Sari la conținut

Unde ne plimbam azi?


Postări Recomandate

M-am lasat eu mai greu convinsa sa merg la aceasta plimbare, dar parca toate au venit turnate. Si uite asa ne-am vazut ajunsi pe la Cheile Gradistei, eu, Weasell aka Adi, eu_zero aka Ruxandra :)

Traseul destul de simplu: Bucuresti- Predeal- Rasnov- Bran - Cheile Gradistei si inapoi. Am vrut sa vizitam si cetatea Rasnov dar este inchisa pana pe la jumatatea lunii august pentru reconsolidare.

Pozele:

 

P7250141.jpg

 

IMG_3543.jpg

 

P7250068.jpg

 

P7250057.jpg

 

P7250104.jpg

 

P7250108.jpg

 

P7250121.jpg

 

P7250124.jpg

 

P7250129.jpg

 

P7250139.jpg

 

P7250138.jpg

 

P7250136.jpg

 

P7250134.jpg

 

P7250132.jpg

 

P7250028.jpg

 

P7250019.jpg

 

P7250018.jpg

 

P7250023.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesirea voastra,pozele sunt super,am fost prin zona aia si eu anul trecut e superb :) La cat mai multe excursii din astea si lasa te mai usor convinsa ca merita !

 

multumim...promit ca o sa incerc sa o conving mai des :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesirea voastra,pozele sunt super,am fost prin zona aia si eu anul trecut e superb :D La cat mai multe excursii din astea si lasa te mai usor convinsa ca merita !

Eu m-as lasa convinsa mai des daca as avea multe conturi in banca :)

 

multumim...promit ca o sa incerc sa o conving mai des :P

:)

 

Frumoasa iesire :)

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi traseu l-am facut si eu impreuna cu un prieten weekend-ul trecut.... doar ca noi mergeam cu ploaia in spate :)

 

...calitatea drumului din Predeal spre Rasnov - Bran cam lasa de dorit, dar zona este superba si merita vizitata.

 

felicitari si cat multi kilometri cu cer senin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi traseu l-am facut si eu impreuna cu un prieten weekend-ul trecut.... doar ca noi mergeam cu ploaia in spate :D

 

...calitatea drumului din Predeal spre Rasnov - Bran cam lasa de dorit, dar zona este superba si merita vizitata.

 

felicitari si cat multi kilometri cu cer senin :)

Da, daca ar fi asfaltat calumea ar fi un traseu de milioane :)

 

Asemenea!

 

 

Mesaj completat

IMG_3570.jpg

 

IMG_3563.jpg

 

P7250113.jpg

 

P7250109.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Felicitari pentru tura :) !

 

Am facut liceul la Ploiesti si facultatea in Bucuresti si, pe vremea respectiva, mergeam destul de des prin zonele montane din BV si PH.

Mi-ati facut pofta cu pozele astea. Peste 2 saptamani intru in concediu si musai o sa fac cumva sa ajung si eu, din nou, pe acolo. De data asta motorizat :) .

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru tura :) !

 

Am facut liceul la Ploiesti si facultatea in Bucuresti si, pe vremea respectiva, mergeam destul de des prin zonele montane din BV si PH.

Mi-ati facut pofta cu pozele astea. Peste 2 saptamani intru in concediu si musai o sa fac cumva sa ajung si eu, din nou, pe acolo. De data asta motorizat :D .

Multumim. :)

 

Eu una nu mai suport Valea Prahovei...zonele mega comerciale (Sinaia - Predeal -etc), asa ca am tot incercat sa descopar alte mici zone turistice frumoase tot in zona aceasta.

Cheile Gradistei - o zona superba dupa pararea mea, intima, fix intre niste dealuri/munti. Multe pensiuni/vile frumoase, multi turisti straini, mancare foarte buna, mai naturala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Multumim. :)

 

Eu una nu mai suport Valea Prahovei...zonele mega comerciale (Sinaia - Predeal -etc), asa ca am tot incercat sa descopar alte mici zone turistice frumoase tot in zona aceasta.

Cheile Gradistei - o zona superba dupa pararea mea, intima, fix intre niste dealuri/munti. Multe pensiuni/vile frumoase, multi turisti straini, mancare foarte buna, mai naturala.

 

Te cred. Acelasi lucru cu zonele populare din Banat si imprejurimi.

Dar ma tot uit la pozele voastre si pe aici nu prea gasesti asa ceva. Ca sa nu mai spun ca nu am fost niciodata pe Cheia si deja e un "must" de prin 2008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) poza imi apartine...a fost ceva de genul: " stai, nu te misca nu te miscaaa, nu te miscaaaaa" si "ce e pe mineeee??" :D)

Pai pentru voi era distractiv sa ziceti: stai nu misca, ai ceva pe tine! Iar eu sa nu am habar...normal ca ma agitam: ce e pe mineeee?!?!?! :P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru voi era distractiv sa ziceti: stai nu misca, ai ceva pe tine! Iar eu sa nu am habar...normal ca ma agitam: ce e pe mineeee?!?!?! :P ;)

 

 

:))) data viitoare o sa fiu mai explicita :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu prin Cheile Gradistei in weekend, frumoasa zona, in schimb drumul pana acolo lasa mult de dorit.

:crack: Eu zic ca merita, se poate merge ok... sunt zone si mai proaste.

Weekendul asta din cate stiu a fost ceva etapa de Motocross acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...