Sari la conținut

Heavy Riders Bike Fest III - Paulesti, Prahova


Postări Recomandate

Prima intrunire la care particip cap-coada...Poate si pt ca am fost in gasca mie mi-a placut we, mai putin taranii care tineau sa arate de dimineata, in parcare, cat de mica au plula...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ca de obicei, astia de la Heavy Riders au stiut sa faca o treaba buna.

Desi ar fi si cate ceva de criticat, n-o sa fac asta.

In rest, numai de bine: Trooper si Bucovina, care au cantat extraordinar (dau exemplu doar ce mi-a placut si gusturile nu se discuta), berea 2.5lei, 10lei o portie cu 5 sarmale mortale si mamaliguta, vreo 14lei un piept de pui cu cartofi prajiti si un castravete, adica de bun simt. Vedem ce o mai fi la anul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opa, a fost HD si lil_debul si nu i-am vazut :P

Harleyuri erau vreo cateva, dar Deauville-uri parca nu am vazut.

Poate sa imi povesteasca cineva, motocicleta aia verde de show, cum merge? adica cum se ridica cadrul de jos ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opa, a fost HD si lil_debul si nu i-am vazut :P

Harleyuri erau vreo cateva, dar Deauville-uri parca nu am vazut.

Poate sa imi povesteasca cineva, motocicleta aia verde de show, cum merge? adica cum se ridica cadrul de jos ? :P

suspensie pneumatica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opa, a fost HD si lil_debul si nu i-am vazut :P

Harleyuri erau vreo cateva, dar Deauville-uri parca nu am vazut.

Poate sa imi povesteasca cineva, motocicleta aia verde de show, cum merge? adica cum se ridica cadrul de jos ? :P

 

Se ridica f usor, are suspensie pneumatica. Bogdan s-a plans mai mult de saua rigida si de gradul mic de inclinare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da intradevar o intrunire foare foarte reusita din toate punctele de veredere....doar sa le fie un pic de rusine organizatorilor pt micul incident,cu toate ca ati avut firma de paza, politie ,pompieri ati lasat lume in incinta complexului cu arme albe la brau.Multumim totusi fatului ca nu a fost nimeni ranit si ca nu s`a terminat mai rau...mai multa atentie totusi data viitoare armele albe ar fi trebuite pastrate la cort sau la motor pt desfacut conserve nu la brau pt aprare sau pt scandal.Imi cer scuze pt aceasta remarca personala si sa ne auzim cu bine la urmatoarele voastre editii :P

 

 

In primul rand ca aia a ajuns din greseala la baiatul ala ... si la 2 metri aia ai lui Mircea nu vroia sa se foloseasca de ea ... a fost totul o neintelegere

 

Iar incidentul a fost meritat de respectivul baiat care s-a dus pe la dusuri sa dea o laba probabil ... nush...

Dar la ce prietena are (MIRUNA aka Batraciana aka Pestele cel Intelept) ... ma gandesc ca e normal sa te mai uiti dupa altele ...

Nu as fi spus nimik de MIRUNA si de pretenu ei ca el cel putin e un om fain ... dar ... bah mancatzias , pretenul tau sa se duca dupa una pe la dusuri sa o spioneze si tu sa ii iei apararea .... ESTI DUST!

Mesaj completat

Multumim pentru aprecieri, parada a avut aprobarile de rigoare, insa traseul pe care ni-l ofereau autoritatile ar fi fost bataie de joc pentru voi, zone periferice si asa mai departe, toate datorita lucrarilor de asfaltare din Ploiesti.

 

 

Eu nu cred ca e din cauza asfaltarii ... eu cred ca sunt probleme ``portocalii`` pe fond de ``crivatz`` ... PRIETENII STIU DE CE ...

 

Pentru ca la fel am patit-o si eu cu fratemiu.

Mesaj completat

Si eu o sa critic putin pentru ca o fac din motive constructive.

