Sari la conținut

"vanator" De Motociclisti?


green ice
 Share

Postări Recomandate

Propun sa il facem sas se sperie si el de noi cum afacut saracu motociclist de s-ar fi lovit singur: Inchiriez BASCULANTA WOLLA TIR ,CEVA MARE SI IL FACEM Sandwich .

Cand vine Politia spunem ca s-a speriat si avrut sa treaca printre roti. :cheers: :D :burnout:

 

:burnout: excelent frate! excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sa revenim....mama cata vorbarie aiurea pe topicul asta! E marfa sa vb din fata monitorului???? La fel a fost si cu furtul de motociclete...cica se aduna lumea sa-l linseze pe ala! BULL SHIT Stati ma linistiti! Intr-adevar ala trebuie calcat cu betoniera, dar...nu mai faceti voi planuri :D

 

@adele...as avea eu nevoie de tine! Cred ca ma poti ajuta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va spun eu: pusti de paintball!!!

e o solutie "curata", nu produci nici o distrugere la masina si daca chiar te prinde, te costa 5RON la o spalatorie..., daca nu te prinde, macar pierde el timpul aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca eu iti aduc 2 numere PH O4 MGC...la fel de adevarate dar unul de pe o dacie alb 13 si unul de pe bmw 325 albastru ce faci?

...o sa iti pun poze ca sa te convingi...

 

dar nu mai conteaza asta...o dam iar in off topic..si scapa ala :cheers:

 

atunci ti-as spune ca exista rezervarea de numar, iar proprietarul cand a vandut una din masini si-a pastrat numarul.

Alta varianta: nu a pastrat numarul, dar nici cumparatorul si atunci a treia persoana a luat numarul ala sau i s-a atribuit "la rand"

 

Concluzia: LEGAL nu au cum sa circule 2 masini cu acelasi numar de inmatriculare IN ACELASI TIMP! Daca ai facut pozele in aceeasi zi, una are numere false. Daca le-ai facut la interval de x zile, luni, ani, intervin situatiile de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa motociclistilui! Despre smeker nu e nevoie sa mai spun nimic, au spus altii.

Mai postati, cine stie, ce s-a intamplat pe calea legala (politie, etc), daca a scapat sau nu. Cine stie, poate asta o sa fie ars de politie.............aiurea :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou,iarasi, cum vreti sa-i spuneti, incingere pe forum.Cum trebuia procedat, cand esti in fata monitorului,mangaiat de aerul conditionat,cu cafeaua,sucul, berea langa tine e simplu sa spui.Cred ca solutia ideala era cea expusa de Hellrider@ dar....din foarte multe motive nu e aplicabila in orice situatie.Mai exact nu toti au gabaritul lui Hellrider, nu toti au curaj, nu toti sunt facuti pt bataie,fiecare reactioneaza diferit,poate pur si simplu dupa ce ai fost intins pe asfalt nu mai poti sa treci la represalii,poate ti-e frica de consecintele legale etc.Despre razbunare?Proverbul o defineste clar ca fiind arma prostului.Asa ca...Ideea e ce se poate face de acum inainte,ca de ce trebuia facut, nu mai intereseaza si nu mai ajuta pe nimeni.Eu merg pe principiul primei impresii, adica daca acolo, la fata locului la momentul respectiv n-ai fost bazat nu ai sa pici acum de smardoi.Bazat cu intarziere nu exista.Asa ca mai bine cine poate sa-l ajute si vrea ar face bine sa-l ajute pe cale legala.Parerea mea.

 

@Catallin: eu am gabarit mare, dar asta nu m-a impiedicat sa iau si eu destule cafteli. Dar la o chestie care sa imi ameninte viata nu ma dau inapoi indiferent cum arata adversarul, ca sa stii ca am dat si eu de unii mai mari ca mine, nu e greu. Chit ca ma indoaie in bataie, tot il musc de carotida de cateva ori. Si asta atunci, la fata locului, in momentul ala, cat esti plin de ura si adrenalina, ca dup-aia iti trece si il lasi in pace.

 

In rest: :cheers:

 

Ry.

 

PS: HELLRYDER, nu Hellrider, d-astia mai sunt cativa p-aici :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i organizare frate!

Si-asta mi-aduce aminte de o treaba simpatica! Merg eu cu interes la Politie sa vad ce-mi trebuie pentru reinnoirea pasaportului. Acolo, cei care isi asteptau randul sa-si ridice documentu' stateau: nu pe una, nici pe doua ci pe 3-a cozi. Pe alocuri 4! Chestie care a scos din sarite un coclar d-ala cu palarie si mustata ds-a dus el in fata si a inceput: "ce inseamna asta? dar e posibil? 4 cozi? ia asezati-va voi pe una singura ca sa existe o logica! da-o-n colo de treaba!"

