Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

@ zaelu cu gandirea ta nu se va putea forma vreodata un spirit de solidaritate. apropo de anonimat: te prezinti maine sau doar stii sa tastezi . si apropo de pasarica...da ne o noua o tura pe nevasta ta ca noi nu suntem gelosi. vedem daca mai ai creier rational dupa aia. in fapt actiunea de maine incearca sa solidarizeze comunitatea moto. ceea ca ar fi cu adevarat util insa : sa nu lasam cazul sa fie musamalizat. din pacate , mi e teama ca asta se va intampla..din lipsa de curaj, din lipsa de bani, din cauza complexelor si asa mai departe. asa ca da, ar trebui sa mergem la otv. n-a fost un accident oarecare. atitudinea soferului reflecta o nesimtire si o nepasare maxima. CU ALTE CUVINTE SOFERUL SPUNE: "MA P!S PE VOI". ori eu nu pot sa traiesc cu asa ceva.

 

Altu care vorbeste din povesti si isi revarsa emotiile pe tastatura. Din pacate habar nu ai tu cit de prost vorbeste gura fara tine...

 

Ai fost acolo? Eu am fost al doilea motociclist din spatele celui ce a murit... la poate nici 20 de secunde in urma... am fost al doilea care a vazut ce s-a intimplat (inafara de cei doi ocupanti ai masinii). Da... nu am tendinta sa ma las purtat de emotii nici in momente de astea si cei care au fost cu mine pot confirma. Probleme?

 

Ai fost la joia moto ai fost la mitinguri? Sau doar participi cu sufletul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

concluzie : trebuia o mare casca in dintzi din greseala asa sa nu mai vorbim de calcat in picioare . Se deschide ancheta se judeca ( 3-4 ani) si ce sa vezi omu merge linistit pe strada cu masina . Macar daca la luat smurdul trebuia sa stim de ce la luat, pt mecla desfigurata nu tensiune mare ... o sa l doara in 14 o sa l vedem in trafic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate am si eu pile si bani .... te ai gandit si la asta ? deci pe flegma aia de om si daca intra pe contrasens fara sa fi lovit pe nimeni avand in vedere ca eram la 10 secunde in spate 12 suflete tot trebuia lesinat cu bataia . Conducea ca la raliu , nu vreau sa mi imaginez daca ne lua la rand ....... domneeeeeeee daca scapam ochi pentru ochi si sange pentru sange . Deci NU hai sa lasam justitia sa faca dreptate . Cu sistemul nostru corupt si cu toti gaborii de circulatie care le este lene sa scrie un proces, preferand spaga .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile trei insi de la circulatie se invarteau intr-un anume loc, le-am aratat trecerea de pietoni unde nu iti da nimeni prioritate si masinile oprite in fata altei treceri la 3 metri. Ce credeti, sau deranjat pana acolo ? Au zis ca stiu si mi-au dat dreptate, dar masurile legale nu le-au aplicat. Se uitau la mine parca eram de pe alta lume, ce or fi zis a venit asta sa ne tulbure linistea. Le-am zis ca cei ce nu dau prioritate pietonului fac si alte magarii, ca sunt nesimtiti si trebuie sa ii scoata de pe sosele, astfel mai salveaza un om, doi. Au fost de acord, dar nu s-au deranjat cu un gest. Nu acuz toti politistii in masa, unii chiar sunt corecti mi-au dovedit, dar atentie la cei mai vechi mai in varsta, unii au naravuri smecheresti si sunt nevindecabili. Daca nemernicului asta de sofer, un confrate de al lui ii suspenda carnetul cu ceva zile in urma cand sigur a condus la fel de nebuneste, acum accidentul nu ar fi avut loc. Tocmai oamenii pusi sa vegheze la respectarea legilor isi bat joc de ele, le ignora, le terfelesc. Curatenia ar trebui sa vina din interior, astfel un asemenea sofer posibil sa omoare copiii comandantului lui intr-o buna zi. Dar ei nu gandesc asa, sunt smecheri uzeaza de pile si relatii merg inconstient pe acest sistem vechi isi acopera oamenii si ei isi acopera sefii cand vad ce magarii fac sau le cer ceva ilegal sa execute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu care vorbeste din povesti si isi revarsa emotiile pe tastatura. Din pacate habar nu ai tu cit de prost vorbeste gura fara tine...

