Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ca noutate este ca dosarul a plecat de la politie, nu stim cind vor fi datele pentru judecata, parerea mea personala este ca e o labareala, sa-mi scuzati limbajul dar altceva nu-mi vine in minte pentru mizeria si rahatul care este in jurul acestui caz si acelui criminal de joasa speta, degeaba are el atita educatie daca el nu este om. Nu este treaba mea sa-l judec, sper sa poata sa se uite in oglinda in aceea zi si sa fie mindru de ce a facut. Am mai vorbit si eu cu judecatori si avocati si alti oameni angajati ai statului si imi spun ca ce se intimpla nu e normal ca isi bat joc de noi. E trist....e foarte trist..

 

Nimeni nu zice nimica de inregistrarile de la accident....au disparut si pe ei ii doare exact undeva...poate se uita el in fiecare zi la ele...stiu ca sint cinica insa imi e sila de minciuni si prosti si mincinosi.

 

Eu o sa va tin la curent, am sa postez cite ceva pe 15 Iulie, Tibi nu mai este printre noi, oare ce pot face eu ca om sa-i obtin dreptate?

 

Familia ii duce dorul si este un moment greu pentru noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca noutate este ca dosarul a plecat de la politie, nu stim cind vor fi datele pentru judecata,

 

Nu te astepta sa se intample prea repede ... probabil a plecat la parchet, se vor demara cercetarile, se va face expertiza, se va dispune (sau nu) urmarirea penala etc ... timp estimativ pentru finalizarea dosarului si trimiterea la tribunal (din proprie experienta): 3 ani. Asta daca nu solicita celalalt o contraexpertiza tehnica ... Inarmeaza-te cu rabdare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te astepta sa se intample prea repede ... probabil a plecat la parchet, se vor demara cercetarile, se va face expertiza, se va dispune (sau nu) urmarirea penala etc ... timp estimativ pentru finalizarea dosarului si trimiterea la tribunal (din proprie experienta): 3 ani. Asta daca nu solicita celalalt o contraexpertiza tehnica ... Inarmeaza-te cu rabdare!

 

O sa avem toata rabdarea din lume, nu te poti astepta la nimica de la un om fara scrupule si fara inima, la fel ca si toata clica lui,copii vor creste fara tata. Cum un asemnea om va putea fi un profesor la Academia de Politie? Stim ca va folosi toate tertipurile posibile sa-si gaseasca cale de iesire, daca ar fi condus atent si in ziua aceea ce bine ar fi fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 15 iulie, la un an de la moartea lui Tibi, vom organiza un mars comemorativ in amintirea lui.

 

Cine doreste sa participe, o poate face pe topicul acesta:

 

/index.php?/topic/665150-mars-de-comemorare-a-prietenilor-ucisi-in-accidente-rutiere/page__gopid__2900009#entry2900009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vom uita niciodata Tibi,

 

Te-ai dus dintre noi, ai stat prea putin pe aceasta lume. Ai luptat atitia ani ca sa fii fericit si sa ai o viata implinita, in clipa cind ai ajuns acolo unde ti-ai dorit, o mina nesabuita ti-a curmat viata.

 

Ai reusit sa instalezi toboganul pentru fetita ta cu citeva zile inainte sa te duci, probabil aceasta va fi una din ultimile amintiri cu tatal ei, cind se dadea pe tobogan si tatal ei era acolo. Ana inca te asteata, ea spune ca tu esti un inger si in cimitir sint doar hainele, ea stie doar ca tatal ei va veni acasa intr-o zi, inca se cearta cu verisoara ei care ii spune ca tatal ei e mort si nu mai vine. Alex nu a reusit sa te cunoasca, o sa-I povestim noi despre tine, o sa-I spunem ce om minunat ai fost si cit de mult ti-ai iubit familia si cit de mult ai fi vrut sa-ti vezi copii crescind.