Ei si sa vezi lumea ce se conforma si ce k uns a functionat totul! :crack:

 

Asa si noi! Vreun coclar ceva printre noi? :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce culoare este asta?!? Argintiul ala, sau care?

 

nu! beige metalizat...e un fel de verde crud!

pai daca e beige...cum naiba mai sa fie argintiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la organizarea asta parca vad ca isi vinde ala masina pana se face ceva si apare stire la televizor: " un grup de bikeri satanisti a dat foc la masina unui cuplu de pensionari linistiti membri marcanti ai parohiei xyz"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci ti-as spune ca exista rezervarea de numar, iar proprietarul cand a vandut una din masini si-a pastrat numarul.

Alta varianta: nu a pastrat numarul, dar nici cumparatorul si atunci a treia persoana a luat numarul ala sau i s-a atribuit "la rand"

 

Concluzia: LEGAL nu au cum sa circule 2 masini cu acelasi numar de inmatriculare IN ACELASI TIMP! Daca ai facut pozele in aceeasi zi, una are numere false. Daca le-ai facut la interval de x zile, luni, ani, intervin situatiile de mai sus.

 

 

 

stii cam multe...daca esti de la MAI...eu unul nu iti dau nr de la motor.... :crack: ca oricum mi-l pastrez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, JB Weld in busonul de benzina si Loctite rosu pe balamalele usitei.

 

Spuma poliuretanica in lufturile de la usi. Pentru o racire mai buna se recomanda in grila de la radiator. Same pentru imbunatatirea evacuarii... ::crack:

 

V

 

 

PS: Poate face cineva rost de adresa? Trebuie sa-mi vopsesc/schimb bara spate la masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Snapshot, good ideea :crack: chiar ma gandeam unde naiba se poate bloca vreo yala, ca a dracu clio are deschidere centralizata si nu e nevoie, ca la Golan, de cheie, nici macar ptr portbagaj, dar la busonul de benzina nu ma gandisem. Si ar fi bun niste poxipol, dar de preferat sa ai putin timp, ca sa dai cu un pic de diluant, ceva, ca altfel din cauza jegului nu prinde, ca sa fie treaba oabla: adica sa se puna poxipol si in yala busonului si la usita (2 in 1).

 

Emanuel, avand in vedere ca ieri am stat pe la Udriste vreo 5 ore xca sa imi definitivez actele, ar trebui sa stiu de faza cu rezervarea, iar restul sunt doar chestii pur logice. Nu iau totul de bun, ci incerc sa analizez daca ceva nu e in regula. Nu lucrez la MAI, dar am prieteni care lucreaza la MAI.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu camionul mi-a placut cel mai mult :crack:

 

Si eu sunt de parere ca daca se afla locul unde isi tine baietasul masinuta trebuie sabotat putin macar... niste cuie plasate sub roti ... :) .. sa mearga putin pe osii pana se prinde... faza cu busonul de la benzina.. iar.. ca sa se trezeasca la mama dracului in benzinarie fara benzina ca nu mai poate baga... poate face si pana prostului de tre sa o remorcheze ca nici nu poate baga benz :D . Scris "NOU" pe masina cu o cheie :crack: .. si lasat un nr de telefon mobil ( de la o cartela ) ca sa poata suna sa transmita multumiri... la capatul celalalt sa fie un om pontos rau de tot.. care sa il frece la nervi de fiecare data cand suna kknaru :))...

 

Mai pe concret... tipul care a postat/avut accidentul trebuie sa poata afla adresa din procesul verbal .. sau ma rog procedura aia. Sau eventual un tip cu relati la MAI ( daca e ce cred eu :) ) ... poate sa faca rost de adresa. Mers frumos .. 2 motoare in recunoastere... pe acolo intr-o seara .. preferabil impreuna cu colegu care a vazut accidentul ... identificat automobilul ... si dupaia planuri mai frati :)... pana atunci batem tastaturile si ne descarcam pe degeaba.

 

PS. I'm in :lol: for whateve' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Spuma poliuretanica

....

pentru imbunatatirea evacuarii"

 

:crack: :crack: :D :crack:

 

Asta e faza de filmat.... :lol:

 

Daca nu filme, macar cateva poze va rog sa puneti. Cand treceti prin Bucuresti poate vedeti un Clio care merita pozat, ma intelegeti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...