Sari la conținut

PINLOCK / VIZIERE / ANTIFOG / FOLII - Discutii Generale


octa
 Share

Postări Recomandate

Sunt mai multe tipuri de folie carbon,din acea subtire,INTINSA,ca folia de geamuri,nu care se aplica pe caroserii....daca erai in zona de west te trimiteam direct la meserias si intr-o jumatate de ora aveai rezolvata problema.Sau daca ai cunostinte pe aici...iti las nr lui de tel in pv,dar cum am spus.........teoretic nu merita sa aplici folie ca va deveni incomoda si nu are viata lunga,e o masura provizorie.Nu am chef sa rascolesc site-ul acum...dar erau si printre prietenii motociclisti care vinde asa ceva....SI transparenta o alegi in functie de cat te tine ochii.....25-50-75%.Inclusiv folie oglinda aplica tipul respectiv.

Editat de lydieekoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 555
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am sa incerc fiindca am cateva resturi si va tin la curent.

 

Cand mi-am pus folie pe geamurile masinii tipu nu a incalzit folia ci a udat geamurile si a glisat cu folia pana a asezat-o in pozitia dorita. Excesul a fost taiat. Oricum si geamurile auto sunt curbate, nu atat ca viziera moto dar, sunt.

 

Poate incerc in seara asta. Sper sa o pot dezlipi usor in caz ca iese nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza curburii nu cred ca poti aplica folia. Eu am un Renault Symbol si am vrut sa pun folie, dar mi-a spus tipul ca pe luneta nu imi poate pune ca e prea curbat.

Eu am gasit pe eBay un plastic subtire care se aplica pe casca, e facut special pt modelul meu de casca, a costat 50 lei fara transport si in felul acesta nu mai trebuie sa imi tot schimb vizierele.

 

Uite ca am gasit strip universal, merge la orice casca. Strip

Recomand, e facuta pt curbura castii, merge perfect

post-56527-0-87408000-1331664120_thumb.jpg

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca reusesti sa pui folie vei merge numai ziua,noaptea doar cu viziera deschisa

pe toate vizierele inchise la culoare scrie:a se folosi numai ziua si nu e chestie de marcheting-cei pe care i-a prins noaptea cu o viziera inchisa la culoare pot confirma

 

Eu sunt tenta sa pun o folie cu o transparenta mare pe faruri... un lucru tampit dar am o buba pe creier :bounce: oare este mai rezistent?

vezi ca pe ebay.uk sunt niste protectii care se ataseaza pe far cu un fel de arici 3M in cateva puncte.asa nu vei mai avea emotii la pietrele care sar de la autoturismele din fata

 

sigur se poate aplica folie pe viziera atata timp cat se aplica pe stopuri auto care sunt curbe si din plastic

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca reusesti sa pui folie vei merge numai ziua,noaptea doar cu viziera deschisa

pe toate vizierele inchise la culoare scrie:a se folosi numai ziua si nu e chestie de marcheting-cei pe care i-a prins noaptea cu o viziera inchisa la culoare pot confirma

Eu am o casca cu viziera fumurie,noapte e foarte nasol asa cum ai zis si tu. Nu recomand nimanui sa mearga cu viziera fumurie pe intuneric. Cine vrea sa vada cum e, incercati sa mergeti noapte cu ochelari de soare,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moron: De ce nu ati spus ca nu merge ?! :laugh: Nu merge!!

A iesit o mare papara cu bule. So don't try this at home.

Poate cu o folie flexibila sunt sanse.

salut!

am facut chestia asta acu cativa ani. am pus o folie oglinda pe viziera si am fost multumit de rezultat. e drept ca inainte pusesem pe masina si ca am pierdut jumatate de zi, dar am fost multumit de rezultat.

am incercat initial cu viziera data jos de pe casca si nu mi-a placut ce a iesit, asa ca am montat viziera inapoi si am lucrat asa. cu apa, rigleta pt scos aerul si multa rabdare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

am o casca Probiker RX care l-a vremea achizitiei am luat-o cu viziera transparenta. M-ar tenta sa i-o fac fumurie aplicandu-i o folie cu tenta fumurie (din aceea auto) pe interior.

