Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

(Black_wolf @ Jul 16 2010, 11:49 AM)

stie cineva care citeste pe aici cum facem sa aducem un jurnalist cu camera acolo maine?

 

S-a facut lucrul asta la accidentul madalinei. A fost invitat la Realitatea organizatorul mitingului desfasurat in paralel cu mitingul AMR. Rezultatul... degeaba.

 

(Black_wolf @ Jul 16 2010, 11:49 AM)

sau macar se poate edita titlul "miting de protest neautorizat pt motociclistul ucis aseara in Otopeni"?

 

dayro_25

Ce miting bai baiat ? daca vrei sa faci ceva trebuie sa fie o pura coincidenta, miting inseamna dosar penal pentru manifestatie neautorizata, apoi dosar penal pentru blocarea unui drum public, este deja concurs de infractiuni, intri mai tare decat ala care a provocat accidentul.

 

-mda

 

mai bine contactam familia si ii ajutam cu cheltuielile de avocat

Editat de jamalex2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 621
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai terminati cu "vitejismele". Daca e tara lui papura voda nu inseamna ca trebuie acum sa adincim situatia cu "fiecare isi face dreptate" si alte aberatii similare.

 

In primul rind eu daca as fi vazut un confrate motociclist pierzindu-si cumpatul si sarind cu "legea talionului" la respectivul sofer nu as fi fost de acord si as fi incercat sa il temperez/opresc.

Apoi, nu numai ca dreptatea intr-un stat de drept se face pe cai legale, daca se poate, oricit de frustrant ar fi faptul ca nu se poate pentru ca "mecanismul" are scapari (mari) dar, de asemenea, nu sint de acord ca razbunarea face vreun lucru bun. Numai mintile intunecate de furie pot crede ca a te razbuna aduce ceva bun in ecuatie.

 

Si cei care va tot umflati in taste pe aici... inainte sa mai postati incercati sa aduceti "credentials" si sa vedem si noi cita dreptate ati avut cind v-ati razbunat voi si ce mare brinza ati rezolvat (inafara de satisfacerea egoului). Citi copii de vinovati ati casapit voi? Sau in cite felii i-ati taiat pe vinovatii vostri?

 

De asemenea nu cred ca se rezolva nimic daca cineva blocheaza vre-un drum si incurca viata altor oameni (pe care sa ii presupuna vinovati doar pentru ca stau in "conserve"). Ventilarea frustrarii se duce pe vint... nu ramine nimic. Mai ales intr-un astfel de caz dominat de la o posta de prostie crunta si hazard.

 

Ginditi-va doar la urmatorul aspect. Daca "sistemul" il gaseste vinovat pe respectivul si il condamna la vreo 10 ani cu executie... il aduce pe mort inapoi? Familia lui va considera asta ca fiind un "schimb avantajos"?

 

Va doriti razbunarea doar ca sa puteti merge cit mai repede mai departe... atit. Va doriti frustrarea, naturala in astfel de situatii, sa fie stinsa cu ceva... orice. iar razbunarea e asa de la indemina si apre asa de "dulce". Folositi-va si mintile nu numai inimile...

 

 

Din pacate din accidentul asta nu se poate invata nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca sareau ceilalti motociclisti pe el si ii rupeau mainile si picioarele ( sa ramana invalid pe viata) pana venea politia sa vada ce se intampla?

Macar asa isi faceau dreptate singuri si nu mai stateau cu frica ca e posibil sa scape de justitie.....

Asa merita jegurile astea....si ce puteau patii de la politie nimic, mai rau decat ucigasul nu cred ca pateau

 

 

right, si apoi sa mearga sa ii incinereze si copiii, nu?

