Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei interesati inmormantarea lui Tibi (Tudose Tiberiu) va avea loc maine 18 Iulie 2010 ora 13:00 sat Ostratu, comuna Corbeanca (vis-a-vis Paradisul verde). Se face dreapta la paradisul verde si se vede biserica.

Am rugamintea ca cei care au fost martori la accident sa ne ajute cu informatii, poze, marturii pe care sa le trimita la adresa de mail: adrian_i_stoian@yahoo.com

 

Multumesc pentru intelegere si D-zeu sa-l odihneasca.

 

Finul lui Tibi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 621
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunteti penibili cu dialogul asta. Gandi-va ce puteti face pentru familia lui si pentru copiii respectivi. Ce se poate face ca sa nu se musamalizeze cazul, cum sa fie adus in atentia media. Ce masuri doriti sa ia politia, un mars ceva scrisori la parlamentari etc pe viitor pentru a scoate nebunii de pe sosele. etc Cum sa ne sustinem punctul de vedere si unde. cred ca la asta ar trebui sa va ganditi. De multe ori daca nu dai cu pumnul, esti lucid, esti mai castigat. De curand m-a dat unul jos, eram in stare sa ii smulg beregata in acele momente daca ma ptrovoca, dar ratiunea a invins si m-am descurcat bine merci, fara asistenta prieteni sau brigazi. Am dominat situatia, am tinut sub control cele doua persoane din masina, eu singur fiind. Daca stii cum sa vorbesti si cum sa procedezi totul se desfasoara cum doresti tu, tu faci scenariul si regia tu esti actor principal de la un punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apel pentru cei care am fost prezenti la accident ( Joia moto )

 

Am fost sunat de catre un prieten de familie de-al lui Tiberiu, se pare ca avem cunostinte comune, sa-mi spuna ca e adevarat ca se incearca musamalizarea accidentului. Luni voi fi contactat de catre avocata familiei lui Tiberiu. Marea rugaminte a acestui prieten este sa ne intalnim cati mai multi din grupul nostru cu ea si sa discutam sa vedem ce se poate face. Deasemenea cei care au fotografii sau filme, ii rog sa le aduca, pe stick-uri, cd-uri cum puteti voi. Las aici nr meu de mobil la care pot fi gasit la orice ora din zi si din noapte: 0749 063 922. Intalnirea cu avocata se pare ca va fi luni seara sau marti nu stiu exact.

 

Va multumesc

 

Explica-ti-mi si mie cum poti sa musamalizezi ceva ce deja s+a petrecut si e cunoscut de toata lumea? aka e aparut pe toates posturile de TV in care se spune exact ce si cum??? Cum vine musamalizarea asta?? Ca eu sunt putin mai dus si nu pricep... adica un lucru care exista se poate musamaliza??? Eu stiam ca un lucru care exista, iar existenta sa este probata, deja poate fi considerat si axiomatic ... deci??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-ti-mi si mie cum poti sa musamalizezi ceva ce deja s+a petrecut si e cunoscut de toata lumea? aka e aparut pe toates posturile de TV in care se spune exact ce si cum??? Cum vine musamalizarea asta?? Ca eu sunt putin mai dus si nu pricep... adica un lucru care exista se poate musamaliza??? Eu stiam ca un lucru care exista, iar existenta sa este probata, deja poate fi considerat si axiomatic ... deci??

 

 

Simplu si usor! Ptr ca asa se face la noi! Iar ce zici tu nu are nicio legatura ptr ca nu posturile tv si nici lumea nu il aresteaza pe ala cu vw si nici nu il condamna la puscarie. Asa ca lasa vrajeala asta ieftina ca stim toti cum sta treaba cu "militia" asta, gaseste pe altii pe care sa ii prostesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-ti-mi si mie cum poti sa musamalizezi ceva ce deja s+a petrecut si e cunoscut de toata lumea? aka e aparut pe toates posturile de TV in care se spune exact ce si cum??? Cum vine musamalizarea asta?? Ca eu sunt putin mai dus si nu pricep... adica un lucru care exista se poate musamaliza??? Eu stiam ca un lucru care exista, iar existenta sa este probata, deja poate fi considerat si axiomatic ... deci??

