Sari la conținut

Postări Recomandate

Trebuia sa incepi discutia cu Keshe, ca sa pun direct diagnosticul.

Iti doresc sincer sa functioneze treaba, sa scoti megawati peste kilowati, gratis. Pana mea, abia astept s-aud ca nu mai fac doi bani nici petrolul, nici gazele, mama lor de rusi, arabi si iranieni...

...

...doar ca... n-o sa mearga. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt obisnuit mai mult cu engleza, capacitor=condesator, chiar nu ti-a dat seama? Chestia asta cu mistoul ieftin ma sictireste, nu am inteles ce vrei sa demonstrezi in final? 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 22 ore, petre81. a spus:

John are vesta, dar e galbena.

Greșit! E antiglonț 😬

Am și eu doo superstiții: numărul 11 (și 111 sau tot ce are mai mulți de 1) și culoarea galben. I hate them!

Partajează acest post

Link spre post

clar electric si subteran 

Partajează acest post

Link spre post

Industria 4.0 va fi conceptul noilor procese si tehnologii, industrie care se bazeaza pe bucla informationala: fizic-digital, digital-digital si digital-fizic. Fizic la digital= informatii din lumea fizica sunt transformate si stocate in baze de date digitale. Digital la digital = utilizarea tehnologiilor avansate si a inteligentei artificiale in scopul descoperirii unor noi cunostinte/procese/teorii. In final, de la digital la fizic = se aplica algoritmi, astfel incat deciziile inteligentei artificiale sunt traduse in date pentru a produce schimbarea in lumea fizica. Cum o sa ne deplasam in viitorul apropiat? Auto electric preponderent. Campul magnetic va fi baza noilor aplicatii de mobilitate la nivel de masa. Ex: Hyperloop(trenul tubular de mare viteza) va depasi viteza de 1000 km/h, in prezent este in faza de experiment si rezultatele sunt convingatoare. 

4.0.jpg

hyperloop.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.