 

am scris pe alt post, parca pe postul ala cu pustiu cu honda noua ss care a murit la cateva zile dupa ce a luat carnetu'

si scriu cu litere mari, poate om invata ceva,

 

ATATA VREME CAT POLITIA NU RESPECTA LEGILE PE CARE LE VEGHEAZA SI SUNT AUTO-CONSIDERATI "POPORUL SFANT", O SA TOT AUZIM DE ACCIDENTE DE-ASTEA,

 

asta n-a plecat de acasa cu gandul sa ucida un motociclist, asta e clar, dar cand merge pe strada el stie ca "se scoate".

ei, eu la oamenii publici, la poltisti, pompieri, as inasprii si amenzile si i-as si suspenda fara bani un an de zile pentru incalcarea de legi de circulatie chiar simple, ca trecerea pe rosu, mersul cu alarama cand nu e in misiune sau depasirea vitezei legale.

si atuci se va schimba ceva in tara asta.

legile aiurea vor fi modificate chiar din interiorul lor, si ei vor da un exemplu, asa cum se intampla in toate tarile civilizate.

 

pe tsunami il parleste cu 116, pe drum drept si liber cu vizibilitate de kilometrii si fara trafic, intre miercurea sibiului si sibiu, tsunami care in 12 ani de canada si un an de europa de vest n-a avut nici un speed ticket, iar la magarii astia care pleaca din casa setati pe "fast and furious" inchid ochii!

 

aici e problema, la respectul autoritatilor pentru cei care le platesc lor salariile si al caror scop ar fi sa NE PROTEJEZE PE NOI. ei d-aia trebuie sa existe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati cu "vitejismele". Daca e tara lui papura voda nu inseamna ca trebuie acum sa adincim situatia cu "fiecare isi face dreptate" si alte aberatii similare.

 

In primul rind eu daca as fi vazut un confrate motociclist pierzindu-si cumpatul si sarind cu "legea talionului" la respectivul sofer nu as fi fost de acord si as fi incercat sa il temperez/opresc.

Apoi, nu numai ca dreptatea intr-un stat de drept se face pe cai legale, daca se poate, oricit de frustrant ar fi faptul ca nu se poate pentru ca "mecanismul" are scapari (mari) dar, de asemenea, nu sint de acord ca razbunarea face vreun lucru bun. Numai mintile intunecate de furie pot crede ca a te razbuna aduce ceva bun in ecuatie.

 

Si cei care va tot umflati in taste pe aici... inainte sa mai postati incercati sa aduceti "credentials" si sa vedem si noi cita dreptate ati avut cind v-ati razbunat voi si ce mare brinza ati rezolvat (inafara de satisfacerea egoului). Citi copii de vinovati ati casapit voi? Sau in cite felii i-ati taiat pe vinovatii vostri?

 

De asemenea nu cred ca se rezolva nimic daca cineva blocheaza vre-un drum si incurca viata altor oameni (pe care sa ii presupuna vinovati doar pentru ca stau in "conserve"). Ventilarea frustrarii se duce pe vint... nu ramine nimic. Mai ales intr-un astfel de caz dominat de la o posta de prostie crunta si hazard.

 

Ginditi-va doar la urmatorul aspect. Daca "sistemul" il gaseste vinovat pe respectivul si il condamna la vreo 10 ani cu executie... il aduce pe mort inapoi? Familia lui va considera asta ca fiind un "schimb avantajos"?

nu . nimeni nu il va mai aduce inapoi dar asta ai va impiedica pe "urmatorii viteji "sa procedeze la fel

 

Va doriti razbunarea doar ca sa puteti merge cit mai repede mai departe... atit. Va doriti frustrarea, naturala in astfel de situatii, sa fie stinsa cu ceva... orice. iar razbunarea e asa de la indemina si apre asa de "dulce". Folositi-va si mintile nu numai inimile...

 

 

Din pacate din accidentul asta nu se poate invata nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa speram ca nu se descopera la expertiza tehnica ca s-a rupt ceva pivot, planetara, etc si de aceea a intrat pe contrasens. e cea mai uzitata porcarie a colegilor criminalului care ancheteaza si documenteaza cazul. pana ajunge in fata judecatorului si caseta se poate strege din "greseala" sau pur si simplu nu se adauga la dosar. sau si mai tare poate sa SCAPE DINTR-O EROARE DE PORCEDURA SAU ABUZ IN CERCETARE. A, bineinteles colegilor criminalului, care ar primi mustrare scrisa pt eroarea comisa. Dar ce mai conteaza, ti-ai scapat carnatul de coleg. si daca o mana spala pe alta cine stie tie cand iti vine randul. asta nu inseamna ca va scapa nepedepsit. Fiecare primeste de la viata ce merita si ce a daruit.