 

Ai fost acolo? Eu am fost al doilea motociclist din spatele celui ce a murit... la poate nici 20 de secunde in urma... am fost al doilea care a vazut ce s-a intimplat (inafara de cei doi ocupanti ai masinii). Da... nu am tendinta sa ma las purtat de emotii nici in momente de astea si cei care au fost cu mine pot confirma. Probleme?

 

Ai fost la joia moto ai fost la mitinguri? Sau doar participi cu sufletul?

 

RATIONALULE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a inteles prea putin din ce am vrut sa zic.

1. Nu am zis ca eu il omoram , sau ca altul trebuia s-o faca. M-am mirat ca MACAR o casca in gura nu si-a luat. Un pumn in piramida nazala , ceva. Deci , omul nu a reusit sa trezeasca absolut nici un fel de reactie masculina la nici unul dintre posesorii de motociclete de acolo.

2. Acum posesorii de moto incearca s-o dreaga. Ultraj. Ala e cind e in uniforma. Camere video si martori. Ok , da' stie careva cit poti sa-l bati pe unu' cu martori si sa-ti iei o amenda ? Pe care o platea tot forumu' asta , prin cheta , daca era unu' mai jmecher si-l ardea pe fraier ? Stiti cite zile de spitalizare tre' sa provoci , ca sa te duci la pirnaie ? Si daca nu ai antecedente , e si mai bine , ca nu are ce sa-ti faca ? Daca ar fi cum spun posesorii de moto , ar fi pirnaile pline , la cite violente sint in romania.

Ca sa faca cineva acest gest , cu pumnul in nas , intii trebuia sa aiba psihicul necesar. Psihicul campionului , al barbatului adevarat. Asa , s-a dovedit ca sintem cei mai buni la manifestatii pasnice si ne e frica de umbra noastra (voastra). Un om hotarit , cu o gindire orientata spre revolta si spre neacceptarea p..i din gaoaza nu mai facea analiza camerelor si a martorilor , actiona pe baza instinctului de revolta. Un tovaras a fost lovit , uite colo vinovatul.

Nu va mai mindriti ca sunteti rationali , pt. ca nu sinteti decit niste fetite care cind se suie pe mobre au impresia ca sint Breavhart sau Conan si la prima chestie mai nasoala se scapa in chilotei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia comunitara/circulatie a venit dupa mult timp... eu ma plictisisem de cit calcasera restul masinilor care circulau pe banda 3 si pe contrasens cioburile si adidasii sariti pe sosea.

Politia de la accidente a sosit si mai tirziu... nu am cronometrat dar le-a luat mult. Dupa presa oricum. Apoi a urmat scena jenanta in care colegul de la Joia Moto s-a rugat de ei de 3 ori sa discute cu martorul evenimentului si sa ii ia niste date de contact. Antena 3 (parca) il intervievase mai repede...

 

Sesizarea pe 112 a fost la ora 20.50, alarma a fost la ora 20.52, am ajuns acolo la 21.17 (eu fiind mai aproape decat grupa), grupa a ajuns de la Udriste la 21.20. Eu zic ca 18km in traficul de joi seara din Bucuresti sunt rezonabili pentru un timp de raspuns de 19min ... parerea mea. SMURD-ul a intervenit cu echipajele din Otopeni aflate la 1,5km de locul accidentului si au ajuns la 20.48.

 

Accidentele ajung numai dupa confirmare. Am mai explicat asta. Nu sunt forta de prim raspuns. Iar cei care confirma au ajuns in 1min de la alarma. Politia este alertata ultima in cazurile astea deoarece este forta de interventie 2. Am mai explicat intr-un thread. Asa ca sa nu exageram, oricum timpul pentru voi pare enorm in momentele alea si nu stati sa constientizati exact ca 5 min inseamna 300 de secunde si 30 min ....