Familia ,prietenii si oameni necunoscuti tie si noua se gindesc la tine, iti aprind o luminare sau iti trimit pur si simplu un gind bun. Ai lasat in urma multe lacrimi, ai fost un om bun bun si ai ajutat multi oameni, ai stiut sa dai din putinul tau si celorlalti, nu ai meritat o moarte atita de napraznica si crunta.

Te iubim din tot sufletul…a trecut un an si noi iti simtim lipsa.

 

Acestea sint fotografii cu Tibi si copii, in una din fotografii este nepoata la Tibi.

 

Fotografie de anul acesta a lui Alex si Ana, doi copii fara tata. Trist, foarte trist.

 

O poza cu Alex si Ana de anul acesta...fara tatal lor.

post-58724-0-03179600-1310672768_thumb.jpg

post-58724-0-10235000-1310673282_thumb.jpg

post-58724-0-58640600-1310673344_thumb.jpg

post-58724-0-09800300-1310698639_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Vineri pe 7 octombrie Tibi ar fi implinit 35 de ani, am fi vrut sa-i spunem La multi ani insa din pacate nu am putut.

Dupa cite am inteles dosarul e inca la Procuratura si va pleca in curind la Tribunal.Un criminal isi vede linistit de viata lui si mizeriile pe care le aranjeaza in legatura cu dosarul, probabil o sa incerce sa puna la punct un show ieftin ca sa dea peste ochi cui? La doi copii fara tata si la o vaduva care incearca sa supravietuiasca pentru copii ei.Timpul pe care ea nu-l petrece la servici sau cu copii, il petrece la minastiri prin tara sau la doctorul care incearca sa o ajute. Dumnezeu nu doarme, asta am invatat de-a lungul anilor, fiecare isi primeste rasplata intr-un fel sau altul, mai devreme sau mai tirziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat,Dumnezeu nu doarme,ma intreb cat de scarbit o fi si el de mizeria umana...EL sa va aiba in grija,mai ales pe cei mici,ei sunt dovada ca Tibi nu a trait degeaba!

Editat de Johann800
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare o gluma faptul ca 2 copii au ramas fara tata ? Din pacate nu e nici o gluma, iar cu frazele gen "are EL grija" da-mi voie sa ma sterg la fund, impreuna cu biblia aia plina de minciuni. Ce-ai fi vrut sa faca mama copiilor ? sa intoarca si celalalt obraz ? Iertare pentru criminal ? Pleaca ba cu ursu' de aici ... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei sa spui acolo? ca nu prea are sens dar pari ca te legi de discutia dintre mine si Discordless care a avut accident moto la citeva zile dupa commentul cu "El". Daca e nevoie trimite PM ca s anu poluam aiurea aici (baga-l si pe Discordless in lista la PM)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GoodKat

Baiete, nu mai incerca tu sa te pozezi aci si sa te auto-tapezi in moralistu de serviciu.

Si nu ma lua tu cu valea ca esti un biet elev confuz pentru mine.

 

Pentru baieti inteligenti ca tine care se prind greu dar nu scapa ocazia de a arunca prostii ca sa para inteligenti si moralisti sa le dea bine la CV: Discordless a avut accident moto dupa ce a facut commentul de mai sus, intimplarea avind un sens ironic din perspectiva commentului lui. Cum si mie observatia Danei cum ca "cel de sus" ar avea "grija" trezeste imediat intrebarea "de ce nu a avut grija de la bun inceput?" a generat observatia mea adresata lui Discordless si numai lui ca ar trebui poate sa ma uit si eu dupa soferi neatenti. Iti readuc aminte ca eu am fost in momentul accidentului despre care se discuta pe acest thread in spatele lui Tiberiu Tudose la citeva secunde... tinind cont ca sint ateu "El" ar fi putut sa crute un tata a doi copii si sa scape de un "inamic enervant" (eu) foarte usor. Aparent, "el" are alte planuri. De asemenea iti reamintesc ca eu si inca citiva prieteni motociclisti am fost la politie si am depus marturie in acest caz deci in nici un caz nu poate fi vorba ca nu iau in serios accidentul in sine asa ca nu te mai umfla in pene scornin interpretari duioase pentru afectati pentru a incerca sa ma pui pe mine intr-o lumina care iti convine tie. Daca ai probleme cu mine pe threadul "celalalt" la care te referi pastreaza-le acolo si cind vei fi pregatit sa aduci ceva constructiv acolo te ascult" pina atunci vezi-ti de copilaria ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand sa iti vezi de alte treburi casnice si sa te abtii in a imi vina posturile ca sa asmuti spiritele cu inflamatii nejustificate decit prin invidia neputintei de a aduce argumente in alte discutii... daca ai probleme personale cu mine te sfatuiesc pe viitor sa folosesti PM.