Mesaj completat

sa speram ca nu se descopera la expertiza tehnica ca s-a rupt ceva pivot, planetara, etc si de aceea a intrat pe contrasens. e cea mai uzitata porcarie a colegilor criminalului care ancheteaza si documenteaza cazul. pana ajunge in fata judecatorului si caseta se poate strege din "greseala" sau pur si simplu nu se adauga la dosar. sau si mai tare poate sa SCAPE DINTR-O EROARE DE PORCEDURA SAU ABUZ IN CERCETARE. A, bineinteles colegilor criminalului, care ar primi mustrare scrisa pt eroarea comisa. Dar ce mai conteaza, ti-ai scapat carnatul de coleg. si daca o mana spala pe alta cine stie tie cand iti vine randul. asta nu inseamna ca va scapa nepedepsit. Fiecare primeste de la viata ce merita si ce a daruit.

dreptatea nu o facem noi. ea exista si se va manifesta si in viata soferului ucigas. RIP pt Tibi si condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"nu . nimeni nu il va mai aduce inapoi dar asta ai va impiedica pe "urmatorii viteji "sa procedeze la fel"

 

@Black_wolf

 

Daca ar fi fost asa, viteazul de ieri nu ar fi existat... sau crezi ca ar fi primul condamnat pentru o fapta de genul asta. Sa nu uitam...se cheama "omor din culpa" si nu e nici pe departe "omor calificat" sau "crima cu premeditare" Fapte la fel de aspru pedepsite si la fel de des repetate de altii si altii...

 

La fel si adeptii pedepsei capitale se lasa vrajiti de iluzia initiala ca "grozavia" pedepsei ii va opri pe altii... aiurea...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb, cati dintre zmeii care dau cu pumnul din taste acum, au vazut un om rupt in 2. Ma intreb cati dintre zmeii care dau cu pumnul din taste lesina cand vad sange. Ma intreb cati dintre zmeii care dau cu pumnul din taste au dat macar un pumn. Si ma mai intreb multe despre zmeii care dau cu pumnul din taste...

Va zic doar ca nu va doresc sa treceti prin ce-am trecut noi, cei de la Joia Moto. Atat. Pasagera mea era socata. Azi noapte n-a dormit de loc. Vreo 2-3 membri ai Joiei Moto erau cu lacrimi in ochi. Unul mai avea un pic si lesina...

 

Nu va mai dati cu parerea ca v-o dati degeaba. Daca vreti sa faceti ceva, FACETI. M-am plictisit de terminati d'astia cu facutul care doar dau din gura. Zicea cineva ca e plin Cismigiul de oameni care le stiu pe toate si care ar fi facut orice mai bine decat oricine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cum o sa li se explice ca taticul lor nu mai exista doar pentru ca un nene politist mergea mult mai repede decat avea voie?BRRRRRRRRRRR -

 

eu tot zic ca ar trebui sa facem ceva sa ajutam familia!

Editat de jamalex2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii sustin ca, in ciuda manevrelor disperate facute de barbat, automobilul a ajuns pe contrasens si l-a spulberat pe motociclist.

 

 

a dreacu' masina , n-a vrut sa asculte de sofer si sa se redreseze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a dreacu' masina , n-a vrut sa asculte de sofer si sa se redreseze..

 

cred ca manevrele alea disperate ( din cate am inteles s-a dus glont in bietul si nevinovatul motociclist - om ca in primul rand e om ) erau slalomurile facute printre alte masini in DISPERAREA de a ajunge acasa sau unde ( cuvant urat jignitor pentru femei ) mea vroia sa ajunga. mai bine era daca dupa accident facea un soc puternic si se arunca din cauza constiintei de pe pod de fata cu toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel si adeptii pedepsei capitale se lasa vrajiti de iluzia initiala ca "grozavia" pedepsei ii va opri pe altii... aiurea...