 

M-am saturat sa dati vina pe forta de raspuns a autoritatilor fara sa cunoasteti niste proceduri standard valabile pentru toate tarile din UE. Proceduri care de altfel se gasesc la un simplu goagal...

Mesaj completat

Off topic - tatal meu a fost ucis in acelasi fel, tot pe sosea, acum multi ani in urma, tot de un politist grabit...si doar ce trecusem in democratie! Politistul a fugit de la locul faptei si cind cercul s-a strins in jurul lui, a trecut la amenintari. Apoi sefii lui mi-au facut acelasi lucru, cu subtile tangente asupra familiei mele... Inclusiv seful politiei judetene de-atunci mi-a sugerat ca "am familie de intretinut, am rostul batrinilor mei sa-l port asa cum se cere" si ca atare, s-o las moarta ca "cine stie ce se mai poate intimpla"! Si io am pumnul tare, fizicul ma ajuta si singele-mi fierbea ca sa-mi razbun tatal... Ce trebuia sa fi facut? Mi-am facut datoria de fiu, mi-am ingropat parintele, i-am purtat rosturile si mi-am crescut copiii feriti de "mina ferma a legii" care ameninta sa ma faca arsice in cazul in care ridicam pumnul! Anii au trecut greu...si intr-o buna zi aud ca politistul care mi-a ucis tatal a murit subit intr-un accident auto, nevinovat, nu inainte de a se spovedi unui preot pentru fapta sa comisa. La scurt timp fiul sefului politiei care ma ameninta cu ani in urma, face un accident si moare ca si tatal meu, ca un ciine pe asfalt, fara ca cineva sa-i gaseasca autorul nici in ziua de azi. La scurt timp a murit si tatal sau, tot din accident, dar chinuit...prin spitale. Acum trec zilnic in drumul spre serviciu si inapoi pe linga crucea tatalui meu aflata la doi kilometri de casa mea si il salut printr-un claxon scurt, ca sa stea in pace acolo unde este fiindca soarta i-a facut dreptate!

On topic - cine crede ca va scapa de faptele sale platind cu bani sau jonglind justitia, sa nu uite ca exista justitia divina, in care n-am crezut, nu cred, dar vad ca-si face treaba!

Pace sufletului motociclistului si putere familiei greu incercate!

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l lase sa vegheze asupra noastra, a celor ramasi! ;)

 

AMIN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati dintre voi ce scrieti in acest forum lucrati in televiziuni pe la bucuresti ?

facti in asa fel sa se mediatizeze cazul zilnic cat posibil ,AMR-UL UNDE ESTE? de ce nu spune nimeni nimic sa se opreasca circulatia zilnic in zona ca sunteti destui in bucuresti sa faceti asta nu s-a mai spus nimic de acest caz in nici 24h de la accident (omor mai sigur si corect)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a inteles prea putin din ce am vrut sa zic.

1. Nu am zis ca eu il omoram , sau ca altul trebuia s-o faca. M-am mirat ca MACAR o casca in gura nu si-a luat. Un pumn in piramida nazala , ceva. Deci , omul nu a reusit sa trezeasca absolut nici un fel de reactie masculina la nici unul dintre posesorii de motociclete de acolo.

2. Acum posesorii de moto incearca s-o dreaga. Ultraj. Ala e cind e in uniforma. Camere video si martori. Ok , da' stie careva cit poti sa-l bati pe unu' cu martori si sa-ti iei o amenda ? Pe care o platea tot forumu' asta , prin cheta , daca era unu' mai jmecher si-l ardea pe fraier ? Stiti cite zile de spitalizare tre' sa provoci , ca sa te duci la pirnaie ? Si daca nu ai antecedente , e si mai bine , ca nu are ce sa-ti faca ? Daca ar fi cum spun posesorii de moto , ar fi pirnaile pline , la cite violente sint in romania.

