Jump to content
Sign in to follow this  
JCDenton

Ce sa NU cumparati de la Louis.

Recommended Posts

inteligenta romaneasca

20562604 ,ieftine,dar dai atat primesti,ne-ergonomice,prinderiile ciudate si jeneaza la purtat.

20562604 ,ieftine,dar dai atat primesti,ne-ergonomice,prinderiile ciudate si jeneaza la purtat.

Din punctul meu de vedere sunt bune.....dar numai pentru tinut de cald. Nu cred ca protejeaza la mai mult decat o cazatura usoara si acolo contra zgarieturilor.

Guest little wayne
Din punctul meu de vedere sunt bune.....dar numai pentru tinut de cald. Nu cred ca protejeaza la mai mult decat o cazatura usoara si acolo contra zgarieturilor.

Da sunt ok....protejeaza genunchi la temperaturi mici

cocalar prost. Ce-ai dovedit cu asta?

Nu cred că e postat de el review-ul.

Nu cred că e postat de el review-ul.

Poate ca, dar numa cam el le gaseste in ultima vreme :crack: Eo unu nici nu stiu cum sa caut :)

Guest stress_L&P
cocalar prost. Ce-ai dovedit cu asta?

nu-s postate de mine, sunt 3 review-uri de care stiu eu pana acum :bigstar:

Poate ca, dar numa cam el le gaseste in ultima vreme :crack: Eo unu nici nu stiu cum sa caut :)

le primesc pe mess. omul e un geniu absolut, un fel de nicushor de la braila varianta "hecar". nu va doresc sa il cunoasteti live decat daca sunteti ori fumati bine ori beti si (mult) prea bine dispusi! :crack: pe mine ma amuza, reprezinta o generatie intreaga cat se poate de bine! :moto:

Kniewärmer inseamna incalzitoare de genunchi. Nu au nici o treaba cu protectia fizica. O sa ajungem sa zicem ca si sepcile de la louis nu-s bune deloc, ca tot te zgarii in crestet daca faci accident cu motorul. :crack:

ontopic:

eu nu prea am fost multumit de sistemul de inchidere firav a Topcase-ului lor de 44 litri si ca dovada cand am luat o bordura mai demult s-a rupt acea buza de plastic care tine capacul superior. In topcase se afla doar o poseta, nimic greu care sa fi cauzat un soc puternic.

Edited by styx

nu-s postate de mine, sunt 3 review-uri de care stiu eu pana acum :crack:

le primesc pe mess. omul e un geniu absolut, un fel de nicushor de la braila varianta "hecar". nu va doresc sa il cunoasteti live decat daca sunteti ori fumati bine ori beti si (mult) prea bine dispusi! :) pe mine ma amuza, reprezinta o generatie intreaga cat se poate de bine! :bigstar:

acu` 5-10 ani pe mirc erau chestii mult mai "de admirat"...dar alea erau pe mirc si asemenea, nu pe situri serioase de unde cumpara mii de motociclisti romani si unde n-am vazut decat lucruri super-serioase. Ne face de rahat pe toti.

Nu e nimic de admirat la sulica ala, gluma-i gluma, dar si baut bine tot ai discernamant si respect, altfel e bine sa ai spinarea rezistenta

Edited by DeepSky

Kniewärmer inseamna incalzitoare de genunchi. Nu au nici o treaba cu protectia fizica. O sa ajungem sa zicem ca si sepcile de la louis nu-s bune deloc, ca tot te zgarii in crestet daca faci accident cu motorul. :crack:

Mda, mea culpa(nu glumesc) pentru ca nu am citit ce scrie pe ele. Mie mi le-au vandut fetitele alea de la kronau ca "protectii pentru genunchi". Acum ce-i drept nu au specificat ca sunt protectii termice sau mecanice dar.....nici eu nu am deschis ochii. Ca sa ii dam Cezarului ce-i al Cezarului trebuie sa rectific: sunt niste incalzitoare de genunchi bune. Si promit ca data viitoare sa casc ochii.

Mda, mea culpa(nu glumesc) pentru ca nu am citit ce scrie pe ele. Mie mi le-au vandut fetitele alea de la kronau ca "protectii pentru genunchi". Acum ce-i drept nu au specificat ca sunt protectii termice sau mecanice dar.....nici eu nu am deschis ochii. Ca sa ii dam Cezarului ce-i al Cezarului trebuie sa rectific: sunt niste incalzitoare de genunchi bune. Si promit ca data viitoare sa casc ochii.

eu am asa ceva 20019119, si pot spune ca protejeaza si termic, pentru ca nu te mai bate vantul atat

Nu recomand trusele de scule.Sunt bune,dar le iei de pe okazii,de exemplu,la un pret mai mic.Eu am luat trusa de 108 piese cu 175 roni,cand de pe louis la reducere o iei cu 220 roni.Trusele sunt aceleasi.Sunt facute in Polonia pentru Germania.

http://www.louis.de/_406707dd7356411928f1c...tnr_gr=10003240

Nu recomand nici asta.

Pe louis e 10 euro la reducere pe cand pe alt site e doar 24 roni.Cu tot cu transport e 30 roni,daca nu esti din Constanta.E o diferenta de vreo 30%.Merita sa inspectezi piata.Pe louis avantajul este ca sunt toate la un loc.

http://pret-redus.tk/index.php?route=produ...p;product_id=54

http://www.louis.de/_406707dd7356411928f1c...;artnr=10003902

Aveti grija la marimea manusilor de iarna Vanucci - calitativ sunt super ok, dar XXL-ul pe care il port in mod normal s-a dovedit a fi un 4XL sau ceva de genul :blink: Erau pur si simplu imense. De abia L-ul mi-a venit perfect. Deci daca va bate gandul la ele, luati cel putin o marime mai mica decat purtati normal.