 

 

Ceva defect la masina + etc. Au mai aparut la televizor multe cazuri, sa-ti dau exemple nenumarate in care cei implicati au scapat? Cred ca le stii si tu

S-a spus ca soferul masinii era grav ranit...saracutul de el..si eu care l-am vazut cum sta bine mersi PLUS daca nu s-a mai spus o spun eu, se simtea asa de rau si era asa grav ranit ca a incercat sa traga de Tiberiu? Asta cum ramane? Ce spune legea?

 

Multe lucruri au fost clare si la alte accidente si ce s-a intamplat? vezi sotia lui Paunescu, vezi marele ziarist Nistorescu si mai sunt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La dosar nu intra stirile de la TV si declaratiile martorilor de pe sticla. Acolo intra cercetari, expertize, masuratori, declaratii ale martorilor care sa fie probate sub juramant in sala de judecata. Se poate veni cu o expertiza prin care sa se scoata o defectiune mecanica. Cine a luat masina de acolo si unde este acum? Ii da un ciocan in capul de bara si voila, defectiune mecanica, masina a scapat de sub control, ce accident regretabil. Daca exista interesul de a se acoperi, lucrurile se pot acoperi bine mersi. Sistemul se autoprotejeaza.

 

Da, se pot folosi cadrele trase si pozele facute pentru a dovedi ca soferul a stat in picioare bine mersi 15 minute si nu a fost luat de acolo in niciun caz in "stare grava".

 

Transmit familiei sincere condoleante pentru nenorocirea intamplata si sper sa aiba avocati buni pentru a il infunda pe nenorocit si a scoate bani de la el cu nemiluita, pentru a putea creste cei doi copii. Nici scalparea lui si nici vreo stare de soc care l'ar fi determinat pe sofer sa se arunce de pe pod nu ar fi ajutat familia in niciun fel, nu l'ar fi adus pe Tibi inapoi. Asa ca terminati cu aberatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-ti-mi si mie cum poti sa musamalizezi ceva ce deja s+a petrecut si e cunoscut de toata lumea? aka e aparut pe toates posturile de TV in care se spune exact ce si cum??? Cum vine musamalizarea asta?? Ca eu sunt putin mai dus si nu pricep... adica un lucru care exista se poate musamaliza??? Eu stiam ca un lucru care exista, iar existenta sa este probata, deja poate fi considerat si axiomatic ... deci??

foarte simplu. banul. puterea banului si a functie. intelegi tu. cum zicea cineva. nu fa pe nestiutorul. daca seful tau mierleste pe cineva in circumstante asemanatoare sau chiar tu, datorita functie vei scap. vei fi retrogradat in alta parte. o munca de birou probabil dar vei lua cu suspendare. in tara rromaneasca functia si banul conteaza. ai bani, ai respect, ai o functie ai imunitate partiala care te scapa de ( cuvant urat de culoare maro ). intelegi. esti director la o firma mare, ai si pile in sistem esti bazat. scoti sucul dintr-un ( ceva maro) el defapt fiind om. te da la TV. faci pe socatul ca nu sti ce s-a intamplat, ca ti s-a pus negru in fata ochilor ca doamne ce glicemie crescuta ai avut atunci. in ambulanta dai telefoane la avocati si le explici. la spital iti vin ajutoarele, avocati, asa zisi martori si alte alea. povestesti tot. intri in proces. deja ai impartit banii avocatilor, sefilor, martorilor, poate chiar si judecatorului. juriului ii este mila de tine ca esti la primul incident, martori zic ca masina ta sau ce conduceai s-a dus dintr-o data in X directie spulberandul pe acel ( ceva maro ) si vai, haide sa-l iertam, nu-i asa. surprize surprize. iei o suspendare de 2 ani pana la urmatoarea abatare. brusc glicemia iti scade si iar te vadem pe strada cu un alt mijloc de transport, gata gata ca sa mai scoti zeama din cineva. deci. banii si functia ajuta. asta e lucru clar si dovedit de atatea ori in N cazuri. precum a zis Chinezu. exemplele sunt de ordinul zecilor. daca luam presa si toate cazurile si le rasfoim pagina cu pagina gasim destule. chiar si geoana. a derapat si a intrat cu masina in oamenii care mergeau pe trotuar. a patit ceva? inca rade si promite 20.000 euro la tinerii care se intorc in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăara lu` peÂşte. Pe alte meleaguri ăla n-ar fi plecat cu salvarea, ar fi plecat cu brățări după ce l-ar fi tăvălit puțin la "percheziție".

