Sari la conținut

Accident Bd.Corneliu Coposu


alexutzzz
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 12-12:30 pe bd Corneliu coposu inainte de bezinaria OMV vis avis de ATV ROM scuter vs dacia logan albastra,Scuterul venea dinspre sf vineri catre calea calarasi iar auto de pe strada perpendiculara(nu ii cunosc numele,dar vinde dinspre liceul Cretulescu).Auto a trecut peste sine si banuiesc ca nu a vazut scuterul,dacia logan avea aripa fata destul de sifonata.

Baiatul parea relativ ok,constient,1 smurd,1 masina de la politia rutiera cand am trecut cei de la smurd incercau sa il ridice si avea guler pus.

Nu am putut sa opresc desi daca imi permitea timpul cu siguranta as fi facut'o.

Are cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec destul de des prin intersectia respectiva... si mereu incetinesc pana spre 30km/h si dau claxoane, si chiar si asa s-a mai gasit vreunul de pe randul doi sa tasneasca prin fata mea... Acolo cred ca ar trebui semafor, sau un echipaj sa dea amenzi cu generozitate, ca-s multi inconstienti pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa mai initiez inca un topic tot aici ;) , dar vad ca altcineva a facut-o. Smurd-ul l-a luat pe baiat constient, la 11:55. Conducea un scuter de 50 cmc alb, B-3-01119, dinspre Unirii spre OMV de pe C.Calarasilor, cand un inconstient cu Logan break bleumarin IF-25-EPA i-a taiat calea de la stanga spre dreapta, traversand de pe o strada laterala fara prioritate ca sa intre pe alta strada la fel. E plin orasul de orbi... Peste un vierme ca asta ar fi trebuit sa dea o Tatra a ratb-ului, nu un scuterist nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te feresti tu altii sigur nu te vor feri :laugh: Mai nou am renuntat la oglinzi,am inceput sa dau pumni in plafoane ;) ca sa-i trezesc din somn pe cretini.

 

Acolo ar trebui un gard intre liniile de tramvai,aproape zilnic au loc accidente usoare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...