Sari la conținut

STATIE ITP MOTO ILIOARA agreata RAR


jamalex2000
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

110 RON, trebuie sa ai la tine talon, cartea de identitate, buletin si asigurare RCA valabila.

Se rezolva pe loc dar e bine sa dai un telefon inainte.

Salut, trebuie neaparat sa fiu propietar pentru a putea face itp-ul?

In sensul ca inca nu am facut actele cu fostul propietar.

Alta chestie, vad ca pe talon scrie ca ITP-ul este expirat din 2009, se poate face?

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, trebuie neaparat sa fiu propietar pentru a putea face itp-ul?

In sensul ca inca nu am facut actele cu fostul propietar.

Alta chestie, vad ca pe talon scrie ca ITP-ul este expirat din 2009, se poate face?

 

da pentru ambele intrebari. dar iti trebuie cartea si rca valabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Adica vrei sa spui ca tre sa fii proprietar ca sa faci ITP? Ca asta era prima intrebare si ai spus ca raspunsul este "da"...

Nu este nevoie sa vina proprietarul la inspectie. Se face inspectia chiar daca ITP-ul a expirat, importan este sa nu va opreasca politia pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nevoie sa vina proprietarul la inspectie. Se face inspectia chiar daca ITP-ul a expirat, importan este sa nu va opreasca politia pe drum.

Nu am inteles exact...daca motocicleta este pe numele fostului proprietar,asigurarea la fel,pot veni eu sa fac itp-ul?nu de alta ,da' la sfarsitul lunii trebuie sa fac o vizita la o statie itp :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1

I-am sunat si in 30 de minute eram acolo.

Au verificat SERIILE (va recomanda sa le verificati si voi intrucat au mai gasit greseli), frane, lumini, senzorlul de pe cric.

Dupa verificari am mai stat 15 min am plecat pentru inca 2 ani :bounce:

 

Foarte serviabili si prompti.

Si nu cauta nod in papura (mie imi mergea mai greu butonul de la lumini, insa a inteles ca este vorba de praf si se rezolva cu putin WD40).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Buna,

 

sunt noua aici si sper sa ma ajutati!

 

Am si eu un motor adus din afara, sters din circulatie.

Care este procedura de inscriere si unde trebuie sa merg ca sa nu bat drumurile in prostie?

Ce acte traduceri legalizate?)sunt necesare?

Am citit ceva de Ilioara...este numai pentru inspectia tehnica periodica sau si prima inscriere in circulatie in tara?

 

Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce stiu eu,trebuie sa ai actele masinii din tara de origine,cu scrisul fostului prop pe acte ca ti-a vandut-o (+ o pisibila dovada de radiere)...variaza de la tara la tara,din cate stiu... apoi incepe fun-ul....RAR,RCA,ITP,stat 1-2-3 zile la pipera cu actele...acum depinde cat de dimineata vii acolo la pipera si cat timp dedici...daca esti din sectorul 4,platesti toate taxele CEC chiar in pipera,daca nu....faci drumuri.

 

deasemenea,azi am facut itp-=ul la ei...nu am avut mari probleme,am avut in fata un coleg din vrancea pe un zzr,il salut ;)

a fost totul ok, ceva emotii pt primul itp al mobrei..a mers fara probleme.totul ok.recomand, foarte de treaba.

110 ron.

Editat de Darkthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu eram cu ZZR-ul :wave:

intradevar totul a decurs fara probleme si s-au facut numai verificari de bun-simt, standard, fara sa se caute nod in papura. Oameni seriosi. Verificarea franilor pe stand mi se pare o adaugare foarte importanta, chiar daca inseamna si costuri suplimentare pentru service-uri si clienti. Urmeaza sa ma duc prin august cu ZX-ul si am facut o intrebare in ceea ce priveste evacuarea (care este schimbata). Mi s-a spus ca atat timp cat exista acel "E" - care atesta faptul ca este omologata - stantat pe toba nu ar trebui sa fie probleme. O sa vad daca are asa ceva, dar oricum, e bine de stiut ca trebuie verificat acest lucru inainte sa va duceti ca sa evitati orice surprize neplacute. Asfalt uscat si rezervor plin! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator little wayne

RECOMAND,am facut itp anul trecut si au fost foarte ok.In septembrie expira itp-ul scuterului,o sa ajung iar la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Aveti idee pt masini ce tarif practica baietii din ilioara ? Trebuie sa fac maine itp-ul la conserva si sunt curios la cat a mai ajuns.

La primul post al topicului,sunt trecute datele de contact.Teoretic,ar trebui sa fie aceleasi...Cel putzin,adresa de net....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna ziua. Mai faceti itp pentru motociclete? Cat este tariful? Se poate face itp fara placuta de inmatriculare sau doar la RAR. Placuta nu o am pentru ca mi-a fost retinuta de politie. Am dovada de retinere, adica nu fac vreo manarie sau mai stiu eu ce.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...