 

Sonorizarea daca era mai buna era perfecta toata treaba.

 

Iar daca apa de la dusuri ar fi fost lasata mai mult timp in soare sa se incalzeasca ... atunci perfectiunea ar fi vrut sa fie precum intrunirea asta.

 

In rest totul la superlativ! Mandru ca sunt in orasul care a organizat poate cea mai tare intrunire din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda faptului ca am stat doar vineri seara a fost super!trupe bune,sonorizare buna,mancare si bautura ieftina.am baut,am cantat cantece de haiducie la masa cu ...unii...nu mai stiu cine erau(baieti de treaba oricum)am baut in continuare pana cand mi-am revenit in timp ce pietenu' motz ma conducea pe cararile care se aflau spre traseul cortului unde am dormit:)).sambata am fost nevoit sa ma intorc la buzau pt rezolvarea altor indatoriri.pe drum de cand am plecat era sa fac un sport extrem cu nenea de la militie si sa combin Kawasaki al meu cu bemveul lui pe care il dadea reising pe contrasens intr-o curba chiar in zona baltii.in rest tat o fo bine.felicitari baieti.acu poate ne-om mai vedea la anu sa tragem o betie pe malu' marii,apoi una la noi pe meleaguri buzoiene,apoi din nou la voi...si povestea continua..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opa, a fost HD si lil_debul si nu i-am vazut :P

Harleyuri erau vreo cateva, dar Deauville-uri parca nu am vazut.

Poate sa imi povesteasca cineva, motocicleta aia verde de show, cum merge? adica cum se ridica cadrul de jos ? :)

HD-urile e de elita , mincatia-si. Honda Dauville , nu Harley Davidson , am vrut sa zic. :P Nu m-am inghesuit cu masele , am parcat chiar linga cortul organizatorilor , cum intrai la corturi. :)

A fost marfa si cioparul ala verde , custom rau , cind a acut odata fiiiiiiiiis si s-a lasat la pamint , am zis ca am baut eu prea mult. Da' BMW-ul ala cu atas m-a spart , pacat ca era intuneric , ca sa mai fac poze.

Bataia a fost si mai marfa , mai nasol a fost ca a scos lumea baionetele , da' ce baioneta zic eu , ditai' maceta , bai nene. Chestie de gusturi , dar la cit de mare era baiatul ala , la ce ii mai trebuia cutite , nu stiu ? Oricum , actiune. Una peste alta , foarte marfa , frate. Ne vedem la anu'. :P

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD-urile e de elita , mincatia-si. Honda Dauville , nu Harley Davidson , am vrut sa zic. Nu m-am inghesuit cu masele , am parcat chiar linga cortul organizatorilor , cum intrai la corturi.

A fost marfa si cioparul ala verde , custom rau , cind a acut odata fiiiiiiiiis si s-a lasat la pamint , am zis ca am baut eu prea mult. Da' BMW-ul ala cu atas m-a spart , pacat ca era intuneric , ca sa mai fac poze.

Bataia a fost si mai marfa , mai nasol a fost ca a scos lumea baionetele , da' ce baioneta zic eu , ditai' maceta , bai nene. Chestie de gusturi , dar la cit de mare era baiatul ala , la ce ii mai trebuia cutite , nu stiu ? Oricum , actiune. Una peste alta , foarte marfa , frate. Ne vedem la anu'.

 

Sa nu-mi spui ca ai vazut numai HD-uri stralucitoare pe acolo, gata spalate de baietii fitosi cu bani, ca nu te cred. Cred ca erau mai murdare si mai muncite decat multe dintre japoneze. Iar eu m-am inghesuit cu masele si n-am gasit nici dusurile... :P

In alta ordine de idei, sa stii ca BMW-ul cu atas era de fapt o replica chinezeasca...