 

pentru mine discutia cu tine aici este incheiata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca merita inca un mars al motociclistilor in fatza tribunalului . Probabil magistratii merg pe ideea ca lumea a uitat si vor da o hotarare in favoarea celui care a dat bani ,,spaga,, Nu merita lasat acest om in libertate . La puscarie cu el sa-l f......... in poponeata clientii de acolo :pow:

 

Poate o sa-i placa cine mai stie . 20 de ani sa fie fetitza la puscarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@GoodKat

 

Pentru baieti inteligenti ca tine care se prind greu dar nu scapa ocazia de a arunca prostii ca sa para inteligenti si moralisti sa le dea bine la CV: Discordless a avut accident moto dupa ce a facut commentul de mai sus, intimplarea avind un sens ironic din perspectiva commentului lui. Cum si mie observatia Danei cum ca "cel de sus" ar avea "grija" trezeste imediat intrebarea "de ce nu a avut grija de la bun inceput?" a generat observatia mea adresata lui Discordless si numai lui ca ar trebui poate sa ma uit si eu dupa soferi neatenti. Iti readuc aminte ca eu am fost in momentul accidentului despre care se discuta pe acest thread in spatele lui Tiberiu Tudose la citeva secunde... tinind cont ca sint ateu "El" ar fi putut sa crute un tata a doi copii si sa scape de un "inamic enervant" (eu) foarte usor. Aparent, "el" are alte planuri. De asemenea iti reamintesc ca eu si inca citiva prieteni motociclisti am fost la politie si am depus marturie in acest caz deci in nici un caz nu poate fi vorba ca nu iau in serios accidentul in sine asa ca nu te mai umfla in pene scornin interpretari duioase pentru afectati pentru a incerca sa ma pui pe mine intr-o lumina care iti convine tie. Daca ai probleme cu mine pe threadul "celalalt" la care te referi pastreaza-le acolo si cind vei fi pregatit sa aduci ceva constructiv acolo te ascult" pina atunci vezi-ti de copilaria ta.

 

Eu personal, am invatat sa iau viata asa cum este, cu tot ce se intimpla,si eu chiar cred ca exista cineva acolo sus, poate atita i-a fost timpul la Tibi sa traiasca, el a facut in 33 de ani ce poate noi nu am facut in toata viata noastra, daca stau bine sa ma gindesc, nu l-am vazut niciodata trist sau nervos, tot timpul era cu zimbetul pe buze, tot timpul vroia sa ajute pe cineva, poate ultimii ani si i-a trait la maxim, aici nu ma refer la distractii, ma refer la viata in general, sa-si faca casa, sa aiba copii, sa se intilneasca cu prietenii. Eu asa vreau sa mi-l aduc aminte, de fapt cind ma gindesc la el tot timpul imi vin cuvintele lui in minte cind mi-a zis (stiu ca ma repet) ca tara mai frumoasa ca Romania nu exista si ca el va muri in tara lui. Unii oameni cind mor pot fi uitati sau pur si simplu poate nu au asa impact asupra celorlalti, Tibi ne-a schimbat vietile la toti din familie, el va ramine viu in inimile noastre, noi vom fi acolo sa le povestim copiilor lui despre el.