Ca sa faca cineva acest gest , cu pumnul in nas , intii trebuia sa aiba psihicul necesar. Psihicul campionului , al barbatului adevarat. Asa , s-a dovedit ca sintem cei mai buni la manifestatii pasnice si ne e frica de umbra noastra (voastra). Un om hotarit , cu o gindire orientata spre revolta si spre neacceptarea p..i din gaoaza nu mai facea analiza camerelor si a martorilor , actiona pe baza instinctului de revolta. Un tovaras a fost lovit , uite colo vinovatul.

Nu va mai mindriti ca sunteti rationali , pt. ca nu sinteti decit niste fetite care cind se suie pe mobre au impresia ca sint Breavhart sau Conan si la prima chestie mai nasoala se scapa in chilotei.

 

Sustin!

Doamne! de cand astept un idiot de genul asta la cotitura ...

Partea proasta este ca in momentele alea, te cam pierzi cu firea.

Mesaj completat

cati dintre voi ce scrieti in acest forum lucrati in televiziuni pe la bucuresti ?

facti in asa fel sa se mediatizeze cazul zilnic cat posibil ,AMR-UL UNDE ESTE? de ce nu spune nimeni nimic sa se opreasca circulatia zilnic in zona ca sunteti destui in bucuresti sa faceti asta nu s-a mai spus nimic de acest caz in nici 24h de la accident (omor mai sigur si corect)

 

Putin probabil sa se rezolve ceva cu "ajutorul" televiziunii.

 

 

Dumnezeu sa-l ierte pe baiat. Pacat! i-a fost furata viata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ce prostii au scris majoritatea pe-aici si...sincer...nu am de zis nimic mai mult decat... odihneasca-se in pace colegul nostru de pasiune...Tibi...care sunt sigur ca s-a gandit inainte sa plece...am copii ,am nevasta...o sa merg incet si grijuliu...se pare ca soarta a vrut altceva...acum putem spera doar pentru pedepsirea cacatului cu jetta...pt ca motociclistii n-au fost in stare sa-l arda si sa plece...doar unul cu numarul mai ascuns trebuia sa i-o dea...si sa plece pur si simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a inteles prea putin din ce am vrut sa zic.

1. Nu am zis ca eu il omoram , sau ca altul trebuia s-o faca. M-am mirat ca MACAR o casca in gura nu si-a luat. Un pumn in piramida nazala , ceva. Deci , omul nu a reusit sa trezeasca absolut nici un fel de reactie masculina la nici unul dintre posesorii de motociclete de acolo.

2. Acum posesorii de moto incearca s-o dreaga. Ultraj. Ala e cind e in uniforma. Camere video si martori. Ok , da' stie careva cit poti sa-l bati pe unu' cu martori si sa-ti iei o amenda ? Pe care o platea tot forumu' asta , prin cheta , daca era unu' mai jmecher si-l ardea pe fraier ? Stiti cite zile de spitalizare tre' sa provoci , ca sa te duci la pirnaie ? Si daca nu ai antecedente , e si mai bine , ca nu are ce sa-ti faca ? Daca ar fi cum spun posesorii de moto , ar fi pirnaile pline , la cite violente sint in romania.

Ca sa faca cineva acest gest , cu pumnul in nas , intii trebuia sa aiba psihicul necesar. Psihicul campionului , al barbatului adevarat. Asa , s-a dovedit ca sintem cei mai buni la manifestatii pasnice si ne e frica de umbra noastra (voastra). Un om hotarit , cu o gindire orientata spre revolta si spre neacceptarea p..i din gaoaza nu mai facea analiza camerelor si a martorilor , actiona pe baza instinctului de revolta. Un tovaras a fost lovit , uite colo vinovatul.

Nu va mai mindriti ca sunteti rationali , pt. ca nu sinteti decit niste fetite care cind se suie pe mobre au impresia ca sint Breavhart sau Conan si la prima chestie mai nasoala se scapa in chilotei.