 

adica in traducere libera, inasprirea unor pedepse, nu aduce nimic bun, nu ?

arunci de ce le mai avem si pe astea ?

nu, mai bine, lui nenea soferu' sa ii se faca o mustrare verbala, de catre propriai constiinta ? ca oricum plutonul de executie nu sperie pe nimeni.

indiferent ce ai afirma, cand stii ca o iei pe viata, pentru prostiile facute, te gandesti de mai multe ori.

asa ca off topic : daca ai stii ca depasind cu mai mult de 50 km/h viteza legala, automat ti se suspenda dreptul de a conduce pe o perioada de 2 ani, nu e asa ca tu conform filozofiei tale, vei continua sa o faci la fel de des si de bine, ca acum, cand ti-l ia 3 luni ??? m-as mira tare mult si lung, sa faci la fel... dar, cine stie, tu poate esti exceptia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia ar fi si ideea mea!

mergi cu 50 peste viteza legala - confiscarea agregatului

mergi cu 30 peste - 3 salarii (nu medii ci de-ale inculpatului)

sa vad cine o mai arde la modul la care se merge acum pe soselele patriei

 

MAI INTREB ODATA: VREA CINEVA SA AJUTE FAMILIA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca s-ar inaspri pedepsele, de genu: daca depasesti cu 20 km/h viteza in localitate 2000 EURO amenda, cu 50 km/h in localitate 5000 -6000 EURO plus confiscarea instrumentului condus, peste 80 km/h suspendarea permisului pe 3 ani +confiscare amenda sasmd, iar in cazul criminalului de la otopeni, doar pt mers cu viteza de 200 inchisoare direct+crima=multi ani de poponetz in parnaie...In cazul asta, cati viteji am mai avea pe sosea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica in traducere libera, inasprirea unor pedepse, nu aduce nimic bun, nu ?

arunci de ce le mai avem si pe astea ?

nu, mai bine, lui nenea soferu' sa ii se faca o mustrare verbala, de catre propriai constiinta ? ca oricum plutonul de executie nu sperie pe nimeni.

indiferent ce ai afirma, cand stii ca o iei pe viata, pentru prostiile facute, te gandesti de mai multe ori.

asa ca off topic : daca ai stii ca depasind cu mai mult de 50 km/h viteza legala, automat ti se suspenda dreptul de a conduce pe o perioada de 2 ani, nu e asa ca tu conform filozofiei tale, vei continua sa o faci la fel de des si de bine, ca acum, cand ti-l ia 3 luni ??? m-as mira tare mult si lung, sa faci la fel... dar, cine stie, tu poate esti exceptia !

nu aduce nimic bun... pentru ca la noi sistemul e prea corupt. tot timpul se va gasi cineva sa fie mai cu mot si sa iasa din schema fara sa pateasca ceva. nu suntem in anglia, in germania, danermarca ( sotul matusii mele a luat amenda pt +2 km/h in localitate, peste o zi i-a venit amenda in plic + atasate pozele cu masina si poza cu fata lui fiind la volan.) deci in romania totul e pe dos si tot timpul o sa existe specimene care o sa sfideze legea. multa lume zicea ca daca si politistii o incalca, omul de rand de ce sa nu o incalce. atunci cand inaltii reprezentanti ai legii o sa fie corecti pana la sange si nu o sa aiba greseli deloc atunci si omul de rand (precum maimuta ) o sa ia exemplu de la ei. nimeni nu e mai presus de lege. cica asa se spune. dar avem prin tara, acea chestie numita, imunitate (parlamentara, diplomatica, politieneasca sau de care e) aici deja exista cineva mai presus de lege. politia e reprezentantul legii si nu legea in sine. politia trebuie sa faca in asa fel incat legea sa fie aplicata corect si sa nu fie incalcata. dar deja e vorba multa. ideea e scurta. in romania orice ai face se gasesc specimene care incearca senzatii tari si ne omoara si care evident au acoperire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb, cati dintre zmeii care dau cu pumnul din taste acum, au vazut un om rupt in 2. Ma intreb cati dintre zmeii care dau cu pumnul din taste lesina cand vad sange. Ma intreb cati dintre zmeii care dau cu pumnul din taste au dat macar un pumn. Si ma mai intreb multe despre zmeii care dau cu pumnul din taste...

Va zic doar ca nu va doresc sa treceti prin ce-am trecut noi, cei de la Joia Moto. Atat. Pasagera mea era socata. Azi noapte n-a dormit de loc. Vreo 2-3 membri ai Joiei Moto erau cu lacrimi in ochi. Unul mai avea un pic si lesina...

