Sari la conținut

PINLOCK / VIZIERE / ANTIFOG / FOLII - Discutii Generale


octa
 Share

Postări Recomandate

Casca da, are 10 ani, dar nu a fost folosita deloc, am cumpărat o odata cu motocicleta care nu a fost folosita decât într un depozit, avea 120 km făcuți. Și în legătură cu "cat preț pun pe capul meu.. E vorba doar de viziera, casca este intacta, nu are nici o zgârietură. Nu am spus ca nu îmi cumpăr alta viziera, am zis ca poate găsesc o soluție mai ieftina, dacă nu, îmi cumpăr alta. De văzut prin ea vad, doar ca noaptea e cam incomod pe o strada prost luminata sau deloc și cu farurile de la mașină bătând în acea viziera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 555
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Casca da, are 10 ani, dar nu a fost folosita deloc, am cumpărat o odata cu motocicleta care nu a fost folosita decât într un depozit, avea 120 km făcuți. Și în legătură cu "cat preț pun pe capul meu.. E vorba doar de viziera, casca este intacta, nu are nici o zgârietură. Nu am spus ca nu îmi cumpăr alta viziera, am zis ca poate găsesc o soluție mai ieftina, dacă nu, îmi cumpăr alta. De văzut prin ea vad, doar ca noaptea e cam incomod pe o strada prost luminata sau deloc și cu farurile de la mașină bătând în acea viziera.

 

Atunci e simplu, viziera noua, dar e scumpa, avea un coleg pe aici parca la 100 de lei sau casca noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

 

Sunteti cei banosi, care nu se uita la bani cand cumpara, asa-i?

» Post actualizat in 12 May 2016 10:07

Daca ati ajuns sa polishati viziere mai bine va apucati de alt sport.Iar vizierele alea fake dupa ce le cureti de cateva ori poti sa le arunci.

Sunteti cei banosi, care nu se uita la bani cand cumpara, asa-i?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu a trebuit sa-mi cupar viziera din USA, pentru ca nu gasesc in EU, asa ca pentru 20 de lei a meritat experimentul cu polish, mai ales ca tratamentul anti-aburire al vechii viziere se dusese de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de banosi Lucian, o viziera ma tine pe mine 2-3 sezoane, acum daca iau niste pietre in ea, o mai zgarii tine un sezon, dar sa te zgarcesti la 200/300lei pentru siguranta ta mai bine mergi fara ca vezi mult mai bine decat una polishata.

Vorba lu Geo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de banosi Lucian, o viziera ma tine pe mine 2-3 sezoane, acum daca iau niste pietre in ea, o mai zgarii tine un sezon, dar sa te zgarcesti la 200/300lei pentru siguranta ta mai bine mergi fara ca vezi mult mai bine decat una polishata.

Vorba lu Geo...

da ai dreptate si tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu înțeleg pentru ce va certați, am pus o întrebare deoarece nu am facut asta niciodată și nu știam de aceste consecințe. Mi s a părut o varianta mai ieftina și am întrebat dacă se poate, iar dacă voi ați spus ca nu este în regula tocmai am spus ca o sa îmi cumpăr alta viziera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu 2 casti care au vizierele foarte matuite. Am incercat sa le polishez dar nu tine.

Unde gasesc niste viziere la un pret rezonabil? Sau e cineva care le reface?

 

AGV K2

Nitro- MHR-06

Ia-le noi.

Cu polish n-o sa iasa niciodata.

Incearca pe ebay poate gasesti ceva acceptabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti spune ce sa iau? IRIDIUM e ok noaptea? Se vede ok prin ea?

 

Sunteti cei banosi, care nu se uita la bani cand cumpara, asa-i?

» Post actualizat in 12 May 2016 10:07

Sunteti cei banosi, care nu se uita la bani cand cumpara, asa-i?

Nu e vorba de basini colegu....e vorba de siguranta ta, nu mi se pare scump o viziera la 2 sau 3 sezoane cum a mai zis un coleg mai sus.

Acum, da asa suntem noi romanii, mai un polisch, mai o indreptare din ciocan....si exemple sunt multe, suntem prea saraci sa ne permitem a schimba rotile cand trebuie, vizierele, filtre, ulei si mai stiu eu cate.

 

Asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 9 months later...

Ca un idiot total ce sunt, am sters pinlock-ul pe dinauntru, acum se abureste...aveti idee daca aduce cineva pinlock penru AGV K3 SV la noi?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Salutare;

O viziera clara (alba) pentru un Premier dragon titanium carbon? Am fumurie si m-a prins o data seara cu ea... nu a fost bine! Pe net nu am gasit; iar de ebay nu prea vreau sa aud!

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...