Bataia, intr-adevar, a fost buna si normala zic eu. Normala si pentru ca a existat, ca doar n-am venit la o Intrunire de maicute, sa stam toti cuminti, in post si rugaciune. Daca pe ala l-a mancat sa se uite dupa femeia altuia, s-au uitat si altii dupa el si uite asa a iesit o dragoste nebuna intre ei. :)

In fine, daca stiam ca esti in zona, chiar eu te-as fi cautat sa-ti dau o bere. Eu n-am dusmanie cu nimeni. Chiar as fi baut cu oricare dintre cei care ma critica pe aici. Poate data viitoare o sa-mi pun un afis: "Eu sunt HD! Cine mai doreste, cine mai pofteste..." :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte frumos..ocazie sa te intalnesti cu moto-forumistii(misto reactii la "dezvaluirea" userilor :P ), sa te simti bine(aproximativ), sa omori timpul..

 

Multumesc baietilor care mi-au schimbat lichidul de frana (Tiranspider,Lil_debul,Geo), multumesc ca m-au facut sa ma simt bine atat lor, cat si dacilor si buzoienilor mei....ce sa mai?! a fost frumos.......aproximativ.

 

 

Felicitari H.R.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD-urile e de elita , mincatia-si. Honda Dauville , nu Harley Davidson , am vrut sa zic. :) Nu m-am inghesuit cu masele , am parcat chiar linga cortul organizatorilor , cum intrai la corturi. :)

A fost marfa si cioparul ala verde , custom rau , cind a acut odata fiiiiiiiiis si s-a lasat la pamint , am zis ca am baut eu prea mult. Da' BMW-ul ala cu atas m-a spart , pacat ca era intuneric , ca sa mai fac poze.

Bataia a fost si mai marfa , mai nasol a fost ca a scos lumea baionetele , da' ce baioneta zic eu , ditai' maceta , bai nene. Chestie de gusturi , dar la cit de mare era baiatul ala , la ce ii mai trebuia cutite , nu stiu ? Oricum , actiune. Una peste alta , foarte marfa , frate. Ne vedem la anu'. :P

Si eu care in profania mea credeam ca ala de langa cortul organizatorilor e PanEuropean :P (recunosc ca nu m-am uitat mult la el, doar am zis prietenei mele, ca peste vreo 10 ani o sa calatorim cu asa ceva).

 

Nu stiu de BMW-ul cu atas (am plecat sambata la 19:00), dar cu siguranta unul dintre modelele cele mai populare a fost Go(l)dWingu ( de asta i-am zis prietenei, ca o sa am peste vreo 25 de ani :P )

 

@HD, ar fi o idee sa avem ecusoane cu userul de pe forum, sa vezi atunci batai cu baionete. (nici eu nu cred ca am du$m@ni pe forum, sar nici nu stii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost nimic surprinzator-fiind un fest organizat de heavy riders si seawolves, nu avea cum sa nu iasa bine.....noi ne-am simtit excelent ...o sa urcam si niste pozepe topicul dedicat destrabalului organizat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ploiesti .... ca la Ploiesti .... MISTO. Locatia a fost mai buna ca anul trecut, Tibi a fost in forma, colegii si prietenii lui tot timpul la datorie. Mie mi-a placut.

post-21268-1283155629_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi mi-a fost foarte rau, de cand am plecat sambata de acasa si pana duminica seara cand am ajuns inapoi, m-am simtit cat se poate de bine, intre prieteni vechi si noi, intre motoare vechi si noi... Ca minus, data viitoare cred ca n-ar strica niste locuri amenajate unde sa poti face un gratar. Felicitari organizatorilor, mai vin si la anu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buzoienilor le-a placut, felicitari, ne vedem si la anul !!!

 

 

Normal ca v-a placut ca v-ati intalnit cu mine :P !!!

Mesaj completat

Hai baietzi, care gasishi un portofel ? Nu am nevoie decat de acte, banii sunt ai gasitorului ! :P

 

 

Ce aiurea. Sper sa ti se rezolve problema..succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...