Poliția română = niÂşte fătălăi uniformizați cu burtă.

Editat de LocDog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sa-l odihneasca in pace, iar familiei... multa putere. Ca o sa aiba nevoie.

 

Legat de partea cu justitia, poate doar copiii sa mai aiba incredere oarba in ea. Ca exemple de "justitie" sunt la ordinea zilei. (cazul Traian si Ella ? Cazul Alexx? si lista continuua).

 

Nu pot sa nu-mi aduc aminte de un articol recent citit:

Ce au in comun Ana Maria Strauss si Emil Boc? O mai tineti minte pe Ana Maria Strauss, cea care a omorat pe trecerea de pietoni o studenta din Moldova, fapta pentru care a primit 2 ani cu suspendare? Banuiesc ca mai tineti minte cum ranjea la TV, in timp ce la cativa metri un om murea la propriu, sub ochii politistilor care erau ocupati sa dirijeze circulatia, pentru ca trecea premierul Tariceanu.

 

Domnul Emil Boc a trecut printr-o tragedie asemanatoare. Un nemernic cu alcool la bord i-a ucis matusa. E tragic, ar fi absurd sa comentez chestii gen il bate cel de sus sau mai stiu eu.

Interesant e doar ca faptasul a fost arestat a 2 a zi. Iar acum a fost condamnat la 2 ani cu executare. Nu cu suspendare, cum a primit Ana Maria Strauss. Sau doamna Paunescu. Sau alti si alti demnitari care au ucis oameni ici si colo.

 

De unde rezulta ca renteaza sa fii premier. Macar se aplica legea cu strictete, nu in functie de marimea buzunarului, nu?

 

PS: Nu intelegeti gresit. Ii urez ucigasului sa stea acolo pana ii face cineva rozeta ferfenita. Doar remarc standardele justitiei rromanesti.

Sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca suntem bine veniti la inmormantare, sa il conducem pe ultimul drum. A avut o moarte fulgeratoare si nemeritata. Acest om merita condus pe ultimul drum de catre cei ce ii impartasesc pasiunea si au aceeasi dragoste, motocicleta. Propun sa mergem in numar cat mai mare, iar apoi sa distribuim ceva fluturasi pe DN 1 caci multi se intorc acasa din plimbarea de week end. As mai avea propunerea sa facem un banner pe care sa scrie ceva semnificativ si educativUn mesaj scurt pentru soferi si sa il inaltam acolo unde a murit si sa punem cate o lumanare si o floare. Daca sunteti de acord, sa ne organizam. V-a rog lasati discutiile sterile ce nu duc la nimic bun. Sper sa fiti mai multi decat azi. Cauza pe care o aparam e comuna, fiecaruia ii vine randul intr-o zi, nu poti sa stii cand se invarte roata...

