Sari la conținut

PINLOCK / VIZIERE / ANTIFOG / FOLII - Discutii Generale


octa
 Share

Postări Recomandate

Reflexia luminii frontale e normala noaptea pt ca sunt 2 bucati de plastic cu doua curburi diferite. Scrie si pe ambalaj ca nu este recomandat a se utiliza noaptea.

Fiecare percepe lumina in felul sau, pe unii ii enerveaza mai mult pe altii mai putin samd. Personal am ARAI si ma scoate din sarite pinlock-ul noaptea, numai luminite vad. Foarte adevarat ca zgarieturile amplifica reflexia luminii aiurea.

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 555
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cine are, a folosit, sau a vazut o astfel de folie pentru viziera? Sunt interesat daca face ceva de banii aia si daca merita.

 

http://www.modernworld.com/2009/index.php?...2&Itemid=86

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat mai bine viziera cu pinlock.Pinlockul are multiple zgarieturi superficiale.A fost folosit prin urmare si pus din nou in folie,prezentat apoi ca noi.Si nu avea lipita nici o folie pe el.Doar suntem romani,nu?Asta a fost o multumire ca l-am ajutat sa faca bani pe acest domn.Raman la parerea mea ca lucrul nou este lucru nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot shoei am si eu. nu am avut nici o problema cu pinlockul, indiferent de anotimp/perioada a zilei. dar am si grija exagerata sa nu-l zgarai. singura distorsionare a campului vizual este intre viziera/pinlock, dar este minora, iar pe suprafata pe care este prezent pinlockul nu apar nici un fel de ape/reflexii.

 

curba dintre viziera si pinlock nu este diferita, este aceeasi, cele 2 sunt dispuse paralel. cel putin, asa ar trebui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit una cadou la X-lite dar n-am apucat sa o testez. e mai mult decat o folie...e din silicon sau ceva de genu si e grosuta. deci nu e chiar o folie....

in 2 saptamani cred ca o sa pot comenta daca e ok sau nu....

Mesaj completat

a mea nu e helio ...alea helio sunt pt helios...soare...nu pt ceata. deci e alta mancare de peste

cele helio le gasesti la 25 lei! si sunt subtiri.

Mesaj completat

am clickuit pe linku ala si se pare ca e ceva viziera interioara (foarte asemanatoare cu ce am primit eu-varianta incolora)care isi schimba culoarea dar...cred ca e pt efectul produs de o lumina puternica, cum de ex reflecta zapada ....nu-mi imaginez ceatza si soare in acelasi timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am obs. ca viziera (la x-lite 801)e mai groasa decat la shoei xr 800 si tine mai bine la orice fel de vreme. am mers anul trecut pe ger la minus 7 grade de ingheta motorul in mers...si viziera pe interior avea floricele de gheata...si la x-lite si la shoei..le razuiam la fiecare 50 de km ca mai mult nu rezistam pe motor...nu aveam echipament de iarna ci de toamna,mai multe straturi...bbbrrrr

de abia astept sa fac iarna cu noul echipament!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
cum se cheama?

forma de prezentare? (spray, solutie lichida, etc)

de unde ai cumparat?

cit costa?

nu mai retine deloc apa sau nu mai retine de la XX km/h in sus? (adica e buna zeama si pentru oras?)

 

merci

adrian

1. rain repellent

2.lichid

3.35 ron flaconul de 75 ml

4.pt ceata nu e ok.dar la ploaie mere belea! adica nu lasa apa sub forma de picaturi(le "scurge")

5 de mymoto buc.

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum o fi la unii sau la altii, dar eu am pinlock pe Nolan N62, si al meu se regleaza, in sensul in care suportii laterali ai vizierei pinlock nu sunt simetrici, prin rotirea lor viziera interioara se strange mai tare sau mai putin, astfel rezultand un spatiu mai mic sau mai mare intre viziera interioara pinlock si viziera exterioara. cele mai bune rezultate le am cand e reglata mai lejer, si exista un spatiu ceva mai mare intre cele 2 suprafete. La inceput o reglasem destul de strans, si facea un pic de condens intre viziere, ceea ce intr-adevar cauza probleme mai ales noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu n62, nu se abureste cu pinlock.