 

Nu va mai dati cu parerea ca v-o dati degeaba. Daca vreti sa faceti ceva, FACETI. M-am plictisit de terminati d'astia cu facutul care doar dau din gura. Zicea cineva ca e plin Cismigiul de oameni care le stiu pe toate si care ar fi facut orice mai bine decat oricine...

 

cel mai bun post... cea mai groaznica experienta, in rest totul ramane la stadiul de cuvinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca s-ar inaspri pedepsele, de genu: daca depasesti cu 20 km/h viteza in localitate 2000 EURO amenda, cu 50 km/h in localitate 5000 -6000 EURO plus confiscarea instrumentului condus, peste 80 km/h suspendarea permisului pe 3 ani +confiscare amenda sasmd, iar in cazul criminalului de la otopeni, doar pt mers cu viteza de 200 inchisoare direct+crima=multi ani de poponetz in parnaie...In cazul asta, cati viteji am mai avea pe sosea?

ma repet. nu e primul accident de genul asta. voi chiar sunteti orbi ? oricat ai pune tu amenda si confiscarea automobilului sau mijlocului de locomotie, nu va rezolva nimic. cei ce vor fi pedepsiti, o sa fie nea gigi care are km stricat la 1310 si in loc de 50 ii arata 40 si el merge cu 50 cu km stricat si defapt merge cu 60. sau nea ion care are acum logan si e fericit si a zis sa mearga sa vada si el cum e sa mergi de la 90 cu 1310 sa mearga cu 140 cu loganul. aia o sa pice prost. atat. ceilalti o sa fie opriti, si o sa zica. auzi cocos, sti cine sunt eu? eu sunt fane mazariche si il stiu pe comisarul capsuna de la nu stiu unde. ala o sa zica va rog prezentati-mi actele. asta din masina o sa zica stai asa si o sa ia telefonul si o sa sune si o sa-i dea lui pastarnac sa vb la tel si pastarnac in final o sa zica, imi pare rau, o zi buna. sa traiti sefu. si mita care e peste tot. un politist se bucura sa ia 50 de lei de la un conducator auto in loc sa taie o chitanta ( cazul meu in seara de inviere cand de la munca ma duceam acasa si in loc de 60 o ardeam cu 90-100 si m-a oprit, mi-a batut apropoul si am intrebat daca bonuri de masa nu vrea si a zis ca nu prea ca are nevoie de bani si i-am dat 50 de lei si mi-a zis si sarbatori fericite de banii aia si mi-a urat si drum bun). e problema ca salariile de la noi si viata ne fac sa nu fim corecti. sa luam bani ca sa scapam pe cineva de belea. adica politia sa mai ia cate o mita, cate o atentie. daca un politist de la circulatie ar castiga 2000 euro pe luna nu ar mai fi tentat la 50 de lei ai tai si s-ar gandii ca daca e un flagrant isi pierde painea si cei 2000 euro. asa functioneaza sistem in afara tarii noastre si ma refer la tarile civilizate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, scuza-ma dar nu pot sa te inteleg...

 

Aici nu este vorba numai de razbunare, este vorba de a da un exemplu, de a arata ce se intampla daca faci ce a facut criminalul asta...

 

Daca legile s-ar aplica, macar astea care sunt, crede-ma ca nu ar mai fi atat de multe accidente!

 

Una e cand faci ce ti se scoala pentru ca nimeni nu-ti face nimic, mai ales ca lucrezi in MAI, sau unde dracu' lucreaza ala, una e sa te gandesti ca poti intra la puscarie si ca o sa fii "fetita" cativa ani de zile. Nu cred ca imaginile astea doua au ceva in comun!

 

Un exemplu: cand eram in clasele primare, la o teza sau lucrare copiau toti, iar profesorul nu putea sa ne dea 2 tuturor, nici sa ne lase sa luam 10 toti. Ce crezi ca facea? Ii prindea pe 2-3, le dadea 2, si apoi de frica, ai impresia ca se mai atingea cineva de carte? Toti stateau cu manutele frumos aliniate pe banca.