Mesaj completat

Ma gandeam acum la o chestie... Tiberiu a fost vreodata la vreo actiune a noastra undeva, a miscat si el cu ceva pentru siguranta lui si a noastra, e stiut ca militant pentru aceasta cauza ? Am inteles ca era baiat bun, nu zic nu ca de morti numai de bine, nici nu cunosc situatia, dar a facut un efort pentru a se pune la adapost vreodata, daca da ce a facut ii intreb pe cunoscuti, pe cei cu care se plimba sau cu care avea contact. ? Aceeasi intrebare o voi pune daca doamne fereste intr-o zi o veti pati si voi. Daca da, atunci plec capul, daca nu si ati fost comozi, intorc capul. Ati cules ce ati semanat, nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam acum la o chestie... Tiberiu a fost vreodata la vreo actiune a noastra undeva, a miscat si el cu ceva pentru siguranta lui si a noastra, e stiut ca militant pentru aceasta cauza ? Am inteles ca era baiat bun, nu zic nu ca de morti numai de bine, nici nu cunosc situatia, dar a facut un efort pentru a se pune la adapost vreodata, daca da ce a facut ii intreb pe cunoscuti, pe cei cu care se plimba sau cu care avea contact. ? Aceeasi intrebare o voi pune daca doamne fereste intr-o zi o veti pati si voi. Daca da, atunci plec capul, daca nu si ati fost comozi, intorc capul. Ati cules ce ati semanat, nimic.

O rautate gratuita care nu te onoreaza si nici caracterizeaza, cel putin din ce am mai citit de'a lungul timpului.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-ti-mi si mie cum poti sa musamalizezi ceva ce deja s+a petrecut si e cunoscut de toata lumea? aka e aparut pe toates posturile de TV in care se spune exact ce si cum??? Cum vine musamalizarea asta?? Ca eu sunt putin mai dus si nu pricep... adica un lucru care exista se poate musamaliza??? Eu stiam ca un lucru care exista, iar existenta sa este probata, deja poate fi considerat si axiomatic ... deci??

 

 

1.cred ca ai stat prea mult la soare cu casca in cap. din toate statisticile de morti pe motor, cati vinovati ai auzit tu ca au patit ceva. nu "cu suspendare"....!! pentru omor din culpa. nenea militianu....O SA VEZI CA DACA NU E TAMBALAU, OMU SCAPA, ADICA II DA CU SUSPENDARE IN CEL MAI RAU CAZ. aici nu trebuie sa se ajunga.

2. ar fi bine sa strangem ceva banuti sa ajutam familia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]As mai avea propunerea sa facem un banner pe care sa scrie ceva semnificativ si educativUn mesaj scurt pentru soferi si sa il inaltam acolo unde a murit si sa punem cate o lumanare si o floare. Daca sunteti de acord, sa ne organizam. V-a rog lasati discutiile sterile ce nu duc la nimic bun. Sper sa fiti mai multi decat azi. Cauza pe care o aparam e comuna, fiecaruia ii vine randul intr-o zi, nu poti sa stii cand se invarte roata...

[...] a facut un efort pentru a se pune la adapost vreodata, daca da ce a facut ii intreb pe cunoscuti, pe cei cu care se plimba sau cu care avea contact. ? Aceeasi intrebare o voi pune daca doamne fereste intr-o zi o veti pati si voi. Daca da, atunci plec capul, daca nu si ati fost comozi, intorc capul. Ati cules ce ati semanat, nimic.

Cred ca un banner pus chiar acolo la locul accidentului ar avea un impact destul de mare, mai ales daca reusim sa punem si doua poze, una cu Tiberiu in viata, si apoi una dupa ce l-a omorat nenorocitu', cum ai zis mai devreme...

Dar e pacat ca nu reusim sa ne strangem nici macar pentru o cauza, care pana la urma ne priveste pe toti... Tot suntem rasfirati, tot nu ne urnim din loc...