Fii atent aici campionule.Eu dau jos un motociclist cu masina. sange, rani, etc. Treci tu, si ca un adevarat campion imi dai o casca in bot. Ce fac eu? Ma duc la IML, imi scot certificat, "ung" o comisie medicala si ma bag in scaun cu rotile pe motiv ca lovitura pe care mi-ai aplicat-o mi-a agavat ranile produse de accident. Ma prezint in instanta si vars un kil de lacrimi, imi cer mii de scuze, avocatul tine o pledoarie lacrimogena, vin eventual si cu caseta in care se vede cum m-ai lovit, in fine, produc mila instantei. Aceasta hotaraste o suma minima pe care sa o platesc familiei victimei, imi da un an cu suspendare. Dupa aia ma fac bine si iti voi fi mereu recunoscator ca m-ai scapat de la plata unor sume prea mari. Familia victimei va ramane mereu "impresionata" de gestul tau cavaleresc si se va multumi cu maruntisul pe care il voi plati in rate in 20 de ani(ca deh, am afectiuni si ma costa tratamentul). Tu o sa vomiti in continuare ineptii pe forumuri, lumea te va privi ca pe un salvator. Bravos! Campionul chilotilor uscati!

On topic. Felicitari pentru atitudinea avuta de cei care au venit in urma accidentului. Arata civilizatie. Stiu ca e nasol sa vezi grozavii dinastea...

RIP morociclistului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

Am citit ce prostii au scris majoritatea pe-aici si...sincer...nu am de zis nimic mai mult decat... odihneasca-se in pace colegul nostru de pasiune...Tibi...care sunt sigur ca s-a gandit inainte sa plece...am copii ,am nevasta...o sa merg incet si grijuliu...se pare ca soarta a vrut altceva...acum putem spera doar pentru pedepsirea cacatului cu jetta...pt ca motociclistii n-au fost in stare sa-l arda si sa plece...doar unul cu numarul mai ascuns trebuia sa i-o dea...si sa plece pur si simplu.

 

 

 

urat...foarte urat...nu unul trebuia sa i-o dea...ci toti.....sau mai multi...adica sa-l dojeneasca!

 

sa te ferasca sfantul sa dai nu stiu pe unde si cum..peste vreo cioara borata de etnie rroma ca sa vb regulamentar....ca te scapaaaa....ulea...

Mesaj completat

Fii atent aici campionule.Eu dau jos un motociclist cu masina. sange, rani, etc. Treci tu, si ca un adevarat campion imi dai o casca in bot. Ce fac eu? Ma duc la IML, imi scot certificat, "ung" o comisie medicala si ma bag in scaun cu rotile pe motiv ca lovitura pe care mi-ai aplicat-o mi-a agavat ranile produse de accident. Ma prezint in instanta si vars un kil de lacrimi, imi cer mii de scuze, avocatul tine o pledoarie lacrimogena, vin eventual si cu caseta in care se vede cum m-ai lovit, in fine, produc mila instantei. Aceasta hotaraste o suma minima pe care sa o platesc familiei victimei, imi da un an cu suspendare. Dupa aia ma fac bine si iti voi fi mereu recunoscator ca m-ai scapat de la plata unor sume prea mari. Familia victimei va ramane mereu "impresionata" de gestul tau cavaleresc si se va multumi cu maruntisul pe care il voi plati in rate in 20 de ani(ca deh, am afectiuni si ma costa tratamentul). Tu o sa vomiti in continuare ineptii pe forumuri, lumea te va privi ca pe un salvator. Bravos! Campionul chilotilor uscati!

On topic. Felicitari pentru atitudinea avuta de cei care au venit in urma accidentului. Arata civilizatie. Stiu ca e nasol sa vezi grozavii dinastea...

RIP morociclistului...