Ce zici? A functionat puterea exemplului?

 

Daca nu este bine sa fie javra asta pedepsita, pai hai atunci sa fim ca-n jungla (apropo de aia care spuneti ca legea talionului nu ar trebui sa functioneze).

Voi nu vedeti ca ceea ce se intampla acum, este ceea ce voi vreti sa evitati?! LEGEA JUNGLEI, scapa cine poate si cine are mai multe pile; pai asa va place?

Hai sa fim corecti pana la capat, daca e sa ne dam cu parerea.

 

Cum ziceam si pe alt topic, tot cu accident, noi deja traim intr-o jungla, bine ar fi sa ne adaptam... Asta daca vrem sa nu mai fim omorati pe capete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BEATRICE si ce am fi rezolvat? inca 3 dosare pentru vatamare? si poate la spital se constata ca vinovatul a ametit la volan cand de fapt ametela i s-ar fi datorat de la niste pumni luat de la motoristii de la fata locului?

 

hai sa facem un exercitiu de imaginatie :ignra bordura ce separa sensurile si imagineaza-te la volan cu viteza legala pe banda I cand la un moment dat ti se sparge cauciucul masina intra in derpaj necontrolat (da nici redresarea nu se invata la scoala de soferi din .ro - eu am avut noroc cu un instructor old school si ca am facut iarna m-a invat sa ma redresez din alunecari etc) si iese pe contrasens unde da peste un moto / tico / berlina unde omoara cei 1.2.3 ocupanti. LA 1 minut dupa ce s-a intamplat grozavia vin 12 motociclisti satanisti sau 12 soferi satanisti si te omoara si pe tine. TI SE PARE OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, scuza-ma dar nu pot sa te inteleg...

Un exemplu: cand eram in clasele primare, la o teza sau lucrare copiau toti, iar profesorul nu putea sa ne dea 2 tuturor, nici sa ne lase sa luam 10 toti. Ce crezi ca facea? Ii prindea pe 2-3, le dadea 2, si apoi de frica, ai impresia ca se mai atingea cineva de carte? Toti stateau cu manutele frumos aliniate pe banca.

Ce zici? A functionat puterea exemplului?

 

wrong ... daca in clasa era un baietas de bani gata care taicasu' a platit sa faca curtea scolii sunt convins ca ala continua sa copieze. legea junglei 2 ... puterea banului... nu putem sa facem legea junglei intr-o lume civilizata sa ne dam cu topoarele in cap pe vremea lui Tepes Voda cand cineva ne supara. suntem o tara europeana. iti imaginezi ce ar fi legea junglei. sa se auda o data ca ala care a provocat accident a fost omorat de aia care au surprins accidentul si hazardul porneste. o sa iasa lumea cu cutitul la gatul fiecaruia care l-a sicanat in trafic sau care a oprit neregulamentar si exemplele pot continua. nu e moral ceea si nici etic ceea ce vrei tu. suntem in 2010 tutusi si nu in 1450 ... aici e legea banului. corect profesorul dadea 2 la toata clasa. nu la 2 -3 selectati asa dupa ochi frumosi. exemplu cel mai bun era sa dea 2 la toata clasa.

Mesaj completat

@BEATRICE si ce am fi rezolvat? inca 3 dosare pentru vatamare? si poate la spital se constata ca vinovatul a ametit la volan cand de fapt ametela i s-ar fi datorat de la niste pumni luat de la motoristii de la fata locului?

 

hai sa facem un exercitiu de imaginatie :ignra bordura ce separa sensurile si imagineaza-te la volan cu viteza legala pe banda I cand la un moment dat ti se sparge cauciucul masina intra in derpaj necontrolat (da nici redresarea nu se invata la scoala de soferi din .ro - eu am avut noroc cu un instructor old school si ca am facut iarna m-a invat sa ma redresez din alunecari etc) si iese pe contrasens unde da peste un moto / tico / berlina unde omoara cei 1.2.3 ocupanti. LA 1 minut dupa ce s-a intamplat grozavia vin 12 motociclisti satanisti sau 12 soferi satanisti si te omoara si pe tine. TI SE PARE OK?

 

off-topic

 

:D

 

:D :D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...