 

Criminalul evident ca nu va pati nimic, pentru ca noi nici macar nu ne cerem drepturile, mai ales dreptul la viata. Daca am insista putin, sa nu lasam praful sa se asterne pe dosar, cred ca am putea contribui la condamnarea lui, macar putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banner va fac eu orice dimensiune. aduceti mi materiale, poze si il facem.

ca sa amplasezi un banner nu ai nevoie de o autorizatie ? si daca vrei sa-l pui acolo unde a avut loc accidentul singura posibiliate e sa-l pui pe gardul lateral pentru ca nu stiu cine o sa stea sa se suie pe stalpii de iluminat public sa lege un banner. daca il pui pe gard o sa apara boschetari si diferiti oameni vesezi care o sa traga de el si o sa-l deterioreze. oricum initiativa e buna si de sustinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu si usor! Ptr ca asa se face la noi! Iar ce zici tu nu are nicio legatura ptr ca nu posturile tv si nici lumea nu il aresteaza pe ala cu vw si nici nu il condamna la puscarie. Asa ca lasa vrajeala asta ieftina ca stim toti cum sta treaba cu "militia" asta, gaseste pe altii pe care sa ii prostesti.

 

Eu nu am nicio vrajeala ieftina bai prietene si nu incerc sa prostesc pe nimeni. Cred ca esti tu unul mult prea "prostit" de altii. Mi se falfaie mie cine e ala ca "personalitate". Pentru ce sa-l aresteze? Abia abia au fost arestati oameni care au omorat DIN CULPA alti 2-3-4 oameni. Nu ma lua cu tonul asta zemflitor si superior ca nu ma impresionezi. Legea e egala pentru toti, fie el taran, militean sau politician. Din pacate, noi ca romani, facem tot ce putem sa ultra-exageram lucrurile ca e ala cadru MAI.

 

Da e ofiter si? O sa plateasca in fata legii asa cum au platit toti de`a lungul timpului si cum vor plati toti pentru astfel de fapte. Adica aproape deloc. De ce? Deoarece legea e facuta de asa natura. Si nu o veti schimba VOI (cei din categoria in care tu te incadrezi) care habar nu aveti ce scrie la cod si in PLUS nu ati fost acolo.

 

Din punctul meu de vedere as vrea sa se dea un exemplu prin asa zisa "executie publica" a acestui sofer dar... stiu ca nu se va intampla nimic. "Am gresit! Am avut viteza, mi-a taiat unul fata, am scapat masina. Am gresit! Nu am vrut sa se intample!" Replici clasice, para-auzite de`a lungu anilor...

 

Asa ca du-te si prosteste-te singur cu prietenii tai la bere discutand despre cum sta treaba cu miltia asta ...

Mesaj completat

Ceva defect la masina + etc. Au mai aparut la televizor multe cazuri, sa-ti dau exemple nenumarate in care cei implicati au scapat? Cred ca le stii si tu

S-a spus ca soferul masinii era grav ranit...saracutul de el..si eu care l-am vazut cum sta bine mersi PLUS daca nu s-a mai spus o spun eu, se simtea asa de rau si era asa grav ranit ca a incercat sa traga de Tiberiu? Asta cum ramane? Ce spune legea?

 

Multe lucruri au fost clare si la alte accidente si ce s-a intamplat? vezi sotia lui Paunescu, vezi marele ziarist Nistorescu si mai sunt....

 

Asta nu inseamna musamalizare. Soferul nu a fost grav ranit. Ce spun hienele la TV e o aberatie. Conteaza ce scrie in acte. Si in acte, din cate am vazut comunicatele oficiale care au fost facute publice a 2a zi, scrie exact ce trebuie.

 

Prin a musamaliza un caz se intelege a ascunde adevarul fata de opinia publica.

 

MUȘAMALIZĂ, mușamalizez, vb. I. Tranz. (Fam.) A ascunde, a acoperi o acțiune urâtă, necinstită, reprobabilă; a cocoloși. – Mușama + suf. -iza.

