Sari la conținut

Moto Xcountry Festival


XCOUNTRY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 238
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa traiti... repede!

 

Marea Imprieteneala Muzicala multumeste tuturor celor care au fost prezenti la Moto XCountry Festival - Rock Maraton Editia2, 13-15 august 2010!

 

Multumim tuturor formatiilor care au fost prezente pe scena pentru eforturile facute si pentru nivelul ridicat la care s-au prezentat!

 

Multumim celor care au adresat pe acest forum cuvinte de apreciere referitoare la partea muzicala din cadrul Moto XCOUNTRY Festival!

Noi nu am facut decat sa ne straduim sa cream un cadru in care actul artistic si competitia muzicala sa se desfasoare in conditii de normalitate, incercand sa mentinem stacheta cat mai sus.

 

 

Pentru cei care nu le-ati aflat inca , iata rezultatele finale ale XCOUNTRY - Rock Maraton editia 2,

 

Castigatorii editiei,

ocupantii locului 1:

formatia Respect - Cluj-Napoca

 

locul 2: Oaia Neagra - Bucuresti

 

locul 3: Shoty - Bucuresti

 

locul 4: Atelier - Bucuresti

 

locul 5: Opt si-un sfert - Bacau

 

locul 6: N.E.G.A.T.I.V. - Busteni

 

locul 7: Dazzling Swing - Brasov

 

locul 8: Night Shift - Bucuresti

 

Trebuie precizat faptul ca departajarea formatiilor a fost facuta de diferente foarte mici intre mediile notelor care au stabilit clasamentul final, aceasta aratand nivelul ridicat al prestatiilor tuturor formatiilor prezente la concurs.

 

Premiul special al juriului:

Opt si-un sfert - Bacau

 

Premiul pentru cel mai bun chitarist al editiei

Richard Bordea de la formatia Respect din Cluj-Napoca

 

Premiul pentru cel mai bun bassist al editiei, se acorda de aceasta data catre doi instrumentisti:

Silviu - Dan Vaida de la formatia Respect din Cluj-Napoca

Emanuel Munteanu de la formatia Oaia Neagra din Bucuresti

 

Festivitatea de premiere a castigatorilor acestei editii va avea loc in curand, in cadrul primului concert sub egida editiei 2 a Moto XCountry Festival, la o data pe care o va vom anunta din timp.

 

^_^ :D :) :) :D

Editat de MareaImprietenealaMuzicala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc faptul ca:

 

Etapa 1 de la Peris a avut loc la Ciolpani

Etapa 2 de la Vama Veche a avut loc la Limanu

Etapa 3 de la Azuga are loc la BUsteni

 

asta conform bannerelor de la festival.

 

^_^)

 

cu there.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc faptul ca:

 

Etapa 1 de la Peris a avut loc la Ciolpani

Etapa 2 de la Vama Veche a avut loc la Limanu

Etapa 3 de la Azuga are loc la BUsteni

 

asta conform bannerelor de la festival.

 

:P)

 

cu there.

 

Ai mare dreptate !!!!!!!!!!

Programul si locatiile au fost stabilite in octombrie 2009

Etapa 1 de la Peris a fost mutata fortat la Ciopani din cauze meteo, Ialomita a inundat circuitul de la Peris,

eforturi maxime sa reorganizam totul in doua saptamani

Etapa 2 de la Vama Veche a fost mutata la Limanu din greseli organizatorice, nu am verificat ca terenul pus la dispozitie de primarie nu

corespunde ca spatiu pentru organizarea taberei si circuitului

Etapa 3 de la Azuga se muta la Busteni din aceleasi motive de spatiu.

 

Speram ca in 2011 sa putem face lucrurile mai bine desi noi organizatorii ne intrebam daca mai exista public pentru acest gen de eveniment

sau poate ca evenimentul este atat de slab in continut ca nu prea intereseaza pe nimeni.