 

 

 

daca-ti da cum trebuie..si cum meriti.......iti canta popa....ca poate ai mierlit-o si tu tot in accident...cica ai facut hemoragie interna la creier... :D

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile trei insi de la circulatie se invarteau intr-un anume loc, le-am aratat trecerea de pietoni unde nu iti da nimeni prioritate si masinile oprite in fata altei treceri la 3 metri. Ce credeti, sau deranjat pana acolo ? Au zis ca stiu si mi-au dat dreptate, dar masurile legale nu le-au aplicat. Se uitau la mine parca eram de pe alta lume, ce or fi zis a venit asta sa ne tulbure linistea. Le-am zis ca cei ce nu dau prioritate pietonului fac si alte magarii, ca sunt nesimtiti si trebuie sa ii scoata de pe sosele, astfel mai salveaza un om, doi. Au fost de acord, dar nu s-au deranjat cu un gest. Nu acuz toti politistii in masa, unii chiar sunt corecti mi-au dovedit, dar atentie la cei mai vechi mai in varsta, unii au naravuri smecheresti si sunt nevindecabili. Daca nemernicului asta de sofer, un confrate de al lui ii suspenda carnetul cu ceva zile in urma cand sigur a condus la fel de nebuneste, acum accidentul nu ar fi avut loc. Tocmai oamenii pusi sa vegheze la respectarea legilor isi bat joc de ele, le ignora, le terfelesc. Curatenia ar trebui sa vina din interior, astfel un asemenea sofer posibil sa omoare copiii comandantului lui intr-o buna zi. Dar ei nu gandesc asa, sunt smecheri uzeaza de pile si relatii merg inconstient pe acest sistem vechi isi acopera oamenii si ei isi acopera sefii cand vad ce magarii fac sau le cer ceva ilegal sa execute.

 

Asa e, isi bat joc de oameni de parca nu ar fi in slujba noastra. Mai iau si un aer d-ala important de nu trebuie sa-i deranjezi. Mai bine stau pititi cu radarul de dupa boscheti pe o strada unde nu au fost niciodata accidente. Daca reactia autoritatilor la problemele oamenilor ar fi alta romania ar fii o tara frumoasa, pana atunci ne chinuim sa supravietuim in romanica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii atent aici campionule.Eu dau jos un motociclist cu masina. sange, rani, etc. Treci tu, si ca un adevarat campion imi dai o casca in bot. Ce fac eu? Ma duc la IML, imi scot certificat, "ung" o comisie medicala si ma bag in scaun cu rotile pe motiv ca lovitura pe care mi-ai aplicat-o mi-a agavat ranile produse de accident. Ma prezint in instanta si vars un kil de lacrimi, imi cer mii de scuze, avocatul tine o pledoarie lacrimogena, vin eventual si cu caseta in care se vede cum m-ai lovit, in fine, produc mila instantei. Aceasta hotaraste o suma minima pe care sa o platesc familiei victimei, imi da un an cu suspendare. Dupa aia ma fac bine si iti voi fi mereu recunoscator ca m-ai scapat de la plata unor sume prea mari. Familia victimei va ramane mereu "impresionata" de gestul tau cavaleresc si se va multumi cu maruntisul pe care il voi plati in rate in 20 de ani(ca deh, am afectiuni si ma costa tratamentul). Tu o sa vomiti in continuare ineptii pe forumuri, lumea te va privi ca pe un salvator. Bravos! Campionul chilotilor uscati!

On topic. Felicitari pentru atitudinea avuta de cei care au venit in urma accidentului. Arata civilizatie. Stiu ca e nasol sa vezi grozavii dinastea...

RIP morociclistului...

Sa mori tu ca vi cu o caseta...dar...cine ti-a dat-o...??? ai luat bataie de la un biker care a plecat pe un motor cu nr sub codita...vrei sa-ti zic ce iei dupa aia? n-o s-o fac ca iau warn...totusi sa incetam cu prostiile astea pe un topic regretabil...a murit un om ... si nu cum mor majoritatea in ziua de azi...ci la 70 la ora pe un DN lovit de un prost cu masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comment postat pe Realitatea.net de..poate l-ati citit..."(acum 2 ore) răspunde

