Sari la conținut

STATIE ITP MOTO ILIOARA agreata RAR


jamalex2000
 Share

Postări Recomandate

fiecare face cum vrea - parerea mea!

 

Ideea e ca pentru unii 40 de lei sunt mai putin importanti decat jumatate de zi pierduta. Posibilitatea de a merge sambata nu este priceless, dar pentru unii pur si simplu valoareaza 40 de lei

Editat de jamalex2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fost ieri. Rezolvat rapid, maxim 20 de minute. No problem. Oamni seriosi. Service civilizat. Dulaul ala din tarc e frumos foc. Daca nu vede mobra e chiar prietenos. Daca o vede sta sa rupa gardu'. Cred ca e conservar...

Concluzie: mergeti cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost ieri. Rezolvat rapid, maxim 20 de minute. No problem. Oamni seriosi. Service civilizat. Dulaul ala din tarc e frumos foc. Daca nu vede mobra e chiar prietenos. Daca o vede sta sa rupa gardu'. Cred ca e conservar...

Concluzie: mergeti cu incredere.

multumim pentru aprecieri. Dulaul din tarc e pui si e la curs de dresaj, face si el parte din peisaj. Va asteptam cu placere.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi am facut si eu itp ul la ei, mi s a parut ok, avand in vedere ca n au zis nimic de toba ( e omologata ) aia de la rar m au respins cand m am dus s o inmatriculez, n am mai avut tupeul sa ma duc sa fac si itp ul la ei ca cine stie... Una peste alta daca nu vreti sa aveti batai de cap inutile si nici chef sa va duceti pana n voluntari va recomand . Mersi Jamalex2000 da n a fost nevoie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim pentru aprecieri. Dulaul din tarc e pui si e la curs de dresaj, face si el parte din peisaj. Va asteptam cu placere.

Am fost si ieri cu mobra altui prieten. Toate au decurs la fel, cu toate ca era alt nene de serviciu. Ceea ce dovedeste ca asa e obiceiul la ei, servesc bine clientii.

Lupul ala e intr-adevar catelandru. Am avut si eu ceva asemanator cu multi ani in urma (RIP). Sunt curios: vineri seara am trecut pe acolo sa vad daca mai apuc sa o rezolv atunci, am intrat pana in spate dar am vazut obloanele trase asa ca am intor si am plecat. Intre timp de departe alergau rau de tot spre mine doi caini dintre care unu mi s-a parut a fi chiar exemplarul de ciobanesc german. N-am vazut bine. Il lasati seara liber prin curte?

 

A si o sugestie: modificati programul pe site pentru ca lumea intelege ca daca ajunge la 8 fara zece seara poate face ITP. Pe mine nu m-a deranjat, stau peste bulevard de Strada Ilioara, dar daca as fi batut juma' de Bucuresti pentru inspectie nu mi-ar fi picat bine sa gasesc inchis la 7 jumate.

 

Respecte!

 

PS As vrea si eu daca se poate pozele cu Harleyul prietenului cu care am fost sambata la voi. Merci!

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si ieri cu mobra altui prieten. Toate au decurs la fel, cu toate ca era alt nene de serviciu. Ceea ce dovedeste ca asa e obiceiul la ei, servesc bine clientii.

Lupul ala e intr-adevar catelandru. Am avut si eu ceva asemanator cu multi ani in urma (RIP). Sunt curios: vineri seara am trecut pe acolo sa vad daca mai apuc sa o rezolv atunci, am intrat pana in spate dar am vazut obloanele trase asa ca am intor si am plecat. Intre timp de departe alergau rau de tot spre mine doi caini dintre care unu mi s-a parut a fi chiar exemplarul de ciobanesc german. N-am vazut bine. Il lasati seara liber prin curte?

 

A si o sugestie: modificati programul pe site pentru ca lumea intelege ca daca ajunge la 8 fara zece seara poate face ITP. Pe mine nu m-a deranjat, stau peste bulevard de Strada Ilioara, dar daca as fi batut juma' de Bucuresti pentru inspectie nu mi-ar fi picat bine sa gasesc inchis la 7 jumate.

 

Respecte!

 

PS As vrea si eu daca se poate pozele cu Harleyul prietenului cu care am fost sambata la voi. Merci!

cu programul este intr-adevar o problema...este pana la 8 dar pana atunci trebuie terminata inspectia, daca ar fi dupa noi am lucra si noaptea, asa a-ti ajunge si voi mai usor nu ar mai trebui sa va invoiti de la alte treburi, ar fi traficul mai liber dar nu noi decidem cum accesam baza de date a RAR-ului.

catelul de care spui sta inchis noaptea iar ziua nu iese din tarcul ala, mai sunt si alti caini in curte dar nu tre sa-ti faci probleme fiecare apartine cuiva de acolo nu sunt maidanezi salbatici.

daca sunt obloanele trase intra pe usa, pana la 8 sigur e cineva acolo. mai tinem obloanele trase la ambele statii pentru ca avem aer conditionat si e necesr pe vremea asta.

pozele le gasesti la noi sau da-mi o adresa de mail. Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ieri cu un Kawa Vulcan 800. Super ok personalul de acolo (politicosi cu clientul, seriosi si fff de treaba)...ce sa zic toata admiratia ca incepe sa patrunda civilizatia si la noi. Cat despre ITP...dak motorul nu e doar o galeata de fiare nu aveti motive sa va faceti griji (frane, lumini anvelope). Recomand cu incredere si sper sa se mentina tot asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie si eu sa imi fac ITP-ul rapid si ma gandeam sa merg maine dimineata la Ilioara. Eu zic ca totul e ok la motocicleta... doar ca am cauciucurile cam... vechi, nu foarte uzate dar cam vechi... E posibil sa nu iau ITP-ul din cauza asta? Sa stiu sa mi le schimb, desi as vrea la primavara... dar mi-a cam expirat inspectia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
da, asigurarea RCA trebuie sa fie valabila.

 

Asta e nasol.Si daca o aduc pe platforma e ok?

Am fost acum 2 saptamani la dvs.Mai mult decat ok, de mult nu mi sa vorbit asa frumos.Vrem sa se schimbe in bine, dar trebuie sa incepem fiecare sa facem asta, cu nervi si isterii de 2 lei...ajungem exact un de sa ajuns.

Ei o fac bine si le-a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Am facut si eu itp-ul la jawa saptamana trecuta. Daca motoreta e in regula nu se pune problema sa nu il treci. A fost si rapid, da tot dupa rar trebuie sa astepti(e un timp de 20 de minute cat trebuie sa tina revizia parca, chiar daca se face mai repede de catre statie). Ca singura varianta din Bucuresti(inafara de rar) mi s-a parut super ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...