Paulesti....Rock si pi...e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...