Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sala Dalles


Cata MCMLXXXVII
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 00:00 am trecut pe acolo cu masina spre Universitate.

La intersectia cu strada Ion Campineanu se afla o masina pe mijlocul drumului (pe Magheru) cu bara sparta + balta de ulei in fata(probabil vroia sa faca stanga spre Romana). La fata locului era deja un motor de Politie chemat la accident. Pe margine, pe partea cu sala Dalles, am vazut 2 moto: un naked si inca una carenata (asa imi aduc aminte) + 15-20 de gura-casca (''valul curiosilor''). Nu parea sa fi patit cineva ceva grav. N-am oprit pentru ca nu avea rost. Era deja Politia acolo + oameni care sa ajute (15-20 de persoane) + motociclisti. Salvarea nu era acolo semn ca nimeni nu patise nimic grav.

Sper ca totul e in regula! Bafta

 

PS: ALTE DETALII NU CUNOSC !! Nu dati cu pietre va rog!

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jurul orei 00:00 am trecut pe acolo cu masina spre Universitate.

La intersectia cu strada Ion Campineanu se afla o masina pe mijlocul drumului (pe Magheru) cu bara sparta + balta de ulei in fata(probabil vroia sa faca stanga spre Romana). La fata locului era deja un motor de Politie chemat la accident. Pe margine, pe partea cu sala Dalles, am vazut 2 moto: un naked si inca una carenata (asa imi aduc aminte) + 15-20 de gura-casca (''valul curiosilor''). Nu parea sa fi patit cineva ceva grav. N-am oprit pentru ca nu avea rost. Era deja Politia acolo + oameni care sa ajute (15-20 de persoane) + motociclisti. Salvarea nu era acolo semn ca nimeni nu patise nimic grav.

Sper ca totul e in regula! Bafta

 

PS: ALTE DETALII NU CUNOSC !! Nu dati cu pietre va rog!

 

 

ce culoare era aia carenata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a trecut pe rosu. Era o Honda VTR neagra, cu motor maricel. Tipul undeva la 30 de ani, julit putin la genunchi si degetul mare de la picior. S-a izbit de Nissan (350z) care venea pe verde de pe o straduta laturalnica, dupa care a zburat nitel prin aer. Era destul de vesel dupa incident, nu parea afectat, doar schiopata putin. Pacat de tipul cu Nissan, though, ca o sa aiba ceva de umblat si asteptat pana isi vede jucaria functionala din nou...

Editat de gcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moarte Primariei , ce cauta masini pe strada ? De ce nu sint toate semafoarele pe verde pt. motociclisti. Sa facem ceva !!! Sanatate motociclistului , a zburat mai repede decit ingerul lui pazitor. Mi-a mila de familia lui. Da' nu-i problema , fierul se repara. ;) :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moarte Primariei , ce cauta masini pe strada ? De ce nu sint toate semafoarele pe verde pt. motociclisti. Sa facem ceva !!! Sanatate motociclistului , a zburat mai repede decit ingerul lui pazitor. Mi-a mila de familia lui. Da' nu-i problema , fierul se repara. ;) :D :D

:D ..........ingerul pazitor oprise la semafor !!! ala cu nisanul era de la primarie care defapt venise sa repare semaforul care se punea rosu de fiecare data cand venea un motor , care era defapt nepotul dupa frate al unchiului bikerului care a trecut pe rosu .............

 

ps. intradevar se repara fierul ca sa fie bulit si data viitoare .......ai fost prea tare lil_debul !!

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...