Sari la conținut

ij 49


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Ce se intampla?Nu mai este nimeni pasionat de IJ 49?

Incep restaurarea lui.Adica al meu.Am zis restaurare,pentru o expozitie sau doua.Incerc sa-l fac si functional dar nu voi merge cu el.Avand in vedere cunostintele tale despre acest model te invit Lolo sa treci pe la mine si sa ne uitam impreuna ca sa vedem ce-i mai trebuie.Bunu.

 

 

pasionati sint destui de ij49 dar motociclete nu prea sint,modelul ij49 a fost si la noi mai putine, ceva de genul awo fata de sport.

multe au ajuns din pacate la fier vechi sau macalarite de niste pusti..

niste foto nu ar strica inainte de restaurare,sint fan inrait al modelului ij49

 

mult spor la reconditionare :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pasionati sint destui de ij49 dar motociclete nu prea sint,modelul ij49 a fost si la noi mai putine, ceva de genul awo fata de sport.

multe au ajuns din pacate la fier vechi sau macalarite de niste pusti..

niste foto nu ar strica inainte de restaurare,sint fan inrait al modelului ij49

 

mult spor la reconditionare :moto:

 

Cu placere poze da e in stadiul de morman de fiare ca l-am desfacut detot.Am si cromat din el de am dubii la unele piese ca ar fi de la el.Astept vizita lui Lolo care chiar le are pe ijuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla?Nu mai este nimeni pasionat de IJ 49?

Incep restaurarea lui.Adica al meu.Am zis restaurare,pentru o expozitie sau doua.Incerc sa-l fac si functional dar nu voi merge cu el.Avand in vedere cunostintele tale despre acest model te invit Lolo sa treci pe la mine si sa ne uitam impreuna ca sa vedem ce-i mai trebuie.Bunu.

Mai suntem !

Al meu asteapta de 2 ani sa-l restaurez.

Mai am nevoie de ceva piese greu de gasit: cutia cu bobina, contactul si releul de incarcare,aripa fata,stopul,oala farului si alte chestii ¨marunte¨(tobe originale,ornamentele rezervorului samd)post-39853-1289674019_thumb.jpg

Poza este pentru Lolo ID si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai suntem !

Al meu asteapta de 2 ani sa-l restaurez.

Mai am nevoie de ceva piese greu de gasit: cutia cu bobina, contactul si releul de incarcare,aripa fata,stopul,oala farului si alte chestii ¨marunte¨(tobe originale,ornamentele rezervorului samd)post-39853-1289674019_thumb.jpg

Poza este pentru Lolo ID si nu numai.

 

Daca gasesti doua stopuri ia-le pe amandoua si unu sa fie pentru mine.Multam anticipat.Sunt sigur ca vei gasi la mine in "ograda"ceva interesant pentru tine in schimbul lui.Bunu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e aia de pe bikeshop la 300 euro? Imi e lene sa mai caut acum dar stiu ca am dat ieri de una asemanatoare pe bikeshop la 300 e si ma gandeam ca este un pret bun la cat de completa arata.Oricum mult spor la treaba, ij-ul 49 pot spune ca este o motocicleta adevarata...destul de mare, as vrea sa o si aud :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IJ 49 are un pacanit specific. Nu cred ca exista alta motocicleta care se aude la fel. Daca il auzi la relanti vei crede ca se va opri insa ala e mersul motorului. Asta este farmecul motocicletei IJ 49 - pacanitul - datorat avansului centrifugal.

Poza cu siguranta fuzibila originala din "cutia neagra". Multumesc @HondaSan !

post-47416-1289938955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin cu poze imediat ce am sa reusesc sa gasesc suport pentru motocicleta in vederea montarii pieselor. Pana atunci stau si ma uit si eu la piesele care stau insirate prin sufragerie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: pai asta fac, da nu vin pozele, sa mai astept? ..sa nu mai astept?

 

da ce te intereseaza atat pozele alea?Ca tu nu ai niciun gand de IJ 49,cred ca nici nu stii cum arata .Asa numai de rau ii ceri baiatului pozele.poate ca nici nu are vreo motocicleta.Ce te bagi tu? (aici vine piticul razacios).Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea banii eu as da. Au fost faricate doar 117000 buc. in doar 3 ani. Nu cred ca mai exista 100 buc. intregi (nu zic functionale sau inscrise in circulatie).

Mesaj completat

Pune niste poze cu "fierul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...