 

Eu zic ca incet incet se transforma voit de catre anumite persoane din cadrul "comunitatii" cazul asta in ceva ce nu este si in loc sa se ramana pe firul corect se denatureaza.

 

DENATURĂ, denaturez, vb. I. Tranz. 1. A schimba (intenționat) înțelesul, natura sau caracterul unor cuvinte, al unor idei etc.; a deforma, a altera, a falsifica.

 

Injectarea de ineptii in cazul de fata nu face decat sa provoace altceva decat ceea ce trebuie. Eu zic ca ar trebui sa ramaneti axati pe cazul brut asa cum s-a intamplat nu cum cred unii dintre voi ca se intampla. ;)

 

Dar e doar parerea mea....

Mesaj completat

La dosar nu intra stirile de la TV si declaratiile martorilor de pe sticla. Acolo intra cercetari, expertize, masuratori, declaratii ale martorilor care sa fie probate sub juramant in sala de judecata. Se poate veni cu o expertiza prin care sa se scoata o defectiune mecanica. Cine a luat masina de acolo si unde este acum? Ii da un ciocan in capul de bara si voila, defectiune mecanica, masina a scapat de sub control, ce accident regretabil. Daca exista interesul de a se acoperi, lucrurile se pot acoperi bine mersi. Sistemul se autoprotejeaza.

 

Da, se pot folosi cadrele trase si pozele facute pentru a dovedi ca soferul a stat in picioare bine mersi 15 minute si nu a fost luat de acolo in niciun caz in "stare grava".

 

Transmit familiei sincere condoleante pentru nenorocirea intamplata si sper sa aiba avocati buni pentru a il infunda pe nenorocit si a scoate bani de la el cu nemiluita, pentru a putea creste cei doi copii. Nici scalparea lui si nici vreo stare de soc care l'ar fi determinat pe sofer sa se arunce de pe pod nu ar fi ajutat familia in niciun fel, nu l'ar fi adus pe Tibi inapoi. Asa ca terminati cu aberatiile.

 

Stai linistit strumfule cu masina aia nu se joaca nimeni :D

Mesaj completat

foarte simplu. banul. puterea banului si a functie. intelegi tu. cum zicea cineva. nu fa pe nestiutorul. daca seful tau mierleste pe cineva in circumstante asemanatoare sau chiar tu, datorita functie vei scap. vei fi retrogradat in alta parte. o munca de birou probabil dar vei lua cu suspendare. in tara rromaneasca functia si banul conteaza. ai bani, ai respect, ai o functie ai imunitate partiala care te scapa de ( cuvant urat de culoare maro ). intelegi. esti director la o firma mare, ai si pile in sistem esti bazat. scoti sucul dintr-un ( ceva maro) el defapt fiind om. te da la TV. faci pe socatul ca nu sti ce s-a intamplat, ca ti s-a pus negru in fata ochilor ca doamne ce glicemie crescuta ai avut atunci. in ambulanta dai telefoane la avocati si le explici. la spital iti vin ajutoarele, avocati, asa zisi martori si alte alea. povestesti tot. intri in proces. deja ai impartit banii avocatilor, sefilor, martorilor, poate chiar si judecatorului. juriului ii este mila de tine ca esti la primul incident, martori zic ca masina ta sau ce conduceai s-a dus dintr-o data in X directie spulberandul pe acel ( ceva maro ) si vai, haide sa-l iertam, nu-i asa. surprize surprize. iei o suspendare de 2 ani pana la urmatoarea abatare. brusc glicemia iti scade si iar te vadem pe strada cu un alt mijloc de transport, gata gata ca sa mai scoti zeama din cineva. deci. banii si functia ajuta. asta e lucru clar si dovedit de atatea ori in N cazuri. precum a zis Chinezu. exemplele sunt de ordinul zecilor. daca luam presa si toate cazurile si le rasfoim pagina cu pagina gasim destule. chiar si geoana. a derapat si a intrat cu masina in oamenii care mergeau pe trotuar. a patit ceva? inca rade si promite 20.000 euro la tinerii care se intorc in tara.