In ce sens trebuiesc rotite acele rotite pentru a lasa un spatiu mai mare intre cele doua viziere?

Eu am reusit destul de greu sa bag viziera interioara intre rotite, am impresia ca e ceva mai mare viziera interioara(am cumparat-o separat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bow: ce sa reglezi????? :(

tu stii ce este pinlockul?

;)

Mesaj completat

:bow: nu prea..invata-ma..

am si N62,dar fara viziera secundara.

dar in idee daca am prins bine,trebuie lasata mai larg.nu foarte.caci am vazut la altele,in off se aduna praf si incepe sa se zgarie..cand e prea stransa ,abureste...

incercat..?? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

Mesaj completat

 

am si N62,dar fara viziera secundara.

dar in idee daca am prins bine,trebuie lasata mai larg.nu foarte.caci am vazut la altele,in off se aduna praf si incepe sa se zgarie..cand e prea stransa ,abureste...

incercat..?? :bow:

ce crezi ca se poate regla la asta?

post-29454-1256881231.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se regleaza din pinii de prindere nu din viziera bre..... daca te uiti la ei dinspre interior se vede ca nu sunt perfect centrati....si prin rotire apasa mai mult sau mai putin catre interior.

 

sevede aici mai clar, ca nu sunt simetrici pinii de prindere:

 

1191357722_tn_pinlock3_w450_h400.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yap,asa e,doar ca trebuie reglat din acei "pini" si testat,nu prea larg,si la limita de aburire

Mesaj completat

yap,asa e,doar ca trebuie reglat din acei "pini" si testat,nu prea larg,si la limita de aburire

aa.si as mai vrea sa comand o viziera extra.

fumurie sau oglinda,nu stiu sa ma hotarasc.vad ca ultimele tendinte merg pe oglinda.care cum aveti si cum se vede prin ele??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

App de viziera, are cineva viziera fumurie pentru nolan n62?

Se vede din exterior in interior?

Nu stiu pe care sa o aleg, au mai multe pe louis si nu prea le am cu germana.

http://www.louis.de/_20c72a18e2983e1d6b4c8...=detail_kontext

yap.am eu pe n 62-ul meu,si e ok.nu se vede in interior si eu m-am obisnuit sa merg si seara cu ea deoarece nu e fff inchisa la culoare.dar eu am luat-o de aici cam la 1.500.000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yap.am eu pe n 62-ul meu,si e ok.nu se vede in interior si eu m-am obisnuit sa merg si seara cu ea deoarece nu e fff inchisa la culoare.dar eu am luat-o de aici cam la 1.500.000

Poti pune o poza cu casca? Viziera fumurie are pinlock, sau e tratata anti aburire?

Eu am gasit viziera fumurie aici .

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza informatii de la posesori de Shoei si nu numai daca sunt multumiti de Pinlock si pot merge si seara cu acest tip de viziera.
Posesor de XR1000. Foarte multumit de pinlock. Merge fara probleme si seara, doar sa fie pe viziera transparenta si sa nu fie zgariate.

 

 

aa.si as mai vrea sa comand o viziera extra.

fumurie sau oglinda,nu stiu sa ma hotarasc.

Parere personala: fumurie. B)

post-28093-1257369794_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune o poza cu casca? Viziera fumurie are pinlock, sau e tratata anti aburire?

Eu am gasit viziera fumurie aici .

viziera mea are pinii,doar ca la ea nu am plasticul(dublura).eu folosesc un produs de la louis care trebuie dat aproape la fiecare iesire.dar de casca sunt super multumit.

poze

Mesaj completat

Posesor de XR1000. Foarte multumit de pinlock. Merge fara probleme si seara, doar sa fie pe viziera transparenta si sa nu fie zgariate.

 

 

Parere personala: fumurie. B)

eu la molan am fumurie.la Arai cred ca am sa merg pe oglinda.se potriveste (culoarea)se poarta si e ceva nou,diferit.poze before si....

after cand va fii..

post-27104-1257449986_thumb.jpg

post-27104-1257450000_thumb.jpg

post-27104-1257450008_thumb.jpg

post-27104-1257450117_thumb.jpg

post-27104-1257450130_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...