Citind comentariile din acest topic nu putem trage concluzii cat timp se discuta doar de pretul de intrare si pretul berii, putine sunt comentariile

la adresa continutului, sport si rock ziua si noaptea in concurs, bune sau rele noi inca le mai asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Speram ca in 2011 sa putem face lucrurile mai bine desi noi organizatorii ne intrebam daca mai exista public pentru acest gen de eveniment

sau poate ca evenimentul este atat de slab in continut ca nu prea intereseaza pe nimeni.

Citind comentariile din acest topic nu putem trage concluzii cat timp se discuta doar de pretul de intrare si pretul berii, putine sunt comentariile

la adresa continutului, sport si rock ziua si noaptea in concurs, bune sau rele noi inca le mai asteptam.

 

Dupa cum am vazut la Limanu, publicul este putin numeros. Cel putin la mare, daca evenimentul nu este pe faleza, nu se deplaseaza nimeni.

 

Iarasi, daca nu e promovat agresiv, s-ar putea sa fie la fel si la Busteni.

 

Organizarea mi s-a parut exemplara, fara dubii, neclaritati sau lipsuri.

 

Preturile sunt care este. Daca vrei ceva de calitate, atunci trebuie sa platesti. Daca nu, astepti 1 Mai si sarbatoresti cu Vanghelie.

 

 

Probabil ca, la cat popor a fost pana acum, la anu' n-o sa mai vedem astfel de festival, caci nu cred ca a ramas cineva cu bani dupa eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am vazut la Limanu, publicul este putin numeros. Cel putin la mare, daca evenimentul nu este pe faleza, nu se deplaseaza nimeni.

 

Iarasi, daca nu e promovat agresiv, s-ar putea sa fie la fel si la Busteni.

 

Organizarea mi s-a parut exemplara, fara dubii, neclaritati sau lipsuri.

 

Preturile sunt care este. Daca vrei ceva de calitate, atunci trebuie sa platesti. Daca nu, astepti 1 Mai si sarbatoresti cu Vanghelie.

 

 

Probabil ca, la cat popor a fost pana acum, la anu' n-o sa mai vedem astfel de festival, caci nu cred ca a ramas cineva cu bani dupa eveniment.

 

Preturi mai mari ca la Limanu n-am vazut la nici o alta intalnire (5 lei bere draft, apa, 8lei cafea, mancare vai de ea);

 

Care organizare exemplara? A concursului rock? A etapei de motocros? Posibil...dar pentru motociclisti ce program a fost ca doar pe ei ii asteptati si tot ei au platit intrarea? Suntem doar sponsori?

 

Eu am venit cu gandul sa-mi instalez cortul...am platit, am stat cateva ore, m-am plictisit si am plecat in 2 Mai unde am platit cazare, bineinteles. Am venit si seara, si a doua zi, nu parada, nu concursuri, nimic.

 

Organizari bune au fost la Seawolf, la Buzau, la Paulesti, jos palaria si felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca au venit 30 de motociclisti maxim din care 20 erau DACI care ne-au ajutat la organizare si vreo 5-6 erau prieteni, cunostinte etc cam ce parada ai fi vrut... cat despre jocuri, joculete si alte d-astea am inteles ca s-au tinut...

si noi ne-am plictisit uneori dar spre deosebire de cei care au plecat pe plaja am avut de organizat un eveniment. cu sau fara spectatori noi ne-am facut treaba cat de bine am putut...

la Seawolf, la Buzau, la Paulesti nu a plecat nimeni pe plaja....

 

avem o surpriza: la Busteni nu o sa fie plaja :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind comentariile din acest topic nu putem trage concluzii cat timp se discuta doar de pretul de intrare si pretul berii, putine sunt comentariile

la adresa continutului, sport si rock ziua si noaptea in concurs, bune sau rele noi inca le mai asteptam.