 

Vezi ca am explicat anterior. Nu ma lua cu astfel de discutii. Nu sti cum as reactiona eu pentru ca nu ma cunosti :D Deci exemplul e dat prost. Iar dreptul la aparare e prevazut prin Constitutie. Deci iar nu isi are rol discutia. Repet -- incercati sa vedeti totul drept. Sistemul e ticalosit intr-adevar dar nu e vina mea ca singurele exemple in acest caz unde nu s-a putut face nimic cu bani sunt extrem de putin si slab mediatizate. In fine n-are niciun rost. E dreptul omului sa sara cu bani si cu relatii, in fond e viata lui. Sunt mult prea putini romani in tara asta care sunt constienti de ceea ce au facut si au constiinta curata sa-si accepte judecata. Din simplul motiv ca traim intr-o tara tip "merge si-asa!".

Mesaj completat

Ăara lu` peÂşte. Pe alte meleaguri ăla n-ar fi plecat cu salvarea, ar fi plecat cu brățări după ce l-ar fi tăvălit puțin la "percheziție".

Poliția română = niÂşte fătălăi uniformizați cu burtă.

 

Si suportul legal la afirmatia facuta de tine este.....?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa amplasezi un banner nu ai nevoie de o autorizatie ? si daca vrei sa-l pui acolo unde a avut loc accidentul singura posibiliate e sa-l pui pe gardul lateral pentru ca nu stiu cine o sa stea sa se suie pe stalpii de iluminat public sa lege un banner. daca il pui pe gard o sa apara boschetari si diferiti oameni vesezi care o sa traga de el si o sa-l deterioreze. oricum initiativa e buna si de sustinut.
Il punem si plecam ne miscam repede si daca sta doua ore e bun si asa vin marea masa a soferilor si il vad pe lumina. Apoi mergem o intersectie, doua, trei mai sus sa ii prindem pe toti si le dam biletele cu un anume text scurt dar la obiect. Banerul se poate face si cu vopsea pe un cearceaf sau panza alba, cu doi stalpi din lemn legati pe balustrada Tot am facut ceva nu am stat cu mainile in san.Apoi putem pune biletele pe cladiri ,vantul le ia si le poarta pe strazi..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sa-l odihneasca in pace, iar familiei... multa putere. Ca o sa aiba nevoie.

 

Legat de partea cu justitia, poate doar copiii sa mai aiba incredere oarba in ea. Ca exemple de "justitie" sunt la ordinea zilei. (cazul Traian si Ella ? Cazul Alexx? si lista continuua).

 

Nu pot sa nu-mi aduc aminte de un articol recent citit:

 

Sursa

 

Pacat.... in fond ma asteptam sa fie asa ... sunt curios daca vinovatul nu era alcoolizat. Oricum cazul e recent nu? Cateva luni?? Al draq de repede s-au miscat astia sa-nnebunesc... mi se face scarba cateodata...

 

Postati odata ca nu mai pot posta eu ;)

Mesaj completat

1.cred ca ai stat prea mult la soare cu casca in cap. din toate statisticile de morti pe motor, cati vinovati ai auzit tu ca au patit ceva. nu "cu suspendare"....!! pentru omor din culpa. nenea militianu....O SA VEZI CA DACA NU E TAMBALAU, OMU SCAPA, ADICA II DA CU SUSPENDARE IN CEL MAI RAU CAZ. aici nu trebuie sa se ajunga.

2. ar fi bine sa strangem ceva banuti sa ajutam familia.