Aveti grija la marimea manusilor de iarna Vanucci - calitativ sunt super ok, dar XXL-ul pe care il port in mod normal s-a dovedit a fi un 4XL sau ceva de genul :blink: Erau pur si simplu imense. De abia L-ul mi-a venit perfect. Deci daca va bate gandul la ele, luati cel putin o marime mai mica decat purtati normal.

shit! chiar astept sa ma sune curierul sa mi le aduca.

cum masuratoarea era intre 2 marimi am ales-o pe cea mai mare in ideea ca poti lua o manusa subtire pe dedesubt si ca daca-s prea mici ti-e frig in ele...

Mesaj completat

mi-au venit. Sunt unpicut mai mari, asa cum ma asteptam, dar ok. Am citit si review-urile de pe louis, nimeni nu s-a plans de marimi, insa f multi s-au plans ca sunt croite a.i. e obositor sa tii palma stransa, ceea ce confirm

De curiozitate, ce marime ti-ai luat ? Ca poate doar la XXL au fost ei mai generosi cu materialul :blink:

Legat de tinutul palmei stransa, am observat asta la mai toate manusile de iarna, cel putin pana se mai "lasa" putin.

De curiozitate, ce marime ti-ai luat ? Ca poate doar la XXL au fost ei mai generosi cu materialul :blink:

Legat de tinutul palmei stransa, am observat asta la mai toate manusile de iarna, cel putin pana se mai "lasa" putin.

marime M sunt ale mele ;)

am sa raspund tot eu la asta (prin anumite imprejurari am intrat in posesia unui astfel de stender):

- cadrul este solid, rezistent, reglabil pe latimea basculei si complet functional

- incovenienta: la o utilizare mult mai frecventa (service moto, faze de circuit ..) probabil ca randamentul ridicare/coborare nu este cel mai bun ca la cele cu ''roti'', dar efortul este minim (inferior celui de a ridica o motocicleta pe cricul central)

- pretabil la motocicletele care nu au cric central: pentru lucrari de service/intretinere, depozitare pe termen lung ...

- pretul: 19.95€ - pret la reducere

..astfel ca poate fi o partida buna pentru cei care nu au posibilitatea sa achizitioneze pe cele din magazinele PLUS (99.99RON) si nici nu dispun de sume peste 40€ sa achizitoneze alte modele/marci mai profesionale

Mesaj completat

..pentru posesorii urmatorului produs: cod 10059270 - genti textile laterale + geanta rezervor

post-22319-1293087656_thumb.jpg

.. niste impresii de la utilizatori ar fi binevenite

Mesaj completat

..sunt MOTO DETAIL, se vand si separat

Geanta de rezervor am eu, a fost destul de folosita si e un produs bun. Il detin de 3 ani si arata ca la inceput.

Manusi tot de la ei am, nu mai stiu codul. Acum nu le-am mai gasit pe site, dar sunt sanatoase. Sunt manusi sport cu carbon.

Guest
Semnalizatoare 10033467 10033466 10033472 10033473 10033474 10033475 10033480 10033481 (e acelasi dar in mai multe culori...)

- nu se pot schimba becurile daca se ard oricat de mult te-ai chinui. am desfacut complet... rezultat = au facut scurt firele in soclu si mi-a luat o noapte intreaga sa gasesc problema...

hehehe,se pot schimba dar e tehnica: impingi un pic firele ca sa iasa pe unde e becul si montezi becul apoi tragi firele INCET ca altfel le rupi si varful becului il apesi inauntru ca altfel nu intra. eu amasa ceva din 2009 si la o tranta s-a ars una dar am rezolvat-o rapid.

ceea ce e lucru cert e ca nu-si merita banii adica sunt prea scumpe pt 10 euro/lire bucata.

Aveti idee daca e bun de ceva compresorul acela cu alimentare de la bricheta ? :laugh:

Casca Vemar VSR DIADEM F117 cod 50337202, redusa de la 229 e la 49,95 e..marimea nu se potrivea, imi era mare, calitatea finisajelor de 2 lei, n-am vazut asa ceva nici la castile de 100 lei din piata :laugh: ..bataie de joc.Am returnat-o prin amabilitatea celor de la Kronau.

Edited by rob_debruce

Aveti idee daca e bun de ceva compresorul acela cu alimentare de la bricheta ? :)

Avem, este ... compact și suficient de potent!

La cate produse am cumparat de la ei (prin ei ..Kronau..) nu am ce reprosa legat de calitate..stiam ce cumpar .Insa felul cum esti tratat la pravalia din centru ( Marasesti) este de porc.Cand intri in magazin parca le-ai intrerupt pe fete din cine stie ce treburi inteligente.Cand am cumparat niste cizme am avut placerea sa intalnesc pe cineva dezghetat...apoi numai fete care te servesc in scarba chiar daca stiu ca de fiecare data cumperi ceva din magazin.Mai bine cumperi cu livrarea prin posta ca sa nu mai ai contact cu don"shoarele.

;)

am mai zis-o si eu de vreo 2 ori, plus nenumarate alte pareri care converg in directia asta.