0 Acest om care nu se poate numi om se numeste patrascu Ionut Virgilius Florin si pe www.mae.ro apare ca este consul chiar. Din declaratia de avere apare ca are doar un teren la Mihailesti si un apartament in Slatina si apare si acel automobil. Si sa-si vinda tot ce are in acte ca nu stim ce are el de fapt, nu acopera datoriiile pe care Tibi le avea de platit. Nu mai vorbim de durerea pe care o lasa in urma. Sper sa citeasca si el de acolo din coltul lui de unde este. O sa te vedem intr-o zi si o sa te intrebam de ce le-ai luat tatal la copii aceia? De ce nu ai avut bunul simt ca sa iti ceri scuze familiei si sa le porti de grija? Nu-ti facea nimeni nimica sa stii. Iubirea de a fi profesor a fost mai mare decit calitatea de a fi om. Crezi ca daca esti securist cum ai declarat in 2007 poti sa te ascunzi..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Comment postat pe Realitatea.net de..poate l-ati citit..."(acum 2 ore) răspunde

0 Acest om care nu se poate numi om se numeste patrascu Ionut Virgilius Florin si pe www.mae.ro apare ca este consul chiar. Din declaratia de avere apare ca are doar un teren la Mihailesti si un apartament in Slatina si apare si acel automobil. Si sa-si vinda tot ce are in acte ca nu stim ce are el de fapt, nu acopera datoriiile pe care Tibi le avea de platit. Nu mai vorbim de durerea pe care o lasa in urma. Sper sa citeasca si el de acolo din coltul lui de unde este. O sa te vedem intr-o zi si o sa te intrebam de ce le-ai luat tatal la copii aceia? De ce nu ai avut bunul simt ca sa iti ceri scuze familiei si sa le porti de grija? Nu-ti facea nimeni nimica sa stii. Iubirea de a fi profesor a fost mai mare decit calitatea de a fi om. Crezi ca daca esti securist cum ai declarat in 2007 poti sa te ascunzi..."

 

Il doare fix in pwla pe el ca l-a omarat pe bietul om, cele mai mari lepre de oameni le gasesti in Ministerul de Interne. Acum deja aranjeaza cum sa scape, nu se va alege nici macar cu permisul suspendat. A mai fost un caz celebru cu un dobitoc de cap de creta de la Udriste (era de la circulatie) care mergea fara probleme cu masina dupa ce a nenorocit un motociclist. Abia dupa ce presa a facut gargara i-au suspendat permisul de conducere.

 

PS: Nightwolf e politist si poate confirma tot, vad ca citeste si el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TheDuck , ce sa-ti zic ? Esti Rational. Da' ipotetic , ce zici , eu nu-mi pun avocat si pledez pt. soc provocat de vederea accidentului. Ce ai , te crezi depozitul de inteligenta al romaniei. Ti se pare ca ala care iti arde un cap in gura e mai prost decit tine ? Nu-i mai prost , are mai mult singe-n veioza. Asa ca fa tu un accident cu mine de fata , tovarasu' meu la podea si sa vezi de nu-ti iei omoru pina la loc comanda. Cu toate consecintele , pe care , apropo , ma pis , cind e vorba de tovarasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei!

 

Am citit toate posturile de pe acest topic. Haideti sa lasam smardoiala, castile in gura, pumni in dinti si alte vitejisme de genul asta. Nu cred ca s-a inventat Hells Angels in comunitatea moto din Romania.

Aceste topicuri se deschid ptr a invata ceva si/sau a ajuta cu ceva familia ramasa indurerata. Din 27 de pagini scrise aici, doar 5-6 posturi sunt la obiect. Din acest accident nu se poate trage decat o concluzie: a murit un om nevinovat, un tata a doi copii.

Pe PRO-BIKE a postat cineva ora si adresa inmormantarii. Nu stiu daca cineva a vorbit cu familia lui Tibi si este sau nu oportun sa mearga motociclistii la inmormantare. Varul lui Tibi a lasat adrese de mail si numere de tel ptr martori si alte detalii legate de accident.