A mai facut careva manevra asta? Ce spuneti ar merge?

Salut!Daca mai esti interesat da-mi pm pt. ca stiu ca aveam asa ceva de la Oxford,speciala pt casti.Nu trebuie sa o tai,pur si simplu o aplici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN SFARSIT ! Cineva care sa dea omului solutia corecta.

 

Am cumparat eu folia respectiva si este absolut geniala. Se ataseaza super usor pe orice viziera si se poate monta/demonta in 2 secunde cand se lasa seara. La 50 ron cred ca e de departe cea mai indicata solutie. Vanzatorul e prompt si corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite si aia la oxford...mai multe variante.

m-a mancat in c.u.r. sa am pinlock, eu nu imi pot pune :) trebe viziera

Sa nu-ti para rau de pinlock, e super bun primavara si toamna cand e frig si chiar si vara cand ploua

Eu tot sunt de parere ca asa cum am eu e varianta cea mai buna, ai viziera clara mereu ceea ce e cel mai bine, plus ca nu ma deranjeaza soarele deloc.

Am scris in pagina precedenta link de pe ebay cu banda universala pt orice casca :cheers:

Si merge pe sub pinlock :bounce:

post-56527-0-13033700-1331796703_thumb.jpg

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

am facut chestia asta acu cativa ani. am pus o folie oglinda pe viziera si am fost multumit de rezultat. e drept ca inainte pusesem pe masina si ca am pierdut jumatate de zi, dar am fost multumit de rezultat.

am incercat initial cu viziera data jos de pe casca si nu mi-a placut ce a iesit, asa ca am montat viziera inapoi si am lucrat asa. cu apa, rigleta pt scos aerul si multa rabdare...

Salut,as vrea sa imi pun si eu pe o viziera clara dar ma tem ca poate nu iese bine.Imi poti da niste sfaturi? ce folie,daca ai incalzit-o,daca ai pus-o pe exterior(ai spus ca ai pus-o cu viziera montata pe casca).Mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Din cauza curburii nu cred ca poti aplica folia. Eu am un Renault Symbol si am vrut sa pun folie, dar mi-a spus tipul ca pe luneta nu imi poate pune ca e prea curbat.

Eu am gasit pe eBay un plastic subtire care se aplica pe casca, e facut special pt modelul meu de casca, a costat 50 lei fara transport si in felul acesta nu mai trebuie sa imi tot schimb vizierele.

 

Uite ca am gasit strip universal, merge la orice casca. Strip

Recomand, e facuta pt curbura castii, merge perfect

Nu stiu la ce meserias ai fost :blink: ,dar si eu am un Renault Symbol, si omul mi-a pus folie fara probleme.Dar la sfarsitul operatiei mi-a zis ca e foarte dificil ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Imi cer scuze daca mai exista un topic referitor la pinlock universal.Am un Shark S650 si nu mai suport sa vad in ceata cand ploua sau se raceste vremea.

Sau ce posibilitate ar fi sa scapi de ceaţa,condensul ce se formeaza pe vremea rea.

E sprayul anti ceata de la kronau, dar nu stiu cat de bun e. Mai era o vorba sa i idai un scuipat si sa il intinzi prin interior, dar am incercat eu zilele astea nu nu are efect.=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista , are un soi de adeziv pe margine , am avut de la fogcity ,acum vad ca nu mai e in oferta ...in schimb este de la pinlock. Nu pot sa-mi dau cu parerea ,cand l-am luat nu am citit bine,viziera mea avea strat antifog si nu s-a prins bine .I l-am dat unui prieten care era multumit de el . Deci sa nu aiba viziera tratament antifog

 

http://www.louis.de/...0012003&lang=en

 

ps. ai si un filmulet acolo cu instructiuni de montaj

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...