Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Aflandu-ma aseara la prezentarea expeditiei acestor baieti - http://www.four2japan.be , 4-5 ore de fotografii insotite de comentarii savuroase alaturi de intreaga comunitate(motociclistii provin dintr-un orasel mic, unde toata lumea se cunoaste cu toata lumea ) venita sa le priveasca/asculte ispravile, am fost surprins sa descopar ca d-l Dan Popescu si-a mai facut cativa prieteni si in Belgia.L-au intalnit in momentul cand traversau Rusia indreptandu-se spre Mongolia si au ramas surprinsi de impresionantul bagaj suit pe motor.Desigur, piesa de rezistenta, flotoarele, despre care s-a si discutat nitel in timpul prezentarii :laugh: Oricum , Dan, motociclistul , cum l-au numit ei, a fost aseara o prezenta mai putin obisnuita alaturi de celelate grupuri intalnite de-a lungul calatoriei lor.Il puteti descoperi pe eroul nostru in galeria de pe pagina mai sus amintita , alaturi de incercata motocicleta .

Super tura !!Stii cumva ce distanta au parcurs?exista cumva si o varianta in engleza? in ce sens "Dan motociclistul" a fost o prezenta mai putin obisnuita? :laugh:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un lucru foarte interesant (cu implicatii in timp) e ca s-a intalnit cu Putin la Sevastopol la targul moto de acum 4 ani, parca atunci Sevastopol era in Ucraina, dar nu sunt sigur.

Oricum, epopeea descrisa e remarcabila.

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 7 years later...
Vizitator _Raul_

Speedy, da, nu știu ce sa zic. 

Nu e contra replica sau ceva de genul ce voi scrie mai jos:

L-am întâlnit pe DP acum vreo 12 ani, dar, punând în balanta prin ce a trecut i-aș da măcar răgazul și spațiul de care va avea nevoie toată viata lui. 

Ce a făcut, a făcut, cum a relatat a relatat, ideile lui alea erau, ce sa mai, pălește totul. 

Părerea mea. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 30.12.2021 la 15:45, _Raul_ a spus:

Speedy, da, nu știu ce sa zic. 

Nu e contra replica sau ceva de genul ce voi scrie mai jos:

L-am întâlnit pe DP acum vreo 12 ani, dar, punând în balanta prin ce a trecut i-aș da măcar răgazul și spațiul de care va avea nevoie toată viata lui. 

Ce a făcut, a făcut, cum a relatat a relatat, ideile lui alea erau, ce sa mai, pălește totul. 

Părerea mea. 

 

 

Respect Raul.Asta le spuneam si eu la un moment dat.Cand au sarit multi pe el.

Prin nenorocirea care a trecut,niste povesti umflate ,usor mitomanice erau omeneste de acceptat.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...