Haideti sa vedem cu ce putem ajuta (relatii, bani, martori, avocati buni, etc)

 

Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosteam bine pe Tibi Dumnezeu la il ierte! sunt foarte indurerat si afectat de acest eveniment nefericit si in acelasi timp revoltat de conjunctura si violenta accidentului. si ca un ultim omagiu si respect pentru acest om, sot si tata a doi copii, ne vom intalni noi motociclistii si nu numai, la ora 12:00 in fata la PRISMA pentru a-l conduce pe Tibi pe ultimul drum. va asteptam si pe voi sa va alaturati si sa ii dam lui Tibi respectul cuvenit si sa aratam familiei lui ca suntem alaturi de ei si ca suntem uniti intr-un mod foarte civilizat .

si sa nu uitam ca ar fi putut fi oricare dintre noi!!!

inmormantarea va avea loc la cimitirul din comuna Ostratu langa Corbeanca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comment postat pe Realitatea.net de..poate l-ati citit..."(acum 2 ore) răspunde

0 Acest om care nu se poate numi om se numeste patrascu Ionut Virgilius Florin si pe www.mae.ro apare ca este consul chiar. Din declaratia de avere apare ca are doar un teren la Mihailesti si un apartament in Slatina si apare si acel automobil. Si sa-si vinda tot ce are in acte ca nu stim ce are el de fapt, nu acopera datoriiile pe care Tibi le avea de platit. Nu mai vorbim de durerea pe care o lasa in urma. Sper sa citeasca si el de acolo din coltul lui de unde este. O sa te vedem intr-o zi si o sa te intrebam de ce le-ai luat tatal la copii aceia? De ce nu ai avut bunul simt ca sa iti ceri scuze familiei si sa le porti de grija? Nu-ti facea nimeni nimica sa stii. Iubirea de a fi profesor a fost mai mare decit calitatea de a fi om. Crezi ca daca esti securist cum ai declarat in 2007 poti sa te ascunzi..."

 

O fi stand si pe strada novaci nr3 bloc s23 scara2 etaj 6 apartament 67 sector 5 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apel pentru cei care am fost prezenti la accident ( Joia moto )

 

Am fost sunat de catre un prieten de familie de-al lui Tiberiu, se pare ca avem cunostinte comune, sa-mi spuna ca e adevarat ca se incearca musamalizarea accidentului. Luni voi fi contactat de catre avocata familiei lui Tiberiu. Marea rugaminte a acestui prieten este sa ne intalnim cati mai multi din grupul nostru cu ea si sa discutam sa vedem ce se poate face. Deasemenea cei care au fotografii sau filme, ii rog sa le aduca, pe stick-uri, cd-uri cum puteti voi. Las aici nr meu de mobil la care pot fi gasit la orice ora din zi si din noapte: 0749 063 922. Intalnirea cu avocata se pare ca va fi luni seara sau marti nu stiu exact.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TheDuck , ce sa-ti zic ? Esti Rational. Da' ipotetic , ce zici , eu nu-mi pun avocat si pledez pt. soc provocat de vederea accidentului. Ce ai , te crezi depozitul de inteligenta al romaniei. Ti se pare ca ala care iti arde un cap in gura e mai prost decit tine ? Nu-i mai prost , are mai mult singe-n veioza. Asa ca fa tu un accident cu mine de fata , tovarasu' meu la podea si sa vezi de nu-ti iei omoru pina la loc comanda. Cu toate consecintele , pe care , apropo , ma pis , cind e vorba de tovarasi.

Ce sa zic...Eu stiam ca datul cu pumnul e semn de prostie, ca e ultimul argument intr-o discutie, ca se aplica atunci cand ratiunea e umbrita de ura si resentimente, dar nu m-as fi gandit ca e semn de inteligenta si de buna circulatie sanguina...

Ca sa nu mai zic ca stiam ca laudatul cu pumnii dati e specific copiilor care se joaca prea mult si se uita la televizor la filme violente.

Acum sincer, chiar imi e frica sa mai ies pe strada cand stiu ca exista oameni care gandesc ca tine. Din orice greseala risc sa ajung leguma ca-mi iau omorul de la un campion ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sincer, chiar imi e frica sa mai ies pe strada cand stiu ca exista oameni care gandesc ca tine. Din orice greseala risc sa ajung leguma ca-mi iau omorul de la un campion ca tine.

 

Daca ar gandi si unii soferi asa.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...