Eu n-am fost decat la Ciolpani dar pot sa va spun ce nu mi-a placut acolo:

- ati anuntat testdrive GAS GAS , pentru mine asta a fost atractia principala pentru care am venit; de cum am ajuns Sambata am intrebat la poarta de acest test drive dar se pare ca nimeni nu stia nimic; intr-un final a venit cineva cu un raspuns ca s-ar tine Duminica. Duminica de dimineata am inceput din nou sa intreb de test drive, iar nu stia nimeni nimic, pana la urma m-am dus la standul GAS GAS unde de data asta era cineva , am intrebat si mi-au spus ca s-a tinut Sambata.

- taxarea accesului cu DSLR mi s-a parut iarasi stupida, daca nu aveati bani de fotograf dar vroiati poze cred ca era suficient sa stea cineva cu un laptop la intrare si se gaseau voluntari sa doneze poze.

- concertul de duminica la pranz (legacy parca) cand afara era foarte cald si publicul fara chef.

- nu mai tin minte cat costa berea dar mancarea era foarte scumpa si oferta saracacioasa, nu prea aveai ce sa alegi.

- apa era departe de "tabara".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am fost decat la Ciolpani dar pot sa va spun ce nu mi-a placut acolo:

- ati anuntat testdrive GAS GAS , pentru mine asta a fost atractia principala pentru care am venit; de cum am ajuns Sambata am intrebat la poarta de acest test drive dar se pare ca nimeni nu stia nimic; intr-un final a venit cineva cu un raspuns ca s-ar tine Duminica. Duminica de dimineata am inceput din nou sa intreb de test drive, iar nu stia nimeni nimic, pana la urma m-am dus la standul GAS GAS unde de data asta era cineva , am intrebat si mi-au spus ca s-a tinut Sambata.

- taxarea accesului cu DSLR mi s-a parut iarasi stupida, daca nu aveati bani de fotograf dar vroiati poze cred ca era suficient sa stea cineva cu un laptop la intrare si se gaseau voluntari sa doneze poze.

- concertul de duminica la pranz (legacy parca) cand afara era foarte cald si publicul fara chef.

- nu mai tin minte cat costa berea dar mancarea era foarte scumpa si oferta saracacioasa, nu prea aveai ce sa alegi.

- apa era departe de "tabara".

 

ma voi ocupa putin de treaba cu drive test-ul desi am vazut ceva oameni care s-au dat cu motoretele de testare... nu stiu ce sa iti raspund exact la aceasta problema

 

taxarea DSLR-ului este foarte bine gandita deoarece s-a desfasurat un concurs de fotoreportaj si daca ai fi citit regulamentul ai fi vazut ca in schimbul a 15 fotografii primeai banii inapoi, au fost oameni care au facut poze cu aparat pe film si care le-au si adus dupa developare. cat despre donatorii de fotografii... ai sa te lovesti de problema asta cand vei organiza un eveniment si dupa ce ii inviti, le ceri una-doua fotografii si te lovesc cu pretzul peste ochi de iti trece brusc cheful de poze, sa nu mai spun ca au fost cazuri in care au venit pe transportul, cazarea si mancarea noastra...

 

berica si papica e cam ce am putus sa oferim la momentul respectiv...

 

apa era la maxim 150metri de tabara(vestiarele terenului de fotbal) daca faceam si o fantana arteziana cred ca era maxim!

 

cheful publicului...aici chiar n-am cum sa ma mai scuz... cam ce ai fi vrut sa le fac...

 

 

multumim pentru remarci, vom incerca sa corectam si sa multumim mai multa lume dar suntem constienti ca nu vom reusi sa-i satisfacem pe toti...

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma voi ocupa putin de treaba cu drive test-ul desi am vazut ceva oameni care s-au dat cu motoretele de testare... nu stiu ce sa iti raspund exact la aceasta problema

 

Am fost la standul Gas Gas, dar n-am avut casca. Mi-au oferit o casca ce aveau ei pe'acolo, dar pe caldura aia am refuzat. Cu alte cuvinte, drive test-ul era real si oamenii iti dadeau motoru' daca vroiai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...