 

1. exista suport dpdv legal sa NU se intample lucrul asta nenea cetateanul?? Exista circumstante agravante, exista antecedente, exista ORICE ALT ELEMENT in momentul de fata care TE POATE DUCE PE TINE cu gandul ca s-ar putea intampla altfel? Si cu tambalau omul scapa. Pariu? Asta se va intampla. Cred ca ar trebui sa mai citesti un pic decat sa te iei de mine ca stau in soare. Si da, din pacate stau in soare MULT .... prea MULT in ultima vreme.

 

2. ar fi bine da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e ofiter si? O sa plateasca in fata legii asa cum au platit toti de`a lungul timpului si cum vor plati toti pentru astfel de fapte. Adica aproape deloc.

 

Acum niste ani, un politist de la rutiera a iesit cu spatele dintr-o curte si a omorat un motociclist. Pana la trimiterea in judecata a trecut un timp (mult timp), apoi a fost pus la dispozitie si mutat la o sectie, unde a continuat sa activeze alti cativa ani. Cand s-a apropiat sorocul hotararii, a iesit la pensie pe caz de boala.

Dar este adevarat ca situatia ar fi fost aceeasi chiar daca era strungar la Faur sau gunoier. Asta e legea, asta e tara, prosti suntem noi pentru ca nu avem curajul sa scoatem capul din noroi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Ma gandeam acum la o chestie... Tiberiu a fost vreodata la vreo actiune a noastra undeva, a miscat si el cu ceva pentru siguranta lui si a noastra, e stiut ca militant pentru aceasta cauza ? Am inteles ca era baiat bun, nu zic nu ca de morti numai de bine, nici nu cunosc situatia, dar a facut un efort pentru a se pune la adapost vreodata, daca da ce a facut ii intreb pe cunoscuti, pe cei cu care se plimba sau cu care avea contact. ? Aceeasi intrebare o voi pune daca doamne fereste intr-o zi o veti pati si voi. Daca da, atunci plec capul, daca nu si ati fost comozi, intorc capul. Ati cules ce ati semanat, nimic.

 

mi se pare un pic stupid... te-ai hotărât să mergi să aprinzi lumânări numai celor pe care i-ai cunoscut? cum cântăreÂşti cantitatea de implicare? încet încet căpătăm obiceiuri de conservari. de ce ne mai salutăm, ăia care salutăm, pe stradă? că nu Âştiu cât de implicat eÂşti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apel pentru cei care am fost prezenti la accident ( Joia moto )

 

Am fost sunat de catre un prieten de familie de-al lui Tiberiu, se pare ca avem cunostinte comune, sa-mi spuna ca e adevarat ca se incearca musamalizarea accidentului. Luni voi fi contactat de catre avocata familiei lui Tiberiu. Marea rugaminte a acestui prieten este sa ne intalnim cati mai multi din grupul nostru cu ea si sa discutam sa vedem ce se poate face. Deasemenea cei care au fotografii sau filme, ii rog sa le aduca, pe stick-uri, cd-uri cum puteti voi. Las aici nr meu de mobil la care pot fi gasit la orice ora din zi si din noapte: 0749 063 922. Intalnirea cu avocata se pare ca va fi luni seara sau marti nu stiu exact.

 

Va multumesc

Mesaj completat

Apel pentru cei care am fost prezenti la accident ( Joia moto )

 

Am fost sunat de catre un prieten de familie de-al lui Tiberiu, se pare ca avem cunostinte comune. Luni voi fi contactat de catre avocata familiei lui Tiberiu. Marea rugaminte a acestui prieten este sa ne intalnim cati mai multi din grupul nostru cu ea si sa discutam sa vedem ce se poate face. Deasemenea cei care au fotografii sau filme, ii rog sa le aduca, pe stick-uri, cd-uri cum puteti voi. Las aici nr meu de mobil la care pot fi gasit la orice ora din zi si din noapte: 0749 063 922. Intalnirea cu avocata se pare ca va fi luni seara sau marti nu stiu exact.

 

Va multumesc !

 

Anunt postat de Chinezu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...