Nu sint foarte religioasa, insa in general am vazut ca totul se intoarce intr-un fel sau altul fiecaruia. In stilul in care se conduce in Romania nu e de mirare ce s-a intimplat, a fost sa fie Tibi si nu voi ceilalti. Nici nu conteaza cine era sau nu cel care l-a omorit, eu as fi vazut normal ca acel criminal sa aiba remuscari si sa incerce in felul lui sa isi repare greseala, eu stiu ca nu putea sa-l aduca inapoi pe Tibi. Eu vorbesc numai din punctul meu de vedere, familia mea gindeste altfel. Din pacate prostia, setea de putere, trapadusii din jurul lui, avocatii, prietenii corupti probabil l-au influietat foarte mult, sua poate si el este tot un om fara inima, eu nu-i doresc decit sa nu-si gaseasca linistea atita timp cit nu se va face dreptate. Noi nu ne-o gasim, mie imi e sila de tot ce se intimpla, de fapt nu se intimpla nimica, se trage de timp la maxim, politicos. Nu le pasa lor de copii, de noi, de martori, e foarte trist.

Daca acolo s-ar respecta legile, daca oamenii ar conduce mai atent, poate nu ar muri atitia oameni. Si aici mor insa totusi se conduce mai atent, ce imi place aici este ca atunci cind te prinde ca nu conduci regulamentari iti da amenzi peste amenzi, daca mai esti si baut iti suspenda carnetul, te duci prin tribunale, iti iei avocati, pur si simplu te saturi daca esti prost si poate iti schimbi felul de a conduce.

In Romania, esti Pila la domnu sef de la politie sau cine stie cine si in citeva zile sau luni iara conduci. Trist.

 

Am sa postez mereu poze cu copii la Tibi, cind le gasesc si eu la rudele mele, sa nu uitam ca Tibi traiesc prin copii lui, imi doresc doar ca acel criminal si familia lui sa vada aceste poze si sa nu uite niciodata ca acesti copii nu au tata. Ana este fetita cea blonda, seamnaa extraordinar de mult cu Tibi.

 

Pozele

post-58724-0-94336500-1320502309_thumb.jpg

post-58724-0-91916100-1320502317_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Prima infatisare va avea loc in 10 Februarie, ora 8.30 la Judecatoria Sectorului 1 situata pe strada Danileopol, Nr. 2-4, Bucuresti, Sector 4. Atita scrie pe instintarea care a venit acum doua zile. Va multumim anticipat celor care vor merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa Doamne dreptate, chiar si folosindu-te de judecatori din Romania! am, zis! am vazut pozele cu copiii lui, am si eu si sunt plecat din tara, e cumplit, devastator, dar macar eu traiesc... inca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Miine incepe procesul, toti din familie ne gindim numai la asta. Lui Tibi trebuie sa i se faca dreptate, copiilor care nu au tata trebuie sa li se faca dreptate. Dupa un an jumate de bataie de joc si mutat dosarul de pe o masa de corupt pe alta masa a altui corupt incepe asa zisul proces. Dupa aceea urmeaza plingerea la Strasburg impotriva politistilor care au "sters" cu nesimtire inregistrarea, impotriva judecatorului care sa vedem ce va face si tot asa. Eu mi-am facut tema, astept rezultatul procesului si dupa aceea cu avocatul fac plingere mai departe. Dumnezeu sa ne ajute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost prima infatisare, procesul s-a aminat, Adina cu fratele meu au ajuns mai mult sau mai putin intentionat mai tirziu la judecatorie, a fost si respectivul acolo insa nu s-au intilnit, insa s-a intilnit cu avocatul Adinei. El si-a recunoscut vinovatia si s-a consemnat ca a recunoscut-o, ceea ce este bine pentru ca ne scuteste de timp pierdut prin tribunale sa ii aratam ca e vinovat. Pare cooperant (hmmmm), vedem pina la capat cit de repede se va termina totul. Data viitoare va fi chemata mama la Tibi si inca citiva prieteni de ai lui Tibi, cred ca asta tine mai mult de asigurare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...